Aile Planlaması Hamilelik İlişki Sonrası Nasıl Anlaşılır? Korkuyorum

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

Brtnbtl

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Aralık 2009
126
2
merhaba arkadaşlar.nişanlımla bi süredir ilişki yaşıyoruz.ilk zamanlar prezervatif kullandı.ama kullanmak istemediği için sorun yaşıyoruz.bi kaç defa ertesi sabah hapı kullandım.son ilişkimizde adetimin son günüydü(8.gün) ilişki esnasında hafif kanamam oldu.kendince adetliyken hamile kalınmaz diye düşünmüş ve içime boşaldı.çok korktum.ertesi gün hapı da kullanamazdım çünkü kullanalı 18 gün falan olmuştu.hemen ıkınarak spermleri çıkartmaya çalıştım ve soğuk suyla yıkadım genital bölgemi.nişanlım sen üstteydin hamilelik olanağı çok düşük diyor ama ben çok korkuyorum.2 tane gripin iç dedi bana.içtim.aspirin içiyorum ara sıra.üstelik romatoid artrid tedavisi için haftada 10mg.metotreksat alıyorum.metotreksat hamilelikte düşüğe neden olabiliyormuş.hatta dış gebeliğin sonlandırılması için veriliyormuş.ama ben çok korkuyorum.hamile kalsam doğuramam.zaten bebek de sağlıklı olamaz sanırım kullandığım ilaçlar yüzünden.evlilik öncesi hamilelik zaten etik olmaz.aldırmak da günah naapıcağımı bilmiyorum.lütfen yorum yapın hamile kalmış olabilir miyim sizce?(adetim ayın 4ünde başladı.ilişkiye 11inde girdik.adet döngüm 28 ila 29 gün)

2-3 gündür falan da akıntım var.dün ve bugün kasıklarım ve belim çok ağrıdı.sanırım yumurtlama dönemindeyim.hamile olabilir miyim sizce?

ıkınarak sperm çıkarmı yaa ah yavrucum o sperm daha sen ilişkideyken gidip yerleşiyolar yumurtalığa ayy alemsin ayol ıkınınca falan çıkmaz koptumm

Adetin 8. günü risk azdır diye biliyorum..
Ama hiçbirşey yüzde yüz garanti değildir maalesef..://

öküz ya bu adam.ne hale düşürdü beni.resmen soğudum.evlilikten bile vazgeçicem nerdeyse.onlara hava hoş.olan bize oluyo.Allahım inş hamile değilimdir.şimdi diil lütfen.zamanı gelince.

ıkınarak sperm çıkarmı yaa ah yavrucum o sperm daha sen ilişkideyken gidip yerleşiyolar yumurtalığa ayy alemsin ayol ıkınınca falan çıkmaz koptumm

gülmeyin cahillik işte.insan o an naapcağını şaşıyo.benim öküzün her dediğini yaptım naapiim.ama yumurta yokmuştur daha o zaman di mi.14. ve 15. günlerde oluşmuyo mu yumurta? yumurta olmayınca nereye gitsin sperm.yaaa çok korkuyom.

öküz ya bu adam.ne hale düşürdü beni.resmen soğudum.evlilikten bile vazgeçicem nerdeyse.onlara hava hoş.olan bize oluyo.Allahım inş hamile değilimdir.şimdi diil lütfen.zamanı gelince.

Nooluyo yaahu bu ne telaşe canım evli diilmisin henüz ondanmu böyle merak etme yumurtlama dönemi dışındaysan olmaz bişii

simdi hamile kalma ihtimalinde var...kalmama ihtimalinde bunu ancak diger adetin yaklastigi zaman ogrenirsin...sadece yumurtlama gunlerinde hamile kalinio die birsey yok...bazi ciftler ilk gecelerinde hamile kaliyolar...belkide degilsindir...arkadaslarin dedigi gibide ikinarak sperm cikmaz o ulasacagi yere ulasmistir...ama hamilemisin degilmisin orasini bilmem adetin yaklasinca test yaptir kan testi kesin sonuc alirsin...hamileysende gizlersin artik dugun ne zaman yakin zamandami...:26:

gülmeyin cahillik işte.insan o an naapcağını şaşıyo.benim öküzün her dediğini yaptım naapiim.ama yumurta yokmuştur daha o zaman di mi.14. ve 15. günlerde oluşmuyo mu yumurta? yumurta olmayınca nereye gitsin sperm.yaaa çok korkuyom.

malesef diil.ya anlatamam o günden beri çok sinirliyim ona ya.ve erkeklerin bişi olmaz lafından nefret ediyorum.günlerdir bişi olmaz dio bana.az önce arama sorma beni kendi başımın çaresine bakarım ben diye mesaj attım.ama uyuyo herif bi tarafında pireler uçusuyodur şimdi.böyle sorumsuzca davranan bi adamla evlenmeli miyim onu bile düşünüyorum.bıraksam yıllardır koruduğum bekaretim de gitti.off ya off.

canım bence msjla değil yüzyüze konuşmalısın korkularından bahsetmelisin bu zamanda kaç kız sevdiği evleneceği erkeğe kendini ilk kez teslim eder bunu ona uygun bi dille anlatmalısın. evlendikten sonra daha da tepene çıkar diye düşünüyorum ipleri şimdiden eline almalısın

evlenene kadar biraz sabretseydiniz...hadi sabretmedin bole iliski yasiyosun dogum kontrol hapi kullansaydin...o ne istediyse sen kabul etmissin...yarin bigun ayrilsaniz ALLAH KORUSUN...ne olacak ona hic bisey...sonradan pisman olacagin seyler yapmamak lazim...yasiniz kac acaba:26:

Ay canım yaa daha varmı düğüne bencede gizlersiniz artık olursada birden karnın şişcek diil yaa ama korkma yaa okadarda yumurtlama dönemin diilse sorun olmaz bence eşinede okadar kızma tutamamıştır kendini bidahakinde korunmayı ihmal etmeyin canım bu arada nikah yapabilirsiniz bak bizimde nikahımızı düğünden 1 ay önce yapmıştık eşimin yanına gelip gitmem sorun olmasın yanlış anlaşılmasın diye evimizi falan kurmuşduk eşim yerleşmişti evimize bende gelip gitmiştim temizlikti yemekti diye belkim sizde öyle bişii yapabilirsiniz içinin rahat etmesi için..

1.Kadinin ustte oldugu durumlarda hamilelik olma ihtimali azdir. 2. 28 gunde bir adet oluyorsan, riskli donem senin icin 11.gunden itibaren baslar. 3.Iliskiden sonra hemen ayaga kalkmak ve vajinal dus gebelik olusma itimalini azaltir.
Bunlar benim okudugum bilgiler ama tabiki hicbir sey icin kesin konusamayiz. Sen su an icin kafani rahat tut. Stres yaptikca her bir belirtiyi hamilelik olarak dusunup sonunda kafayi yiyebilirsin.

27 yaşındayım.ne deseniz haklısınız.bin pişmanım.eminim o iş olmasaydı daha kıymetli olurdum.ama çok sevdim ya.sorunlu 2 ilişkim olmuştu.evlilik öncesi ayrılmıştım.bu bambaşkaydı.sahiplenmesi üstüme düşmesi,değer vermesi aklımı başımdan aldı.ne istediyse yaptım bu güne dek.bunları o da kabul ediyo.beni senden fazla kimse sevemez diyo.bu aralar ilgisi azaldı bana.iş kuruyo.stresli o da.ondan sanırım.inanmazsınız para bile verdim ona sermaye yapması için ve daha nişanlı diildik o zaman.çok tepeme çıkarttım onu yücelttim.hoş son olayda ben tepedeydim ama:) olan gene bana oldu.Dua edin noolur hamile kalmıyım.ayın 1inde adet oliim dileyin benden ne dilerseniz:)) işin ilginç tarafı deli gibi de bebek istiyorum.evli olsak keşke hamile olsam diye dua ederdim.

walla son pismanlikkk neye yarar die solemek geldi icimden müslüm gürsestenyasinda kucuk degilmis diecem hadi yasin kucuk daha 18 yada 19 bilememisindir filan...yanlis zamanda cikmissin tepeyeALLAH SONUNU HAYIR ETSIN...insALLAH hamile degilsindir...ALLAH GONLUNE GORE VERSIN...AMIN

Allah razı olsun canım.işte insan bişiyi yapmam demicek.çok kızardım evlilik öncesi ilişkiye oldu bittiye geldi benim başıma geldi.adama fazla güvendim galiba.36 yaşında.baba gibi güvendim ona.olgun dedim zarar gelmez dedim.Rabbim affeder inş. beni.ve hatamın bedelini ödemek zorunda kalmam