Hamile olduğunuzu ogrenmeden once hamile olduğunuzu hissettiniz mi?

Bazen doktorlari da anlamis degilim oturduklari yerden teshis koyup tedavi ediyolar sozde nasil biseyse

ah onu hıc sorma.deşme yaramı.hepsı hastaya para gozuyle bakar olmuslar.bak benı asılama yapıcak olan smdıkı doktorum bana ne bı vıtamın werdı ne bı folıkasıt werdı.lafta asılama olucaz adet olunca

öğrenmeden önce eşim uzanıyordu bende ayak ucunda oturuyordum bacaklarını karnıma koydu o anda bacaklarını çek bebeğe bişey olur dedim. hiç unutmuyorum o anı bi anda ağzımdan çıkıvermişti

İlkinde hissetmedim hiç , ama bugün test yaptım pozitif çıktı , sürekli hamileymişim gibi davrandım 10 gündür mızmızlamam sinirim karnıma dokununca azarlamalarım akıntım çok diye eşim kızdı iltihap oluştu sanırım yine dikkat etmiyorsun hiç Dedi ne biliyorsun hamileyim belki öyle oluyordu ya hep dedim

Ben cok erken hisettim idrarda cikmiyodu o donem adetimde gecikmemisti ama hisettim bi farklilik vardi yorgunluk kokulardan igrenme vardi adetime 8 gunvardi

Benm bu hamileliğimden once 2 duşuğum oldu ikisinide daha adetim yaklaşmadan bile hissettim, resmen emindim.. Ama bu hamileliğimde enn ufak bi ihtimal bile vermiyordum.. O kadar kendimi ikna etmiştim ki hamile olmadığıma ne kahveler içtim ne hareketler yaptım adetimden 3 gunum geçincede en yakın iş arkadaşımın ısrarlaryla kan tahliline gittim ( ve hala umutsuz olduğum için eşime bile soylememiştim tahlil yaptığımı) . Ve sonuç pozitifti .. Sanırım kayıplarımın ardından bu gebeliğimi uzun sure bekleyip hayal kırıklıklarım olduğu için o kadar umutsuzdum

Benimde hamileligim icime dogmustu. Daha adetim bi hafta falan vardi ama hamile oldugumu anlamistim. Adet sancisi gibi sancilarim vardi ama bu sancilarda bi tuhaflik var dedim. Her zamanki gibi degildi. Bi farkliydi. Bende kurtaj olmustum bebegimin kalbi durmustu. Aradan 50 gun gecti ve adetime 5 gun kala bu icimdeki histen dolayi once evde idrar testi yaptim. Diger arkadaslar gibi bende cift cizgi cikacagindan adim gibi emindim. Neden bu kadar emindim onuda bilmiyorum ama insan gercekten hissediyo demek ki. Bide kurtajdan sonra boyle hemen olmasin beklemiyodum dogrusu.

Bennnnnn ...evet ben Hissettim hemde taniyi koymustum artik test falan yapmadan midem bulanmadan adetim 2 3 gun gectigi icin sadece supelenmistim ama daha oncede gecerdi hep buseferki farkliydi hatta elimi karnima koyup aglamistim icimde sen varsin galiba daha kimse bilmiyor doktorlara bile gitmedim bebegim hadi aciktim yemek yiyelim inanamiyorum sende mi benimle birlikte yiyeceksin diye aglamistim asiri duygusaldim ..ve ertesi gun cift cizgi:) allahim bu mucizeyi unutamiyorum

merhabalar,

ben 1 senedir regl takibi yapıyordum . ocak ayında hamile kaldım ve bunu gerçekten hissettim. çünkü adet dönemini 3 gün geçmişti. bunu bilmem imkansız tabi. çünkü 32-35.günlerde regl oluyordum. ama içim içimi yiyordu resmen.
bir anda karar verdim ve eczaneye şu %99 net sonuç diye satılan gebelik testlerinden aldım.
hemen işlemi yaptım ama o 5 dk geçmek bilmedi :) . testi lavaboya bıraktım ve bekledim heyecanla.
sonra bir bakmışımki silik bir 2. çizgi :)))) ağlayarak wc den çıktım.

7 senelik evliyim ve 4 sene tedavi gördüm. sürecim biraz sıkıntılıydı. çok şükür allahım fazla aratmadı.

allah isteyen ,uğraşan, çabalayan herkese nasip etsin inşallah dualarım sizinle

Göğüslerimde ağrı başlamıştı ve ara ara mide bulantım olmuştu öğürmelerimde belirtilerim bunlardı sadece. O zaman da hamilemiyim acaba hissi oluştu bende ve 1hafta sonra öğrendim hamile olduğumu..

Bende resmen hissettim duştan çıkınca göbeğime elimi koyup hadi canım fılan dıyıp sırıtıyordum kendi kendime ve ne hikmetse kızlar Allah yardım ediyor demekki o ay hıc temizlik yapasım gelmedi spora fln gidemedim ağır hiçbirşey kaldırmadım bunları tedbir Amaçlı değilde sanki içimdeki o vitamine Zarar gelmesini istemediğin içindi..

Sat 1 Ocak ben 20 ocaktan beri anneme teyzeme ben hamileyim hissediyorum dedim. Ve ilk hamile kalmaya çalışma denememizdi. Reglim biteli de 10 gün olmuştu halbuki, çok severek içtiğim sigaradan tiksinmeye başladım. O kadar emindim ki bir dahaki reglime 10 gün kala da %99 sonuç veren testten aldım ve çift çizgiyi gördüm. Sonra aynı gün kan testi yaptırdık ve beta hcg 92 çıktı. Eşim ve annemler dahil herkes oğlan olacak derken ben kız olacak dedim. Şu an bir prenses bekliyoruz Allah'ıma binlerce şükür olsun, Allah hakeden ve isteyen herkese nasip etsin

İçime doğdu desem daha yerinde olur. 4-5 aydır deniyorduk ve beklenen adet günü test yapardım ben dayanamayıp. Bir sabah uyandım ve benim test yapmam lazım dedim. Adetime 5 gün vardı. Evde de birkaç test vardı. Yaptım ve ikinci çizgiyi silik olarak gördüm. :)

Hamile oldugumu ben degilde esim hissetti, birgun bu ay bence hamile oldugunu ogrenecegiz dedi ve gercekten o ay hamile kalmistim. Ben her ay bekledigim icin oyle ozel bi hissim olmamisti!

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…