Aile Planlaması Hamile kalamamak

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
araştırma hastanesine gittik kan verdik eşimle beraber sonuçlar biraz geç çıkıyormuş 2 ay gibi bir sürede bekliyoruz bakalım.
sonuçta dollenme olmus bence tutar en kisa zamanda ınşallah ben acaba benim yumurtam hic dollendimi cok merak ediyorum

çok iyiymiş. istanbuldasın madem cevat hocadan başkasına gitme derim canım başka yerlerde tüpler kapalı olursa açma işlemi yapmıyolar cevat hoca yapıyor. ben sivas medicanada çektirmiştim 2 yıl önce canımdan can gitti 750 lr verdim. geçen yıl 5 ay önce gittim istanbula canım yanmadı ve 650 lr verdim helal olsun onlara
Sağol tatlım not ettim , internetten de araştırdım herkes cevat beyden aşırı memnunmuş.
Parayı dert etmeceğim ne yapayım olması gereken buysa yaptıracağım.Bebiş için her şeye değer.

bende 10 ay denedim olmayınca rahim filmi çektirdim tüplerim kapalı çıktı. doktor direk tüp bebeğe yönlendirdi. tedaviye başladık hamile kaldım ama boş gebelik oldu. Daha sonra ameliyat olmaya karar verdim. Devlet hastanesine gittim ameliyat oldum dediler tüpün açıldı tamam sıkıntı yok. üzerinde 3 ay geçti yine gebelik olmadı aklıma şüphe düştü kendi gözlerimle görmediğim için emin olamadım açıldığına. ben sivaslıyım buarada sonra çok duyduğum istanbul şişli ecomar görüntüleme merkezine gittim. sıra bana geldi uzman doktor cevat yılmazdan randevu almıştım baktı dedi senin tüplerin kapalı ameliyat felan olduğumu söyledim ameliyatta açılmamış gördüğün gibi kapalı dedi. tüplerimi açmak için yarım saat uğraştı ondan Allah razı olsun tüplerimi açtı. 1 ay sonra hamile kaldım ben ama 9 haftalık düşük yaptım. bunları anlattım ki bi fikir sahibi ol diye eğer ki imkanın varsa istanbula git
Benimde tüplerim tıkalı. Cevat beye temmuz ayında gittim rahim filmi için. Benim tüpler açılmadı maalesef beni tüp bebeğe yönlendirdi. Ama benle öyle yarım saat falan uğraşmadı. Belki de benimki kronik ondandır. Ama cevat beyin kullandığı c kollu diye geçiyor. Sızlama şeklindeydi ağrı yok denecek kadar azdı. Tabiki bu konuda en iyisi dr cevat bayrak.

Tüpleri kapalı olup da bir kaç kez ayrı ayrı zamanlarda rahim filmi çektirip tüpleri açılan insanları duydum. Tabi herkes de aynı şey olur mu bilmiyorum ama bir bayan vardı burda kk de. O demişti tüplerim ciddi anlamda tıkalıydı 3-4 kere rahim filmi çektirmiş anca öyle açılmış.

Benimde tüplerim tıkalı. Cevat beye temmuz ayında gittim rahim filmi için. Benim tüpler açılmadı maalesef beni tüp bebeğe yönlendirdi. Ama benle öyle yarım saat falan uğraşmadı. Belki de benimki kronik ondandır. Ama cevat beyin kullandığı c kollu diye geçiyor. Sızlama şeklindeydi ağrı yok denecek kadar azdı. Tabiki bu konuda en iyisi dr cevat bayrak.
Gerçekten çok iyi bi doktor muhtemelen ilacı verince açılmayacağını anlamıştır. o yüzden tüp bebeğe yönlendirmiştir. küçük bi umut görseydi uğraşırdı açmak için. ağrı konusunda sana katılıyorum çok hafif bir ağrım oldu o kadar uğraşmasına rağmen

verdi sikinti yok dendi syai harekrhepsi iyi
Ben samsunda halledicem iyi biri herks onu önerdi ona yaptırcm
hakkında hayırlısı o zaman canım. eğer kapalıysa tüplerin en azından sebebini öğrenip ona göre yoluna bakarsın. tüp kontrolü çok önemli bence

Daha önceden de bir çok foruma yorum yazdım ama yok 11 ay oldu hala hamile kalamadım , artık psikolojim iyice bozuldu.30 yaşındayım 4 yıllık evliyim..2 sene mesigna aylık iğne kullandım , 8 ay da doğum kontrol hapı kullandım.2018 aralık ayında bıraktım 2 ay sonra geçici kistlerden oluştuğu için tekrar doğum kontrol hapı kullandım. Kısacası Martın sonundan beri korunmadığımız halde hamile kalamıyorum :KK43:

Doktora gittim , tahliller normal çıktı , ovülasyon testiyle iki ay takip ettim ama yok olmuyor . En son eşimi ikna ettim ve haftaya ürolog'a gideceğiz.Artık sabrım da kalmadı , arkadaşlarımın çocuklarının fotoğraflarını görmek istemiyorum bazen kendimce küsüyorum onlara , ne diyeyim ki onlarda haklı diyorum ama benim durumumu bilmelerine rağmen hala whatsappdan göndermelerine üzülüyorum..Çocuk haberlerini izleyemiyorum, ağlıyorum sürekli. Normal yollarla olmayacak herhalde artık diyorum. Dua ediyorum , isyan etmiyorum , şükür diyorum. Ama başka insanların tek seferde hamile kaldığını duyunca veya kazayla istemedikleri halde hamile kaldıklarını duyunca kendimde sorun aramaya başlıyorum. Annem eskiden hiç üstelemezdi , konuşmazdıkta bu konuları , teyzem sürekli " bir çocuk yap" derdi bende " zamanı var "derdim ama aslında korunmazdıkta , en son bir kaç kere daha söyleyince " olmuyor yani ne yapayım " dedim.Annemde bunu duyunca üzüldü kadıncağız.." Bir doktora gidin bak şurda şu tanıdık var ilgilenir " dedi.

Bilmiyorum kafam karman çorman ne yapacağım bilmiyorum :KK43:
Galiba hepimiz ayni dertten muzdaribiz eşin sperm testi yaptırmadı dimi canım

28 inde gideceğim doktora ama devlet hastanesinde ne kadar ilgilenirler bilmiyorum. Sırf devlet hastanesinde ürolog tanıdığımız olduğu için hazır eşimi götürmeye ikna etmişken bende gideyim bari dedim. Umarım ilgilenirler ilgilenmezler ise özele giderim artık. Dediklerinizi not ediyorum gittiğimde soracağım teşekkür ederim.
Bulunduğunuz ilde eğitim araştırma hastanesinin infertilite bölümüne gidin mutlaka özelde para harcamayın tüm tahlilleri yapıyorlar ek olarak tıbbı genetik bölümündende kromozom analizi ve kan pıhtılaşma testi yaptırın bunlar çok önemli

Galiba hepimiz ayni dertten muzdaribiz eşin sperm testi yaptırmadı dimi canım
Hayır canım her regl olduğumda söyledim durdum ama daha yeni işe başlamıştı izin alması da problem olacaktı bu yüzden biraz daha bekledik. Son iki ay ovülasyon testiyle de denedim olmazsa gideceğiz dedim en son kabul etti ee 11 ay da olunca bir şey diyemedi. Haftaya ürolag'a gideceğiz, tanıdık diye. Bakalım yönlendirsin bizi. Eşimin durumuna göre bende rahim filmi çektiririm dedim..
Ben hiç bu kadar zor hamile kalacağımı tahmin etmiyordum..Yani ilaçları bırakınca bir kaç ay içinde hamile kalırım sandım ama nerde :KK43:

Bulunduğunuz ilde eğitim araştırma hastanesinin infertilite bölümüne gidin mutlaka özelde para harcamayın tüm tahlilleri yapıyorlar ek olarak tıbbı genetik bölümündende kromozom analizi ve kan pıhtılaşma testi yaptırın bunlar çok önemli
Bulunduğum ilçede var aslında eğitim araştırma hemde yürüyerek 15 dakika , ama eşimin durumu için (tanıdık olduğundan)farklı bir devlet hastanesine gideceğiz. Eşimin durumu netleştikten sonra dediğiniz gibi gidebilirim , not alıyorum hemen.
Eşim sigara günde bir pakete yakın bitiriyor , bende içiyorum sigara ama onun kadar çok değil..Ben nedense eşimde sperm azlığı olduğunu düşünüyorum , ya da ben öyle inanmayı tercih ediyorum, kendimde bir problem olmadığına inanmak istiyorum :KK43:

Bulunduğum ilçede var aslında eğitim araştırma hemde yürüyerek 15 dakika , ama eşimin durumu için (tanıdık olduğundan)farklı bir devlet hastanesine gideceğiz. Eşimin durumu netleştikten sonra dediğiniz gibi gidebilirim , not alıyorum hemen.
Eşim sigara günde bir pakete yakın bitiriyor , bende içiyorum sigara ama onun kadar çok değil..Ben nedense eşimde sperm azlığı olduğunu düşünüyorum , ya da ben öyle inanmayı tercih ediyorum, kendimde bir problem olmadığına inanmak istiyorum :KK43:
Tamam tanıdık doktora gidin tabiki ama infertilite de eşinizi üroloğa yönlendirecek tahlil isteyecekler sigara iyi olmadı bırakmaya çalışın derim

Tamam tanıdık doktora gidin tabiki ama infertilite de eşinizi üroloğa yönlendirecek tahlil isteyecekler sigara iyi olmadı bırakmaya çalışın derim
Valla iyi geldi buraya yazmak sizden de çok şey öğrendim , not olarak yazdım buraya..
Bir ara eşim bırakmayı denedi , azalttı , sanırım üstüne o dönem çok gitmiştim sonra iş stresi , mesailer tekrar başladı. Ben o bırakırsa kesinlikle bırakırım , zaten bir nevi bu yüzden onun benden önce doktora gitmesini istiyordum ama olmadı işte geçe kaldık. Doktor sperm sayısında azlık görürse zaten bırakacak , bende bırakırım ki ben çok içmiyorum zaten..
Hayırlısı olsun artık . Önümüzdeki hafta gideceğiz bakalım inşallah güzel sonuçlar çıkar .

Daha önceden de bir çok foruma yorum yazdım ama yok 11 ay oldu hala hamile kalamadım , artık psikolojim iyice bozuldu.30 yaşındayım 4 yıllık evliyim..2 sene mesigna aylık iğne kullandım , 8 ay da doğum kontrol hapı kullandım.2018 aralık ayında bıraktım 2 ay sonra geçici kistlerden oluştuğu için tekrar doğum kontrol hapı kullandım. Kısacası Martın sonundan beri korunmadığımız halde hamile kalamıyorum :KK43:

Doktora gittim , tahliller normal çıktı , ovülasyon testiyle iki ay takip ettim ama yok olmuyor . En son eşimi ikna ettim ve haftaya ürolog'a gideceğiz.Artık sabrım da kalmadı , arkadaşlarımın çocuklarının fotoğraflarını görmek istemiyorum bazen kendimce küsüyorum onlara , ne diyeyim ki onlarda haklı diyorum ama benim durumumu bilmelerine rağmen hala whatsappdan göndermelerine üzülüyorum..Çocuk haberlerini izleyemiyorum, ağlıyorum sürekli. Normal yollarla olmayacak herhalde artık diyorum. Dua ediyorum , isyan etmiyorum , şükür diyorum. Ama başka insanların tek seferde hamile kaldığını duyunca veya kazayla istemedikleri halde hamile kaldıklarını duyunca kendimde sorun aramaya başlıyorum. Annem eskiden hiç üstelemezdi , konuşmazdıkta bu konuları , teyzem sürekli " bir çocuk yap" derdi bende " zamanı var "derdim ama aslında korunmazdıkta , en son bir kaç kere daha söyleyince " olmuyor yani ne yapayım " dedim.Annemde bunu duyunca üzüldü kadıncağız.." Bir doktora gidin bak şurda şu tanıdık var ilgilenir " dedi.

Bilmiyorum kafam karman çorman ne yapacağım bilmiyorum :KK43:
Merhaba canım seninle aynı durumdan bende muzdaribim maalesef bende öyle tek sefer de kalan şanslı sayıyorum

X