hamile miyim?

adyes9

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2012
197
51
herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım, bu saatte kimse olur mu bilmiyorum ama yine de sormak istedim. eşimle korunmayı bırakalı 2 buçuk ay oldu, adetim henüz gelmedi 6 gün daha var... Ancak tüm gebelik belirtileri var, aşırı iştah, sık idrara çıkma, mide ekşimesi, sağ yumurtalığımda batma ve ara ara şiddetli(çok değil) ağrı, memelerde hassasiyet, duygusallık, belki psikolojik bilmiyorum. Adetimin gelmesine 6 gün kalmış olmasına rağmen dayanadım, test aldım yaptım, hemen değil ama bir kaç saat sonra ikinci pembe çizginin belirginleştiğini gördüm, bi doktorun demesine göre de beta hcg hariç hiçbir hormon onu göstermezmiş. yarın tahlil yaptırcam ama şimdiden destek istiyorum. 3 yıl önce de tam bu ayda 6 haftalık gebeliğim sonlanmıştı... sizce gebe miyimdir?

herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım, bu saatte kimse olur mu bilmiyorum ama yine de sormak istedim. eşimle korunmayı bırakalı 2 buçuk ay oldu, adetim henüz gelmedi 6 gün daha var... Ancak tüm gebelik belirtileri var, aşırı iştah, sık idrara çıkma, mide ekşimesi, sağ yumurtalığımda batma ve ara ara şiddetli(çok değil) ağrı, memelerde hassasiyet, duygusallık, belki psikolojik bilmiyorum. Adetimin gelmesine 6 gün kalmış olmasına rağmen dayanadım, test aldım yaptım, hemen değil ama bir kaç saat sonra ikinci pembe çizginin belirginleştiğini gördüm, bi doktorun demesine göre de beta hcg hariç hiçbir hormon onu göstermezmiş. yarın tahlil yaptırcam ama şimdiden destek istiyorum. 3 yıl önce de tam bu ayda 6 haftalık gebeliğim sonlanmıştı... sizce gebe miyimdir?

Normal sartlarda saydigin tüm belirtiler gebelik belirtilerini gösteriyor,ama yaptigin idrar testinin güvenirliligi yok,cünkü hicbir testin üzerinde bu kadar uzun süre sonra cikarsa pozitiftir diye yazmaz.bence daha 6 gün var diyorsun idrar testinde cikmayabilir.Zaten tahlil yaptiracakmissin hakkinda hayirlisi olsun ,insaallah psikolojik degildirde hamilesindir.Sonucu yazmayida unutma...

Normal sartlarda saydigin tüm belirtiler gebelik belirtilerini gösteriyor,ama yaptigin idrar testinin güvenirliligi yok,cünkü hicbir testin üzerinde bu kadar uzun süre sonra cikarsa pozitiftir diye yazmaz.bence daha 6 gün var diyorsun idrar testinde cikmayabilir.Zaten tahlil yaptiracakmissin hakkinda hayirlisi olsun ,insaallah psikolojik degildirde hamilesindir.Sonucu yazmayida unutma...

selam cnm bende taze hamisim daha aramiza hosgeldin diyelim benimde ayni sekil oluyor suan 6 ci haftadayim cnm:emir_bebek: Allah isteyenlere nasip etsin:emir_bebek::nazar: insallah cnm Hamissindir
:KK66::KK1::KK1::KK1: Ben adetime tamn 5 gun kala test yaptim Positiv ciktiii dok. da idarar testti yapti ordan anladi zaten hemen:KK16:

yasak hayal ve brake e çok teşekkürler, sonuçlarımı 1 saat içinde alıcam. Allah kısmet eder İnşaallah gebeliği, etmese de vardır bir hayır. Rabbim'e hep dua ettim, o ne bilirse en güzelini bilir, sonuçta bizi yaratan da o değilmi ? Bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim, inanın, iş yerindeyim şu an ve ilk okuduğum da gözlerim doldu, Rabbim tüm isteyenlere hayırlısıysa ve hayırlısıyla sağlıklı imanlı evlatlar nasip etsin... amin

yasak hayal ve brake e çok teşekkürler, sonuçlarımı 1 saat içinde alıcam. Allah kısmet eder İnşaallah gebeliği, etmese de vardır bir hayır. Rabbim'e hep dua ettim, o ne bilirse en güzelini bilir, sonuçta bizi yaratan da o değilmi ? Bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim, inanın, iş yerindeyim şu an ve ilk okuduğum da gözlerim doldu, Rabbim tüm isteyenlere hayırlısıysa ve hayırlısıyla sağlıklı imanlı evlatlar nasip etsin... amin

Maalesef negatif çıktı arkadaşlar, çok üzgünüm, yine de destekleriniz için çok teşekkürler... Rabbim isteyen tüm herkese nasip etsin inşaallah, bir dahaki sefere inşaallah...

Selamlar arkadaşlar umarım birileri sesimi duyar.
ben 2 yıllık evliyim ama bebek düşünmüyordum ilk yıllarımda ama hapla korunmadım, eşim korundu. geçen ay korunmayı kestik. 16 ağustos ta son adetimi olmuştum. benim adet dönemlerim hep ağrılı geçerdi ama bu sefer sol kasığımda ve alt karın bölgemde ağrılarım var ve memelerimdeki hassasiyet çok fazla, dokunamıyorum bile ben de 17 eylül de ve 18 eylül de 2 tane idrar testi yaptım kendim ve silik çizgi çıktı ama çok silik ve 2. dakikada değil de 5. dakikada filan sonra merakımdan duramadım 18 inde beta hcg yaptırdım 37 çıktı değerim, dün yine yaptırdım bugün sonucunu alacağım. hamile miyim değil miyim anlayamadım, sevinemiyorum sobradan üzülmemek için ama bilen birilerinden tavsiyeye ihtiyacım var, ne olur yardım edin?

Maalesef negatif çıktı arkadaşlar, çok üzgünüm, yine de destekleriniz için çok teşekkürler... Rabbim isteyen tüm herkese nasip etsin inşaallah, bir dahaki sefere inşaallah...

canım aklında olsun testte 10 dk sonra çıkan sonuçlar geçersizdir. Birde mutlaka adet tarihinin geçmesini bekle, hatta ona bile güvenmemek lazım çok stres yaptığımız için bnm bu ay 11 gün gecikti 11. gün adet oldum :KK43:

Değerin 5 in üzerindeyse gebelik var diye biliyorum inşallah gönlüne göre olur herşey....

Değerin 5 in üzerindeyse gebelik var diye biliyorum inşallah gönlüne göre olur her şey....

her şeyin hayırlısı olsun hakkımızda ben inanıyorum ki Allah her şeyin zamanını ayarlıyor. sakın üzülme Allah sağlık verdikçe her şey olur.

Değerin 5 in üzerindeyse gebelik var diye biliyorum inşallah gönlüne göre olur her şey....

herkes bişey diyor ben de güvenemiyorum, sevinmek te istemiyorum, hayırlısı ama beklemek te fenaymış Allah kötü hastalık sonuçları bekleyenlere yardım etsin.

cevap veren herkese çok teşükkür ediyorum tekrar... Çok zor beklemek ama hepimizin yaptığı hata bu... Bundan sonra test almak yok. Rabbim kısmet ederse olur... Adet günümüzü beklemeden testlere koşuyoruz, benim evde idrar ile yaptığım test pozitifti, iki çizgi yani, ha bilemem 2 gün önce yaptım, sonra belki düştü ya da her neyse, ama lütfen kimse adet günü gelmeden test yapmasın, sonrasında genelde hüsran oluyor... Ben 1 sene önce çektirdiğim rahim filmi sonucu sol yumurtalığımın tıkalı olduğunu öğrendim , zaten polikistik over hastasıyım. fakat bunlara rağmen doktor bana "çocuk tedavisiz zor" dediği zaman bundan 3 yıl önce korunmayı bıraktığım an hamile kaldım. 6 haftalıkken düşük yaptım. Ama Rabbim ol demiş ki, olmuş... Bunu yapmayacağınızı biliyorum ama lütfen, eğer benim gibi her seferinde yıkılmak istemiyorsanız, adet gününüz geçmeden test yapmayın ve eczaneden alınan idrarla bakılan testleri de kullanmayın, bırakın bebeğiniz size kan testiyle ve ultrsonla gelsin... bu zamana kadar 50 nin üstünde test yaptım, abartı gelebilir ama benim gibilerin olduğunu biliyorum, ümit etmek böyle bir şey. Kaç gündür yaşadığım tüm bu belirtilerin yarısının psikolojik olduğunu anladım...Negatif olduğunu öğrendiğim an da belirtilerimin yarısı kayboldu, yarısı da adet belirtisine benziyor keza ben de Allah nasip ederse 5-6 gün sonra adet olucam... Son olarak Yüce Rabbim evlat isteyen herkese nasip etsin inşaallah...

ben 2 yıllık evliyim ama bebek düşünmüyordum ilk yıllarımda ama hapla korunmadım, eşim korundu. geçen ay korunmayı kestik. 16 ağustos ta son adetimi olmuştum. benim adet dönemlerim hep ağrılı geçerdi ama bu sefer sol kasığımda ve alt karın bölgemde ağrılarım var ve memelerimdeki hassasiyet çok fazla, dokunamıyorum bile ben de 17 eylül de ve 18 eylül de 2 tane idrar testi yaptım kendim ve silik çizgi çıktı ama çok silik ve 2. dakikada değil de 5. dakikada filan sonra merakımdan duramadım 18 inde beta hcg yaptırdım 37 çıktı değerim, dün yine yaptırdım bugün sonucunu alacağım. hamile miyim değil miyim anlayamadım, sevinemiyorum sobradan üzülmemek için ama bilen birilerinden tavsiyeye ihtiyacım var, ne olur yardım edin?

Hayatım hamilesin, ama gebeliğinin tam ve sağlam olduğunu öğrenmen için onu adetinin geçmesinden 2-3 hafta sonra bebeği ultrasonda gördüğünde anlayacaksın, daha doğrusu inşaallah doktorun öyle söyleyecek. (Tabi daha öncede doktorun diyebilir) 5 in üstündeki tüm değerler gebeliktir. Hele de senin belirtilerinin hepsi o yönde. Senin adına çok sevindim, Rabbim bebeğini sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşaallah... Hemen kendine bir kadın doğumcu bul canım... Bizim de bu şekilde sevinmemiz dualarıyla, Rabbim yaşadığın bu sevinci bize de yaşatsın inşaalah, yeni değerlerini bekliyoruz...

Bence hamilesin canim benim cünkü adet gününde gecmis.:nazar:

adyes9 ve yasakhayal umarım hayırlısı ise dedikleriniz ve güzel dilekleriniz gerçek olur. bugün alacağım test sonucunu da buraya yazarım inşallah. benim polikistik over olan ve spermi üremediği için tedavi gören iki kuzenimin de ikişer çocukları oldu, umutsuzluk yok. Allah hayırlısını versin.

adyes9 üzülmemeye calis canim benim bence birde sen adet gününün gecmesini bekle.Zaten önemli olan hamile kalmak degil bence Rabbimin hayirli zamanda hayirli evlat nasip etmesi,cünkü ben dört defa hamile kaldim ama hepsinide kaybettim.En önemlisi hayirlisini istemek.Sana surda cok katiliyorum,sabirsizlanipta erkenden test yapmamak gerekir.Beklenen adet günümüzde veya birkac gün gectikten sonra sabredip test yapmaliyiz.Insaallah Allah bizim gibi bebek hasretiyle yananlara saglikli ve hayirli evlatlar nasip eder.....

hamilesin tebriklerr:KK9::KK9::KK9:

X