Hamile kalmak için neler yapmalıyız ?

Konuştum canim neler yapmadim ki şebek oldum resmen konusmuyo bu konulari istemiyoda sinirim bozuluyo benimde
Kimin olsa bozulur insan farklı farklı şeyler düşünür sen çevrendekilere deme ztn cnm böyle bişeyi. Sen yaklaştıqında napıyo nasıl karşı koyuyo yani hiçmi düşünmüyo seni kırdıqını

Konuştum canim neler yapmadim ki şebek oldum resmen konusmuyo bu konulari istemiyoda sinirim bozuluyo benimde
canim ya degisik birseyler yapin bir kac gun (yumurtlama zamanin simdi degilse) sehirdisina gidip gezmek gibi, belki iyi gelir.
Onun disinda onu cok ozledigini falan soyle, bebek konusunu gecirmeden tabi..
Eger kendisi o konuyu acarsa da sonucta bizim bebegimz olabiliyo cok sukur dusuk oldu diye bidaha olmuycak anlamina gelmiyo hatta olabildigini gormek de iyi bisey bunu soyle, aklima baska bise gelmedi ama bence samimi bi sekilde konusursan duzelir insaalllah

Resülullah Hz. Muhammed (Aleyhisselam) şöyle buyurmuştur:

Allahü Teala’nın bir meleği vardır, bu melek “Ya Erhamerrahimin ” diyen kimseleri takip eder. Bir kimse ” Ya Erhamerrahimin ” kelimesini üç defa söylerse melek:

“Ya Erhamerrahimin olan rabbin sana yöneldi. ne dileğin varsa iste”

der.

Erkekler sosyal hayatları iyi gitmediğde , isteyip bebek sahibi olamadiklarinda, işyerinde problem yaşadıklarında filan böyle şeyler istemeyebilir. Benim eşim 1 yıl issizdi maddi sıkıntımız yoktu ama aynen hati mız devam ediyordu o arada sırf kafasında işi yok başarısız fikri olduğu için aklına bile gelmiyordu. Yani bir nevi kendini cezalandiriyordu. Daha sonradan konuştuğumuzda bilinç altındaki şeyin o olduğunu anladık. Yani biz bebek istiyor olabiliriz esimizde istiyor olabilir ama onlar çabuk pes ediyorlar. Hemen umutsuzluğa kapılıp o zaman bu işi yapmayalım ise yaramıyor diyorlar. Arkadaşımın eşi de öyleydi ne zamanki baba oldu ondan sonra kendine güveni geldi . Eşinin psikolojisi tam olarak bu yani. Üzülme bu konuda konuşma bence. Zamana bırak demekki sizin için uygun zaman değil ki Rabbim eşine böyle bir duygu veriyor arkadaşım. Sen de ben artık bebek fikrini çıkardım aklımdan kendimi işime,jobime, diyetin, kitaplarıma filan vericem de o da ikna olsun zamana burak ve kesinlikle yumurta tkibinden bahsetme canım. Rahat olduğunu anlasın hatta ilişkiden sonra ayaklarını da kaldırma beimki gıcık oluyo mesela. :))

Bence de erkeklere cok belli etmemek gerkeiyor bazi seyleri.gecenlerde cok uzuldum yine bebek konusuna.sonra esime baktim o da cok uzuldu ve konusmamaya basladi.neden konusmadigini sordugumda bana kizdiini soyledi.eger bebegimiz olursa bebegimiz olduguna degil senin bu ruh halinden kurtulacagina sevinecem ve bunun suclusu sensin dedi.aslinda haklida.bende artik ona hicbirsey belli etmemeye karar verdim.farkinda degiliz belkide ama onlar da en az bizim kadar etkileniyor.kizlaaar biz en iyisi burda dertleselim:KK1:

Bence de erkeklere cok belli etmemek gerkeiyor bazi seyleri.gecenlerde cok uzuldum yine bebek konusuna.sonra esime baktim o da cok uzuldu ve konusmamaya basladi.neden konusmadigini sordugumda bana kizdiini soyledi.eger bebegimiz olursa bebegimiz olduguna degil senin bu ruh halinden kurtulacagina sevinecem ve bunun suclusu sensin dedi.aslinda haklida.bende artik ona hicbirsey belli etmemeye karar verdim.farkinda degiliz belkide ama onlar da en az bizim kadar etkileniyor.kizlaaar biz en iyisi burda dertleselim:KK1:
evet kuzum bende ne zmn öle konu açsam üzülüo ağlayonca falan kzıo ben seni ağlarken bidaha görmüycem dio
birbirimize açılalım anlatalım dertlerimizi

Slm kizlar bi kaç gündür pek giremiyorum dkra falan git gel yaptim düşük olmasina rağmen hiçbir problem yok dedi bu ayı gün aşırı ilişkiyle geçirirsen eminim tekrar olcak dedi ama bi sorun var ki kanamam kesileli 5gün olmasina rağmen eşim hiç yanaşmiyo bile bana soruyorum nden byle yapiyosun dktru duydun diyorum ama nasilsa olmuyo oluncada düşüyo diyo ne yapcam ben bi akil verin lütfen çok çaresiz kaldim toplamda 21 gündür birlikte olmuyoz hiç mi istek olmaz insanda ya normal olmadgni düsünüyorm artik bu durumun bi öneride buluna bilcek olan var mii ?
canim size benzer bi durumda bizde var biz bu hafta tatildeydik bu haftada yunurtlama gunumdu esimde ereksiyon sorununoldu ve ereksiyonu zar zor yaptik ama hic sperm gelmedi gelmiyirda 8 gundur olmuyo istegim yok diyo cok sinirlerim bozuk kavga ediyorum ben aci cekiyorum dakikalarca onda tik yok sperm falan gelmio nasil cnm skkin anlatamam :KK43: bizim hic bi zaman cocugumz olmayack artik unutlanmiyorum bi beklentimde kalmadi :KK43:

canim size benzer bi durumda bizde var biz bu hafta tatildeydik bu haftada yunurtlama gunumdu esimde ereksiyon sorununoldu ve ereksiyonu zar zor yaptik ama hic sperm gelmedi gelmiyirda 8 gundur olmuyo istegim yok diyo cok sinirlerim bozuk kavga ediyorum ben aci cekiyorum dakikalarca onda tik yok sperm falan gelmio nasil cnm skkin anlatamam :KK43: bizim hic bi zaman cocugumz olmayack artik unutlanmiyorum bi beklentimde kalmadi :KK43:
Bendede ayni ümitsizlik hakim artik tatlim ben birsürü şey denedim canim yandi ve onda tik yok üstüne bide bu kadar ara verip oluncada canim daha çok aciyo sanki ilk defa oluyomuş gibi oluyo ama o bunu niye umursamiyo anlam veremiyorum kafamda deli sorular ☺

gunluk 3 pakette sigara iciyo cola iciyo bi de ustune varikoseli var ameliyat olmasi lazim cocugu benden cok istio ama caba yok armut pis agzima dus istio cok tembel bi adam asiri sinirlerimi bozuyor. herkesin bebehi oldu bizde uzaktan bakiyoruzz Allahim yardim et:KK61:

Bendede ayni ümitsizlik hakim artik tatlim ben birsürü şey denedim canim yandi ve onda tik yok üstüne bide bu kadar ara verip oluncada canim daha çok aciyo sanki ilk defa oluyomuş gibi oluyo ama o bunu niye umursamiyo anlam veremiyorum kafamda deli sorular ☺
acaba baska sikintisi olabilir mi sana yansitmadigi cunku erkekler bi seye vani sklinca o is olmuyo benimkindede ole bi durum var. kendimi kotu hissediyorum :KK43:

Eşini suçlama sende sorun yaşıyor olabilirdin. Vajinismus yaşayan arkadaşların eşleri için ne düşünüyoruz destek olması gerekirdi, zamana bırakması grekerdi vs. Eşininde dönemsel sıkıntısı olabilir. Çocuk hersey değil önemli olan ilişkiniz. Yani ilişkimiz bozuldukktan sonra babası çocuğuna kızdıktan sonra eşi ile arasında sorun olarak algilandiktan sonra ondan nasıl bir babalık beklices. Mesela babanemi babamı hiç İstememis 3.çocuk. dedem 3.doğmazsa başkasıyla da evlenirim demiş eski zamanlar tabi neyse babam doğmuş ama babanemi babamı hiç sevmemis babamı halam büyütmüş 11 yaş büyük. Yani böyle anne oluyorsa baba da olur. Önemli olan evliliğimız. Evlat Rabbim be zaman izin verirse .bugün kendimi çok bilmiş teyzeleri gibi hissettim☺☺

bebek için birlikte olmyya şartlandığımız için hep böle .. görrv olarak deilde aşk için yapmamız lazm

Eşini suçlama sende sorun yaşıyor olabilirdin. Vajinismus yaşayan arkadaşların eşleri için ne düşünüyoruz destek olması gerekirdi, zamana bırakması grekerdi vs. Eşininde dönemsel sıkıntısı olabilir. Çocuk hersey değil önemli olan ilişkiniz. Yani ilişkimiz bozuldukktan sonra babası çocuğuna kızdıktan sonra eşi ile arasında sorun olarak algilandiktan sonra ondan nasıl bir babalık beklices. Mesela babanemi babamı hiç İstememis 3.çocuk. dedem 3.doğmazsa başkasıyla da evlenirim demiş eski zamanlar tabi neyse babam doğmuş ama babanemi babamı hiç sevmemis babamı halam büyütmüş 11 yaş büyük. Yani böyle anne oluyorsa baba da olur. Önemli olan evliliğimız. Evlat Rabbim be zaman izin verirse .bugün kendimi çok bilmiş teyzeleri gibi hissettim☺☺
benim esim ilk evlendigimizdr hic anlayisli olmadi vanim biz 3 ay iliskiye giremedim benim korkularim oldu. bagirdi cagirdi bana iliskiden sogudum ve suan 1 yillik evliyiz ve iliskiden nefret ediyorum diyebilirim ama belli etmiyorum. simdi bende sorun olsaydi cocuk icin basima kalkardi cok sukur sorunum yok. kendinde varikosel var sesi cikmiyo. Allah buyuk diyorum artik bende. herseyimi erteledim bebek icin. kafam okadar karisik ki. Zamana birakayim diorm ama kafam hep orda. bilmiyorum bilemiyorum :KK43:

X