Hamile kalmak isteyenler(kaç kişi kaldık?)

beryal kız senin içine kimler hamile kalcak doğuyoo...
anket yapıoz hamişlere soruyoz şimdi içinize doğan olur sizin...
hakca patlama olcek diyoıo)))
ay herkez hamiş kalırsa bu toppihgte boşalcakmı yanee..yeni toppik açarız ozaman dimiii

ay herkez hamiş kalırsa bu toppihgte boşalcakmı yanee..yeni toppik açarız ozaman dimiii

canım inşallah isteyen herkese hamileliği yaşatsın rabbim.bu topik boşalmaz kız bak biz hamileyiz ama hala burdaki arkadaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz.inşallah bu ay patlama olur.geçen ay çok güzel oldu arka arkaya güzel haberler aldık bu ayda öyle olsun topiğimiz hamile dolsun inşallah.canım ben hiç tahmin edemem ama dua edebilirim sizler için .allahım tüm isteyenlerin kucağını doldursun ,, bizlerin meleklerini de hayırlısıyla sağlıkla doğmalarını nasip etsin amin yarabbim. :Saruboceq::Saruboceq::nazar:

nilüfer ben hamile değilim ama bence bu ay tatlıbebek dilnur ve sen gibi geliyor içime a.s

beryal nilüfer canlarım çok sağolun yaa inşaallah
beryalcim evet hamişler varmı içinize doğan bişiler
geçen rüyamda altın künye taktım
kızkardeşim beyaz bi ata binmişim gidiyomuşum kızkardeşimin kucağındada bi erkek bebek
herkes bişiler görüyo
göüslerim hiç bu kadar hassaslaşmamıştı herkeste vardı bu belirti
ben adet günlerim yaklaşınca tutardım bişi yoktu bişi hissetmezdim ama bu sefer acıyo ne biliiiim hayırlısı bakalım

canım inşallah isteyen herkese hamileliği yaşatsın rabbim.bu topik boşalmaz kız bak biz hamileyiz ama hala burdaki arkadaşlarımızı yalnız bırakmıyoruz.inşallah bu ay patlama olur.geçen ay çok güzel oldu arka arkaya güzel haberler aldık bu ayda öyle olsun topiğimiz hamile dolsun inşallah.canım ben hiç tahmin edemem ama dua edebilirim sizler için .allahım tüm isteyenlerin kucağını doldursun ,, bizlerin meleklerini de hayırlısıyla sağlıkla doğmalarını nasip etsin amin yarabbim. :Saruboceq::Saruboceq::nazar:

duaları hiç eksik etmemek lazım enbüyük yardımcımız...
Büyük Allahım hepimizi görsün işallah..

geçende mutfakta yemek hazırlıyom acayip yoğun derecede nergis kokusu aldım kayınvalidemi çağırdım bi kokualıyomu diye o yok ben bi koku duymuyom dedi yoksa bişi mi var sende dedi hayır olsun dedi :roflol:paylaşim dedim bunuda

Mesaj Linki

--------------------------------------------------------------------------------

Bol balık yemek bebeğin uzun olmasını sağlıyor

12 bin kadın üzerinde yapılan araştırmaya göre hamileliğin son aylarında bol bol balık tüketen kadınların bebekleri, diğerlerinden daha uzun boylu ve kilolu olarak doğuyor. Hamileliğin son aylarında anneleri bol bol balık tüketen bebekler, diğerlerinden daha iyi gelişiyor. Britanya'da Bristol Üniversitesi'nde görevli bilim adamlarının 12 bin kadın üzerinde yaptıkları araştırma, balığın ceninleri büyüttüğünü gösterdi.

Uzmanlar, kadınlardan gebeliğin 32. haftasından itibaren ne kadar balık tükettiklerini kaydetmelerini istedi. Bu kayıtlardan yola çıkılarak kadınların, sağlığı olumlu etkileyen Omega 3 yağ asidi tüketimleri hesaplandı. Bilim adamları, çok balık tüketen kadınların bebeklerinin az balık tüketen kadınlara oranla daha büyük olduklarını, balığın ceninin büyümesi üzerinde olumlu etki yaptığı gözlendi. Normalde 10 bebekten biri küçük doğuyor, ancak balık tüketmeyen kadınlarda bu sayı sekizde bire çıkıyor. Araştırma ekibinin başkanı Dr. Imogen Roberts, balığın içindeki Omega 3 yağ asitlerinin kanı daha akışkan hale getirdiğini, rahimdeki kan dolaşımının böylece hızlandığını, bunun da bebeklerin gelişmesine olumlu katkı yaptığını söylüyor. Bu nedenle gebe kadınların haftada iki öğün balık yemelerini salık veren Dr. Roberts'a göre, doğum sırasında normal kilonun altında olan bebeklerin 40 yaşından sonra kalp, yüksek tansiyon ve diyabet gibi hastalıklarla karşılaşma riski daha yüksek.

Balığın, hamilelik süresini uzatmadığına dikkat çeken uzmanlar, doğrudan alınan balık yağının ise hamilelik süresini uzattığını, ancak kilo ve boyu etkilemediğini belirtti. Ancak gebelerin, yüksek miktarda civa içeren kılıç balığı, köpek balığı ve ton balığından uzak durmaları gerekiyor.

--------------------------------------------------------------------------------

nilüfer ben hamile değilim ama bence bu ay tatlıbebek dilnur ve sen gibi geliyor içime a.s

gerçektenmii canımm...işallah ..
insan nedense hiç kendini düşünmüyorr...
bende kendimi düşünmüyuorum nedense...

banada kendimden başka herkez hamile kalcak gibime geliiyorsırnaşık şey
hayırlısı olsun hepimizz içinnnn canımm...

kızlar bende sızlere hamıleyken balıgı cok tuketun dıcektım hem cocuk zekı olur

geçende mutfakta yemek hazırlıyom acayip yoğun derecede nergis kokusu aldım kayınvalidemi çağırdım bi kokualıyomu diye o yok ben bi koku duymuyom dedi yoksa bişi mi var sende dedi hayır olsun dedi :roflol:paylaşim dedim bunuda

canım bence sen hamilesin .şimdi bunu da okuyunca içimden öle geçti.çünkü bende hamile kalmadan birgün banyo yapıyorum banyoda yoğun şampuan ve duş jeli kokusu içinde eşime bağırdım sucukmu pişiriyosun sucuk koktu burnuma diye.aslında eşim benim suuk sevmediğimi hatta kokusunu bile sevmediğimi bilir ama o gün ben ısrarla sucuk okuyo dedim durdum.eşim gitti sucuk aldı geldi.hemen pişirdik ve ben çok uzun zamandan sonra ilk kez sucuk yedim hemde bayıla bayıla. sonra da öğrendim ki hamileyim.sende ben gibi olmuşsun .yazını okuyunca senin hamile olduğun içime doğdu.seni umutlanırmak istemem ama öle sanırım.inşallahhh:Saruboceq::nazar:

canım bence sen hamilesin .şimdi bunu da okuyunca içimden öle geçti.çünkü bende hamile kalmadan birgün banyo yapıyorum banyoda yoğun şampuan ve duş jeli kokusu içinde eşime bağırdım sucukmu pişiriyosun sucuk koktu burnuma diye.aslında eşim benim suuk sevmediğimi hatta kokusunu bile sevmediğimi bilir ama o gün ben ısrarla sucuk okuyo dedim durdum.eşim gitti sucuk aldı geldi.hemen pişirdik ve ben çok uzun zamandan sonra ilk kez sucuk yedim hemde bayıla bayıla. sonra da öğrendim ki hamileyim.sende ben gibi olmuşsun .yazını okuyunca senin hamile olduğun içime doğdu.seni umutlanırmak istemem ama öle sanırım.inşallahhh:Saruboceq::nazar:

canım sağol ya şuan senağlamaağlayabilirim inşaallah

gerçektenmii canımm...işallah ..
insan nedense hiç kendini düşünmüyorr...
bende kendimi düşünmüyuorum nedense...

banada kendimden başka herkez hamile kalcak gibime geliiyorsırnaşık şey
hayırlısı olsun hepimizz içinnnn canımm...

canım ne olur umutsuz olma.bak ben tek yumurtalığımla bile hamile kaldım.bu ay olmaz bir dahaki ay olur.ilk önce hayırlı ve sağlıklı bebek dile rabbimden .allah zamanı gelince sana da yolluycak meleğini ne olur üzülme tamammı.iyi düşün ve iyi olsun herşey :1hug: Şeniz

X