Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için öneri kutusuu?!?!!

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ah ah, işte okul hayatı, aile hayatı cinselliği korku dolu gösterip, çocuğa anlatmama yüzünden oluyor bunlar hep. Evet internet çağındayız ama biz annenin ve babanın görevi bana göre çocuğuna bunlari oturup anlatmak.
Aile planlamasına önem verilmesi lazım ama aman konuşma, aman ayıp, söylenmez öyle şeyler diye diye, kızların beyinlerini yikiyorlsr maalesef.

Ne anlıycaklar ay aksine dost diye dertleşilenler daha beter çıktı benim hamile kalamadığımı bile bile 3 arkadaşım gebelik testini bana attı ay hamileyim çok şaşırdım diye hele en sonuncu hem daha bir aylık evli hemde daha ailesine bile söylemeden bana test atmış

İlk gebeligim gün aşırı ilişki , ayakları havaya kaldırma .. ikinci gebeligim sadece ufak bir kaçırma sürpriz yumurtam , şimdi üçüncü gebeliği istiyoruz fakat 4 aydır gelen giden yok bekliyoruz

Resmen nispet yapma. Görüşmeyi kesin direk bence. Niye böyle bizim insanımız ben anlamıyorum. Ben 5 aylık olana kadar akrabalarıma bile söylemedim hamile olduğumu.

Bak bu da çok yanlış ya belki kötü niyet yok ama düşüncesizliktir bu. O an bu insanın acısına mı dokunucaksın bi düşün be kardeşim biliyosunuz işte ne bekliyosunuz sizin adınıza sevinip göbek mi atsın olmuyo o işler öyle işte kimse kimseyi kandırmasın her gece belki gözyaşımız kurumadan uyuyoruz, belki hiç uyuyamıyoruz. Senin adına sevinecek durumda değilizz… ne kadar zamandır olmuyo senin canımm

İlk gebeligim gün aşırı ilişki , ayakları havaya kaldırma .. ikinci gebeligim sadece ufak bir kaçırma sürpriz yumurtam , şimdi üçüncü gebeliği istiyoruz fakat 4 aydır gelen giden yok bekliyoruz
Hay maşallah ne güzel istiyorsanız Allah gönlünüze göre versin bi an önce biz de 3 kardeşiz onlardan başkası yalan benim için en değerli varlıklarım

Aynen öyle artık umudumu kaybediyorum onlar yüzünden bi tek benim mi olmuyo diye ama bişey diyemiyorum hevesleri kırılmasın diye zaten hep bu iyi niyet yüzünden bu hâle geliyoruz 4 yıldır olmuyo öyle kısa bi sürede değil en yıpranmış halimdeyim yani yinede anlayış gösteren yok

Bu arada yanlış anlaşılmasın burada dertleştiğim tüm kızların hamilelik haberini alınca en az onlar kadar seviniyorum çünkü biz birbirimizi çok iyi anlıyoruz birbirimize dua ediyoruz

Kimseye hedeflerinizden planlarınızdan bahsetmeyin ve oluşan olumsuzluklardan, insanlar çok acımasız.

Resmen nispet yapma. Görüşmeyi kesin direk bence. Niye böyle bizim insanımız ben anlamıyorum. Ben 5 aylık olana kadar akrabalarıma bile söylemedim hamile olduğumu.
Araya fazlasıyla mesafe koyuyorum artık zaten sıkıntılı süreçlerden geçerken bide bunlar sıkıntı veriyo işte bi mantıklı düşünse söylemez Allah korusun belki düşükle sonuçlanacak nasıl cesaret ediyolar anlamıyorum

Ahh canım benim daha iki hafta önce 4 yıldır çocuğu olmayan bi tanıdığımın hamile olduğu haberini almıştım büyük de bi sorunları vardı öyle böyle değil tüp bebek yapmaya karar verdikleri bu ay içinde kendi kendine büyük sürprizle hamile kaldı o geldi aklıma umudunu kaybetme çabalamaktan hiç vazgeçme. Bazıları kolay bazıları zorlu yollara tabiidir. Allah işinizi kolaylaştırsın inşallah

Kimseye hedeflerinizden planlarınızdan bahsetmeyin ve oluşan olumsuzluklardan, insanlar çok acımasız.
Evet hayatın öğrettiği en büyük derstir bu bana amma velakin hep birileriyle dertleşmek iyi gelicek derken yanlış insanları seçme konusunda uzmanlık yapıyorum

İnşallah o sürprizi evlat bekleyen herkes yaşar bende direct tüp bebeğe geçmek istiyorum ama yaştan dolayı doktorlar şuan önermiyo bakalım hakkımızda hayırlısı olsun rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın

Anne baba eş kardeşten başka kimseyle dertleşmem maalesef, insanlar başkalarının eksiklerinden kendine malzeme çıkartıyor

Aminn inşallah dur bakalım nasipten öte köy yoktur bi bakmışız ki bundan 3-4 sene sonra yeter artık kızım dur artık yapma oğlum sözleri ağzımızdan düşmüyor

Ahahah inşallah o günleride görürüz siz ne zamandan beri istiyosunuz
Bu ay 6. Ay. benim evlendikten sonra adetim düzensizleşti 45-50 günde bir oluyodum 14 aylık evliyim bu arada. Adet düzensizliğim için doktor herşeyime baktı temiz olduğu için de doğum kontrol hapı vermişti o zaman bende kullanmak istemedim nedense çok biliyom ya korktum herhalde 1-2 ay sonra da çocuk düşünmeye karsr verdik zaten. İlk ay yok ikinci ay yok beni bi telaş aldı hemen ovülasyon testi aldım yumurtlamamı da gördüm ama yine yok yok yok adetim de kendiliğinden düzeldi sonra. Hala ovülasyon testi kullanıyorum her ay da tam zamanında yumurtlama görüyorum değerlendiriyoruz da ne güzel yine yokkk

Kafanızdan hamileliği atın. Stres engel oluyor. Biz düşünmemeye başlamıştık bir anda geldi kızımız :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…