Aile Planlaması hamile kalmak istiyorum yardım lütfennn

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

leylacv

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
2 Ocak 2017
451
130
32
kızlar merhaba :)
ben daha önce de bu konu ilgili bilgi istemiştim sizlerden şimdi tekrar sormak istediklerim var. ben 6 aydır bebek olması iiçin uğraşıyorum kimine göre çok aceleci kimine göreyse gayet normal durumdayım. fakat geç kalmak yada daha fazla beklemek istemiyorum tedbirimi alıp takdiri Allaha bırakacağım bunun için sizlerin yardımı gerek. ben türkiyenin en iyiy doktorlarına yada profesörlerine gitmedim ama birçoğunuz gitmiş olabilir daha fazla bilgisi olan elbetteki vardır. merak ettiklerim şunlar:
1. hormon testi sonucum şöyle: TSH 2,02 Freee T4:0,92 Prolaktin:21,58 HCG 1,20 E2: 23 FSH:3,64 LH:3,42 bunun dışında ağrılı ilişkim var diye smear testi yapıldı sonuç temiz çıktı ve birde karından ultrasonla yumurtalıklarıma bakıldı normal denildi kist vs gibi bir durum da yokmuş. bu durumda başka neye bakılmalı sizce eksik bir test veya tahlil var mı? tüplerime baktırmadım sizce hsg çekilmeli miyim ? bazıları hormon testi her ay yapılmalı değişiyor diyor bu doğru mu ? dahiliye doktorundan da bazı testler yaptıran var bunlar nedir?

2. Eşim de sadece iki kez bir buçuk ay ara ile spermiyogram yaptırdı derğeleri şöyle :volüm 2ml toplam sperm 26 mlyn ileri hareket%54 yerinde hareketli %8 hareketsiz %38 morfoloji %3 bu tahlilden sonra doktor ilaç vermedi ve bize protein ağırlıklı beslensin dedi bizde öyle yaptık birde keçiboynuzu özü yedi eşim ve evicap kullandı bir ay sonra evicapa ara verdi tekrar tahlil yaptırdık bu kez sayı inanılmaz düşmüştü sonuç aynene şöyle:volüm 1,9ml toplam sperm 6 mlyn ileri hareket%40 yerinde hareketli %10 hareketsiz %50 morfoloji %3 yani yaptıklarımıza rağmen değerler 20 milyon dahaa azaldı doktor bu kez varikosel için ultrasondan baktı varikosel çıkmadı sayı neden düşmüş olabilir ? bu arada eşim alkol sigara kullanmaz hiç. şu an eşime doktor proxeed plas verdi ikinci kutu bitiyor 3. yü alacağız bu ilaçla sonuç alabilir miyiz? eşim başka hangi tahlilleri yaptırmalı ?bazen bel ağrısı olıuyor ve gezdiğimiz zamana çabuk yoruluyor bunların altında yatan bir sebepten olabilir mi?

3. ikimize de herhangi bir kür öneriniz var mı?

cevap verecek olanlardan şimdiden Allah razı olsun

halsiz yorgun demişsin ya eşine sık hastalanıyor mu ya da sık ateşi yükseliyor mu? ateş sıkıntı sperm konusunda
bulabiliyorsan her gün içine zeytinyağı damlatılmış taze havuç suyu içebilir çok faydası oluyor aklıma geldikçe yazarım

yok ateşi çıkmıyor ama biraz yürüse yoruluyor bel ağrısı oluyor kimi zaman bunları sık sık yaşıyor teşekkür ederim canım ilgin için

erkekler için keçiboynuzu kürü
kadınlar için soğan kürü sonrasında incir kürü filan vardı
saraçoğlunun
bir araştırın.

ama bence başka şeylerle meşgul olun mümkünse.
tüp bebek tedavisine başlayacakken iş değiştirdiği için veya tayini çıkıp ev taşıdığı için ilgilenemeyip hamile kalan tanıdıklarım var.

Eşine de test yaptırabilirsiniz. Sperm kalitesi ya da sayısı az ise tedavi gerekebilir. İlk gebeliğim hiç tedavi olmadan oldu ama kimyasaldı düşük yaptım. Sonra 9 ay hamile kalamadım. Eşim sperm testi yaptırdı sonuç iyiydi. Sonra hsg çektirdim ve bir sonraki ay hamile kaldım. Ayrıca soğan suyu kürü yapabilirsiniz. Bir de stres yapmamak gerek. Ben artık boş verdiğim olursa olur olmazsa ne yapalım dediğim ay hamile kaldım.

Ovülasyon testi de kullanabilirsin. Bir de ateş ölçme yöntemi var. 3 ay falan ovülasyon testi +ateş ölçme yapmıştım. Gebelik topiğini bir araştır neler çıkar karşına :)

stres yapmıyorum ama yine araştırıyorum canım ne olur ne olmaz diye

hsg niz temiz mi çıktı peki? ben sadece onu yaptırmadım eşimin değerleri düşük diye ona bağladım olmamasını. soğan kürü yapacaktım lakin illa kahverengi kabuklu olması gerekmiş ve şu an hiç bir yerde ondan yok

Ovülasyon testi de kullanabilirsin. Bir de ateş ölçme yöntemi var. 3 ay falan ovülasyon testi +ateş ölçme yapmıştım. Gebelik topiğini bir araştır neler çıkar karşına :)
ovülasyon testi aldım ama hiç bir zaman vakti dolmadan önce çift çizgi olmadı bugün de ateş ölçer alacağım

ovülasyon testi aldım ama hiç bir zaman vakti dolmadan önce çift çizgi olmadı bugün de ateş ölçer alacağım
Ovü testi hep çift çizgi olur. İkinci çizgi de ilki kadar koyu olduğunda yumurtlama gerçekleşir.

Evet temiz çıktı ama doktorum biraz bile tıkanıklık varsa açılır demişti.

Pazarda her yerde var. Kahverengi kabukludan kasıt yemeklere kullandığımız soğanlar.

Valla zamanında çok uğraştım yapmadığım şeyler kalmamıştı. Her ay sonunda hüsran hüzün oluyordu. Koskoca ayda ayakküstü yapılan bir ilişki sonucu hamile kalmıştım. Yani stres olmayınca fazla takmayınca kendiliğinden oluyor.

Allah hiçbirimizin kucağını boş bırakmasın kızlar evleneli 3 yıl bitiyor bütün tedaviler boşa gidiyor bütün testler bir öncekinden kötü geliyor her seferinde umudum azalıyor bu boşluk çok farklı hiçbişeyle telafisi yok mantıklı olduğunu düşündüğünüz bütün tedaviyi deneyin gecikmeden ama en önemlisi alanında iyi bir doktor bulup işi uzmanına bırakın tabi şifanın nerden geleceği belli olmaz Allah yardımcımız olsun

Amin canım inşallah senin sıkıntın nedir belki benim de bi faydam olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…