Hamileliğimi hangi belirtilerle öğrendim anlatıyorum

Benim adetime 13 gün kala kahverengi lekelemeyin oldu şaşırdım çünkü hiç böyle bişey olmadı bende 2 gün sonra kesildi göğsüm yumuşak dolgun oldu normalde göğsüm adetime 10 gün kala sertleşir hassas olurdu bu sefer hiç acımıyor ve yumuşacık dokunduğum zaman bişey hissetmiyorum bide damarlar gözükmeye başladı adetime 2 gün kala kan testi yaptırdım 0.53 çıktı ama içimde hamileyim gibi his var adetim dün gelmesi lazımdı ama hiç bir belirti yok normalde adetim gelmeden önce bel ağrisi göğüs hassasiyeti oluyordum ama öyle bişey yok adetimde düzenli geliyordu İnşallah hamileyimdir bir kaç gün beklicem gelmezse tekrar test yaptıracağım

Prolaktin ilk gittiğimde 35.57
İkinci gidişimde 48 olmuştu
Arada 13 gün var
Merhaba bende bir şey sormak istiyorum. Adetimin 3. Günü prolaktinim 9 du yumurtlamadan 7 gün sonra yani 21. Gün hormon testi yaptırdım. Progesteron değerim 11 çıktı sağlıklı yumurtlama anlamına geliyormuş. Prolaktin 37 olmuş ama göğüs uçlarım da yanma var acıyor cok gebelik belirtisi olabilir mi birden böyle artış

Bu durumu doktorunuzla görüşün
Ben dün gebeliğimi öğrendikten sonra endokrinolojiye gittim ve doktoruma gebe olduğumu yeni öğrendiğimi, bunun prolaktini arttırıp arttirmayacagini sordum o da "şu an ilaç vermeme gerek yok zaten gebelikte ihtiyacımız olan şey prolaktinin yükselmesi" dedi. Yani belirti olabilir de olmayabilir de. Meme başınızdan süt geliyor mu?

Merhaba okurken gülme krizine girdim çünkü aynıları bende de oluyor şu an yazınızı okuyup hemen cvp yazıyorum şu anda hamilemisin bilmiyorum benim deneyimlerim şu şekildeydi adetim 7gün sürdü ve hemen ovülasyon testine başladım 12.gün pik çıktı değerlendik o günü ertesi günde çatlamayı gördüm ve yine değerlendik 2 gün sonra kasıklarımda ağrılar başladı yumurtlama dönemi ağrım olur zaten ama bu ağrı haraket edince ortaya çıkıyodu uzanıp dinlendiğimde hafifliyodu uyku yine sizin gibi sanki bütün gün çok ağır iş yapmışım gibi yatıyodum ce bacaklarımda ağrı oldu adet olmuşum olucakmışım gibi hissediyodum adetime 10 gün 16 gün var gebemiyim bilmiyorum ilk defa ovulasyon testi kullanıp yumurtlamayı görüp öyle eşimle birlikte olunca psikolojikmen mi etkilendim bilmiyorum ama bi tuhaflık hissediyorum kendimde bakalım sonuç ne olucak rabbim hayırlısını versin hepimize

Aynı duyguları yaşıyoruz:) benim de kasıklarım ağrıyor ama regle daha var sende durumlar nasıl

Ben yumurtlama gününü ayda sadece bir kere yaşandığını biliyorum o da adet bittikten 6 7 gün içinde birinde oluyor... yumurtlama adete yakın zamanda da olur mu ki :)

Ben yumurtlama gününü ayda sadece bir kere yaşandığını biliyorum o da adet bittikten 6 7 gün içinde birinde oluyor... yumurtlama adete yakın zamanda da olur mu ki :)
Hayır adetim bitti 4 gün sonra yumurtlama günümdü ve bunu ovulasyon testi kullanarak öğrendim program indirip baktığım takvime göreyse daha vardı yumurtlamama yani program takvimleri dopru değil yumurtlama ertesi de test yaptım çatlamayı gördüm 7 gün adetimden sonra saymaya başlayarak test yaptım 6 7 gün içinde olacak diye bişey yok erken yumurtlama da olabilir adetten hemen sonra da olabilir yani

Eklentiler

• IMG_20220611_113304.jpg
    217,6 KB · Görüntüleme: 486
  • IMG_20220610_115300.jpg
    41,5 KB · Görüntüleme: 474
  • IMG_20220611_113804.jpg
    49,8 KB · Görüntüleme: 511
Benim yumurtlama döneminde kanamam olmuştu yumurta çatladigi için olmus böyle de olabiliyormuş

Hemen değerlendirmek gerekirmiş siz ne zamandır bekliyorsunuz
Benim evliliğim tam bir sene oldu ve ilk defa bu ay ovulasyon testi yaptım yumurtlama günümü öğrenek değerlendirdik şimdi daha 5 gün geçti yumurtlama günümden hamilelik testi yapmak için bekliyorum bakalım çok merak ediyorum yani 12 gün beklemem lazım siz de durumlar nasıl

Aynıyız 1 sene 3 aylık evliyiz.. İlk defa korunmasız ilişki bu ay yaşadık ve ovulasyon testi yapmadım ben gün aşırı değerlendirme yaptık kanama yaşadığım gün de degerlendirk benim de yumurtlamadan 4 gün geçti kasık ağrısı yaşıyorum bilmiyorum neden bat tarihim 25 haziran :)

Biz hiç korunmadık baştan beri böyle olmayınca ovulasyon testi alıp denemek istedim benimde kasıklarım belim ve bacaklarım ağrıyo benim bat 27 yani umarım psikolojik etkilendiğim için değildir ama bu ay biraz tuhaf hissediyorum özellikle sağ kasığım ve bacağım çok ağrıyo ayağa kalkınca artıyo bu ağrı bide

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…