Gebeliğe Hazırlık Hamile kalmak için ne yapılır?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Herhangi bir bayan

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
4 Kasım 2019
153
201
Arkadaşlar merhaba. 9 aydır deniyoruz çocuğumuz olmuyor. Klomen kullandım dr kontrolünde olmadı. Bir kız arkadaşım söyledi. Onun da olmuyormuş ve şu yöntemi denemiş. Her sabah aç karnına ılık soğan suyu ve kahvaltıdan 20 dk önce aç karnına folik asit almış günde 1 kere. Bu yöntemi deniyorum şuan. Soğan kürü sayesinde çok akıntım oluyor. Akıntı ile iltihap filan sökülürmüş. Böyle deneyip hamile kalanınız var mı ? İnşallah bu defa işe yarar 🙁🙁

Arkadaşlar merhaba. 9 aydır deniyoruz çocuğumuz olmuyor. Klomen kullandım dr kontrolünde olmadı. Bir kız arkadaşım söyledi. Onun da olmuyormuş ve şu yöntemi denemiş. Her sabah aç karnına ılık soğan suyu ve kahvaltıdan 20 dk önce aç karnına folik asit almış günde 1 kere. Bu yöntemi deniyorum şuan. Soğan kürü sayesinde çok akıntım oluyor. Akıntı ile iltihap filan sökülürmüş. Böyle deneyip hamile kalanınız var mı ? İnşallah bu defa işe yarar 🙁🙁
BEnde pko lular için hayıt otunu duydum hem gebelik hem adet için ıkı aydır içiyorum onunla adet gördüm bir aylık evliyim ve dün de dahil bugun iki kere test yaptım pızitif 😊

BEnde pko lular için hayıt otunu duydum hem gebelik hem adet için ıkı aydır içiyorum onunla adet gördüm bir aylık evliyim ve dün de dahil bugun iki kere test yaptım pızitif 😊
Ayy çok sevindim senin adına 🤗 aktar dan mı aldın ve nasıl yapıosun kaynatıp suyu mu içiliyor ve günde kaç kere? Çok soru sordum ama kusura bakma. Bebeğimiz olsun istiyoruz 🤗🙏🏻

Ben kullandım soğan kürünü ama bende bebek için işe yaramadı, kronik idrar yolu enfeksiyonum var soğan kürünü kullandıktan 2 3 ay sonrasına kadar tekrarlamadı. İnşallah sizde bebek için işe yarar🤲🏻
Amin canım teşekkür ederim 🙏🏻😊 inşallah işe yarar. Bende de orta derece varmış enfeksiyon acaba ondan mı çocuğum olmuyor diye denemek istedim. Çünkü dr bir sorunun yok diyor bundan başka

Merhaba ,bende 3,5 yıldır evliyim 2,5 yıldır bebek istiyoruz geçen sene bir kere gebelik geçirdim kalbi durduğu için kürtajla aldılar fakat halen olmadı bir sorunumuz da yok elh. ,iki ay önce soğan kürünü denedim fakat bir sonuç alamadım ,şuanda da çörekotu,tarçın,bal kürünü uyguluyorum ,birçok kişi bu yöntemle hamile kalmış ,birde süt,maydanoz buharına oturmayı düşünüyorum inşallah hayırlısı ile olumlu sonuçlar alırım ..

Merhaba ,bende 3,5 yıldır evliyim 2,5 yıldır bebek istiyoruz geçen sene bir kere gebelik geçirdim kalbi durduğu için kürtajla aldılar fakat halen olmadı bir sorunumuz da yok elh. ,iki ay önce soğan kürünü denedim fakat bir sonuç alamadım ,şuanda da çörekotu,tarçın,bal kürünü uyguluyorum ,birçok kişi bu yöntemle hamile kalmış ,birde süt,maydanoz buharına oturmayı düşünüyorum inşallah hayırlısı ile olumlu sonuçlar alırım ..
Amin canım 🙏🏻 Allah ım bizlere de hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder inşallah. Bakıyorum Zina yapan mı dersin, kötü biri mi dersin. Yüce rabbim onlara veriyor, benim olmuyor. Nasıl üzülüyorum 🙁🙁 o kadar iyi koşullarda bakacağım ki. Allah a çok şükür durumumuz iyi. Bir bebeğimiz eksik. Çok mutsuzum 🙁😭😭

Amin canım 🙏🏻 Allah ım bizlere de hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder inşallah. Bakıyorum Zina yapan mı dersin, kötü biri mi dersin. Yüce rabbim onlara veriyor, benim olmuyor. Nasıl üzülüyorum 🙁🙁 o kadar iyi koşullarda bakacağım ki. Allah a çok şükür durumumuz iyi. Bir bebeğimiz eksik. Çok mutsuzum 🙁😭😭
Demek ki vakti saati var canım,biz hep hayırlısını istiyoruz Rabbimizden demek ki daha vakti gelmemiş ,benimde bazen sabrım zorlanıyor fakat benden daha uzun yıllar çocuğu olmamışlara bakıyorum ,sekiz yıl ,on yıl olmayıp kaç kere tüp bebek deneyen ,denemediği tedavi kalmayan insanların bir bakmışsın ki hiçbir şey uygulamadan hamile kalmışlar,şuan bir imtihan dan geçiyoruz ,sabır ve tevekkülle devam edersek Rabbim en güzel vakitte ,en güzel şekilde bize istediğimizi nasip eder inşallah ❤️ o yüzden hem kavli hem fiili duayı elden bırakmayıp denemelere devam edeceğiz inşallaaah,yola devam durmak yoook💪😊😊

Bende salih yada saliha evlat isteyen biri olarak önce hayırlısı sonrada sabır ve dua ile rabbime bırakıcaz,herşeyin başı sabır bir tanıdıgım var 19 seni boyunca istedikler tedavi oldular sonra vazgeçtiler vazgeçtikleri gibi rabbim onlara evlat verdi sabır herşeyin başı 🤗
Ben henüz 6 aylık evliyim ama ertelemeyi hiç düşünmedim rabbim bir tane versin inşallah dedik eşimle,rabbim büyük canım stres yapmamak gerek en büyük düşmanımız o 🤲🏻🤗

Ben sogan suyu yaptim yalniz adetim cok geciktirdi bende pek ise yasamasi duzeni daha da bozdu.. AMA hayit suyu kullandim ilk ay adetimi duzenledi adet icin devam edeym bari dedm bi sonraki ay hamile kaldm:)
Canım aktar dan mı aldın ? Birde günde kaç kere ve nasıl yapılıyor bana da söyler misin

Canım aktar dan mı aldın ? Birde günde kaç kere ve nasıl yapılıyor bana da söyler misin

Hayit tohumu olarak aktardan aldim. Tohum olarak ezip 1 cay kasigi kaynayan suga ekledim ama kaynatmiyosn sadece kaynayan suyla atip demliyosn 10 15dk ilik olarak iciyosun Ben gunde 1 bardak ictim sabah kahvalti sonrasi adet bitimi kullandm

Eğer sende veya eşinde bir sıkıntı yoksa hiç bişe yapılamaz canm
Oturp beklemen lazm
Extra bişe yaptn veya yapmadın o bebek vakti gelince gelecek

Extra uğraşılan aylar gebe kalmayıp hiç bişe yapmadığı ay kalan çok insan var

Rabbim size ve tüm isteyenlere hayırlı vakitte sağlıkla sıhhatle nasip etsin inşaAllah 🤲

bence çok canını sıkma çünkü benim arkadaşımda 1,5 yıl denedi olmadı en son doktor hiçbir şeyiniz yok stresten olmuyor dedi. folik asiti kullan mutlaka ama aç tok fark etmez sonuçta vitamin ben kafama göre saatlerde aldım hep dikkat etmedim hiç ilk denemede olmayınca amannn boşver dedik ve hamile kaldım. gerçekten stres çok önemliymiş kafaya takmamak lazım :) Umarım en kısa sürede hamile kalırsın.

Merhaba bende sogan kurunu deniyorum ama akintim yok akinti oluyor herkeste bende olmadi :/ 3 subata kadar devam edecegim icmeye

bence çok canını sıkma çünkü benim arkadaşımda 1,5 yıl denedi olmadı en son doktor hiçbir şeyiniz yok stresten olmuyor dedi. folik asiti kullan mutlaka ama aç tok fark etmez sonuçta vitamin ben kafama göre saatlerde aldım hep dikkat etmedim hiç ilk denemede olmayınca amannn boşver dedik ve hamile kaldım. gerçekten stres çok önemliymiş kafaya takmamak lazım :) Umarım en kısa sürede hamile kalırsın.
Canım bende stres yapmak istemem yapmam da çocuk için ama benim stresim çocuk olmuyor diye değil. Eşim Suriye de görevde. Evimiz uzak şehirde. Ben tek kalıyorum. Eşim nasıl rahat mı Allah korusun birşey oldu mu diye kaygılanıyorum ister istemez. Zaten ayda birkaç gün geliyor onda da gebe kalamıyorum işte 🙁🙁

X