hamile iken sigara içenleri kınayanların yeri

Ali's Mother

seni seviyorum meleğim
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2008
2.761
1
hamile ien sigara içenleri ve günde ...... tane içebilirsin diye onlara izin veren doktorları kınamak istiyorum...

bende kınamak istiyoruuuuummmm.ne anlıyorsunuz içinize çekip sonra tekrar dışarı verdiğiniz dumandan ben sizi anlayamıyorum.çok arkadaşım var aa ben bugün hiç sigara içmedim ya unutmuşum diyenleri.sanırım içmeyince de oluyor pisikoloji ile alakalı.ayrıca içinizde körpecik bir can var temiz saf bir beden.kendinizi zehirliyorsunuz da o bebeği rahatsız etmeye onun damarlarında zehrinizi dolaştırmaya ne hakkınız var.......:enbuyukkk::1no2:

Son düzenleme:
ben 8 yıl sigara kullandım ama öyle böyle değil gün 2 paketi bulduğu zamanlarda oluyordu inanın şuan o kadar yoğunbir iş yerinde çalışıyorum ki birde mesleğim muhasebecilik bir havalimanında muhasebeci olarak çalışıyorum gerisini siz düşünün 2,5 yıl bebek hasretiyle yanıp tutuştuk gitmediğim doktor kalmadı sonuçmu direk tüp bebek dediler sonra bir doktor daha buldum eşimde ve bende sorun vardı doktorum tahlillerden sonra klomen tedavisiyle başalayacağımızı söyledi klomenin 2.ayında hamile kaldım çok çok şükür Rabbim sana tam şuan 15 haftalık hamişim sigaraya gelince nemi oldu hamile kaldığımı öğrenir öğrenmez ağzıma bile sürmedim halen daha hiçmiyorumki şuan 4 ay oldu. haa canım istemiyormu tabiki istiyor hiç bulantımda olmadı ama asla !!! karnımdaki kuzumu zehirleyecek kadarda kendimi sigaranın esiri yapmadım bu beyinle alakalı birşey inanın kaç kez rüyamda sigara içtiğimi gördüm kahrımdan öldüm vicdan azabından öleceğimi sandım rüyamda ama rüyaymış gerçekte olsa ne yapardım acaba??? siz siz olun asla ama asla sigara içmeyin

Bende nerdeyse 8 yıl sigara kullandım sonuçta herkesin kendi seçimi sağlık kendi sağlığı ama hamile olduğumu öğrendiğimde daha 4 haftalık bir gebelik kesesi vardı ve o günden sonra sigara içilen ortama bile girmemeye özen gösterdim sonuçta burada söz konusu ben değildim benim minicik kelebeğimdi ona zarar verecek şey her neyse ben onun karşısındayım, çok şükür hamileliğimde hiç bir sorun yaşamadım, bulantılarım olmadı ve meleğim dünyaya geldiğinde o kadar güzeldi ki pespebce ipek gibi teni vardı maaşallah Allah nazarlardan saklasın öyle güzel ve sağlıklı bakıyordu ki ilk kucağıma aldığımda ne kadar doğru bir karar vermiştim...

Kesinlikle Bende Kiniyorum Insan Kendini Zehirliyoda O Karnindaki Masum Daha Körpecik Bebişi Neden Zehirliyo Buna Ne Hakki Var Anlamiyorum Normaldede Sigara Kullnmiyorum Zaten Helede Hamileyken Birini Sigara Içerken Görürsem çokda Kizarim Yani

SİGARA VE ALKOL BEBEGE PLASENTA YOLU İLE DİREKT GEÇMEKTEDİR....

BEN HİÇ KULLANMADIM.. AMA EŞİME DAHİL BIRAKTRAMIYORUM. HATTA KÖTÜBİR ANIMDA VAR İLK OKUL 4. SINIFTA BABAM SÜERKLİ EVDE ODADA YANIMDA SİGARA İÇERDİ VE BRONŞİT OLDUM NERDEYSE ÖLÜYORDUMABARTISIZ. DR BANA BU YAŞAT BU ÇOCUK SİARAMI İÇİYO DEDİ VE BABAM BEN EVDE İÇİYORUM DEMİŞTİ VE O GÜNDEN SONRA BABAM ASLA BENİM YANIMDA SİGARA İÇMEDİ VE BEN HALA BUNUN ACISINI ÇEKİYYORUM. ANLAYACAGINIZ BENİM O YAŞTA NE SUÇUM VARDI. :sm_confused: VE BİDE ŞUNU DÜŞÜNÜN HAMİLE İKEN SİGARA İÇENLER O YENİ OLUŞMAYA BAŞALAYAN O MİNİCİK CİGERLERE NASIL ZARAR VEREBİLİYORLAR AKLIM ALMIYOR AÇIKCASI. Kötü Kazen VE ŞİMDİ BEN HAMİLEYİM EŞİM VE ARKADAŞLARIM ASLA ASLA YANIMDA İÇMİYORLAR...
HAMİLEYKEN SİGARA İÇEN ARKADAŞLARDA BİLİYORUM KOLAYDEGİL BIRAKMASI AMA O MİNİK BEBİŞİNİZ İÇİN LÜTFEN SİGARA İÇMEYİİİN yasakkelime

SADECE HAMİLEYKEN DEĞİL, HİÇ BİR ZAMAN İÇMEYİN HANIMLAR.. KENDİNİZİ VE GÜZELLİĞİNİZİ MAHVEDİYORSUNUZ.
ŞU ANDA 4.5 AYLIK HAMİLEYİM VE SADECE HAMİLELİĞİMDE DEĞİL HER DAİM SİGARA İÇİLEN ORTAMLARDAN UZAK DURDUM. EVİME GELEN MİSAFİRLER DAHİ BALKONA ÇIKIP SİGARA İÇERLER. ONLAR DA ÖĞRENDİLER ARTIK BENİ :)
HAYATTA BU KADAR NEFTRET ETTİĞİM BAŞKA BİRŞEY DAHA YOK İNANIN.Kötü Kazen

KENDİNİZE DE BEBEĞİNİZE DE YAZIK ETMEYİN. AYRICA GEBE KALMADAN EN AZ 6 AY ÖNCEDEN SİGARAYI BIRAKMAK GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ? VÜCUT ZEHİRİ ANCAK ATABİLİYORMUŞ.. GERİSİNİ SİZ DÜŞÜNÜN ARTIK....

SAĞLIKLI VE SİGARASIZ GÜNLER...

HAA BİR DE HAMİLEYKEN CEP TELEFONUNUZU DA FAZLA KULLANMAYIN.. ONUN DA İNANILMAZ ZARARLARI VAR...

Bende esefle kınıyorum. Biz eşimle bir bebek yapmaya yeni karar verdik, neredeyse 5 yıllık evliyim.En az 10 yıldırda sigara kullanan biriyim.Bebek yapmaya niyetlendiğim zaman ilk iş sigarayı bırakmam gerektiğini düşündüm hemde öyle bebek olduktan sonra değil daha öncesinden vücudumu bu zehirden temizlemem gerektiğini düşündüm ve uyguladım 4ay olcak şimdi doktorumada gidicem ve önceden kullanmam gereken vitaminlerede başlıycam,oldukça organize bir insanımdır. İşimi şansa bırakmam ben. Herşeyimi günler hatta aylar öncesinden planlarım. 4aydır sigarasızım ve mutluyum huzurluyum.Bütün arkadaş çevreminde sigara içtiği söylesem inanın abartmış olmam.Örneğin 8 mart kadınlar gününde bir organizasyona davetliyidm 11 kişilik masada sigara kulanmayan tek bendim Düşünebiliyor musunuz?kafamçokkarıştı

Bende esefle kınıyorum. Biz eşimle bir bebek yapmaya yeni karar verdik, neredeyse 5 yıllık evliyim.En az 10 yıldırda sigara kullanan biriyim.Bebek yapmaya niyetlendiğim zaman ilk iş sigarayı bırakmam gerektiğini düşündüm hemde öyle bebek olduktan sonra değil daha öncesinden vücudumu bu zehirden temizlemem gerektiğini düşündüm ve uyguladım 4ay olcak şimdi doktorumada gidicem ve önceden kullanmam gereken vitaminlerede başlıycam,oldukça organize bir insanımdır. İşimi şansa bırakmam ben. Herşeyimi günler hatta aylar öncesinden planlarım. 4aydır sigarasızım ve mutluyum huzurluyum.Bütün arkadaş çevreminde sigara içtiği söylesem inanın abartmış olmam.Örneğin 8 mart kadınlar gününde bir organizasyona davetliyidm 11 kişilik masada sigara kulanmayan tek bendim Düşünebiliyor musunuz?kafamçokkarıştı

tebrik ederim canım inş.sağlıklı sıhhatli bir şekilde hamilelik geçirir ve bebeğini dünyaya getirirsin...

Böyle bir başlığı ben açacaktım da.. hadi dedim neyse,sinirlendim mi kendimi kaybediyorum çünkü bu konuda,bu başlık adı altında açılan her konuya iki kelime yazdım,geçtim,çünkü gerçek düşüncelerimi yazmaya kalkarsam çok kalp kırarım.

Bırakamam diye bir şey yok.. koskoca insan iradesi; kendi elleriyle yaptığı küçücük bir sigara denen şeyin karşısında bu kadar aciz duruma düşmez,kendinizi kandırmaktan öteye gitmez bu iş.. hele hele hamileleri bu durumun içine hiç katmıyorum.

Yok öyle şey.. "ben içtim birşey olmadı,maşallah altı aylıkken çocuğum koşmaya başladı" palavraları..

Ya evlat dünyaya getireceksin ya da o illetle yapışık sen yaşayacaksın,başka bir canı bu duruma katmak cinayettir,resmen cinayet!!!

hamile ien sigara içenleri ve günde ...... tane içebilirsin diye onlara izin veren doktorları kınamak istiyorum...
size fazlasıyla katılıyorum insanların kendi egolarını tatmin ederken küçücük canlıları zehirlemelerini kınıyorum ve aynı zamandada ço zayıf karakterli olduklarını düşünüyorum.Annelik içgüdüsü bile yetmemiş sigaradan vazgeçmelerine çok yazık çoook
Doktorlarda ne yapsınlar kadın sigarayı bırakırsa agresifleşecek ve strese girecek buda bebeğe zarar verecek bu sebepten sınır koyuyolar
HAMİLEYKEN SİGARA İÇENLERİN İYİ BİR ANNE OLABİLECEKLERİNE İNANMIYORUM.
KENDİSİNİ SEVMEYEN İNSANLAR ÇOCUKLARINI NASIL SEVEBİLİRLERKİ!!!!!!

Hamileyken sigara içmek fetus haklarına aykırı!!!
Onlarında hakları varrr biliyorsunuz değil mi??

slm arkadaşlar bende hamişken sigara içenleri kınıyorumm o minnacıkk yavruyu zehirlemeye hakları yok....... ben eşim hiç sigara kullanmadık kullanmıyoruzda evimizde dahi içirmiyoruzzzzzz..yazık yazıkk hem kendinize hem bebeğinize..ben çalıştısım işyerinin üst katında da bir bayan var 5 aylık hamişş kızı olacak ve hala sigara içiyormuşş. duyunca öyle sinirlendim kii valla yapmayın anne adayları sıkın kendinizi ilerde süt vereceksinizz sütünüzz bile zehirli olacak :KK43:(((

Ben 2-3 günde bir paket sigara içmekteydim. Daha önce bırakmıştım ama vizeydi finaldi çok fazla geriliyorum diye arkasına sığınıp tekrar başlamıştım. Hamileliğimi farkedip bunun bilincine ulaştıktan sonra ağzıma sürmedim Şeniz Aşkım bu konuda da diğer konularda olduğu gibi çok destek veriyor. Öyleki ben daha hiçbir talepte bulunmadan kendi ağzına bile sürmeyeceği (en azından evde) ve o kokuyu evde duymayacağım konusunda bana söz verdi evde ne kadar sigara falan varsa gittik çöpe attık Şeniz

Zaten daha önce bunu sadece kendim için bırakacak iradeye sahiptim uzunca süre içmemiştim şuanda da yapabilirim diye düşünüyorum. Canım 4-5 kez içmek istedi ama hep aklıma minik tırtılımı getiriyorum ve kendi kendimle konuşup zararlarını birbir düşünüp bundan hemen vazgeçiyorum. Birsürü ufak şeker tatlı sakızlar falan aldık bunla üstesinden gelmeye çalışıyorum. Yoksa bişeyler yemem gerekiyor içim daralıyor bulduğum en iyi yol şuan için bu. Bence bırakamayan hamişler varsa karınlarında minik tırtıllarını düşünsünler. İnsan, parçasına, yavrusuna göz göre göre zarar vermek ister mi ? Buna hiçbir annenin içi el vermez. Lütfen bahanelerin arkasına sığınıp bunu haklı göstermeye çalışmayalım. Sigarayı bırakmak için elimizden gerekeni yapalım gerekise o an bizi oylayacak başka birşeyler bulup bunu ağzımıza sürmemeye çalışalım. Belki benim yaptığımı yaparsanız üstesinden gelebilirsiniz ya da kendinize başka bir yol bulun ama sakın içmeyin hamişler :eek:klava:

ızlar bende tam bi sigara bagımlısıyım günlük 2 paket içiorum ama hamile kalmadan önce 5 ay önce bıraktım ve hamilelegim süresindede içmedim dogumdan sonrada 7 ay içmedim ama nasıl durdum anlamıyorum şimdi hiç bırakamıorum elimden

Ben de hamile olduğumu öğrenince bıraktım arkadaşlar , hem de tam 17 senelik tiryakiydim ve günde 1 paket çok rahat içiyordum. Nasıl kıyarım o minicik kalbe, körpecik ciğerlere , yazık...:1no2:

hamileyken sigara içen en yakınımda ablam ve can dostum fatoş var... nasıl bir illettir ki bu insanın canından bi parçasına; bebeğine zarar vermesine bile göz yumduruyor... ben elimden geldiğince her ikisinede öfkemi dile getiriyorum... bırakamıyorum deyip kendilerince işi halletmiş sayıyorlar... ne demek yaaa... ben eşime bile hamile olduğumu duyunca bıraktırdım sigarayı. kimsenin yanımda içmesine bile izin vermiyorum... sen içmesen bile pasif içici olarak bebeğin bundan etkileniyor... ben en başta ablamı ve fatoşu sonra da hamileyken sigara içen bencilleri hiddetle, şiddetle vede esefle kınıyorum...

X