hamile iken sigara içenleri kınayanların yeri

Arkadaşlar bende yaklaşık 6 yıldır günde 1 paket civarı kullanıyordum ta ki hamile kalana kadar ..Ve şimdi bıraktım...Hamileyken bile bile sigara içenleri bende kınıyorum ...Sigarayada bir daha asla başlamayı düşünmüyorum...Bırakmak inanın sandığımdan dahada kolay Lütfen bebeğinizi zehirlemeyin bile bile:1no2:

canım benim bitanecik kzım senin için ne yapsm azdır birde sigara mı içicem ben daha nasıl seni iyi besleyebilirim diye uğraşırken seni zehirleyemem bunu göze alamam ben çünkü senin anenim ... daha dünyaya gelmeden seni yokedemem ...
seni seviyorum bebeğim ...
ALLAH IM SANA ŞÜKÜRLER OLSUN ...

hamişler sigara içmeyin....yasakkelime annem bana hamileyken sigara içmiş. ben bu yüzden premature doğmuşum ve uzun süre hasanede kalmış ölümden dönmüşüm.. annem hala bu yüzden üzülür çünki ilerleyen yıllarda bana hala zararı dokundu gelişim geriliği yaşadım ve bürsürü tedavi.. lütfen arkadaşlar içmeyin bebişlerinizi hasta etmeyin belki sigara içip nur topu gibi bebek dünyaya getiren de vardır amam ilerki yıllarda ne olacağını kimse bilmez...

bugünde kınamaya devam edelim mi hamile iken minik kelebeğini duman içinde bırakanları arkadaşlar?

erken doğumdan çeşitli ciğer hastalıklar ve hatta zeka geriliklerine kadar bir çok şeyin sebebi sigara..
nasıl kendine zarar veren kesip doğrayan insanları "NORMAL" bulmuyoruz,,sigara içenleri de normal bulmuorum açıkçası çünkü aynı şey.Bile bile kendine zarar veriyorsun.ben bunu anlamış değilim açıkçası.
Sadece hamıleyken değil hamıle değilsenız de içmemelisiniz,içilen ortamlarada bulunmamalısınız.
hele ki hamileyseniz o küçük bedene büyük saygısızlık,büyük haksızlık..sonra ilerde pişman olup çekersiniz lütfen yapmayın.
geç olmadan bırakın ve evinizde de içtirmeyin.benim evimde şu anakadar tek sigara içilmemiştir.içilen yerlerde de oturmamışımdır.duyarlı olun artık ve önce kendiniz bırakıp sonra etrafınızdakilere örnek olup onlara da bıraktırın!!!!!!!!!!!

sigaranın bebeğe zarar verdiğini gösteren bilmsel bir kanıt yok ama aldığımız nefes nasıl plasenta aracılığyla bebişimize gidiyorsa oksijen olarak sigaradaki gazların da gittiğini biliyorum bu yüzden içmemek lazım her ihtimale karşı....

kızzzzzzzzzzllllllllllllaarrrrrrrrr haydi bügün kınamamızın üçüncü günü nerdesiniz??????????? pankartlar nerede????

--------------------------------------------------------------------------------

kızzzzzzzzzzllllllllllllaarrrrrrrrr haydi bügün kınamamızın 4. günü nerdesiniz???????????

eşimle nişanımız bizim evde oldu eşimin en yakın akrabaları gelimişti biz bütün kız tarafı olarak şoktaydık ne kadar gelin bekar ve evli kızları varsa hepsi sigara içiyordu şok olduk bizde sigara içen kadın kınanırdı ama bunlarda tam tersi hemde sigara içmeyi görün öyle böyle değil bize her geldiklerinde evimizi bir güzel sigara dumanına boğup öyle götürüyorlardı sonra ben evlenirken eşimle anlaşma yaptım madem bırkmıyorsun asla evin içinde içmiceksin diye bırakmaktansa içip bu yasağa uymayı tercih etti yaz kış balkonda sigara içiyor ve ben daha nişanlıyken bunu duyan erkek tarafı ve akrabaları benim hakkımda hemen bir dedikodu çıkartıvermişler yasemin evine isgara içen misafir kabul etmiyor. malesef nişanlıyken el üstündesindir evlendikten sonra yerin dibinde ilk zamanlar bunları sülalesinden kimse gelmiyor evime zaten ben uzak bir memleketten gelmişim bir arkadaşım dahi yok burda şaşırdım kaldım sonradan anladım ki benim hakkımda çıkan dedikodudan dolayı evime gelmiyolarmış bende gittiğim her yerde bunun lafını açtım ve ben malesef kötü oldum düşünebiliyomusunuz evimde zehirli bir şey yapılmasını istemediğim için kötü oldum gelinim çünkü şimdi geliyolar mutfakta sigara içiyolar yine anı şekilde dolu veriyolar hepsi oraya sözde bana misafirliğe geliyolar hepsi üşüşüyo kapıyı da kapatıyolar bende varsa yaşlı bayanlarla oturuyorum
ve onlar bununla gurur duyuyolar hepsi hamilelikleri boyunca emzirirken sigara içiyolar ve bunu gururla söylüyolar içmiş ama kaç kilo çocuğu doğöuş içmiş ama çok sağlıklı çocuğu doğmuş hatta şu anda eşimin teyzesinin kızı kaç yıldır çocuğu olmuyor tüp bebek yaptırdığı halde içiyor inananmıyorum ya bütün sigara içenleri kınıyorum hamile ve ya değil hepsini kınıyorum

böyle bir konu açtığın içinayşegül sana teşekkür ederim. ben de günde bir paket sigara içiyodum.sigara değil zehir olduğunu şimdi daha iyi anlıyorum.hamilelik düşündüğüm günden beri içmiyorum.7 ay geçti aradan ve hiç cenım çekmiyor. hatta nefret ediyorum. içenlerin üzerine sigara kokusu öyle pis siniyorki 1km öteden kokusunu alıyorum.eşim de kokuyosun diye dır dır etmemden bıkıp bıraktı bana gelen misafire de sigara içmek yasaksüprizzzzz.hamişler sizlerde bu zehiri bebeklerinize nasıl kıyıp içiriyorsunuz.bebeklerin zekalarını ve gelişimlerini engellediğini bile bile yinede içiyorssanız kınıyorum sizi.:kızgın::kızgın:

Son düzenleme:
ben bu topiği yeni gördüm ayşegül .. güzel bi topik canım ... ben de daha önce hiç kullanmadım ..dolayısıyla hamileliğimdede kullanmıyorum..kullananlarıda kınıyorum.. kendinizi değilse bile minik kelebeğinizi düşünün

ben bu topiği yeni gördüm ayşegül .. güzel bi topik canım ... ben de daha önce hiç kullanmadım ..dolayısıyla hamileliğimdede kullanmıyorum..kullananlarıda kınıyorum.. kendinizi değilse bile minik kelebeğinizi düşünün

teşekkür ederim canım umarım bütün anne adayları duyarlılık gösterir çünkü çevremde hamil iken sigara içenleri gördüm, sen nasılsın hamilelik nasıl gidiyor?

ben içiyordum gebelikden önce günde 5-6 tane civarında bazen gecebiliyodu Hamile kalınca içmiyorum artık Şimdi kokusundan o kadar tiksiniyorum ki eşime bile yaklaşamıyorum içip yanıma geldiğinde oda azalttı evin içinde içirmiyorum zaten ne eşime ne gelen misafire kimse kusura bakmasın ama benin bebeğimin sağlığı hepsinden önemli Şimdi sokakda sigara içen kadınları görünce ilk aklıama rahimlerini mahvediyolar yazık diyorum (ciğerlerinden önce o aklıma geliyor nedense :) )

İçenlerede bişey söylemek istiyorum Hepimizin başına gelebilir olduda rabbim engelli bi bebek yazdı alnımıza ve siz sigara içiyodunuz Anne neden içtin hiç mi beni düşünmedin dese birgün size ne cevap vereceksiniz Yada hiç aklınıza gelmicekmi her nefesde ölen milyonlarca hücreden biri belkide bebekde olanlardandı da o yüzden böyle oldu diye Ben içmiyorum rabbim alnıma yazarsada kabulümdür ama benim bebeğime veremiyecek cevabım yok bununla ilgili bile diyemiyorum cünkü öncesinde içiyodum Benim içim rahat değil Siz nasıl rahat oluyosunuz

Biraz ağır olabilir kusuruma bakmayın yada isterseniz bakın taşıdığınız bir can

ben içiyordum gebelikden önce günde 5-6 tane civarında bazen gecebiliyodu Hamile kalınca içmiyorum artık Şimdi kokusundan o kadar tiksiniyorum ki eşime bile yaklaşamıyorum içip yanıma geldiğinde oda azalttı evin içinde içirmiyorum zaten ne eşime ne gelen misafire kimse kusura bakmasın ama benin bebeğimin sağlığı hepsinden önemli Şimdi sokakda sigara içen kadınları görünce ilk aklıama rahimlerini mahvediyolar yazık diyorum (ciğerlerinden önce o aklıma geliyor nedense :) )

İçenlerede bişey söylemek istiyorum Hepimizin başına gelebilir olduda rabbim engelli bi bebek yazdı alnımıza ve siz sigara içiyodunuz Anne neden içtin hiç mi beni düşünmedin dese birgün size ne cevap vereceksiniz Yada hiç aklınıza gelmicekmi her nefesde ölen milyonlarca hücreden biri belkide bebekde olanlardandı da o yüzden böyle oldu diye Ben içmiyorum rabbim alnıma yazarsada kabulümdür ama benim bebeğime veremiyecek cevabım yok bununla ilgili bile diyemiyorum cünkü öncesinde içiyodum Benim içim rahat değil Siz nasıl rahat oluyosunuz

Biraz ağır olabilir kusuruma bakmayın yada isterseniz bakın taşıdığınız bir can

canım yorumun için çok teşekkür ederim, sağlıklı ve mutlu bir hamilelik geçirmeni diliyorum umarım meleğini sağ salim kucaklarsın, sevgilerimle...

teşekkür ederim canım umarım bütün anne adayları duyarlılık gösterir çünkü çevremde hamil iken sigara içenleri gördüm, sen nasılsın hamilelik nasıl gidiyor?

iyiyim canım .. biraz kendimi hantallaşmış hissediyorum .. sanırım baharında etkisi .. kimse beni rahatsız etmesede oturduğum yerden kalkmasam.. ..o kadar fena bi durum yani :roflol:

ben allaha sukur agzima bile almadim simdiye kadar bundan sonrada allahim nasip etmesinkocam iciyordukesinlikle odamda icirmedim ( kaynanamin yaninda kaldigim icin) onceleri evin icinde iciliyordu kayinbabam ictigi icin sonra birazda benim sayemde evde icilmiyor kocamada dirdir ede ede biraktirdim 3 senedir oda icmiyor
ama etrafimda hamile iken icen oluyor gordugum zaman soyluyorum ne yapiyosun sen diye ama nafile icen ne desen takmiyor sanki kendimiz icin soyluyoz kendileri bilir o miniklere yazik

insan gözünden sakındığı yavrusuna henüz gelişirken nasıl bunu yapar anlamıyorum.Bu kadar mı esiri olunur bir zehirin.
Hepsini kınıyorum sigara içen hamilelerin.

X