Hamile kalmak istiyorum

Bir de burda yeni olduğun için söylüyorum. Muhtemelen bilmiyorsun cevap verirken, cevap vereceğin kişinin yorumunun altındaki yorumla butonuna basarsan verdiğin cevabı msj sahibi görebilir. Ortaya yazarsan gözden kaçabilir. Yorumlaya basınca karşı tarafa cevap verildiğine dair bildirim gidiyor.

Teşekkür ederim umarım bazen burda insanlar öyle şeyler yazıyor ki insan çok farklı şeyler düşünüyor

Evet ilk kez kullanıyorum kusura bakmayın ve idare edin

Teşekkür ederim umarım bazen burda insanlar öyle şeyler yazıyor ki insan çok farklı şeyler düşünüyor
Zaten doktorlar kadınlae kulubünü yasaklıyor. Burda çok doğru bilgi de var, çok yanlış bilgi de var. Bi de bazen insanlar yapıcı olmak yerine kırıcı da olabiliyor. Sen işine yarayanları al canım. Ben mesela çakşır suyu, hayıt suyu, takviye vitaminler, soğan kürü, havuç kürü de denedim ama bir işe yaramadı. O sebeple sana alternatif tıp önermek istemedim. Ama tabiki aklına yatıyorsa onlara da bakabilirsin. Benim zamanında aklıma çok yatmıştı, şimdi boşa para ve zaman harcamışım diye düşünüyorum. Ama işe yarayan insanlar da oluyor tabiki.

Vallahi bi ara incir ve havuç kürü de denedim bilmiyorum ki içenler ilk aydan hamile kalmış bende mi terslik var ki idrak edemediğim olaylar vardır bi hayır diyerek yolumuza devam ediyoruz ama ederken de yıpranıyoruz maalesef

Ben de çok denedim, tüm Kürleri denedim sanırım ama olmadı. İşte malesef olmayınca olmuyor. Ha ama bir arkaaşım 17. Ayında kendiliğinden hamile kaldı. Böyle hikayeler de var elbet. İlla olmayacak diye de birşey yok canım. Allah nasip ederse her türlü olur

Gerçekten öyle içimizde ki herşeyi gören bilen duyan rabbim hepimizin kalbine göre verir umarım gece gece çok iyi geldi senin mesajların teşekkür ederim

Sana diyeyim nenyap en doğal yolu dene sabah aç karınla kekik papatya öğlen soğan suyu maydanoz suyu iç hangisi sana daha iyi geliyorsa soğan yâda maydanoz akşam incde karanfil zencefil çayı kaşığı sıcak suya kat 5 dk demini alsın sonra iç dok karınla sonra bişi çime uyu diğer işleme gelelim her akşam punk zeytin yağı un hamur haline getir her akşam karın üzerine ver birtane yaşlı kadın varsa senin küçük karının düşmüş olabilir benimde öyle olmuştu kadın bana bunları verdi şuan çok iyim bu ay hamile kaldım doğal yolrda adetliken iç bunları takı için temiz olana kadar adrtsizde papatya çayı kekik kaynat iç her sabah aç karınla

Merhaba bende 3 yillik evliyim sebepsiz infertilite 2 kez asilama denedik olmadi tüp bebeğe başvuracağız bu yaz geçsin. Bu ay bir arkadaşım süt maydanoz buharı denedi cok gebe kalan var bu yolla bende deneyeceğim reglim bitsin. Size de öneririm doğal yontem sonuçta denemekten zarar gelmez belki vesile olur Allah'ın izniyle

Evet ben kaldım hata bilgilerini yazdım orda böyle yaptım sonra ebenin yanına gitim rahîm düşmüş onu kaldırdı kadın çok iyidi hata fitil verdi bana

Ovulasyon testi kullanabilirsiniz her ay farklı günde olabiliyor mesela bende 30 günde bir regl olmama rağmen ilk ay 23. Gün ikinci ay 14. Gün bu ay ise 9. Gün yumurtlamayı gördüm

Yaşıyorum tabii. Ben tam 1yıl 2 ay oldu evleneli. Geçen sene agustosta başladık denemeye. Şuan 10. Ayımızdayız ve hala tık yok. Ben doktora gittim pcos falan çıkmadı ama alttan muayene yaptırmak istemedim ulrtasonla baktı. Amh değerime de bakmak istedi ama ben kan vermedim. Ve beni zaten kovdu gibi bişey oldu. Daha yaşın 23 en az 1 yıl hatta bu yaşta 2 yıl deneyip hamile kalmazsan o zaman gel dedi. Çok gençsin daha eşinde genç dedi. Hala deniyoruz Allah ne zaman nasip ederse o zaman olsun. Eşim hiç takmıyor ama bende kendimi yerden yere vurmuyorum. Vardır Allah’ın bir bildiği. O ne zaman isterse o zaman verir. Sen kafana takma. Dua et bol bol. Hayırlı zamanda evlat sahibi olalım inşallah

benim karından ultrasonla 2 doktor sorun yok dedi. vajinal muayene yapan her doktorsa pcosu gördü. yani çok farkediyor muayene şekli. artı olarak kan testleri de çok sey söylüyor. bunu illa ‘cocuk istiyorum bakalım bir engel var mı?’ diye düsünmeyin. Allah korusun gebelik oluşur ama kan değerleriniz yüzünden düsük veya sağlıksız gebelik yaşarsınız. yasiniz genc evet ama cocuk yapmaya karar verdiğiniz ve korunmayı bıraktığınız zaman esiniz de siz de detaylı muayene olmalısınız.

doktorun biraz sizi kovar gibi olması normalmiş. ne vajinal muayeneye okaymissiniz ne kan vermeye. vahiy mi gelsin doktora?

ben evliliğimin 5.ayında esimle birlikte muayeneye gittim. biz cocuk istiyoruz ve her sey yolunda mı diye muayene olmak istiyoruz dedik. esime de bana da gerekli takviyeler verildi sağlıklı bir gebelik için. mesela esimde enfeksiyon çıktı ve antibiyotik kullandı. bende de zaten pcos vardı.

ve evliliğimin 13.ayında da hamile kaldım. artık zaman eski zaman değil. bedenlerimiz annelerimizin-babannelerimizin bedenleriyle yanyana bile gelemez. o yüzden kötü tecrübeler yasamamak adına bebek planları kırmaya basladığımızda bu muayenelerin olması gerekiyor. ve doktorunuza da güvenmeniz gerekiyor. ben de kaç kez trip attım, istediğim olmuyor diye baska doktorlara falan gittim ama sonucta yüne doktorumun dediği sekilde hamile kalabildim. pcos olduğum halde doktorumun gebelik öncesi verdiği takviyeler sayesinde kan değerlerim hep cok iyi çıkıyor.

yani benim demem çok da salmayın. çok da Allah’a bırakmayın. önce tedbir, sonra tevekkül.

Çok doğru söylüyorsunuz ama gözümün önünde iki örnek vardı benim. Tanıdığım bir abla evlendiği andan itibaren çocuk çalışmalarına başladı olmadıkça senin dediğin gibi eşiyle muayeneye gittiler hsg alttan muayene sperm testleri aşılamalar tüp bebek herşeyi yaptı 4 yıl olmadı. Kabullendiler artık bünyelerini yormamaya karar verdiler. Ve iki ay sonra kendiliğinden hamile kaldı. Diğer bir arkadaşım şuan 5 haftalık hamile o da 2 yıldır aşılama doktorlar alttan muayeneler testler derken doktor muayenesini bıraktı ve 5 ay sonra falan kendiliğinden hamile kaldı. Demem o ki istersen en kral doktora git Allah nasip etmezse hiçbiri işe yaramaz. Herşeyin bir vakti var sabır en önemli.

ya zaten öyle tabii ki. ama sonradan pişmanlık yaşamayalım en azından. zaten doktorlar öyle hemen gel aşılama yapalım veya tüp bebek yapalım demiyor. benim doktorum 1 yıl ilaç bile vermedi. kendiniz deneyin bir yıl dedi. kaldı ki benim yasim 28 ve fsh değerim yüksek. yani zaman gectikce hamile kalmam daha da zorlaşacak. ona rağmen doktorum beklicez dedi.

12.ayımda ilaçla yumurta büyüttük. cünkü yumurtalarım tam büyümeden çatlıyordu. o ay olmadı maalesef. 13. ay kendiliğinden oldu.

zaten olmuyor diye kendini yıpratmak, üzülmek yanlış. sürece güvenip, her seyin en doğru zamanda olacağına inanarak ilerlemek lazım. kaldı ki tüp bebekle evlat sahibi olan milyonlarca insan var. baska hiçbir caresi olmayıp bir tek tüp bebekten sonuc alan. Allah kimseyi o zor ve uzun yola sokmasın inşallah ama emin ol bazıları için o bile o kadar büyük bir umut kapısı ki.

su anda gencsin. önceliklerin, hayatından taleplerin farklı. ama ben de cok gördüm. 15-20 sene çocuğu olmamış, artık 40 yasina gelmis ve tek umudu tüp bebek veya tedavi olan insanları. ve olumlu sonuclananları. o yüzden iyi hikayelere odaklanın. Keske herkes doğal yollardan, sağlıklı gebelikler elde edebilse. Ama herkes o kadar sanslı olmuyor maalesef.

Ovulasyon testi kullanmışmıydın denerken. Çatlama falan gözüküyor mu pcos olan bir bireyde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…