Hamile kalmak isteyenler(kaç kişi kaldık?)

ezgicim canım saraya katılıyorum. bende çektirmiştim baya oluyor. hsg sonrası hamile kalan oluyormuş inşallah seninde öyle olur canım.

yok tatlım ben çektirmicem de öle duymuştum ben doktora gittim allaha şükür bişi çıkmadı ama benim eşim şuan işşiz bu yüzden biz rafa kaldırdık biraz bebiş olayını

canm ben 4 yıllıık evliyim 7 aydır istiyoruz herhangi bir rahastalık yok çok şükür eşimde gayet sağlıklı .benim adet sancıları çok oluyor yumurtalıklarıma baktırdım bişey yok gayet iyi dedi hormonlarından kaynaklanıyor dedi ve bizde devam ediyoruz denemeye bakim bende regl olursam başlıycam .birde ovulasyon testi alıcam bu ay(yanlız ben 26-günde oluyodum son iki aydır 27-28 günde oldum bu ayda bugün 28.günüm olmadım daha) allahım yüzümüze güler inşallah pek umudum yok gerçi.yumurtlama gününe gelmedi gibi düşünüyorum:1hug:

kızlar rahim filmi çok zor oluo diolar bilen varmı gerçekten ölemiymiş demişsin ya ben yalnış anlamışım canım sumos çektirecekti karıştırdım.

kızlar ben kahvaltımı yapmaya gidiyom birazdan gelicem beni bekleyin anacım kaybolmayın biyere

kızlar ben çıkıyorum.görüşmek üzere. bol muhabbetler.aklım burada kalıcak ama...

cnm inş hamişsindir çalışıomusun biyerde

Hamile Kalmak Için Birkac Oneri

* Gebe kalmayı planladığız da 3 ay öncesinden korunmayı bırakın

* Gebe kalmak için en uygun zamanda gün aşırı ilişkide bulunun

* Gebelik için uygun dönemdeki ilk ilişkiden önce ve iki ilişki arasında erkeğin en az 48 saat boşalmaması gerektiğini unutmayın

* Sabah erken saatte ilişkide bulunun

* Kayganlaştırıcı kullanmayın

* Hiçbir zaman ve asla vajinal duş yapmayın

* Vajinanın doğal duruşunu sağlayan gebelik için uygun pozisyonları tercih edin

* Alternatif seks yöntemlerinden uzak durun

* Su altında ilişkide bulunmayın

* ılişki sonrası erkek 1-2 dakika geri çekilmemeli, kadın ise 20-30 dakika yatar pozisyonda kalmalıdır.

lişki sonrası
Eğer ilişki sonrası kadın hemen ayağa kalkarsa fazla miktarda meni dışarıya kaçacaktır. Spermler rahim ağzına ulaşacak yeterli zaman bulamadıkları için bu durum gebelik elde edilmesi açısından önemlidir. Gebe kalmak isteyen bir kadın ilişkiden hemen sonra ayağa kalkıp idrar yapmaya ya da yıkanmaya gitmemelidir. ıdeal olan kalçalarının altına bir yastık koyarak 20-30 dakika kadar yatmasıdır. Erkek de meni kaçağını azaltmak için birkaç dakika kadar kendini geri çekmemelidir.

Vajina dışarıdan kullanılan herhangi bir maddeye gereksinim duymadan kendi kendini temizleyebilen ve uygun ortamını yaratan bir organdır. Adet kanaması ve ilişki sonrasında dahi vajina sağlıklı kalabilmek için kendi önlemini alır. (Eğer ilişkiden sonra kötü bir koku duyuluyor ise bu enfeksiyonun belirtisi olabilir ve doktor kontrolü gerekir). Sadece gebelik isteyenlerde değil hiçbir kadında vajinal duş önerilmez. ılişki öncesi yapılan duş vajen pH’ını değiştireceğinden gebelik şansını olumsuz yönde etkiler. Spermin yaşama şansı tehlikeye girer, ilişkiden hemen sonra yapılan duş ise spermleri ortamdan uzaklaştıracağından, şansı azaltır. Ayrıca duş, bakterileri kadın üreme sistemi içinde yukarılara doğru zorlayarak enfeksiyon ve dolayısı ile infertilite şansını arttırır.

Kadınların herhangi bir ayda gebe kalma olasılıkları %20-25 arasındadır. Çiftler bilgi eksikliği nedeni ile yaptıkları bazı davranışlar yoluyla bu olasılığı azaltabilirler. Kısır olduklarını düşünen bazı çiftlerde alınacak basit tedbirler ve uygulanacak çok kolay yöntemler ile hiçbir tedaviye gerek kalmadan gebelik elde edilebilir.

sağol arkadaşım bilgiler için .sabahta olmuyoki anacım adamı nasıl kaldırcam (kalk çabuk işimiz var )kötükedihüso

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…