Hamile kalmaya kalan canım kadınlar sigara kullanan var mı?

Eşim 4-5 senedir içiyor bir sıkıntı yaşamadı (tabii size diyemem ki kesin bunu için, herkesin bünyesi farkli, vücudunun vereceği tepki farkli). Ufak bir tavsiye daha verebilirim. Bir ablam söylemişti, balkona sigara icmeye cikarken telefon almıyorum yanima diye, denedim dedigini anladim, birseyle ugrasirken ictiginiz sigaradan birsey anlamiyorsunuz, ne zamanki elimde tablet, telefon olmadan sigara icmeyi denedim tam 1 sigarayi bitiremiyormuşum, sıkılıyorum sigara içerken. Hayatinda hic sigara icmemis kisiler gerçekten bu bağımlılığı anlayamazlar, o yuzden kendimde işe yaramış şeyleri yazdim size, insallah faydalı olur (=

Banada hamile oldugumu öğrenmeden önce tiksinti gelmişti.. İnşallah 2 numarada da oyle olur

Helal olsun bende bı paket içiorm.. İnşallah bende becerebilirim

Of gerçekten çok zor her dakika sigara içmeye bahanem var. O kadar zevkle içiyorum ki. Umarım aşarım bir gün. Sizi de gerçekten tebrik ederim

Of gerçekten çok zor her dakika sigara içmeye bahanem var. O kadar zevkle içiyorum ki. Umarım aşarım bir gün. Sizi de gerçekten tebrik ederim
Ben aşıktım sigaraya, ömrüm boyunca birakmam diyordum oyle soyleyeyim, kul sıkışmayınca hızır yetişmezmiş (=

Tek korunmasiz iliskide gebe kaldim. Tabi kafamda hamilelik fikri olmadigi icin sigara konusunda adim atmamistim. Kadin dogum doktorum azaltaraj biraktirdi bana. Bu sekilde daha zor oluyor. 24 saatte bir paket bitirirken, 24 saat icin 4 tane icme hakki verdi doktor. Sonra 3, 2 ve 1 derken biraktim. Ama cok cok zor oldu. Her strese girdigimde aklima gelen ilk sey sigara oluyordu

Kızlar merak ediyorum sigara kullanan arkadaşlar hamişilik çalışmasında sigarayı bırakabildiniz mi?
Hamile kaldığımı öğrendikden 1,2 gün sonra sigaradan soğudum hiç içmedim. Bebeğim 2 aylıkken sütüm kesildi ve gelmedi bidaha o zaman tekrar başladım hala içiyorum maalesef..

Hamile kaldığımda günde 1-1.5 paket kadar içiyordum.ilk haftalar nasıl bırakırım diye çok strese girdim.Sonra kendimi bebeğimin kalp atışlarını duyacağım gün sigarayı bırakmaya şartlandırdım.
7 haftalık hamileyken kalp atışlarını duydum o gün sigarayı tamamen kestim ve bir daha içmedim.
İlk 1 hafta çok çok zor geçti.
Canım sigara istedikçe kendimi hep bir bebeğin yüzüne sigara dumanı üflüyormuşum gibi hayal ederek durdurdum.
Böyle korkunç bir şeyi düşününce iradem güçlendi ve bırakalı tam 13 ay oldu.Ara ara aklıma düşüyor ama tekrar başlamayı bu sefer ben istemiyorum.

Gerçekten çok üzücü o stresi yaşamak da çok zor bence. Bir yandan bebeğinin sağlığı diğer yanda bağımlılık. Gerçekten sigara içmeyen birinin bunu anlaması çok zor

Umarım tekrar başlamasınız çünkü bir kere bunu başarmışsınız ne mutlu size bebeğinizle sağlıklı sıhhatli bir hayat diliyorum darısı Başıma

Benim ilk gebeliğimdi ve çok zorlandım açıkçası. Arada sırada bir iki fırt içiyordum oda bastırsın diye. Ama ona bile o kadar pişmanım ki. Kızım ciğer enfeksiyonuyla doğdu ve nefes alamadı ciğerleri doluymuş. 10 gun yoğun bakımda kaldı durumu ciddiydi ve entübe ettiler. Sebebi arada sırada içmem demediler hamilelikte covid geçirmemden şüphe ettiler ama ben sigaradan dolayı olduğunu düşünüyorum. Kızım şuan 2 aylık sağlıklı çok şükür ama bu olay olduğundan beri sigarayı bir duman için bile ağzıma koymadım. Aslında herkes içmeyin diye bas bas bağırıyor da ben içimde bir canlı büyüttüğümü farkedememişim ilk olduğu için. Size tavsiyem etiniz kemiğinizden ayrılsa bile içmeyin. Şuan bile içsem içerim ama bu vicdan azabı içmemem için bana ömür boyu yeter. Hepinize sağlıklı çocuklar dilerim

ben bıraktım bir hafta oluyor bilmiyorum yardımcı olur mu ama nikotin bandı kullandım , supradyn woman aldım uykusuzluk halsizlik yapıyor bırakmak çünkü, paket taşıyorum yanımda hala canım sigara isteyine ağzıma koyuyorum bitane filtresi ıslanıyor günde 4 5 tane sigara boşa gidiyor ama olsun en azından yakmıyorum şimdilik iyi de geliyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…