Hamile kalmak için neler yapmalıyız ?

kızlar Pre~Seed nasıl kullanılıyor..neki bu hiç duymadım allahım ne cok öğrendim burda :)

kuzum ilaç tarihlerine dikkat et ..birde bir hekimden onay al cünkü progestan artık reçetesiz verilmiyor.ve yarım kalırda yazdıramazsan bu defa kist yapıyor diye biliyorum ben..
canım tarihe hep dikkat ederim ama ben progestanı doktor verdiği için kullanıyorum receteli aldım yani birtek folik asite kafama göre basladım o sakıncalı olabilir mi?

Selam kızlar nasılsınız 1 haftadır yoktum. Bugün kalp atışını duymak icin doktor randevumuz vardı. Cok şükür duyduk. Hemde 2 tane
Ikizlerim geliyor, Allah'ım en kısa zamanda sizlerede nasip etsin
canım benim çok sevindim Rabbim yüzlerini de göstermeyi nasip etsin insallah :)

canım tarihe hep dikkat ederim ama ben progestanı doktor verdiği için kullanıyorum receteli aldım yani birtek folik asite kafama göre basladım o sakıncalı olabilir mi?
sanmıyorum sakıncasını günde 1 kullanıyorum bende folideco.bir de bu ilaç drların düşünüyorum dediğin anda 3 ay öncesinden baslattığı bebek beyin gelişimi için öenmli.

Kızlar folik asit konusuna gelince onun icin test yapilmiyor vücut ta eksiklik veya fazlalik varmi diye yani doktorlar test yapmadan direk yazıyor. Sebebi de zaten cok nadir gıdalarda bulundugundan ve yeterince insan vucudunda bulunmadigi icin. Bu sebeb ten gebelik planlamadan 3 ay önce başlayın deniliyor. Anca 3 aya kadar vucutta yeterince folik asit oluyor. Bastan test yaptırmak size kalmış ama bu aradada hamile kalma ihtimalini düşünün. Hamile kaldiktan sonra başlanan hic bir folik asidin yararı yok. Benim doktorum aynen böyle demişti. Bebegin beyin ve sinir sisteminin iyi gelişmesi yani sakat olma ihtimalinin önüne ancak gebelikten önce baslanan folik asitle geçebiliriz demisti. Birde düşük riskini azaltıyor. Bunun icin reçete bile gerekmiyor eczaneden kendinizde alabilirsiniz. Türkiye de test yapmadan folik asit direk doktor tarafindan tavsiye edildigi gibi, ben yurtdışinda yaşıyorum burada da aynı sekilde.

Çorek otu tarçın incir alındı :) incir kaç tane yiyelm kuzum

Çorek otu tarçın incir alındı :) incir kaç tane yiyelm kuzum
Canım ben günlük 2 bazen 3 tane yedim tatlı pek sevmem zaten malum kür de baldan olusunca inciri abartmadan yedim. 2/3 ideal. Hatta gebelikte süt yapması icinde devam edin deniliyor. Kür ve incir sağlıklı yumurta oluşmasını sağlıyor bu arada. Çünkü bazen her ay yumurta olusmayabiliyor yada yeteri kadar buyumuyor bazen buyusede catlamiyor bunlarin önüne gecmek icin kullaniyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…