Aile Planlaması Hamile Kalmamam Lazım. Fikir Verin Lütfen.

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

caneem

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
22 Ekim 2014
180
385
Merhaba hanımlar. Ben yeni evlendim. Hastalığım sebebiyle çocuk sahibi olmamam gerekiyor. Hani kürtaj bile riskli dedi doktor. Hiç hamile kalmaman lazım dedi. Doğum kontrol haplarını da tavsiye etmedi doktor. Sizce nasıl korunmalıyız? En iyi korunma yöntemi hangisidir? Doğum yapmadan spiral taktırmam mümkün müdür? Yardımlarınıza ihtiyacım var.

Doğum olmadan spiral takmıyorlar sanırım.
Prezervatif+takvim yöntemini kullanabilirsiniz.
Ovülasyon günlerinizi belirlersiniz o günlerde çok dikkat edersiniz.

Allah yardımcın olsun canım.

Tüplerini falan bağlamıyorlar mı? En garanti ve kestirme yol bu olur sanki. Risklerini bilemiyorum ama spiral daha teferruatlı sanki.

Allah yardımcın olsun canım.

Tüplerini falan bağlamıyorlar mı? En garanti ve kestirme yol bu olur sanki. Risklerini bilemiyorum ama spiral daha teferruatlı sanki

Cerrahi müdahale de yasak maleseff

senin durumun özel olduğundan spiral takarlar bence..artı diğer olağan yöntemle çift korunma sağlayabilirsiniz gibime geliyor.

2.5 senedir prezevatifle korunuyorum bi sıkıntı olmadı şimdiye kadar. fakat kullanırken dikkat etmek gerken şeyler var çıkmamalı, ilişkinin başında takılmalı vs

Biz 3 senedir kondomla korunuyoruz bilindik 2 marka var ya hani onların dışına çıkmadık sıkıntı olmadı

hem spiral hem kondom işe yarar bence.. ama sadece spiralle hamile kaln çok kişi var..kondom ise ilişkiye başlarken takılmalı ve büyüklüğü penise uygun olmalı bol yada küçük olmamalı

anam ne çok şey biliyormuşum

Bu kadar riskiyle çift korunma uygulayın.

Spiral+prezervatif gibi.

Spiral tek başına bana çok riskli geliyor.
Kontrollerini yaptırsan bile kayma ihtimali var.

Implant dene. Ben uzun sure cocuk dusunmuyor olsaydim implant taktirirdim. Taktir ve unut.

sanırım kondom en mantıklısı.
yalnız çok özel olacak ama neden hamile kalmaman gerekiyor sorabilir miyim?

Kalp akciğer hastasıyım. Kalbim de akciğerim de hamileliği kaldıracak durumda değilmiş. yüzde seksen ölüm riskin var dedi doktor.

Çok cok geçmiş olsun spiral olmaz demiştiniz, kordon baglatmak olmaz, hapı dr onermemis, dolsyısıyla, tek çare kalıyor, bebek kalbe ağırlık yapıyor, benim de kalp kapakçıklarım arasından akciğere kan taşıyor o yüzden ne çok bebek yaparsam ömrümden o kadar yiyecek.. Sizinki tabi ileri safhası, umarım geçer, bir ameliyat ile düzeltilir yeni kalp kapakçığı nakli ile belki? Çok geçmiş olsun tekrar.

aylık ıgnelerden vurun ben 5 yıl kullandım 6 aydır kullanmıyorum ama tekrar baslıycam

çok geçmiş olsun.. Rabbim şifa versin. benim doktorum 3 aylık iğnelerden tavsiye etti bana. henüz başlamadım ama hormonda değişiklik yapabiliyormuş. size uygun olacaksa kullanabilirsiniz..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…