hamile falan değilimmm

sevgicim haklısın aslında çok istediğin zaman ve umutlandığın zaman olmayınca insan yıkılıyor ama bence yeter çünkü böyle yaparsan herşeyi ahada zorlaştırırsın gelesi yoktur bebişin bırak ne zaman isterse o zaman gelsin meleğin sen üzüldükce inatla zorlaşıcak iş çünkü hep öyle olur bir şeyi ne kadar çok istersen olmazya öyle birşey bu...ama sabret birazcık emi

yok bende şans yok istediğim şeyleri hep erteliyorum hayatımdaa üzgünüm ama yapım bu çok umutlanmış varlığına bile alışmıştım dün gece eşim nöbetçiydi herzaman arkadasımı çagırırdım gece yanlız kalmayım diye busefer çagırmadım bebişimin varlığı yeter diye onunla konuşuyodum bile.....o kadar emindim idrar testine çok güvenmiştim ama......

Bak canım herşey allahtan
hayırda ondan şerde ondan
böyle olması hayırlıymış demekki
verdiği zaman sevinen bizler neden bu durmda isyan bayraklırını çekiyoruz hemen
canım kardeşim karamsarlığı bırak olurmu
önünde kocaman seneler var 21 yaş çok genç bir yaş
eminim seninde kucağına alıp seviğin güzel meleklerin olacak
iş sende pes etme tam tersi savaş hepimizin yaptığı gibi

canım üzülme allah büyüktür ümidini kaybetme bu ay olmadıysa önümüzdeki ay olur inşallah

kızlar sizide merakta bıraktım üzgünüm bu 3. ay ve yine hamile değilim pes ediyorum umudum falan kalmadı artık eşim ne kadarda hevesliydi bi sürü hayaller kuruyodu bebiş üstüne...ben çıkıp karsına nasıl dicem hamile değilim kendimden çok ona üzülüyorum ona evlat sevgisi yaşatamadım kucağını dolduramadım alıp başımı gidesim gelio çok kötüyüm kızlar 2 saattir ağlıyorum boşa hayal kurmuşuz bende eşimde.üzgünüm sizinde zamanınızı çaldım o kadar yorumlar yaptınız kafa yordunuz hakkınızı helal edin benden bu kadarrrr üzgünümmmmmmmmmm
Canim 3. ayda pes edilir mi. Hem cocuk veremedim filan bunlar nasil sozler.Bak herseyi veren Allah. Vakti gelince hersey olur. Boyle sozler Allah i gucendirir. Amman dikkat et. Herseyi oluruna birak ve Allah tanda umidi kesme. Simdi baktimda daha 21 yasindasin, youlun cok basindasiniz daha. Hem biliyorusnki bu kafaya taktikca olmuyor. Burda bir abla var bana kendisi anlatti. Tam 1 yil cocuklari olmamis kafaya taktigi icin. Sonra amman bosver dedigi ay bir bakmis hamile. Ki daha oncesinde zaten cocuklari varmis onlarin ama iste kafaya takinca olmuyor. Bu bir gercek. Simdi sen bu ay herseyi oluruna birak. Hamilelikten konusmayin, hersey dogal olsun, kafayada takma ve muhakkak da dua et ve Allah a tevekkulun tam olsun.a.s.

3 ay dedigin nedirki sevgicim ben bebek isteyeli 5 bucuk sene oldu.Hic hamile kalmadim.Olurmu bebisim bilmiyorum.Ama umudum var bi gun olucak diye bekliyorum.ALLAH butun istiyen kardeslerimizin gonlune gore versin.Esim uzulecek diyosun elbetteki uzulecek.Ama seni bu kadar uzgun gorunce onun uzuntusu dahada cok artar.Hem bu hayati ikiniz sirtlanmissiniz uzuntunuzude sevincinizide birlikte yasayacaksiniz.O sana sende ona destek olucaksiniz.INSALLAH en yakin zamanda mujdeni verirsin.Pes etme lutfen.Daha yolun cok basindasin.RABBIM hakkimizda hayirlisini nasip etsin.

canım benim Allah tan umut kesilir mi hiç umadığın anda bi bakmışsın hamilesin.. Derdi verende dermanı verende Rabbim isyan etme hayırlısıyla olur inşallah.. daha yaşın çok küçük Allah ın izniyle kucağına bebeğini aldığın günleri de görürsün inşallah...

haklısın ama işte kalbim acıyo napıyım çok umutluydum var diye olmadığını duyunca şok oldum

Canım tamama üzülüyorsundur muhakkak üzülme demiyorum ama umudunu yitirme sadece..
inan umut çok şey demek... asla amam asla umudunu tüketme o zaman sende tükenirsin..
bu senin için zor bir sınav ve sen bu sınavı kazanmalısın şimdi toparla kendini..
Akşam eşine durumu anlat ama onuda daha fazla üzme..
bu ayda olmadı ama çok şansımız var daha herşey için çok erken deyip denemeye devam edin...:eek:

saolun arkadaslar ama ilk ay bebişim tutunamadı düştü gecen ayda belki vardı merdivenlerden düştüm buayda böyle bilmiyorum ben hiçbizman hamile olamıcam galiba...ben kendime değil eşime üzülüyom akşam ona söleyemem hamile değilim diye inan söyleyememmmm offff çok mutsuzummmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

canım ya üüzlme inan bana daha yeniyiz bak bende 7 aylık evliyim sana yazmıştım hatırlarsan geçen ay kimyasal gebelik yaşadım senn bebeiş gibi tutunamamış ve düşmüş bizde 4 gün havaya grmiştik süpriz olduğu halde beklemediğimiz halde acını anlıyabiliyorum insan garip alıyor birden adet olunca hayırlısı zamanı değilmiş inşallah olur bi gün hem daha yaşımız küçük yaşı büyük olupta olamaynlar napsın atsın mı kendini bi yerlere allah bilir herşeyi isyan etme belli bi zamnı vardır bu şeylerin herşey nasip tamam üzülme görüşürüz yine

kızlar sizide merakta bıraktım üzgünüm bu 3. ay ve yine hamile değilim pes ediyorum umudum falan kalmadı artık eşim ne kadarda hevesliydi bi sürü hayaller kuruyodu bebiş üstüne...ben çıkıp karsına nasıl dicem hamile değilim kendimden çok ona üzülüyorum ona evlat sevgisi yaşatamadım kucağını dolduramadım alıp başımı gidesim gelio çok kötüyüm kızlar 2 saattir ağlıyorum boşa hayal kurmuşuz bende eşimde.üzgünüm sizinde zamanınızı çaldım o kadar yorumlar yaptınız kafa yordunuz hakkınızı helal edin benden bu kadarrrr üzgünümmmmmmmmmm

canım benim kıyamam ben sana yaa ben de yaklaşık 8 aydır bekliyorum ama olmayınca olmuyor bak ümitsizlik çok büyük günah allahtan ümidi kesenler ancak allaha inanmaynlar olurmuşş sen umudunu asla kesme rabbim hepimizin yüzünü güldürecek bu bir sınav işte hemen pes edip günaha girme sabırın mükafatını göreceksin hem her ay eşine ümit verme yok umutlanma olsa ben hissederim filan gibi şeyler söyle ki eğer olmadıysa psikolojik olarak hazırlanmış olsun üzülmesin eşin boş yere sende bidahaki sefer bu kadar kaptırma ama umudunu asla yitirme unutma bu dünya da sınav halindeyiz

Merhaba Sevgi,
Belki söyleyeceklerim seni teselli etmez ama ben yine de yazayım.Canım ben 5 yıllık evliyim.Yapılan birçok tahlilden sonra ikimizde de sorun çıkmadı.Sonuç açıklanamayan infertilite.Çeşitli uğraşlardan sonra tıp fakültesinden alınan rapor ve bunun sonucunda yapıla 3 başarısız aşılama.Her sefreinde heyecanlı bekleyiş ve umutsuz ola.Fakat yine de pes etmeme.En sonunda 29 şubatta yapılan tüp bebek.11 martta alınan güzel haber.Şu an 15 günlük hamileyim.Yaşım 32.Sen benim yaşıma gelince eminim ki birkaç tane daha çocugun olacak.Yaşın o kadar uygun ki hamile kalmak için,lütfen ümitsizliğe kapılma.Eminim eşin de anlayışla karşılayacaktır.Hem zor edilen hersey daha kıymetli oluyor canım.Daha yeni evlisin biraz evliliğintadını çıkar canım.Dualarım tüm anne olmak isteyenlere...Her zaman güzel düşün.yerimseniben

Merhaba Sevgi,
Belki söyleyeceklerim seni teselli etmez ama ben yine de yazayım.Canım ben 5 yıllık evliyim.Yapılan birçok tahlilden sonra ikimizde de sorun çıkmadı.Sonuç açıklanamayan infertilite.Çeşitli uğraşlardan sonra tıp fakültesinden alınan rapor ve bunun sonucunda yapıla 3 başarısız aşılama.Her sefreinde heyecanlı bekleyiş ve umutsuz ola.Fakat yine de pes etmeme.En sonunda 29 şubatta yapılan tüp bebek.11 martta alınan güzel haber.Şu an 15 günlük hamileyim.Yaşım 32.Sen benim yaşıma gelince eminim ki birkaç tane daha çocugun olacak.Yaşın o kadar uygun ki hamile kalmak için,lütfen ümitsizliğe kapılma.Eminim eşin de anlayışla karşılayacaktır.Hem zor edilen hersey daha kıymetli oluyor canım.Daha yeni evlisin biraz evliliğintadını çıkar canım.Dualarım tüm anne olmak isteyenlere...Her zaman güzel düşün.yerimseniben

Merhaba Sevgi,

çok saolun arkadaslar ilginiz için...fakat ben hala eşime hastanede kan testi yaptırdım diyemedimmmm offfffffffsenağlama

Sevgi cim, arkadaşlar söylediklerinde o kadar haklılar ki bence sen bir an önce karamsarlığı bırakıp gelecek aylar için ümitlenmelisin.. Bak bir örnekte ben vereyin sana.. Çok sevdiğim bir abim vardı hatta amca diyebilirim. 25 yıl bebekleri olmadı..Tam 25 yıl.. Herşeyi denemişler . Artık ümitlerini kesmişlerdi ki, çocuksuz yaşlanmaya karar vermişler..55 yaşına anne ve baba oldular. Allah ım Evlat nasip etti onlara.. Şu an kızları 10 yaşında. Bence hemen karamsarlığa kapılma..

Sevgi cim, arkadaşlar söylediklerinde o kadar haklılar ki bence sen bir an önce karamsarlığı bırakıp gelecek aylar için ümitlenmelisin.. Bak bir örnekte ben vereyin sana.. Çok sevdiğim bir abim vardı hatta amca diyebilirim. 25 yıl bebekleri olmadı..Tam 25 yıl.. Herşeyi denemişler . Artık ümitlerini kesmişlerdi ki, çocuksuz yaşlanmaya karar vermişler..55 yaşına anne ve baba oldular. Allah ım Evlat nasip etti onlara.. Şu an kızları 10 yaşında. Bence hemen karamsarlığa kapılma..

saol arkadasım alışmaya çalışıyorum bu fikree

bende 2,5 yıllık evliyim 1,5 yıl bekledim her ay doktora gittim.. testler vs bir dünya şey yapıldı..hatta çatlama iğnesi bile yaptırdım 1 kez. hiçbir sağlık problemim çıkmadı ne bende ne eşimde. fakat hamile kalamıyordum.üzüntüden ölüyordum her ay regl olduğumda dünya başıma yıkılıyordu.. 4-5 ay hep ağladım hiçbir zaman anne olmayacağımı düşündüm.. eşim bana çok destek oldu her ağlayışımda üzülme herşeyin bri çaresi var neden üzülüyorsun tüp bebek deneriz dedi. daha sonra kafama takmamaya çalıştım napiiyim olmuyorsa Allah'ın bir bidliği vardır dedim hep.. ama ne zaman regl tarihim yaklaşsa akılma geliyordu tabi tamamen kafamdan atamamıştım. ama hiç umudumu yitirmedim. 1,5 yıl bu ay olacak die düşündüm.. bu ay regl olmadım heyecandan öldüm 2 gün önce test yaptım pozitif çıktı. yarın doktora gideceğim bakalım ne olacak..
nasıl hamile kaldığımızı merak ederseniz seve seve anlatırım..

bende 2,5 yıllık evliyim 1,5 yıl bekledim her ay doktora gittim.. testler vs bir dünya şey yapıldı..hatta çatlama iğnesi bile yaptırdım 1 kez. hiçbir sağlık problemim çıkmadı ne bende ne eşimde. fakat hamile kalamıyordum.üzüntüden ölüyordum her ay regl olduğumda dünya başıma yıkılıyordu.. 4-5 ay hep ağladım hiçbir zaman anne olmayacağımı düşündüm.. eşim bana çok destek oldu her ağlayışımda üzülme herşeyin bri çaresi var neden üzülüyorsun tüp bebek deneriz dedi. daha sonra kafama takmamaya çalıştım napiiyim olmuyorsa Allah'ın bir bidliği vardır dedim hep.. ama ne zaman regl tarihim yaklaşsa akılma geliyordu tabi tamamen kafamdan atamamıştım. ama hiç umudumu yitirmedim. 1,5 yıl bu ay olacak die düşündüm.. bu ay regl olmadım heyecandan öldüm 2 gün önce test yaptım pozitif çıktı. yarın doktora gideceğim bakalım ne olacak..

canım çok mutlu oldum senin adınaa allah saglıkla doğurmanı kucagına almanı nasip etsin

[COLOR="Red"] canım sakın böyle düşünme.sakın umudunu kaybetme
eminimki bütün hayalleriniz gerçek olacak.biz senin herzaman yanındayız. mutluluk haberinide hep birlikte burda paylaşacaz.allah tüm isteyenlere versin.
dualarım seninle ve tüm anne olmak isteyenlerle.a.s.[/COLOR]

buarada nasıl hamile kaldığını anlatırsan tabiki sevinirim canıma.s.

çok teşekür ederim Allahım hepinize nasip etsin..
teyzemin kızı şu an 2. çocuğuna hamile. bana sen bebek istemiyormusun diye sordu. istiyorum ama durumum bu dedim. bana dediki bende çok zor hamile kalıyorum. bazı insanların rahmi dönük olurmuş. ama bu dönük rahim hiçbir rahatzılık vermezmiş. onun rahmide dönükmüş.. bana dediki ilişkiden sonra sırt üstü yatıp bacaklarını havaya kaldırma bu seferde ilişkiden sonra yüz üstü yatmayı dene dedi.yüz üstü yat yarım saat kadar dedi. bende netten yumurtlama günlerimi hesapladım o tarihlerde ilişkiden sonra hep yüz üstü yattım.. geçen ay şubatın 13 ünde regl olmuştum. normalde benim reglim gününden 3-4 gün hatta 1 hafta bile önce olurdu. bu ay ayın 12 sine kadar bekledim.. okadar umutlandım ki içim kıpır kıpır oldu. test yapmamak için zor tuttum kendimi çünkü erkenden test yapıp üzülmek istemedim. geçen akşam test yaptım daha damlatır damlatmaz 2 çizgide kıpkırmızı oldu..demekki benim rahmimde dönükmüş.. bunu dr lar anlamıyorlarmış bizim söylememiz gerekiyormuş bakarmısınız dönükmü diye..
ama her an her dakika Allah'a dua ettim yalvardım hep.. sonunda duydu sesimi..

X