Hamilelik Anksiyetesi

Merhaba, psikoterapide psikolog neredeyse senin cocukluguna kadar iniyor bazi detaylara kadar ve ansksiyetenin altta yatan sebebini bulup seninle onu yuzlestirmwye çalışıyor. Bu da 1 saat kadar sürüyor bende cok faydalı oldu hem seni anlayan biriyle konusmak hem de seni bilgilendiriyor yuzlestiriyor ve yuzlesince daha farkli oluyor anksiyete anı. Aslinda anksiyetem 3 haftadir falan oldu galiba hiç ugramadi. Arada yoklayacak gibi oluyor ama saniye sürmüyor. Nefes egzersizi gösteriyor panik anında. Yani çok yönlü bir sohbet gerceklestiriyor seninle bence gitmelisin. Hamile olmasaydim kesinlikle ilac alirdim o ayri... çünkü anksiyete igrenc bir sey
Çoğu kişi ilaç önermiyor kendi başıma aşmaya çalışıyorum telkin etmeye çalışıyorum bazen başarılı oluyorum evet ama zorluyor bu aralar beni

Çoğu kişi ilaç önermiyor kendi başıma aşmaya çalışıyorum telkin etmeye çalışıyorum bazen başarılı oluyorum evet ama zorluyor bu aralar beni
O zaman psikiyatriye gidin hamile oldugunuz icin zaten direkt psikoloğa yönlendiriyor. Konuşmak gerçekten iyi geliyor bu konuyu bilen birisiyle. Bir deneyin gerçekten tek basiniza bas etmek cok zor çünkü

O zaman psikiyatriye gidin hamile oldugunuz icin zaten direkt psikoloğa yönlendiriyor. Konuşmak gerçekten iyi geliyor bu konuyu bilen birisiyle. Bir deneyin gerçekten tek basiniza bas etmek cok zor çünkü
Edemiyorsanız da dünyayı zehir etmeyin ben 4 ay azapta gibiydim hala iyileşmedim gerçi 2 hafta oldu ilaca başlayalı

Ne dediysem ilac vermedi doktor, ben kendimi kalabaliga soktukca ortami degistirdikce uzaklaşıyor ama rutine binince geri geliyor maalesef.
Bn ilaç kullandım geçen sene ama faydası olmadı geri çöpe attım hamile kalınca geçti hiç atak geçirmedim hiç aklıma bile gelmedi ama doğumdan sonra tekrar başladı sürekli boğuluyorum sürekli birşeyler çıkıyor başım dönüyor gibi hissediyorum gözlerim bulanık görüyor yani ilaç bende işe yaramadı kendi kendime atlatmaya çalışıyorum

Selam Aşkolar, ben de evli bir kadınım ve gebe olmayı düşünüyorum ancak anksiyete panik atak yüzünden olmak istemiyorum. Sizi böyle çaresiz görünce çok üzüldüm ve hemen üye oldum ki yardımcı olabilmek için. Çünkü bu illeti bir tek buna tutulan bilebilir. Youtubedan Psikolog İzzet Güllü izlemenizi öneririm. O beni çok rahatlatmıştı, inşallah sizi de rahatlatır.

Merhaba, 4 aylik hamileyim. Hamileligimin ilk iki ayında hemen hemen her gun ayni saatte yani aksam 6 gibi panik atağım tutmaya başlamıştı ve cok zor geçti kafayi yiyecegimi sandim. Sonra ailemin yanina geldik gurbette yasiyorum. Buraya gelince panik ataklarim gecti fakat anksiyetem bitmedi. Hala içim huzursuz, hicbir şeyden keyif alamıyorum asla mutlu degilim çünkü icimde bir his var ve beni buna zorluyor. Çok zor geçiyor günlerim. Eski neşeli enerjik halimden eser kalmadı. Sürekli içimde bir korku ve endişe ile günüm zehir oluyor. Tek kalınca daha çok artıyor. Ruhum daraliyor icime kara bulutlar çöküyor ve eski halimi hatirlayip ağlıyorum. Bir daha eskisi gibi mutlu, kaygisiz ve neşeli olamicakmisim gibi geliyor. Ölüm korkusu gibi sanki. Herkes mutluyken benim icimde bir sey ruhumu sıkıyor. Şimdi tayinimiz çıktı başka bir sehre tasinacagiz ve gidince panik atagiminda tekrar gelmesinden cok korkuyorum. Hamilelik yuzunden ilacta alamiyorum doktora gittim. Hamilelik anksiyetesini ya da panik ataklarini bu surecte hafifleten ya da geciren var mi? Ben delirmek üzereyim.
Merhaba bende 20 haftalık hamıleyım yaklaşık 3 haftadır aynı durumu yaşıyorum bırsey benı mutsuz huzursuz hıssettırıyor hep canımı sıkan bırsey var kafamı bırseye takmış gıbıyım oturup hüngür hüngür ağlamak ıstıyorum neden boyleyım diye kendımı sorgulayıp duruyorum yaşadığınız seylerın tıpkı aynısını yaşıyorum sureklı pnıknatak gecırecek oluyorum ama kendımı bır sekılde durduruyorum yaklaşım 7 senedır anksıyete ve panik atak hastasıyım bu duyguları çoğu kez yaşadım ama bu kadar uzun surmemıstı 1 hafta mutsuz edip gecmıstı sankı bu hıc geçmeyecek gıbı oluyor. 3 hafta önce karfesım kaza yaptı ondan sonra kep bır korku oluştu her an bısey olacak hıssı oluyor ondan sonra kardesımin kaza yapması da tetıkledı anksıyetemi. Derdimi eşime anlatıyorum ama anlatmak yetmıyo ıcımdekı o huzursuzluk mutsuzluk endıse korku gecmıyo en azından yalnız olmadığıma aynı duyguları başkalarının yaşatmasına da sevındım ondan kendını tek ve yalnız hısswtmıyor. Bende en yakın zamanda pasıkolaga gıdecegım sız şimdi nasılsınız ıcınızdekı korku huzursuzluk bıraz da olsa hafıfledı mı

Merhaba bende 20 haftalık hamıleyım yaklaşık 3 haftadır aynı durumu yaşıyorum bırsey benı mutsuz huzursuz hıssettırıyor hep canımı sıkan bırsey var kafamı bırseye takmış gıbıyım oturup hüngür hüngür ağlamak ıstıyorum neden boyleyım diye kendımı sorgulayıp duruyorum yaşadığınız seylerın tıpkı aynısını yaşıyorum sureklı pnıknatak gecırecek oluyorum ama kendımı bır sekılde durduruyorum yaklaşım 7 senedır anksıyete ve panik atak hastasıyım bu duyguları çoğu kez yaşadım ama bu kadar uzun surmemıstı 1 hafta mutsuz edip gecmıstı sankı bu hıc geçmeyecek gıbı oluyor. 3 hafta önce karfesım kaza yaptı ondan sonra kep bır korku oluştu her an bısey olacak hıssı oluyor ondan sonra kardesımin kaza yapması da tetıkledı anksıyetemi. Derdimi eşime anlatıyorum ama anlatmak yetmıyo ıcımdekı o huzursuzluk mutsuzluk endıse korku gecmıyo en azından yalnız olmadığıma aynı duyguları başkalarının yaşatmasına da sevındım ondan kendını tek ve yalnız hısswtmıyor. Bende en yakın zamanda pasıkolaga gıdecegım sız şimdi nasılsınız ıcınızdekı korku huzursuzluk bıraz da olsa hafıfledı mı
Merhaba çok geçmiş olsun gerçekten yaşamayan bu durumu asla bilemez... psikologtan sonra daha kontrol altina alinabilir gibi geldi bana cok agir yaşamama rağmen... Yinede tam anlamiyla geçtiğini söyleyemem çünkü ben bunun zaten tam anlamiyla gecip giden bir daha hic ugramayan bir hastalik oldugunu düşünmüyorum bir seyler tetikleyince mutlaka geri ortaya çıkıyor... Sadece birileriyle konusmak cok iyi geliyor gercekten bu yüzden psikologtan cok memnun kaldim cok uzun gun atiyolar dv hastanesinde ama acil oldugunuzu soylerseniz hemen gun verirler zaten once psikiyatri görüyor o yönlendiriyor psikoloğa o şekilde gidiyorsunuz. Psikolog bunu tetikleyen seyleri bulmaya çalıştı bana anlatti konuştu yinede iyi geldi daha sakin hissediyorum

Selam Aşkolar, ben de evli bir kadınım ve gebe olmayı düşünüyorum ancak anksiyete panik atak yüzünden olmak istemiyorum. Sizi böyle çaresiz görünce çok üzüldüm ve hemen üye oldum ki yardımcı olabilmek için. Çünkü bu illeti bir tek buna tutulan bilebilir. Youtubedan Psikolog İzzet Güllü izlemenizi öneririm. O beni çok rahatlatmıştı, inşallah sizi de rahatlatır.
Hamileliğin anksiyeteyi tetikleyecegini bilseydim gerçekten kırk kere düşünürdüm çocuk yapmak için çünkü o kadarki zorlaniyorum bu süreçte... Dediğiniz kişiye mutlaka bakacağım

Hamileliğin anksiyeteyi tetikleyecegini bilseydim gerçekten kırk kere düşünürdüm çocuk yapmak için çünkü o kadarki zorlaniyorum bu süreçte... Dediğiniz kişiye mutlaka bakacağım
Lohusalık çok daha zor… ilk lohusalğım cehennem gibiydi neyse şimdi ilaca başladım diye rahatlatıyorum kendimi bende

Merhaba kızlar bende sizin gibiyim benim bundan önce 2 defa düşükle sonuçlanan hamileliğim oldu ikisindede içim sıkılıyodu yerimde duramıyordum sanki ölücekmişim gibi oluyodum hamileliğimi çok arzu etmeme rağmen sanki istemiyordum ama gece olduğunda daha iyi oluyorum. Şuan yine hamileyim inşAllah sağ salim kucağıma alırım bu bebemi. Bundada şuan aynı hisslerdeyim çok kötü bişey kimseye anlatamıyorum durduk yerde içimi sıkıntı bürüyor herşey üstüme üstüme geliyor sanki ama şunuda söyleyeyim hamilelikde hormonlar oynadığından böyle oluyoruz çünki benim hamileliğim sonlandığında hemen geçti ama şuan yine aynıyım tekrar hamile olduğum için. Ben azerbaycanlı olduğum için burda doktorlar Novarest diye bi ilaç yazıyolar sakinleştiriyor gerçekten. Hamileler için uygun bana direk bunu yazdı. İçimi korku alıyor ya bebeğimi sevemezsem diye hayatım değişirmi diye. Ama bi kaç saatlik geliyor bana bu hissler. Doğumdan sonra bebek olunca geçermi acaba?😔

Merhaba kızlar bende sizin gibiyim benim bundan önce 2 defa düşükle sonuçlanan hamileliğim oldu ikisindede içim sıkılıyodu yerimde duramıyordum sanki ölücekmişim gibi oluyodum hamileliğimi çok arzu etmeme rağmen sanki istemiyordum ama gece olduğunda daha iyi oluyorum. Şuan yine hamileyim inşAllah sağ salim kucağıma alırım bu bebemi. Bundada şuan aynı hisslerdeyim çok kötü bişey kimseye anlatamıyorum durduk yerde içimi sıkıntı bürüyor herşey üstüme üstüme geliyor sanki ama şunuda söyleyeyim hamilelikde hormonlar oynadığından böyle oluyoruz çünki benim hamileliğim sonlandığında hemen geçti ama şuan yine aynıyım tekrar hamile olduğum için. Ben azerbaycanlı olduğum için burda doktorlar Novarest diye bi ilaç yazıyolar sakinleştiriyor gerçekten. Hamileler için uygun bana direk bunu yazdı. İçimi korku alıyor ya bebeğimi sevemezsem diye hayatım değişirmi diye. Ama bi kaç saatlik geliyor bana bu hissler. Doğumdan sonra bebek olunca geçermi acaba?😔
Öncelikle bebişiniz hayirli olsun insallah saglicakla kucaginiza alirsiniz... Gerçekten yaşamayan bilemiyor bu iç sıkıntısını. Bende sozin gibi çok düşünüyordum sevebilir miyim bakabilir miyim diye ama kabullenme evrem bebegin hareketlerini hissettikten sonra oldu

Merhabalar, doğum sonrasında benzer anksiyete problemlerini yaşayan biri olarak tek önerim terapi almanız olur. İlk bebeğiniz mi bilmiyorum ama hamileliğimde ben doğuma çok odaklanıp devamını hiç düşünmemiştim. 4.ayda bebeğimin uyku gerilemesi sıkıntısıyla anksiyetem pik yaptı. Naçizane tavsiyem doğumu beklemeden terapiye başlayın. İlk 3 ay aşırı fiziksel yorgunluk daha negatif etkileyebilir sizi

Merhabalar, doğum sonrasında benzer anksiyete problemlerini yaşayan biri olarak tek önerim terapi almanız olur. İlk bebeğiniz mi bilmiyorum ama hamileliğimde ben doğuma çok odaklanıp devamını hiç düşünmemiştim. 4.ayda bebeğimin uyku gerilemesi sıkıntısıyla anksiyetem pik yaptı. Naçizane tavsiyem doğumu beklemeden terapiye başlayın. İlk 3 ay aşırı fiziksel yorgunluk daha negatif etkileyebilir sizi
Terapiye basladim ve biraz toparladim aslinda ama insallah ilacsiz ilerleyebilirim dogumdan sonrada

X