Hamile kalmak isteyenler(kaç kişi kaldık?)

Klomifen sitrat tedavisi (klomen, gonophene) yumurtalık uyarılması tedavisidir. Kısırlık (infertilite) vakalarında, kadınlardaki yumurtlama problemlerinin giderilmesi için klomifen sitrat kullanılır. Normal bir kadındaki adet döngüsünde, hipotalamustan gonadotropin, yani serbestleştirici hormon salgılanması, hipofizin FSH ile LH salgılamasına yol açar ve bu da follikül gelişmesini ve kadında yumurtlamayı sağlar. Hipotalamustan gonadotropin salgılanmasına bağlı bir sorun nedeniyle yumurtlamanın gerçekleşmediği kadınlarda hipotalamustan GnRH salgılanmasını başlatmak amacıyla klomifen sitrat, yani klomen, gonophene türünde ilaçlar kullanılabilir.

Klomifen sitrat (klomen-gonophene) tedavisi uygulanan kadınlarda, tedavi öncesinde yumurtlama meydana gelmeyen kadınların yüzde 75′inde yumurtlamayı sağladığı ve bunların yüzde 35′ inde gebelik oluştuğu görülmüştür. Bu gebeliklerin, yüzde 90 ında tekil gebelik olur; en çok yüzde 10′ u ikiz gebeliktir ve yüzde 1′den daha azı da çoğul doğumla sonuçlanır. Klomifen sitrat (klomen, gonophene) ile yumurtalık uyarılması tedavisi genellikle dört ya da beş siklus kullanılır. Bu süre zarfında ovulasyon ve gebelik oluşmazsa başka bir tedavi seçeneği tercih edilir.

iyiyim canım bende sagolm yeni uyandım kahvaltıya misafirim var bi yandan sofra hazırlıyorum bi bakayım dedim keyifler nasıl diyehihoyyyt

günaydın rufeydacım..bende keyifler iyi çok şükür.
sendede iyi görüyorum kahvaltılar falan ohhhkaydirigubbakcemile2:içelim:
canozlar ben çıkıyorum ya dışarda işim var biraz..kıl yün işi:))))
geçen niyetlenmiştim kaldıydı..şimdi gidiyorum ..çok öpptümmmmmmmmmŞeniz

doktorum adetimin 5.gunu gel ilacla tedavine baslayalim dedi bende onu bekliyorum

hsg de temiz sadece hormon testinde prolaktinim yuksek cikmisti.simdi onun icin hap kullaniyorum

[/CSELAM CANIM BENDE SENİNLE AYNI DURUMU YASIYORUM BNDE 2 YILLIK EVLİYİM VE YAKLASIK 9 AYDIR BEBEİŞ DÜŞÜNÜYOZ BNDE TEST YAPTIRDIM VE PROLKT. YÜKSEK ÇIKTI VE 1,5 AYDIR İLAÇ KULLANIYORUM İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA HERKES GİBİ BİZDE AMACIMIZA ULAŞIRIZ:CüvCüv: HAYIRLISIYLA

Hamile arkadaşlardan biri lekelenerek hamile kalmıştı.Kimdi acaba hatırlayamadım. Bende 2-3 gündür koyu kahve birde kanlı akıntım oldu adet tarihim 25 ocaktı umutlanmak istemiyorum ama selra adet tarihlerimiz aynı sayılır ve aynı durumdayız seninde renkli akıntın var hadi hayırlısı bebeğemi adetemi yoksa iltihap falanmı var acaba

Prolaktin değerinin yksekliği ve düşüklüğüne hayıt tohumu ve suyu iyi geliyormuş mutlaka deneyin sitede var topiği

amin denizcim hayirlisi tabiii

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…