hamilelik depresyonu geçirenler buraya

Geçtimi

Geçti mi acaba çok korkuyorum bu hislerle yaşamaya

geçti canım gecmez olur mu,ben iyileştim o zaman ki hamileliğim düşükle sonuçlanmısti şimdiyse 1 aylık bir kızım var
Bende şimdi uyuyamıyorum korkuyorm hep Nasıl bakıcam Nasıl sevicem bana bagımlı biri anne olabilr miyim ya ztn depresyon panik atak geçiriyorum bunlsrı düşünmem çok normal biliyorum korku ve olumsuz düşünceler ztn bitmiyor

Bunları düşünme şimdi hamileliğini yaşa doğunca hertürlü bakılıyo zaten anne olabilirmiyim diye düşünmen şimdiden onu sevdiğini gösterir.Doktoruna düzenli olarak git ilaç vs. verirse kullan onlar kar-zarar durumuna göre ilaç tedavisine başlayabiliyorlar.İlaç kullanırsam nasil emziricem deme gerekirse mama verirsin çünkü unutma senin ruh sağlığının kötü olması bebeğine ilaçlardan daha çok zarar verir.Herşey düzelecek ben ne haldeydim ben iyileştiysem herkes iyileşebilir

bazen umutlu bazen Ümitsizliğe düşüyorum işte rabbim yardım etsin insanın pskolojisi en önemli şeymiş hayata baglı biriyken alt üst oluosun

bazen umutlu bazen Ümitsizliğe düşüyorum işte rabbim yardım etsin insanın pskolojisi en önemli şeymiş hayata baglı biriyken alt üst oluosun
evet canim herşeyin bos olduğunu anliyosun,tek gerçek var sağlik ruh sağligi,beden sagligi bunlar olmadimi altindan evlerde yaşasan ne yazar.Ama iyilesince herşeyin daha ćok kiymetini biliceksin ve saçma şeylere kafani takmicaksin bide bu yönünü düşün

bebeğini kucağına alınca geçecek diyorlar ona bile inanmıyor insan boş geliyor herkes herşey degersizleşiyor yaşama baglı olmak ne büyük nimetmiş eskiden kızardım hiç ahiretine çalışmıyorsun die kendime şimdi tam tersi oldu ama bunhayattan koptum bu dünyanın boş vr geçici olması çok can sıkıcı

Arkadaşlar konuyu tekrar başlatacagım ama yardıminiza ihtiyacım var gerçekten çok kötüyüm 1 buçuk ay evvel aniden babamı kaybettim o zaman 4 aylik hamileydim simdi 5 bucuk aylik hamileyim. Sürekli stres içindeyim geceleri gözüme damla uyku girmiyor. Sabah o uykusuzlukla işe gidiyorum. Aksam oluyor diye aģliyorum. Sabah olmak bilmiyor. Her güne bugünde uyuyamadim diye aglayarak uyanıyorum. Hayatım çok kötü bebekle hiç alakam yok. Ona zarar veriyorum ama herseyi kafama takıyorum. Biri beni sürekli sıkıyor. Psikiyatriye gidecegim ama bana çözüm mü bilmiyorum ne kadar zamanda çözüm olur bilmiyorum. Giden daha önce bilen birileri yazsin Allah rızasi icin bir gece daha uykusuz yaşayamam. :'((

Bana yardim edin ne olur hamileyken psikiyatriye gidenler var mı ne kadar sürede çözüm oldu ya da çozüm oldu mu ne olur bana yardım edin!!!

Ben gidiyorum ilaç da kullaniyorum cnm daha iyiyim. Kac aylik hamilesin
Ben 20 haftalık hamileyim gözüme sabaha kadar hiç uyku girmiyor o uykusuzlukla işe gidiyorum akşam olsun hava kararsın istemiyorum akşam oluyor diye bir ağlamak tutuyor saatlerce ağlıyorum sizin sıkıntınız neydi acaba?

Bem de aynıyım canim aksam olunca aglamak geliyor sabahi edemiyorum ben dede takinti ve panik atak var gecmis olayları düşünüp kendi kendime üzülüyorum senin neyin vardi bello taktigin bisey varmi

Bem de aynıyım canim aksam olunca aglamak geliyor sabahi edemiyorum ben dede takinti ve panik atak var gecmis olayları düşünüp kendi kendime üzülüyorum senin neyin vardi bello taktigin bisey varmi

Hayir özellikle kafama taktığim bir sey yok ama.genel anlamda içimde panik var ara ara kalp atışlarim hızlanıyor vücut ısım aniden yükseliyor gece bi üsüyorum bi aniden yanıyorum yatarken uyuyamadim diye ağlıyorum kalkınca yarin gece de böyle olacak deyip ona ağlıyorum. Psikiyatri arayısindayim ilaç tedavisinden korkuyorum çocuga bir zararı olur diye.

Ben mecburen kullaniyorum ilac canim hem ilac hem terapi ikisi bi arada bakalim ins sonu iyi olur Allah hepimize şifa versin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…