Hamile kalmak istiyorum

esmerya0

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
3 Haziran 2024
56
9
26
Merhaba 7 aydır evliyim hiç korunmadık ama hamile kalmadım yurdısındayım aile doktorumla konuştuğumda insanlarda hamile kalmanın zorlaştığını daha erken olduğunu söyledi geçen sene radyo çektirmiştim kasıklarımda ağrı olduğu için ona baktığında bi sorun görmedi sizce tam bi şekilde muane olmak için kadın doğum için erken mi ?

1 yıldan sonra detaylı muayene ediliyor. burda Türkiyede benim zaten bilinen bir rahatsızlığım olduğu için evliliğimizin 5.ayında esim de ben de muayene olmustuk ama özel hastanede. devlet hastanesi asla 1 yıl dolmadan bir sey yapmıyor. ama doktorunuzun dediği doğru. henüz erken. sağlıklı bir çiftin 1 yıl içerisinde gebelik yaşama şansı %90larda. yani ilk 1 yıl desteksiz ilerlemeniz daha sağlıklı.
ben 13.ayda hamile kaldım mesela

Kilom var ondan korkuyorum aslında çevremde 50 kilo olup hamile kalamayan o kadar insan var ki bence nasip bi sorun varsa erken çaresine bakmak istiyorum bir yandan da

Kilom var ondan korkuyorum aslında çevremde 50 kilo olup hamile kalamayan o kadar insan var ki bence nasip bi sorun varsa erken çaresine bakmak istiyorum bir yandan da
çok haklısınız. ben de hep aynı kafadaydım 2-3 ayda bir hep hastaneye gidiyordum kilo vermeniz tabii ki süreci olumlu etkiler ama kesinles bir engel olduğuna ben de inanmıyorum ama sunu da söyleyeyim ben diyete ve pilatese basladığım ay hamile kaldım. amacınız kilo vermekten cok sağlıklı beslenmek olsun. sonucta kilo durumlarında kan pıhtılaşması çok oluyor. bu da hem sağlıklı yumurtlamayı hem de sağlıklı gebeliği engelliyor. Allah korusun erken dönem gebelik kaybı riski çok yüksek. inşallah her sey güzel olur sizin için

Merhaba 6 aydır evliyiz ve ilk günden beri çocuk istiyoruz asla korunmadık ama hala bi sonuç yok bu ay ovülasyon testine başladım çok güzel yorumları olduğu için bir umut onu denemek istedim anlayan varsa destek olabilir mi

Eklentiler

• IMG_1541.jpeg
    169,3 KB · Görüntüleme: 13
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…