Aile Planlaması Hamilelik İlişki Sonrası Nasıl Anlaşılır? Korkuyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
onun korunacağından emin olamıyorsan,sen doğum kontrol hapı içsene..
yasmin için hafif ve güvenilir derler..

hakkında hayırlısı olsun inşallah..

nasıl kullanılıyo canım yasmin.adetin başladığı ilk gün mü.bi de hemen korumaya başlıyo mu.belli süre geçmesi mi lazım?

nasıl kullanılıyo canım yasmin.adetin başladığı ilk gün mü.bi de hemen korumaya başlıyo mu.belli süre geçmesi mi lazım?

nasıl kullanılıyo canım yasmin.illa adetin başladığı ilk gün mü başlamak lazım.yoksa zaman önemli diil mi?bi de hemen korumaya başlıyo mu.belli süre geçmesi mi lazım?

benim eşim korunuyodu bende bu hap olaylarını tam bilmiyorum.haplar ve iğneler istendiği zaman ilacı bıraksan bile hamile kalmayı zorlaştırdığını biliyorum o yüzden ben denemedim.zaten hamile kalsam da olurdu illede korunayım diye düşünmüyodum .canım neyse olan olmuş sen bundan sonra nişanlına bırakma bu olayı bir eczaneye git en iyi yan etkisiz ilaç hangisiyse al kullan .tabi önce hamile kalmadığından emin ol

nasıl kullanılıyo canım yasmin.illa adetin başladığı ilk gün mü başlamak lazım.yoksa zaman önemli diil mi?bi de hemen korumaya başlıyo mu.belli süre geçmesi mi lazım?

Kullanım: Tabletler blister ambalaj üzerinde gösterildiği sıra ile, hergün yaklaşık aynı zamanda bir miktar sıvı ile alınmalıdır. 21 gün boyunca birer tablet alınır. Yeni bir pakete 7 günlük aradan sonra geçilir. Son tablet alımını takiben 2-3 gün sonra kanama başlar ve yeni pakete geçilmeden önce kesilmeyebilir.
Başlangıç: Bir önceki ay hormonal kontraseptif kullanımı yoksa: Tabletler kadının normal siklusunun ilk günü (kanamanın ilk günü) alınmaya başlanmalıdır

alıntı..

bence ilk kutuda yine de korunmaya devam etmelisin..(bu bilgiyi de araştırmalısın canım..)

Konuyu çok dağıtmak istemiyorum ama görmüşken söylemeden edemeyeceğim:)

Forumda ilk defa nasıl evlenmeden ilişkiye girersin diye yargılamadan etmeden,sadece arkadaşın derdine ortak olmaya çalışan insanlar gördüm.(Birileri hariç)

Ben şahsım adına evlenmeden cinsel ilişki yaşamaya karşıyım,ama sadece kendim için.Fakat tüm kadınların derdini paylaştığı bir forumda ne zaman biri böyle birşey söylese,cinsellikle ilgili bi konuda yardım istese,eğerki evli değilse herkes biranda ayıplamaya ahkam kesmeye başlıyor.Yani biri yardım istiyor bişeylerden korkmuş belliki ama çoğu arkadaşımız ona yardımcı olmak yerine ahlaksız muamelesi yapıp aşağılıyor ve çok yanlış bir tutum olduğnu düşünüyorum.Herkes kendi hür iradesine sahip,orda birisi sizden yardım isterken kalkıp onu yerin dibine sokmak nedenki..Cinsellik zaten yeterince mahrem bir konu ve o kişi cesaretini toplayıp bizden yardım,fikir istiyor..

O yüzden bu konuyu görünce gerçekten mutlu oldum,aramızda cinsellik konusunda önyargısız yaklaşıp duyarlı davrananlarda az değilmiş:)

elt_gul umarım sende istediğin gün geldiğinde sağlıklı bir hamilelik geçirirsin.Adetinin son gününde hamile kalma olasılığının çok çok düşük olması gerekir.

nilda inan o kadar mutlu ettin ki beni anladığını göstererek.gerçekten çaresizlik ve bilgisizlikten başvurmuştum ben de foruma.benim de onayladığım bişi diildi ama başıma geldi malesef.çok çok çok teşekkür ederim

Seven insanın gözü kördür çok güvenir herşeyi yapabilir bilirim:) Onaylamadan yaptığınıda farkettim çünkü adamı boğasın gelmiş:))
Ama içini ferah tut.Stres adetini geciktirir,vücudunu etkiler bu sefer iyice kendini bunaltırsın ,daha kötü.
Zamanı geldiğinde testini yapar rahatlarsın.
Bundan sonra ilişkiye girmek istiyorsan korunursunuz sende böyle sıkıntılara girmezsin.Umarım çok mutlu olursunuz:)

Evlilik ne zaman bu arada?

Sağol tatlım.Düğün seneye yazın nasip olursa.şimdi bişi daha yazcam ama yine tepki almaktan korkuyorum.nişanlım dul ailemin rızasının olmaması da bu yüzden.evlilğe gecikmemiz de bundan.eski eşiyle takvim yöntemini kullanıyormuş.işe yarıyo diye rahat davrandı.ama herkeste yaramayabiliomuş bu yöntem.ondan evham yaptım ben.çok sevdim.gözüm hakikaten hiç bişiyi görmedi.önceden evlenmiş boşanmış olmasını da.inşallah ailem de yumuşar...

Bence bu forum tepki almadan bişeyler paylaşmak için var.Ekşisözlükte orda burda arattığımızda en büyük kadın forumu ama ne kadar geri kalmış kadın olduğnu gözler önüne seriyor herkes ayıplanıyor diyor.Sinir bozucu olsada gerçekten böyle,insanlar önyargılarını kırsalar artık keşke..

Ailenin rızasının olmamasını anlıyorum benimkilerde kesin karşı çıkar böyle bir şeye.Ama evlilik gelecek yaz olacaksa bir şekilde onları ikna etmişsin sanırım?
Takvim yöntemi hakkında çok bilgim yok,eğer ilişkiye girmeye devam etmek istiyorsan belkide korunma yöntemleri hakkında bir jinekologa danışmalısın?

evet ailem kabul etti canım.ama gönülsüz.tanısalar sevecekler eminim.nişanlımla ciddi ciddi konuşucam bu konuyu.ya olmıcak artık ilişki ya da çaresine bakıcaz.

evet ailem kabul etti canım.ama gönülsüz.tanısalar sevecekler eminim.nişanlımla ciddi ciddi konuşucam bu konuyu.ya olmıcak artık ilişki ya da çaresine bakıcaz.

Gönülsüz filan bi şekilde kabul ettirmişsin canım zamanla yumuşarlar bence.Aksi takdirde hiç kabul etmezlerdi zaten.
Evet nişanlınla konuşman şart,bu hayatı birlikte geçirmek istiyosanız madem senide düşünmesi gerekir..

elt_gul selam canim bi degisiklik varmi?yorumlari okudum nisanlin dul olsun ne olacak dul insan evlenmesin mi...ama umarim seni mutlu eder...

öncelikle gecmış olsun inşallah hamile degılsındır de ben de dahıl bir evlat için cabalayan insanlar varken günahsız bir bebeğin canına kıymak zorunda kalmazsın.

nişanlılık bir insana korunmasız ilişki hakkı vermemelidir çünü meydana gelebilecek bebegın yasam hakkı vardır ; sağ doğmak kosuluyla mirascı bile oluyor taa ceninken ..kıyılmamalı ona..kıymeti bilinmeli bir can bir ruh o minicik.

neysee ayrıca suna da acıklık getırmelıyım resmi nikahınız olmadan dini nikahınız size meşruiyet kazandırmıyor bunu ilahıyatcılarımız dahıl herkes anlatıyor; nikah sizin evli oldugunuzu toplumun bilmesi ve doğacak neslin sahih bir nesebten olması için gereklidir yoksa iki kişi bir de imamla kıyılan ve gizli tutulan nikahın arkasına sığınılmamalıdır..üstelik bu nikahı kyan imam da suçludur malum hukuk devletıyız resmi nikah cüzdanını görmeden imam nıkahı kıyan hocalar suç işlemektedir.

hamile olmamanızı diliyorum onun dışında cinsel yasamınız kimseyi ilgilendirmez

tabi kınamamak lazım kimsenin başına ne gelecek ancak Allah bilir Allah kimseyi şeytana uydurmasın.
ancak burda okuyan arkadaşlara da bir ibret olsun ki erken yapılan dini nikahın zararları bunlar. benim babam dini konularda bilgili bir insandır ve bizim evlenmeden önce nikahlanmamızı hiç bi zaman istememiştir ve herkese de onu öğütler. benim dini nikahım kına gecemde oldu.
İyiki de babam öyle birşey istememiş. değilse biz de eşimle kendimizi böyle bi durumun içinde bulabilirdik.
dini nikah düğünden bir hafta önce ya da daha az bi sürede olmalı bence. özel bi durum yoksa resmi nikah da öyle olmalı. resmi nikah da dini nikah gibi sahihtir.neler görüyoruz insanlar ev döşerken yüzük atıyorlar.
bu arada hamile filan değilsindir bizuğraşıyoruz hamile kalalım diye senin 8. günden hamile mi kalacan olmaz büyük ihtimalle.
6 gün yaşayacak bi sperm olduğunu düşünmüyorum.

adetin son gününde yumurtlama olmadığı için bebek olma olasılığı düşük ama Rabbim verincede oluyor önüne geçemiyorsun inş yoktur böle bişi bundan sonra çok dikkat et

nişanlın kendi zevki için senin sağlığını tehlikeye atıyor ve hiç umursamıyor

bence de buna dikkat etmesi gerekiyor benim eşim olsa o kadar ilaç almama göz yummazdı.
biz daha kaloriferlerin yanmadığı soğuk günlerde evlendik. sadıcım bana dedi ki geceliklerini giy gece ben de dedim ki ama çok soğuk onlarla üşürüm. o da dedi ki yok dedi erkekler illa ki ister benim eşim ister mesela dedi.
neyse gece oldu gelinliğimi çıkardım eşim ne diyecek diye denemek istedim pijama mı giyeyim gecelik mi. hava çok soğuk pijamalarını giy dedi hatta çoraplarımı da giydirdi zorla.. canım benim
Allah ondan razı olsun.

elt_gul selam canim bi degisiklik varmi?yorumlari okudum nisanlin dul olsun ne olacak dul insan evlenmesin mi...ama umarim seni mutlu eder...

tatlım yok bakalım bi değişiklik.herzamanki gibi iki adet arası sancılarım falan da oldu.yolunda gibi şimdilik.aramız da çok ii maaşallah.az önce konuştuk ist da yaşayan bi arkadaşım var beni çağırdı falan dedim.git aşkım zaten son günlerde senle ilgilenemedim işler yüzünden eğlenin kızkıza dedi.vakit bulursam ben de gelirim dedi:)