Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için öneri kutusuu?!?!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

iremgns

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Mayıs 2020
262
176
Kızlar hadi toplaşalım hamile kalmak için önerileriniz nelerdir?
Biraz uğraştıktan sonra gebe kalanlar, şunu kullandım o ay hamile kaldım diyenler, eşimin spermi şunu uyguladıktan sonra kaliteleşti diyenler, yumurtalıklara bu iyi geliyo diyenler, adet düzensizliğine çözüm bulanlar, pcos,miyom, kist vb. sorunlarından sonra çözüm bulup hamile kalanlar, stresi sıkıntıyı nasıl üzerimizden atabileceğimize yardım etmek isteyenler, düşük yaşayıp tekrar hamile kalanlar, manevi açıdan da örn;dualar yapılması gereken tespihler falan bilen vs. vs. İçimizi rahatlatmak isteyen tüm anne ve anne adayları lütfen toplaşın konuşalım. Tüm bu yola girenlere, için yanan, sıkılan, hergün ağlayan, strese giren, üzülen, anne olmak isteyen kadınlara hep birlikte moral olalım. Umut varsa yaşam vardır
Not: Lütfen ‘ben ilk aydan hamile kaldım canım ya.’ ‘ aman çocuk mu var derdin var boşver.’ ‘Bu kirli dünyaya çocuk getirmek istemiyorum.’ ‘Bizim falanca da 5 kere tüp bebek denedi olmadı.’ ‘Sen de mi kısırsın.’ ‘Yoksa eşin mi sorunlu.’ ‘Daha erken ya ne çocuğu.’ Gibi gibi cümleler kuracaksanız hiç yazmayın. Olumlu şeyler postu olsun bu ve tüm yaralı kuşlara fayda olsun, hepimiz faydalanalım

Burada kimse kimseye "Sen de mi kısırsın" diyemez. Alnını karışlarız.
Bana bugün bi arkadaşım bebek düşünmüyo musunuz diye sordu ben de düşünüyoruz bi kaç aydır daha olmadı bakalım nasip dedim. Başladı ayyy benim bi arkadaşım var o da kısır 5 senedir bi problemimiz yok diyo ama çocukları olmuyo falan demeye. Beynimde şimşekler çaktı ‘O DA KISIR DERKEN??’ Yani ben kısırım da o da kısır. Lan bak seni kısıra lime lime doğrar yerim bak!!! Dedim içimden

Dışına vursaydin haddini bildirseydin

Dışına vursaydin haddini bildirseydin
Eve gelip ağlamakla yetindim sadece. Bi daha da böyle insanlarla görüşmek istemiyorum işte. Bendeki salaklık ki önüme gelene bunları konuşma hakkı tanıyorum nasip de geç. Çocuk düşünüyomusunuz sorusu kadar itici bişey yok şu hayatta. Düşününce çocuk olsaydı bekarken de düşünüyoduk o o zaman da olurdu.

Hiçbir şey kullanmadım. Soğan kürü, meryem ana otu kürü vs içmedim. Dua etmedim, tesbih çekmedim. Olmuyordu, tüpte yaptırdık oldu işte
Çok teşekkürler ya ufkumuzu açtın Sağlıkla gelsin bebeğin inşallah sen tüp bebeği denemişsin o olmuş başkası başka şeyi dener onunla olur :)

Takmayacaksiniz onemsemeyeceksin düşünmüyoruz diyip geçeceksin canim bu toplumla baş etmek zor

Eşim kanser atlattı. Sperm sayısında düşüş vardı. Doktor %10 ihtimal cocugun olur demiş. Kan değerlerine falan bakıldı, düzenli kontrolüne gidiyor. Asmdeki doktorumuz proxeed plus önerdi. Her gün içsin diye. Biraz tuzlu bir ilaç maalesef. 3 ay denemiştik o ara biz tabi. 11 Haziran'da başladı ilaca, 15 gün içti tabi ben o sırada zaten hamileymisim kalanını başka bir ihtiyacını olana verdik. Ama baya etkiliymis diye biliyorum.

Ayyy illa herkes anne olmak zorunda değil? Ben 8 sene sonra yaptım çocuk. Evlendim 3 sene herkes sordu niye yapmıyorsunuz olmuuor mu diye? Gelip bakacaksın yapayım derdim ben de. Çok kolay sanıyorlar, bebek bakmayı, büyütmeyi bu devirde. İstemiyoruz, haizr değiliz de geç boşver.

2 kalp durmam var ve 3.yü Aralık sonu gibi düşünüyoruz Allah izin verirse düşük sebebim yok genetikler felan temiz çıktı hakkımızdan hayırlısı İlk hamilelik evlendikten hemen sonra istedik ama 4 ay olmadı 4. ay havuç suyu kaynatıp içtim ve hamileyim. 2. De ise eşime arada bi keçiboynuzu pekmezi yedirdim o ay hamile kaldım 3.ye de bakıcaz artık

Helall beee çok çok geçmiş olsun bu arada bi daha da uğramasın inşallahh bebeğinizi de sağlıkla kucağınıza alınn. Ben eşimi doktora ikna edemedim daha tiroidleri fazla çalışıyo o yüzden korkmuştum doktoruna sorduk engel mi diye hayır o kadın hormonlarında önemli bebeği taşıyan kadın olduğu için dedi. Çocuk düşünüyorsanız 1 sene içinde olmazsa ürolojiye gidebilirsiniz dedi. Onu duyduktan sonra eşim de 1 sene içinde olmazsa giderim diye tutturdu. Ama Allah korusun öyle bi sorunla karşılaşırsak notlarıma kaydediyim hemen

Zaten büyüklere hep böyle diyorum ben de. Daha değil daha genciz gelip bakcan mı ama yaşıtlarımız belki sırdaş dost sandıklarımız bizi anlar diyoruz. Yok kızz nerdee.. kız evlendiği ay hamile kalmış

Ben geçtiğimiz ay eşime havuç kemirttim hergün tavşan gibi meğer onun suyu varmış kürü varmış ne biliyim anca duydum ben de bu ay onu da denicem anasını satıyım olur inşallah senin de demekki sağlıksız bebeklermiş ki düşmüş. En sağlıklısıyla haberini alırsın inşallah bi dahaki ay

Aynen öyle. 1 sene süresi var denemenin. Olmazsa mutlaka siz jinekologa eşiniz de urolojiye gitsin. Erkeklerde üroloji denince nefret edilen bir durum var. Hiç hazzetmiyorlar baktirmaya

İyi yapmış aferin. Bak çok kızıyorum onlara. Ya bir evliliğe alış, eşin düzgün biri mi, ailesine sahip çıkar mı, hayatının daha baharindasin, gez, toz. Evliliğin tadını çıkart. Bir alış. Yok hemen paldır küldür hamile kaliyorlar. Sonra anlasamiyorlar, boşanıyorlar, ya da kadın devamlı şiddet görüyor, psikolojik veya fiziksel. Olan çocuğa oluyor.

Heh işte dilimin ucuna kadar geliyo acaba sen cahil misin aile planlaması nedir bilir misin? Hadi hamile kaldığını öğrendiğinde üzülmese yine banane dicem Allah nasip etmiş. Ama hem sen cahillik yap şimdi küçücük çocuğunu başından nasıl gönderceğini bileme. Hem de benim çocuğum olmuyo mu diye ağzımdan laf almaya çalış

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…