Hamile kalmak isteyenler(kaç kişi kaldık?)

iyi akşamlar kızlar
vildanım nasılsın tatlım çok geçmiş olsun canım?
benbilirim nilüfer yeb hlymms siz nasılsınız
ÇİTOSUUMM beryal merve sürpriz mucize siz nasılsınız bebişler nasıl:uhm:
HAKÇACIM canım çok sevindim kan sonucunda temiz çıkar umarım bebiş napıyo kıs oynuyo mu içerde:emir_bebek:
TATLIBEBEK çok sevindim rabbim kucağına almayı nasip etsin geçmişi fazla okuyamadım ne kadarlık bebişin:CüvCüv::CüvCüv:
MERVECİM dr bana 6+5 günlükken folik asiti bıraktırdı ama önceden çok kullanmıştım değerlerim yüksek çıktı vitamine 12 haftadan snr başladım canım ben folic asidi bitkisel olan bi marka var ondan kullandım istresen adını veririm özelden dr una onu sorarsın folic plus hakkında bişeyler çıktı ya ben kullanmadım o yüsdenyerimsenibenyerimseniben

kızlr yumurta olgunlaşmadan atılmış olabilme ihtimali varmı???
kafama takılıyo benimde ...
yumrta atıldıysa olgunlaşıyor demekmi

hg okyanısım saol canım allah razı olsun sen napıyon nasılsın bebiş nasıl

hoşgeldin okyanuscum canım nasılsın sen???
ben iyiyim çokşükür

iidir canım sendne nbr hala poca tarfım gelmedı yanlız

bende iiyiyim canım sen gündüzleri nerdesin insan bi ceee der demii:çok üzgünüm::çok üzgünüm:
poğaça tarfini yarın yazarım canım özeline
neyse kızlar benim şimdi çıkmam lazım kociş sesleniyoo
ii geceler hepinizeŞenizŞenizŞeniz

hb canım iyiym ya iki gündür giremedim pazar baktım bi ara sen kurtlarını dökmüşün ay bi düğün falan olsada bende gitsem ya oynasam şöleeehihoyyythihoyyyt
sen nasılsın dr a ne zaman gitcen?

doktora bu hafta veya önümüzdeki hafta gidecem canım sağ yumurtalığımda sancı var

düğündede hem ağladım hem oynadım ay çok sulu gözüm ben herşeye ağlıyomsenağlama

hg okyanısım saol canım allah razı olsun sen napıyon nasılsın bebiş nasıl

bebişi haftaya görmeye gitcem gün sayıyom iidir içerde keyfi yerindedir herhalde yan gelip yatıyo boyunakaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3
nilüferim iiyiym bende bebişte ii çok şükür bi yaramzlık yok
ii geceler ben şimdi çıkıyom yarın görüşürüzŞenizŞeniz

doktora bu hafta veya önümüzdeki hafta gidecem canım sağ yumurtalığımda sancı var

düğündede hem ağladım hem oynadım ay çok sulu gözüm ben herşeye ağlıyomsenağlama

hamile fala olmayasın kızz..bebişoluncada kiminde sancı oluyormuşş..batma gibimi??

Yumurta, yumurtalık adı verilen ve her detayıyla bu iş için özel tasarlanmış bir organda üretilir. Her kadında sağda ve solda birer tane olan yumurtalıkların içinde sinirlerin, kan ve lenf damarlarının girip çıkacağı kadar bir boşluk vardır. Boşluğun içinde kan bakımından oldukça zengin lif dokuları da bulunur. Yumurta hücrelerinin güvenli bir şekilde oluşmaları, beslenmeleri ve korunmaları bu dokular sayesinde sağlanır. Bu korunaklı yapının içinde çeşitli boylarda ve çok sayıda kesecikler (foliküller) vardır. Her kesecikte bir tane yumurta ana hücresi bulunur. Her ay bu keseciklerden bir tanesindeki yumurta hücresi olgunlaşarak döllenmenin gerçekleşebilmesi için yumurtalığın dışına bırakılır.

Ancak bu üretim tek aşamalı bir üretim değildir; bir yumurta hücresinin olgunlaşması birçok aşamanın ard arda gerçekleşmesi ile mümkün olur. Yumurta ana hücresinin olgunlaşması ve bir üreme hücresi haline gelebilmesi için öncelikle bir mitoz ve iki mayoz olmak üzere bölünmeler gerçekleşir. Ancak belli bir sıralamada olan bu bölünmelerde hiçbir şaşma olmaması gerekmektedir. Çünkü bölünmeler sonucunda hücredeki kromozom sayılarında değişiklikler meydana gelir ve farklı hücre tipleri oluşur. Tıpkı erkek üreme hücresinde olduğu gibi kadınlarda da ana yumurta hücrelerinde 46 olan kromozom sayısı, bu bölünmeler sonucunda 23'e iner.

Yumurta, yumurtalık adı verilen ve her detayıyla bu iş için özel tasarlanmış bir organda üretilir. Her kadında sağda ve solda birer tane olan yumurtalıkların içinde sinirlerin, kan ve lenf damarlarının girip çıkacağı kadar bir boşluk vardır. Boşluğun içinde kan bakımından oldukça zengin lif dokuları da bulunur. Yumurta hücrelerinin güvenli bir şekilde oluşmaları, beslenmeleri ve korunmaları bu dokular sayesinde sağlanır. Bu korunaklı yapının içinde çeşitli boylarda ve çok sayıda kesecikler (foliküller) vardır. Her kesecikte bir tane yumurta ana hücresi bulunur. Her ay bu keseciklerden bir tanesindeki yumurta hücresi olgunlaşarak döllenmenin gerçekleşebilmesi için yumurtalığın dışına bırakılır.

Ancak bu üretim tek aşamalı bir üretim değildir; bir yumurta hücresinin olgunlaşması birçok aşamanın ard arda gerçekleşmesi ile mümkün olur. Yumurta ana hücresinin olgunlaşması ve bir üreme hücresi haline gelebilmesi için öncelikle bir mitoz ve iki mayoz olmak üzere bölünmeler gerçekleşir. Ancak belli bir sıralamada olan bu bölünmelerde hiçbir şaşma olmaması gerekmektedir. Çünkü bölünmeler sonucunda hücredeki kromozom sayılarında değişiklikler meydana gelir ve farklı hücre tipleri oluşur. Tıpkı erkek üreme hücresinde olduğu gibi kadınlarda da ana yumurta hücrelerinde 46 olan kromozom sayısı, bu bölünmeler sonucunda 23'e iner.

cnm nasılsın sen canını sıkma yazdıklarını okudumda senağlama

:jeyyar:demek öleee heee:roflol:
hadi hayırlısı arkadaşım işallahhh canım

ee yazının devamı var gibi sanki..göndercenmi yoksa bittimi...

X