hamile miyim değil miyim?

Began

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Mart 2012
24.007
55.973
Merhaba hanımlar, ben yeni üyeyim.

8 yıllık evliyim ve çocuğum yok. son 1-2 ay adetlerim düzensizdi. evde test yaptım pozitif çıkınca sağlık ocağında kan testi yaptırdım, sonuç B-HCG değeri 430 çıktı. 3 gün sonra kanama olunca acile gittim, yine test yapıldı, B-HCG değeri 510. Şimdi de normal adet görür gibi kanamam var. Ancak şu zamana kadar adet günlerimde asla karnım ağrımazdı, göğüslerimde sızlama olmazdı. Şimdi heryerim ağrıyor. Doktor da emin olamadı, 2 gün sonra yeniden test yapacak.

Kafam karmakarışık.

bu değerlere bakılrsa siz hamilesiniz.ama kanamanın olması düşük tehdidi veya başka bi soruna işaret ediyor olabilir.tabi doktorunuz daha iyi bilecektir.allah gönlünüze göre versin.

Canım benim tek bildiğim B-HCG değeri iki günde bir ikiye katlanması gerek, senin üç gün sonra yükselmemiş fazla
Peki doktor kanamaya bir açıklama bulamamış mı?
Aslında ilk B-HCG değerinde çok iyi ama katlanmamış olması can sıkıcı
İnşallah meleğin tutunmuştur annesine canım Allahım hayırlısını verir inşallah

bu değerlere bakılrsa siz hamilesiniz.ama kanamanın olması düşük tehdidi veya başka bi soruna işaret ediyor olabilir.tabi doktorunuz daha iyi bilecektir.allah gönlünüze göre versin.

Doktor ultrasonda herhangi bir şey göremedi. kesin hamilelik var veya yok diyemiyor.

İnşallah gebeyimdir ve sağlıklı çocuk sahibi olurum.

Doktor da bilmiyor ki, inşallah öyledir. Amin

Doktor da bilmiyor ki, inşallah öyledir. Amin

Ah be güzelim doktor nasıl bilmez, başka bir doktora gitsen ?
Değerin hamile olduğunu gösteriyor ama kanama olması tehlikeli, bekleme bence,
Allah korusun sanada zararı olmasın sonra.

Ah be güzelim doktor nasıl bilmez, başka bir doktora gitsen ?
Değerin hamile olduğunu gösteriyor ama kanama olması tehlikeli, bekleme bence,
Allah korusun sanada zararı olmasın sonra.

Salı günü için başka bir doktora randevu aldım. İnşallah net bir şeyler söyler.

Doktor ultrasonda herhangi bir şey göremedi. kesin hamilelik var veya yok diyemiyor.

İnşallah gebeyimdir ve sağlıklı çocuk sahibi olurum.

amin. inşallah biran önce keseyi görürsünüz ve sağlıklı bir bebişiniz olur

maalesef düşük yaptım.

önce dış gebelikten şüphelendi doktor ancak kan değerlerim normal çıkınca "düşük olmuş" dedi.

ne düşüneceğimi bilmiyorum. iyi midir, kötü müdür, tekrar hamile kalabilir miyim, dış gebelik mi olur gibi bir sürü sorular var aklımda.

Muhtemelen kimyasal gebelik yaşadınız.

Hamile kalmanızı engelleyecek bir durum olduğunu sanmıyorum.

Genelde doktorlar 1 adet daha gördükten sonra denemelere başlanabileceğini söylüyorlar.

Rabbim yardımcınız olsun.

hala parçalı akıntım devam ediyor. en kısa sürede sağlıklı hamile kalabilirim umarım.
amin. teşekkürler.

Hanımlar, bana bir cevap verin veya öneride bulunun lütfen.

Geçenlerde düşük yaptım ve 10 gün kanama oldu ve durdu. Yaklaşık 3 gündür yine göğüslerimde ağrı ve şişkinlik var. Acaba BHCG değeri sıfırlanmadığı için midir bu ağrı ve şişkinlik? çünkü değer düşük sonrası 19 çıkmıştı, sıfırlanmamış mıdır?

Son düzenleme:

doktorunu arayip sorsan...en iyisini bence doktorun bilir...

grill...

insallah yakinda yine bebisin olur üzülme allah büyük...

bence değer henüz düşmediği için öyledir ama tabi doktorunuz daha iyi bilir

Merhaba arkadaşlar,

Bu konunun cahili olduğum için sizden öğrenmek istiyorum.

Konu başında belirttiğim gibi 8 yıllık evlilik sonrası durduk yerde hamile kaldım ve düşük oldu. Düşük 8 Mart'ta olmuştu. 10 Mart'ta adet günümdü, adet-düşük bir arada 10 gün sürdü.

Bu arada yumurtlama günlerine filan bakıyordum. O tarihlere uymaya çalıştım (anladığınız üzere). 1 Nisan'da kahverengi akıntı başladı ama damla damla. Sonra hafif pembe bir akıntı oldu. Dün bitti.

Bunlar neyin belirtisi olabilir? Dış gebelik, adet düzensizliği vs mi?

Cevap yok mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…