Hamile kalmak istiyorum

meriiiiii0606

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2024
106
31
26
Arkadaşlar herkese merhabalar ilk kez üye olduğum bir yer burası sizlerin de fikirlerini almak istiyorum o yüzden bi kaç bi şey sormak istiyorum 1.5 yıldır evliyim ve evlendiğimizden beri hiç korunmadan bi ilişki yaşıyoruz evliliğimizin 1 yılından sonra doktora gittik fakat eşim de de bende de bi problem olmadığını söyledi doktor ama hala bi bebek sahibi olamadık ayrı problemi yaşıyor musunuz ben anlamıyorum neden böyle oluyor

Bende 6 aya giriyorum deneme için
Sadece ben bakıldım bi problem olmadığı söylendi bu ay inşallah eşim için gideriz
Olmıycak korkusu sardı beni çoktan

Öyle.benim iki çoçugum var 3.yü düşünüyoruz.ilki 7 ayda ikincisi 6 ayda oldu.bakalıö bu kaç ayda olacak.stres yapmayın normal devam edin.takviye gıda vs alabilirsiniz sprem kalitesini artırıcı ekstra olarak

Ben bi soru sormak ieitor
Yaşınız da genc sorun da yokmuş vardır vakti zamanı.bazende nasip stres yapma sen.stres çok etkiliyor akışına bırakın düşünmeyin hiç
bi soru sormak istiyorum şimdi adetin ilk gününü sayarsak 24 Mayıs olan bi adette yumurtlama günü hangi günler olur kaçırdık mı kaçırmadık mı anlayamıyorum çok farklı şeyler çıkıyor

Kaçırmamışsınz ayın 7 sizin yurmutlama gününüz siz değerlendirin bugunde yarın boş 7.sinde olsun sonra birgün boş bir gün değerlendirin ayın 10undan sonra normal devam edin

Kaçırmamışsınz ayın 7 sizin yurmutlama gününüz siz değerlendirin bugunde yarın boş 7.sinde olsun sonra birgün boş bir gün değerlendirin ayın 10undan sonra normal devam edin
Ya ben bi uygulama takip ediyorum bu uygulama yüzünden de olmuyor olabilir mi acaba bütün bilgiler nasıl bu kadar farklı olabilir ki o uygulama 3 ü olarak gösteriyordu yumurtlama gününü

Canım 1 sene sonra bizde doktora gittik. Sorun yok dediler. Ona rağmen 4 aşılama oldum, tutmadı, tüp bebeğin 2. Denemesinde hamile kalabildim çok şükür. 1 yıl süre ile bebek olmuyorsa ve sebep bulunamıyorsa buna açıklanamayan infertilite deniyor. Bundan sonraki süreçte; yumurta takibi, hsg işlemi, aşılama, tüp bebek gibi süreçler geliyor. O sebeple doğru doktoru bularak doğru bir yol izlemeniz önemli canım. Veya biraz daha kendi kendinize denemeye devam edersiniz kuzum. Tercih sizin umarım en kısa zamanda bebeğine kavuşabilirsin.

Umarım hepimizin gönlüne göre olur bu durum bizi biraz üzüyor eşim de tekrardan bi doktora gidip eğer bi sıkıntı yoksa ve olmuyorsa tüp bebek için başlamamızı istiyor

Umarım hepimizin gönlüne göre olur bu durum bizi biraz üzüyor eşim de tekrardan bi doktora gidip eğer bi sıkıntı yoksa ve olmuyorsa tüp bebek için başlamamızı istiyor
Tüp bebekten önce kesinlikle bir kez yumurta takibi, bir kez aşılama olmanı öneririm canım. Tüp bebek çok maliyetli, fizyolojik ve psikolojik olarak insanı yoran bir süreç. Mutlaka alternatifleri ve ucuz olan yöntemleri değerlendirin. Hsg yapıldığında kapalı tüpün varsa açılabiliyor. Ultrasonda tipler görünmüyor. Hsg işlemi de önemlidir.

Aşırı duygusal bi insanım zaten bunlardan biri olacak diye o kadar çok korkuyorum ki rabbim neyi Nasip ederse vardır bi hayır diye düşünüyorum ama zor bi süreç gerçekten

Aşırı duygusal bi insanım zaten bunlardan biri olacak diye o kadar çok korkuyorum ki rabbim neyi Nasip ederse vardır bi hayır diye düşünüyorum ama zor bi süreç gerçekten
Korkma canım. Ben bebek düşünene kadar kadın doğum doktoruna hiç görünmemiştim. O sürece girince bebeğin için herşeyi göze alıyorsun. Ama dediğim gibi önce iyi bir doktor bulun ve onun yönlendirmesiyle hareket edin. Mesela yumurta takibi çok kolay birşey. Doktor yumurtanı takip ediyor, ilişkiye gireceğiniz günü söylüyor. Bazen bunu ilaçlarla destekliyor. Korkulacak birşey yok. Benim canım her anlamda çok tatlıdır, ben bile üstesinden geldim. Tatlı dilli iyi bir doktor bul kendine öncelikle. Doktor insanı çok rahatlatıyor.

Evet bende bunu istiyorum çünkü ovülasyon testi kullandım 2 kere 1 inde yumurtlama çatladığını gördüm birinde çatlamadı bazı aylar stresten olabiliyormuş ama belki benim yumurtalarım belli bi boyuta gelip çatlamıyor da olabilir ama adetim hiç şaşmaz hep düzenliydi ve hala düzenli gerçekten çok garip şeyler umarım rabbim herkese nasip etsin bu güzel duyguyu tüm bekleyen herkese

Ben 1,5 sene kullandım ovulasyon testi kuzum. Olmayınca olmuyor. Dediğin gibi yumurta çatlamayabiliyor, kaliteli olmayabiliyor. En güzeli vakit kaybetmeden Doktor'un yolunu tutun canım. Allah inşalah kendiliğinden doğal yolla, kolaycacık nasip eder canım

Hangi şehirdesin?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…