Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için öneri kutusuu?!?!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kafanızdan hamileliği atın. Stres engel oluyor. Biz düşünmemeye başlamıştık bir anda geldi kızımız :)
Heh işte en çok duyduğum söz kafamdan hamileliği isterken nasıl atabilirim bir yol söyle bana Allah aşkına afedersin her ilişkiye onu düşünmeden nasıl girebilirim bunu nasıl başarıyosunuz ben unutmaya çalışsam eşim duymuş biyerlerden bişeyler hemen kalkma sakın diye beni uyarır instagrama girerim bugün 32 haftalık olduk diye şişmiş göbek resimleri görürüm işe gittiğimde öğretmen arkadaşımın mide bulamtısından rapor aldığını onun yerine derse girmem gerektiği haberini alırım. Ev gezmelerinde ay senin uğraşcak bi çocuğun yok hadi çayları da sen koy lafları… hani anladın mı kusasım geliyo artık bunlardan (bak kusmak deyince yine aklıma geldi:))))

Ahhahahahah ya şöyle ki, olacağı varsa olur diye dusun. Olumsuzu çağırma. 2gunde veya 3gunde bir girin ilişkiye. 10 dakika falan kalkma yataktan. Zaten tutacağı varsa emin ol tutar. Bir de ovulasyon testlerini ihmal etme. Ovulasyon zamanı olan ilişki baya etkiliyor. 1 gün öncesi başlayın, 2gunde bir yapın.
Seninki biraz da algıda secicilige dönmüş. Etrafında sürekli hamile görüyorsun.

Kız ne algıda seçiciliği bak sana anlatıyım 3 tane çok yakın dostlarım var çocukluk arkadaşlarım yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez küçükken hayallermizdi çocuklarımızı birlikte büyütmek 3 ü de şuan hamile peş peşe yaptılar hayallerini yaşıyolar :))) kafam dağılsın diye 3 5tane youtube kanalı izliyodum temizlik videoları hoşuma gidiyor yemin ediyorum sana şuan izlediğim tüm kızlar hamileyim videoları attılar arka arkaya hepsini izlemeyi bıraktım. Okulda yakın olduğum 1 öğretmen arkadaşım var yeni hamile olduğunu öğrendi…….
Şuan farkettim ki ben hep bunlar yüzünden hamile kalmak istiyorum beni çok etkilemişler

İlki simarikliktan tup bebek, ikincisi tek iliskiden dogal yolla

Ha ben ilkini 8 sene bekleyip yaptim
Hahah şımarıklıktan demiş kıyamam kızz olsun ne yolla olursa olsun rabbim sana ne güzel 2 tane evlat vermiş hayırlı evlat olurlar inşallah minnoşlar

Hahah şımarıklıktan demiş kıyamam kızz olsun ne yolla olursa olsun rabbim sana ne güzel 2 tane evlat vermiş hayırlı evlat olurlar inşallah minnoşlar
Yok valla simarikliktan dua ve guzel temenniler icin tesekkur ederim Darisi basiniza

2.5 senedir deniyoruz. Belli bi sebebi yok sebebsiz infertilite birde bu kadar sene geçtiği için arsizlik oldu sanırım

Kimsenin bilmesi gerektiğini düşünmüyorum bir tek eşim ile ben zaten özel bir durum neden bilsinler ki insanlar en yakınınız da olsa sizin yaranızı sizden daha iyi bilemezler anlayamazlar acitmasina izin vermezseniz üzülmez siniz sorana düşünmüyoruz diyip kestirip atıyorum bir tık ileri gidene de haddini bildirip susturuyorum insan zaman geçtikçe derisi kalinlasiyor derler ya ondan oluyor rabbim kimseyi aratmasın

Gerçekten algıda seçicilik benim de öyle çevremde herkes ya hamile ya da yeni doğum yapmış. 1 yıldır istiyoruz beraber hamile kalalım diye düşündüğüm üç arkdam hamile kaldı, okulda iki öğretmen doğum izninde. Televizyonda internette her yerde karşımda bebekler.
Bu ay denemediğim şey kalmadı.
Klomen +estrofem+çatlatma iğnesi (dün vuruldum)
Eşim ve kendim için bitkisel karışımlı macun.
Keçiboynuzu pekmezi.
1 kere süt maydonoz buharını denedim.
2 defa tuzlu su denedim(biraz enerjimi dengeledi bence artık elektrk çarpmıyor hiç=). He bir de ovulasyon testi kullandım.
Bu ay beslenmeme dikkat ettim, bol su içtim her sabah bir yumurta yedim. Akşamları havuç armut nar, fındık fıstık ceviz..
Ve her gün dua, çeşitli tesbihler neler neler..
Tek yapamadığım stresi atmak.. Her gece ağlar oldum hiç bir ay bu kadar kafama takmamıştım. Elimde değil durup durup gözlerim doluyor. İnanıyorum vakti geldiğinde gelecem mucizelermiz ama nasıl ve ne zaman..

Üzmeyin kendinizi. Ben hep derim yiyecek ekmeği, içecek suyu varsa rabbim nolursa olsun onu verir.
Benim teyzem 20 sene denedi, aşılama oldu defalarca hiçbiri tutmadı. Sonra kendiliğinden 43 yaşında geldi ufaklık. Şimdi 13 yaşında sıpa.

Gerçekten algıda seçicilik durumu oluyor bir süre sonra. Nereye baksak o tip seyler görüyoruz istemsizce. Bebek arabası alalım diye mağazaya girdik eşimle, AVM'de baktığımız arabalari surenleri görmeye başlamıştım kadınlara arabadan memnun musunuz diye sormuslugum var

Merhabalar kızlar pkosluyum bir yıla yakın hamile kalamadım.. doğuda zorunlu hizmetteydik sürekli "sende birşey yok mu" diye sorup dururdu köydeki kadınlar.. soğan kürü denedim ve o ay hamile kaldım yanlız mutluluğum bir hafta sürdü düşük oldu..sonraki ay sanırım soğan kürü etkisi ile tekrar hamilelik gerçekleşti oda kalp atışı alamadık düşük oldu maalesef. Ve ben üç ay ara verdim o süreçte de 10 kiloya yakın kilo verdim sağlıklı beslendim inofolic combi kullandım.. ayrıca genetik testi ve pıhtılaşma testleri yaptırdım.. korunmayı bıraktığım ay hamile kaldım ve dokuz ay iğne kullandım şükürler olsun kızım doğdu..yine kilo verdim yine hamile kaldım bunda da üç aylık ikizler kalbi durdu kaybettik..şimdi de oğluma hamileyim yine iğne kullanıyorum inşallah sağ Salim kucağımıza alırız.. bunlar altı yıllık süreçte gerçekleşti.. pkoslulara tavsiyem sağlıklı beslenin kilo verin.

Dışınızdan deyin. Had bilmez terbiyesizler!

Doktor bana başta rahim filmi çekmeden ilaca başladı iki kez solda yumurtam büyüdü çatladı eşimdede sıkıntı yoktu olmadı niye olmuyo diye başka doktora gittim rahim filmi çekildi solda tüpüm yokmuş benim ondan olmuyomuş dünyam başıma yıkıldı neyse sonra doktor değiştirdim herşeyi en başa aldı burdada 2 kez solda yumurtladım bi kezde sağda sağda yumurtlama olduğu halde yine olmadı eşimin testini yeniledik bu seferde onda sıkıntı çıktı ileri hareketli seviyesi düşükmüş resmen kısır döngüye giriyoruz sırayla tedavi olcaz herhalde o yüzden eşinizde gitsin kontrole

Banada inofolic combi verdi doktor eşinin tedavisi bitene kadar kullan diye ama ben düzenli kullanmıyorum ne işe yarıyo anlamadım diğer folic asitlerden farki ne acaba

Doğrudur haklısınız insanın aklında ne varsa karşısına en çok o çıkıyor
Genel olarak zaten insan elde edemedği şeye takılır peşinde koşar ama çocuk mevzusu öyle bir şey ki aman olmasın kestirip atayıp denilebilcek bir şey değil. Kafaya takınca da olmuyor ama takmamanın çözümünü bulamadım ben henüz

Yok valla simarikliktan dua ve guzel temenniler icin tesekkur ederim Darisi basiniza
Ya da p
bunları denedin ve hamile kalamadın mı ondan sonra mı çatlatma iğnesi vuruldun Allahım çok büyük kafanı meşgul edicek şeylerle uğraştıktan sonra stresi de atarsın inşallah ben işe girdim çok şükür ağlama krizlerim biraz olsun geçti çünkü artık gece erken uyumak zorundayım :))

Yaaa minnoşlarr Allahım evlatlarına güzel ömürler versin

Bilmiyorum ne derece etksii var ama, ben yazın paketli gıdayı bıraktım. Beslenmeme çok özen gösterdim. Yeşillik protein vs çok dengeli beslenmeye çalıştım. Abur cubur yerine kuru meyveler yedim sürekli. Corona var destek olsun diye vitaminlere başladım. Multivitamin, c vitamini çinko kullanıyordum bir iki aydır. Hepsinin içinde zaten folik asit varmıs. Bunları yaptıktan 3 ay sonra hamile kaldım. Belki vardır belki yoktur alakası bilemem ama paketli gıdalardan gerçekten uzak durmak gerek bence inşallah güzel haberler alırsınız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…