Aile Planlaması Hamilelik İlişki Sonrası Nasıl Anlaşılır? Korkuyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Tüm sayfaları okuyamadım ama belki soran olmuştur..
Eczanelerde satılan gebelik testini denedin mi ?

evlilik öncesi ilişki ( ZİNA ) günah değil bebek aldırmak günah ölemi...bu mübarek günlerde Ya Rabbim......ya hamile kalırsan ya içtiğin ilaçlardan sağlıkszı bi bebek dünyaya getirirsen 27 yasındasın cahilde değilsinn.....bide bunları komikmiş gibi gülerek espiriyleee yazıorsunn......Rabbim hidayet versin ne diyim

canım önyargılı olma lütfen.biz nişanlanırken dini nikahımız da oldu.yaptığımız zina değil.Allah katında evliyim ben onunla.Biz de biliyoruz sevabı günahı en az senin kadar.Keşke şu mübarek ramazanda arkadaşım dini nikahın var mı diye sorsaydın bunu yazmdan önce de sen de iftiradan günaha girmeseydin.üstelik zina yapmakla suçluyorsun iftiranın en beteri.Neyse ben hakkımı helal ettim sana.Rabbim hepimize hidayet versin.ama ayıp oldu yazdıkların.kırıcı oldu.üzüldüm gerçekten Üstelik hamileymişsin de çizelgenden anladığım kadarıyla.Ben de ne diyim sana Allah düz kurtarsın.Bebeğin sağ salim gelsin inşallah dünyaya

Son düzenleme:

dinimizde nikahın geçerli olması için aranan şartlar herkese duyurulmasıdır
şimdi size soruyorum sizce herkes sizin evli olduğunuzu mu düşünüyor...
yoksa düğünden önce bi aksilik olsanız ayrılsanız ne olursunuz insanların gözünde dul mu??? hayır..
çünkü nişanlısınız evli değil...

resmi nikahı yapmadan dini nikah geçerli değildir, araştır istersen..
şimdi ayrılsan madur olacağın bi nikah allah katında da onaylanmaz..

istersen nişanlanmadan birlikte yaşa ben yaptığını yargılamıyorum..
ama dini nikahı doğru anlayalım..

sağol canım.aileler önerdi nikahı.ben dediğin kadar detaylı bilmiyordum ne yalan söyleyeyim.ama aileler de az çok biliyordur da müsade etmiştir.yapılanın doğru bişi olduğunu savunmuyorum.Ama insanın başına geliyo işte.evet 27 yaşındayım cahil de diilim.5 senedir öğretmenim hatta.ben de istemedim böyle olmasını.düğünle çıkıp evimden elbette resmen de evli olarak yaşamış olmayı isterdim.Ama dedim ya.yapmam veya benim başıma gelmez dememek lazım.anlık bi durumdu oldu.pişman mıyım evet.ama mağdur bi şekilde açtım burda derdimi.Kadın dayanışması denen şeye inandığım için.tefe gerilmek gerçekten üzdü beni.sağolsun arkadaşlar yazmışlar yukarda senin yaşadıklarını yaşamadık olayın içinde olan sensin.onun için sen bileceksin en doğruyu diye.ben işimde de sosyal yaşamımda da kişileri anlayıp onlara yardımcı olmaya çalışmayı prensip belirledim kendime.herkesi kendim gibi düşündüğümden açtım burda derdimi.

artık olan olmuş canım sen bundan sonrasına dikkat et günah sevap kısmını bilemeyiz Allah bilir ama bu kadar kafanı takıcak olaylarıda inş bidaha yaşamazsın herşey yoluna girer

canım yapmışsın bi hata işallah hamile değilsindir allah korusun onca ilacıda içmişsin ya bişey olsa ne yapacaksın zehirleniesin bile hamile değilsende sen bilirsin ama bidaha ilişkiye girme istersen okadar çok seni arzuluyasa istiyosa sana saygısı olur nikahı basar düğünü yapar hevesini alıpta allah korusun ayrılanları bile duyduk biran önce düğün yapın başka türlü istekleri bitmez nişanlınızın bikere olmuş çünkü

mahfer ve nilüferarda çok teşekkür ederim.haklısınız.kesinlikle bi daha yaşamıcam ilişki.dediğin gibi elini çabuk tutsun o zaman.pişmanım zaten şu duruma geldiğim için.Allah kimseyi zor durumda bırakmasın.

burayaa gelip nışanlınlaa ilişkiye girdiğinii yazmayıı düşünüondaa bi parantez açıp imam nikahın oldunu yazmayııı düşünemiorsun niyeysee bide komikmiş gibi bazı yerlerde yazışın hiç hoş değill....kiiii ben sanaa illada zina yaptın diee bişidee yazmadımmm iftirada atmadım ne yazdıysan ona cvp verdimmm.....insanın başına herşey gelebilir demişsin evet gelebilirrr ya ayrılırsan ne olacakkk ozamanda diceksinkii yaptımdan pişman değilim iyiki yaptım iyiki yaşadım diceksin genelde öle olur.....lütfen şu imam nikahını basite almayınnn....ve arkasına sığınmayınn.....artıı benim hamilee oluşumlaa konunun ne alakası var bana ahmı etmeyi düşündünn....madem buraya yazmşsın eleştirilereee açık olmalısın yaa yaptığın hata senlee nşanlın ve Allah arasında kalacaktıı yada buraya yazmıcaktın yazdıysanda her eleştiriye açık olacaksınn......neysee bişi demek istemiorummm insan evladıyızzz hatada yapabilirizzz başımızada hrşey gelebilir ama umarım bu hatan sana pahalıya patlamazz.....nışanlınla ( imam nikahlı eşinle ) mutluluklar.........( evlenince çok şey farklı oluooo şuan nışanlı aşamasındaaa heyecan aşamasındasınız ama aynııı eve girinceee eşini bile tanımıorsun yüzüne çaptırlmaz inşallahhh.....daha dikkatli olmalısın....))))))

valla sayfaları baştan sona okudum. herkesin hatası günahı kendine. umarım hamile değilsindir arkadaşım. ama nişanlın bu konuda sana destek olmuyosa biraz düşün derim ben. evlenince insanlar biraz daha rahatlıyo sanırım evli değilim bilemem ama sözlüyüm. bu zamanlarda eşlerin birbirlerine en bağlı en aşık olduğu zamanlar oluyor. şimdiden seni başıboş bırakıyosa evlenince daha çok sallamamazlık yapmasın

sen 27 yaşındaymışsın o 36 neden evlenmiyosunuz acele edin evlenin bence hem o zaman isteyerek hamile kalırsın ne güzel

canım,
herkes mutlaka adetinin 14.,15. günü yumurtlayacak diye bişey yok..
erken yumurtlama yada geç yumurtlama da olabiliyor..
piyasada satılan ovulasyon testleri de bu sebeple peynir ekmek gibi satar oldu..
yada takvim yöntemiyle korunmak bu sebeple güvenli bir korunma yöntemi değildir..
zamansız gebelik çok can sıkıcıdır sanırım..
inşallah gebe değilsindir diyelim..
adet gününe 3 gün kaladan itibaren yada en iyisi adet gününde bir gebelik testi yap bakalım..
sakın ilaç falan da içip durma.. fazladan kafaya göre içilen her ilaç sende bilemeyeceğin hasara yol açabilir..
korunsun efendimm..yada daha iyisi nikaha kadar sabrediversin seninki

Son düzenleme:
eh be yavrucum erkeklere hava hoş tabi onlara ne desen hep bişey olmaz derler 27 yaşındasın bunu bilmen lazım .sen keşke önlemini alsaydın.ben adetimin 7.gününde hamile kalmıştım şimdi nur topu gibi oğluşum var ama herkeste olucak diye bişey yok.bende 3 ay uğraşmıştım hamile kalmak için hemen olmadı yani.

başıboş bırakmıyo canım.iş kuruyo şu an.onun stresiyle eskisi kadar ilgilenemiyo benle.bi de ben fazlaca kapris yaptım.hamilelik korkusundan.normalde mükemmel bi insan.olgunluğuna,bişileri benim yerime düşünüp beni yormamasına vuruldum zaten ben de.evlenip aynı çatı altında yaşamaya başladığımız an çok güzel olacak her şey gibi gelio.çünkü tartışma ve kavgalarımız genelde birbirimizi göremediğimiz zamanlarda oluyo.yan yanayken birbirimizi kırmamak için ihtimam gösteriyoruz ikimiz de.ciddi ciddi konuşup evlilik olayını hızlandırmamız gerektiğine değinicem.ailevi bi takım sorunları var ama kendi başımızın çaresine bakabilcek yaşlardayız. evet bunları söylicem ona.yaş geldi geçio.arkadaş haklı beklemenin bi manası yok.Dua edin de ben de bi an önce katılayım evliler kervanına.evlendiğim anda da bebek yapıcam.en çok istediğim şey aslında evlat sahibi olmak.

Allah bağışlasın canım.Allah bana da doğru zamanda nasip eder inş.Önlem derken hao kullanmaktan mı bahsediyosun.aslına bakarsan korunma yöntemlerini de çok iyi bilmiyorum.iğneyi önermiyolar.yan etkileri fazlaymış.en makul yok günlük haplar mı?

onun korunacağından emin olamıyorsan,sen doğum kontrol hapı içsene..
yasmin için hafif ve güvenilir derler..

hakkında hayırlısı olsun inşallah..