Aile Planlaması Hamilelik İlişki Sonrası Nasıl Anlaşılır? Korkuyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Canım seni korkutmak istemiyorum ama
Bir kadın doğumcu anlatmıştı....
Doktorda kan testi yaptırdığında bile 1 hafta arayla tekrar yaptırmalısın çünkü 1 . de hamile değilsin çıkıp, bir hafta sonraki test de hamile olduğun ortaya çıkabiliyormuş... Tabi bu demek zaman geçmesi demek umarım hamile değilsindir.. Aldırmak çok günah sonuçta cana kıymak demek..
Allah seni böyle bir günaha girmekten korusun :KK75:

Canım seni korkutmak istemiyorum ama
Bir kadın doğumcu anlatmıştı....
Doktorda kan testi yaptırdığında bile 1 hafta arayla tekrar yaptırmalısın çünkü 1 . de hamile değilsin çıkıp, bir hafta sonraki test de hamile olduğun ortaya çıkabiliyormuş... Tabi bu demek zaman geçmesi demek umarım hamile değilsindir.. Aldırmak çok günah sonuçta cana kıymak demek..
Allah seni böyle bir günaha girmekten korusun :KK75:

çok teşekkürler canım.emin olana kadar teste devam ederim.peki adet olduğun halde hamile olunabilir gibi bişi okudum bu doğru mu? biliyo musun?

çok teşekkürler canım.emin olana kadar teste devam ederim.peki adet olduğun halde hamile olunabilir gibi bişi okudum bu doğru mu? biliyo musun?

Açıkçası bi fikrim yok bu konularda pek tecrubeli değilim hatta hiç :S
Ama mantıken normal şekilde adetin başlayıp devam ediyorsa hamile değilsim ama varla yok arası bi kaç damla gelip kesildiğinde felan oyle bir ihtimal olabiliyo herhalde ama bunuda nerden duyduğumu hatırlamıyorum yani itibar etme derim :KK66:

Açıkçası bi fikrim yok bu konularda pek tecrubeli değilim hatta hiç :S
Ama mantıken normal şekilde adetin başlayıp devam ediyorsa hamile değilsim ama varla yok arası bi kaç damla gelip kesildiğinde felan oyle bir ihtimal olabiliyo herhalde ama bunuda nerden duyduğumu hatırlamıyorum yani itibar etme derim :KK66:

ama mantıklı yazdıkların.anormal bi kanama anlaşılır sanırım dediğin gibi.

regl döngün 28 günse gebe olabilirsin üzgünüm....çünkü spermler 72 saat canlı kalabildiğine göre ve 11. günden tam senin yumurtanın çatlamış olam ihtimalinin yüksek olduğu 14
güne denk geliyor bi test al istersen...

regl döngün 28 günse gebe olabilirsin üzgünüm....çünkü spermler 72 saat canlı kalabildiğine göre ve 11. günden tam senin yumurtanın çatlamış olam ihtimalinin yüksek olduğu 14
güne denk geliyor bi test al istersen...

testler hemen sonuç vermiyormuş canım.hormonun kana ve idrara karışması en az 15 günü buluyomuş sanırım.ama yarın bi deniycem yine de testi.

pardon tatlım ya 11. günün sanmıştım 4.ünde regl olduysan ve 11 de ilişki olduysa olması biraz zor ötesi bişi ..uykum geldi kafam kafasına göre takılıyoda:KK53:

evet ailem kabul etti canım.ama gönülsüz.tanısalar sevecekler eminim.nişanlımla ciddi ciddi konuşucam bu konuyu.ya olmıcak artık ilişki ya da çaresine bakıcaz.

Canım nışanlın dul sen hıc evlenmemıs neysede cocugu falan yok demı var dersen ıste ozaman kızacagımda....

pardon tatlım ya 11. günün sanmıştım 4.ünde regl olduysan ve 11 de ilişki olduysa olması biraz zor ötesi bişi ..uykum geldi kafam kafasına göre takılıyoda:KK53:

di mi ya.ay su serptin şimdi canım içime.öyle etkileniyorum ki yorumlardan.olumlu bişi gelirse rahatlıyorum olumsuz gelirse ter boşanıyo vücudumdan

Canım nışanlın dul sen hıc evlenmemıs neysede cocugu falan yok demı var dersen ıste ozaman kızacagımda....

:78: var canım ya :KK43: kızcan diye yaptım üzgün suratı.bi oğlu var.ilköğretim 2 ye geçti.çok seviyo beni.ben de deliriyorum inan onun için.boşanmadan tanıyodum zaten.nişanlım inat uğruna evlenmiş.kızın ailesi vermedikçe saplantı haline getirmiş ve toyluğun da verdiği bi cesaretle pek çok şeyi göğüsleyip evlenmiş kızla.yaşı geçmesin diye korunmamışlar.(kız kendinden 5 yaş büyük)anlaşamayacaklarını nişanlım 40 günlükken anlamış ama 2 aylık evliyken hamilelik çıkmış ortaya.çocuk aramızı düzeltir derken daha da beter olmuşlar gün geçtikçe.arkasından konuşmak istemiyorum ama kadın yaşının büyüklüğünü otorite olarak kullanmaya çalışmış sanırım.nişanlımın ailesi köylü.aşağılamış aileyi.ziyaretlerine gitmemiş.çocuğu götürmemiş.ve daha pek çok şey ama konuşmak istemiyorum.kendimi kötü hissediyorum.nişanlım detaylı anlatmadı.daha doğrusu ben istemedim ilerde kıyaslamaya girmeyelim ne o ne ben diye.kadını tanıyorum.o da öğretmen.sosyal yaşamda çok iyi biri.onlar evliyken de nadir de olsa muhabbetimiz vardı.ama evlilikte başarılı olamamışlar işte.çocuğu ben önemsemiyorum.kendi evladım gibi bakarım gerekirse.
nişanlım bana der ki hep sen benim şansımsın.önceki yaşantımın mükafatısın,ben de ona hayalimdeki adamsın diyorum.çok iyi anlaşabileceğimizi düşünüyorum.karşısında körkütük olmamın nedeni de bu...

Ayrıca belirteyim sakın yanlış anlaşılmasın.onlar boşanmadan tanışıyorduk dedim ya.ilişkimiz o zaman başlamadı.Allah korusun yuva yıkan olarak düşünülmek istemem.boşandılar.aradan 1 sene falan geçti.sonra açıldı bana.reddettim.etik olmaz.eski eşinle aynı ortamda çalıştım dedim.ama kalbimi fethetmeyi başardı.sanki öğretmiş gibi gönlüme hitap eden adımlar attı hep.ben kaçabildiğim kadar kaçtımsa da çevremdekiler onlar artık birlikte diil.herkes kendi düzenini kurabilir artık gibi destek çıktıklarında yavaş yavaş yelkelerim indi.olur mu olmaz mı derken bu noktaya geldik.kadınla da konuştum.biz denedik olmadı.aramızda çocukla ilgili durumlar hariç hiç bi bağ kalmadı ve bundan sonra da olamaz.bizim evliliğimiz yıllar önce bitmişti zaten dedi.öylelikle oldu olan.

dinimizde nikahın geçerli olması için aranan şartlar herkese duyurulmasıdır
şimdi size soruyorum sizce herkes sizin evli olduğunuzu mu düşünüyor...
yoksa düğünden önce bi aksilik olsanız ayrılsanız ne olursunuz insanların gözünde dul mu??? hayır..
çünkü nişanlısınız evli değil...

resmi nikahı yapmadan dini nikah geçerli değildir, araştır istersen..
şimdi ayrılsan madur olacağın bi nikah allah katında da onaylanmaz..

istersen nişanlanmadan birlikte yaşa ben yaptığını yargılamıyorum..
ama dini nikahı doğru anlayalım..

günümüde resmi nikah yapmadan dini nikahın geçersizliği mal paylaşımı içindir taraflar birşey kanıtlayamaz. Ama dini nikah her zaman hükmü olan bir nikahtır .Sırf insanlar yakınlaşmak için dini nikah kıyıyorsa bu zaten Allah tarafından kabul edilemez bir durumdur.ben nişanlıyken dini nikahım kıyıldı sadece rahat görüşelim günah olmasın diye ama fazla yakınlaşmak hiçte doğru değil bu durumda mağdur olunabiliyor maalesef

günümüde resmi nikah yapmadan dini nikahın geçersizliği mal paylaşımı içindir taraflar birşey kanıtlayamaz. Ama dini nikah her zaman hükmü olan bir nikahtır .Sırf insanlar yakınlaşmak için dini nikah kıyıyorsa bu zaten Allah tarafından kabul edilemez bir durumdur.ben nişanlıyken dini nikahım kıyıldı sadece rahat görüşelim günah olmasın diye ama fazla yakınlaşmak hiçte doğru değil bu durumda mağdur olunabiliyor maalesef

yani nikahım geçerli ve zina sayılmıyo di mi canım.işte ben de böyle biliodum.teşekkür ederim

1. Ikınarak Spermleri Dışarı Çıkaramazsın..
2. Üstteyken Hamile Kalmazsın Diye Bir Şey Yok, Her An Her Şey Olabilir..
3. Sperm Hareketlidir..
4. Sperm Hareketli Olmakla Birlikte Kadın Rahminde 48 Saat Yaşar..
5. Bir Damlası Bile Hamile Bırakabilir..
6. Bu İşler Şakaya Gelmez..
7. Kendine Çok Dikkat Et ve Doğum Kontrol Hapı Kullan..
8. Regl Döneminde İlişki Haramdır..

Ayy Çok Enteresan..
İlk Defa Duydum..:26:
Ama Doğrulamış Bazı Arkadaşlar..

benim de kafama muhteşem yüzyıl dizisini izlerken takılmıştı.hekim kadın gelio.alttan muayene edio.gebesin ya da diilsin diyo.google a yazdım hakikaten varmış.eskiden teknoloji gelişmemişken ebeler böyle muayene ediyomuş.

benim de kafama muhteşem yüzyıl dizisini izlerken takılmıştı.hekim kadın gelio.alttan muayene edio.gebesin ya da diilsin diyo.google a yazdım hakikaten varmış.eskiden teknoloji gelişmemişken ebeler böyle muayene ediyomuş.

Doğrudur..:44::44::44::44: