Aile Planlaması Hamilelik İlişki Sonrası Nasıl Anlaşılır? Korkuyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
çok teşekkür ederim.haklısın düşünerek kafayı yicem.zaten karnımda seğreme var gibi falan hissediyorum.psikolojim alt üst.bu hataya düşmem lazım bi daha.onun ipiyle de kuyuya inilmicek demek ki.iğne ol dedi bana.iğnelerin de yan etkisi çok fazlaymış sanırım.adet kesilebiliyomuş falan.en iyisi hap kullanmak sanırım.siz ne önerirsiniz.hap en etkin koruma di mi?

Arkadasim yanlis anlama yargilamak için soylemiyorum ama hem cok pisman oldugun bir olayin neticesinde korku yasiyorsun, hem de nasil korunabilirim diyorsun... Evlenmeden evvel nisanli olunsa dahi iliskiye girmek hiç bir acidan dogru degil. Bununla alakali gunumuzun populer psikologlarindan Dogan Cuceloglu'nun bir makalesi var okumani tavsiye ederim. Her sey zamani geldigi zaman yasanmali. Bak sen zamani gelmeden yasadigin için en ozel anindan dolayi telas icindesin, dogru zamanda olsaydi iliskiden sonra korku degil huzur ve esine yakinlik hissedecektin. Bir diger mevzu ise belki bilmiyorsundur diye soyluyorum adet doneminde iliskiye girmek dinimizce haramdir. Dedigim gibi bunu bilmedigini dusunerek soyluyorum, uygulayip uygulamamak sana kalmis. Nisanlilik donemi kisilerin birbirlerini tanima surecidir, evli gibi yasama sureci degil... Korkularindan kurtuldun mu bilmiyorum henuz konunun diger sayfalarini okumadim...

Seni yargılamak bana düşmez evlilik öncesi ilişki yaşamak kişinin kendi tercihidir.Ama beklenmeyen gebelikler oluşmaması için ve bir canın günahına girmemek için kesinlikle korunma yöntemlerinden birini tercih etmelisin

Son düzenleme:
Arkadasim yanlis anlama yargilamak için soylemiyorum ama hem cok pisman oldugun bir olayin neticesinde korku yasiyorsun, hem de nasil korunabilirim diyorsun... Evlenmeden evvel nisanli olunsa dahi iliskiye girmek hiç bir acidan dogru degil. Bununla alakali gunumuzun populer psikologlarindan Dogan Cuceloglu'nun bir makalesi var okumani tavsiye ederim. Her sey zamani geldigi zaman yasanmali. Bak sen zamani gelmeden yasadigin için en ozel anindan dolayi telas icindesin, dogru zamanda olsaydi iliskiden sonra korku degil huzur ve esine yakinlik hissedecektin. Bir diger mevzu ise belki bilmiyorsundur diye soyluyorum adet doneminde iliskiye girmek dinimizce haramdir. Dedigim gibi bunu bilmedigini dusunerek soyluyorum, uygulayip uygulamamak sana kalmis. Nisanlilik donemi kisilerin birbirlerini tanima surecidir, evli gibi yasama sureci degil... Korkularindan kurtuldun mu bilmiyorum henuz konunun diger sayfalarini okumadim...

korunma yöntemini bilgi sahibi olmak için sordum.bu hale düşmem de bilgisizliktendi çünkü.zaten sonraki mesajlarımda yazdım pişmanım ve bi daha asla evlenene kadar yaşamıcam bu olayı ve nikahımı tazeliycem diye.adet olayı da şöyle.adetim ya 7 ya 8 gün sürüyor.4ünde başladı adetim ama 3ünü 4üne bağlayan gece.yani ayın 11inde temizlenmiştim.ilişki esnasında kanama oldu hafif.kan acık kırmızı renkti.nişanlım adetin bitmemiş dedi ama ben kızlığın tam bozulmamış olmasına bağladım.bi arkadaş söylemişti.kızlık bozulduktan sonra ilişkiye ara verilirse kızlık kendi kendini tamir edermiş ve sonraki ilişkilerde ilki kadar olmasa da hafif kanama olurmuş.adet kanı olsa açık kırmızı olmazdı.

Seni yargılamak bana düşmez evlilik öncesi ilişki yaşamak kişinin kendi tercihidir.Ama beklenmeyen gebelikler oluşmaması için ve bir canın günahına girmemek için kesinlikle korunma yöntemlerinden birini tercih etmelisin

canım az önce bu yöntem doğru dedin.biliyosan detaylı bilgi verir misin.ben baktım elime sert bişi geldi yuvarlak.hatta ilkten korktum hamilelik keseciğimi acaba falan die.ama detaylı okudum sert gelirse hamilelik yokmuş.

korunma yöntemini bilgi sahibi olmak için sordum.bu hale düşmem de bilgisizliktendi çünkü.zaten sonraki mesajlarımda yazdım pişmanım ve bi daha asla evlenene kadar yaşamıcam bu olayı ve nikahımı tazeliycem diye.adet olayı da şöyle.adetim ya 7 ya 8 gün sürüyor.4ünde başladı adetim ama 3ünü 4üne bağlayan gece.yani ayın 11inde temizlenmiştim.ilişki esnasında kanama oldu hafif.kan acık kırmızı renkti.nişanlım adetin bitmemiş dedi ama ben kızlığın tam bozulmamış olmasına bağladım.bi arkadaş söylemişti.kızlık bozulduktan sonra ilişkiye ara verilirse kızlık kendi kendini tamir edermiş ve sonraki ilişkilerde ilki kadar olmasa da hafif kanama olurmuş.adet kanı olsa açık kırmızı olmazdı.

Ne zaman evleneceksiniz? Aslinda nisanlilik veya sozluluk sureci uzayinca bu tarz seyler olabiliyor maalesef... Dedigim gibi asla yargilamak için soylemedim hiç birini... Amacim yardimci olmak...

Ne zaman evleneceksiniz? Aslinda nisanlilik veya sozluluk sureci uzayinca bu tarz seyler olabiliyor maalesef... Dedigim gibi asla yargilamak için soylemedim hiç birini... Amacim yardimci olmak...

teşekkürler canım.anlıyorum içtenliğini.düğün seneye yazın.

yani nikahım geçerli ve zina sayılmıyo di mi canım.işte ben de böyle biliodum.teşekkür ederim

Eğer bir şeyler yaşansın diye nikah kıyıldıysa günah ama, eğer birlikte dolaşmak bile günah zihniyetiyle dini nikah olduysa zina sayılmaz. Şartlarına uygun olarak kıyılan nikâhtan sonra artık evlilik dinen başlamış sayılır.Ama böyle bir durum resmi nikah öncesinde ilişki yaşanması anlamına gelmiyor başka insanlara da yanlış mesaj vermeyeyim zira senin gibi hataya düşmesinler.Sen bu durumda ayrılırsan sadece mağdur olursun o kadar ama inşallah böyle bir şey olmaz.

tatlımmmm.çok teşekkür ederim.bu arada ben sana duaya devam ediyorum,siz de çalışmaya devam edin bakalım:) Rabbim şu mübarek günlerin yüzü suyu hürmetine gönlündekini gerçekleştirir inşallah:KK66: öpüyorum koskocaman...

rica ederim canim...dualarin icin ALLAH RAZI OLSUN...ALLAH HERKEZIN GONLUNE GORE VERSIN...AMIN...umarim sende hamile degilsindir...ALLAH SENINDE GONLUNE GORE VERSIN...AMIN...skntisiz sorunsuz biran once evlenirsiniz INSALLAH...AMINNNN...:nazar:

evlenmeden ilişki de ne ya bizde nişanlı olduk kardeşim müslüman bir toplumda yaşıyoruz herşeyin bi zamanı var takdir edersinizki şimdi hamilemiyim değilmiyim oladabilirsin mümkün yani allah bilir hamileysende aldırırsın tam olur cehenneme tek biletle geçersin..

Bence ayın kaçında riskli kaçında risksiz diye düşünüp zaman kaybetme. Olacağı varsa olur zaten. O yüzden hemen bir test al ve yap canım...

Son düzenleme:
regl oldum.hamile diilim.Allah isteyen herkese versin

Yifuuu:KK61: sevindim adına.. Bacım bi kere oldu die bak devamı gelir falan sakın fazla yaklaşma bi daha..Nişanlısınız nasılsa evlenceksiniz gözüyle bakıyosunuz şuanda ama neler var nikah masasından evet sözü ile kalkmadan hiçbirşey belli olmaz..Mutluluklar :KK69:

Adetli iken kesinlikle ilişkiye girilmez haramdır arkadaşım napıyorsunuz ya sağlığınızı düşünün bari

merhaba arkadaşlar.nişanlımla bi süredir ilişki yaşıyoruz.ilk zamanlar prezervatif kullandı.ama kullanmak istemediği için sorun yaşıyoruz.bi kaç defa ertesi sabah hapı kullandım.son ilişkimizde adetimin son günüydü(8.gün) ilişki esnasında hafif kanamam oldu.kendince adetliyken hamile kalınmaz diye düşünmüş ve içime boşaldı.çok korktum.ertesi gün hapı da kullanamazdım çünkü kullanalı 18 gün falan olmuştu.hemen ıkınarak spermleri çıkartmaya çalıştım ve soğuk suyla yıkadım genital bölgemi.nişanlım sen üstteydin hamilelik olanağı çok düşük diyor ama ben çok korkuyorum.2 tane gripin iç dedi bana.içtim.aspirin içiyorum ara sıra.üstelik romatoid artrid tedavisi için haftada 10mg.metotreksat alıyorum.metotreksat hamilelikte düşüğe neden olabiliyormuş.hatta dış gebeliğin sonlandırılması için veriliyormuş.ama ben çok korkuyorum.hamile kalsam doğuramam.zaten bebek de sağlıklı olamaz sanırım kullandığım ilaçlar yüzünden.evlilik öncesi hamilelik zaten etik olmaz.aldırmak da günah naapıcağımı bilmiyorum.lütfen yorum yapın hamile kalmış olabilir miyim sizce?(adetim ayın 4ünde başladı.ilişkiye 11inde girdik.adet döngüm 28 ila 29 gün)

Naptin hamile miymissin

İyi aksamlar kizlar yaklasik 5 gun once adetim bitti korumasiz esimle birlikte oldum dunden beri gogusumde ari adet sancim var birde sabahtan beri uyukluyorum acaba bu kadar erken hamilelik belirtisi olurmu merak ettim 3 ay oncede 2 bucuk aylik bebegimi kaybettim kurtaj oldum cevaplarinizi bekliyorum. YumurtlAma zamanimda degildi cunku adetim bittince temizlendikten sonra birlikte olduk