Hamarat üyelerimizin yaptığı en güzel görselliğe sahip PASTA yarışması !

Hamarat üyelerimizin yaptığı en güzel görselliğe sahip PASTA hangisi

• 1

OY: 5 1,6%
  • 2

OY: 30 9,5%
  • 3

OY: 72 22,7%
  • 4

OY: 14 4,4%
  • 5

OY: 2 0,6%
  • 6

OY: 154 48,6%
  • 7

OY: 8 2,5%
  • 8

OY: 5 1,6%
  • 9

OY: 6 1,9%
  • 10

OY: 21 6,6%

• Ankete Katılan
    317
  • Anket Kapalı .

benEceA

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Temmuz 2009
19.069
1
34
Yarışmamızın sonlanmasına az kaldı arkadaşlarım merakta kalmasınlar diye tarifleri ekliyorum zaten birincimiz belli
Katılan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum
Yarışmanın birincisi Sympathique === >> Damali Kadinlar Kulubu Pastasi oldu tebrik ediyoruz

bayanlar en lezzetli yarışmamız başlıyor
lütfen karnınız açsa bakmayın resimlere
yarışma bitimine kadar lütfen nickleri açıklamayın
yarışma bitiminde ben tarifleri ekleyeceğim
başarılar hepinize opuyorumnanaktan

<< 1 >> _Biricik_ === >> Ağlayan Pasta

MALZEMELER
3 yumurta
1,5 su bardağına yakın şeker
yarım çay bar.süt
yarım çay bar.sıvıyağ
3 su bardağı un(kendiniz ayarlayın)
2 tane kabartma tozu 3 te olabilir
(kakao isteğe bağlı)
ÜZERı ıÇıN

1 paket krem şanti(2 poşet)
ve krem şanti için süt

SOSU ıÇıN

hazır çikolatalı sos

YAPILIŞI

yumurta ve şekeri iyice çırpın.sütü ve yağı ekleyip biraz karıştıralım.daha sonra unu ekleyip karıştırmadan kabartma tozunu ekleyip hepsini karıştıralım.(isteğe bağlı kek hamuruna kakao ekleyebilirsiniz)yağlanmış tepsiye koyup 180 derecede fırına verin(fırına koymadan önce fırını ısıtın)
kekin pişip pişmediğini anlamak için kenardan kürdan sokup bakın eğer pişmemişse kürdanla hamur kalıntıları gelir...kek piştikten sonra fırından alır almaz 2 su bardağı soğuk sütü kaşık yardımıyla üzerinde gezdirin(isterseniz sütün içine 2-3 çay kaşığı şeker koyabilirsiniz)
daha önceden hazırladığımız krem şantiyi kekin üzerine yayıyoruz daha sonrada kare dilimleyip üzerinede hazırladığımız çikolatalı sosu kenarlardan akıtarak süslüyoruz...

AFıYET OLSUN...

<< 2 >> megilera === >> Kat Kat Krep Pasta

Kullanılan Malzemeler:
1. 3 Yumurta
2. 2,5 Su bardağı süt
3. 2 Su bardağı un
4. Yarım su bardağı şeker
5. 100 gr. eritilmiş bitter çikolata
6. 1 Paket vanilya
7. 1 Çay kaşığı kabartma tozu
8. 2 Paket krem şanti
9. 1 Paket labne peyniri
10. 1 Paket çikolata sosu
Tarifin Hazırlanışı
Derin bir kapta yumurtalarımızı kıralım. Şekerimizi ve sütümüzüde ekleyip çırpalım. Sonra diğer malzemelerimizi unu, vanilyayı, kabartma tozunu ve erittiğimiz çikolatayı ekleyip karıştıralım. Krebimizi yapacağımız tavaya çok az sıvı yağ koyalım. Isınınca bir kepçe hamurumuzdan alıp dökelim. ıyice tavaya yayılısın hamur ve çok kalın olmasın. Bu şekilde hamurumuz bitene kadar krebimizi yapalım. Benim krep tavamda on tane çıktı. Diğer taraftan krem şantimizi tarifine göre çırpalım ve içine labne peynirimizi ekleyelim. Bu kremayı kreplerimizin arasına sürelim ve üst üste koyalım. Bir krep, bir krema şeklinde olacak. En son üstüne de tarifine göre hazırladığımız çikolata sosunu dökelim. Dolapta 1-2 saat dinlendirip servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun..

<< 3 >> mersa === >> Vişneli Kakaolu Pasta

kakaolu pandispanya:
4 yumurta
4 fincan şekr
4 fincan un
2 kaşık kakao
1 vanilya
1 kabartma tozu
1 fincan su
pandispanya hazırlanır kelepçeli kalba dökülür .pişince kek ikiye ayrılır ve vişne suyuyla ıslatılır

kreması :
1 vanilya
1 paket krem şanti
2 küçük paket çiğ krema
1 tane krema sertleştirici
damak tadına göre şeker ilavesi
krem şanti ve çiğ krema ayrı kaplarda çırpılır (krem şanti yerine hazır pasta kremasıda kullanılabilir)sonra birlikte iyce çırpılır sertleştirici ilave edilir.(istenirse kremaya rom da eklenebilir)pastanın ara katına ve üzerine sürülür.

vişne peltesi:
1 kutu dondurulmuş vişne
1su barak vişne suyu
1 tatlı kaşığı tepeleme nişasta
1 tatlı kaşığışeker
bunların hepsi kaynatılır ara kremanın üzerine sürülür vişne taneleride üzerine yayılır.

süslemek için:
ganaj çikolata ve damla çikolata

<< 4 >> moonserose === >> Portakal Kremalı Yaş Pasta

malzemeler;
2 katlı kakaolu pastaban
1 çay bardağı şekerli süt(tabanı ıslatmak için)
1/2 çay bardağı hindistancevizi

Kreması için:
-2 su bardağı. Süt
-1 su bardağı toz şeker
-3 yemek kaşığı un
-1.5 yemek kaşığı nişasta
-2 portakal kabuğu rendesi
-50 gr. Tereyağı veya margarin

Üzeri için:&#189; paket çikolatalı puding+pişirmek için 2 su bardağı süt ve süslemek için krem şanti

Hazırlanışı:
1-Öncelikle krema malzemelerini bir tencereye ilave edip iyice karıştırıyoruz.
2-Orta ateşte karıştıra karıştıra muhallebi kıvamına gelmesini sağlıyoruz.muhallebi kıvamına gelince ocağı söndürüp portakal rendesini ilave edip,kremanın soğumasını bekliyoruz
3-Soğuyan kremayı şekerli sütle ıslattığımız 1.kat pastabanın üzerine bolca sürüyoruz.Üzerine ikinci katı ıslatıp buzdolabında 5-6 saat bekletiyoruz.
4-Üzerini kaplamak için,&#189; paket çikolatalı pudingi 2 su bardağı sütle pişiriyoruz. Üzerinin kabuk tutmaması için karıştırarak soğutuyoruz.
5-ıyice soğuyan pudingi üzerini ıslattığımız 2.katın üzerine döküyoruz.
Buzdolabında birkaç saat bekletip Hindistan cevizi ve hazırladığımız kremşanti ile süsleyerek afiyetle yiyoruzzz

<< 5 >> pinaripekçi === >> Yeşil Düş

Malzemeler
1. 3 katlı taban kek
2. 1 Paket yeşil elma-kiwili bitkisel jöle
3. 1 adet sade pasta kreması
4. 3 su bardagı sut
5. 1 yemek kaşığı damla çikolata
6.
7. 1 tatlı kaşığı dövülmüş antep fıstığı
8. 2 adet kiwi
9. 2dilim ananas
Hazırlık
1. PASTA KREMASI 1,5 SU BARDAGI SUTLE CIRPARAK HAZIRLANIR.
Tarifin Hazırlanışı
1. 3 katlı pasta tabanı alınır ılk kat genısce bır tabaga alınır.uzerıne yarım bardak sekerlı sut gezdırerek ıslanması saglanır.uzerıne hazırlamıs oldugumuz pasta kremasının bır kısmı surulur.uzerıne damla çikolata serpilir.üzerine 2.kat kek koyulur ve aynı işlem tekrarlanır.üzerine son kat kek bırakılır ve kalan kremayla sıvanır.ince kesilmiş kiwi ve ananas dilimleriyle süslenir.2,5 su bardağı sıcak suyla hazırladığımız yeşil elma-kivi jölesi karıştırılarak hafifçe soğutulduktan sonra bir kepçe yardımıyla yavaşça pastanın üzerine dökülür.bunun uzerıne sprey kremayla süslemeler yapılır ve üzerlerine de dövülmüş antep fıstığı eklenir. 1 saat dinlendirilip servis edilir.afiyet olsun

<< 6 >> Sympathique === >> Damali Kadinlar Kulubu Pastasi

mazemeler:
1 paket hazir sade kek
1 paket hazir kakaolu kek

ara kremasi icin:
3 su bardagi sut
4-5 kasik un
1,5 cay bardagi seker
1 paket vanilya

ust krema icin:
2 paket toz krem santi
1 su bardagi sut

Yapilisi:
bir kat kakaolu ve sade keki alip ,3 cm kalinliginda cemberler kesiyoruz,birini pasta tabagi ,digerini corba tasi, en kucugunu cay bardagiyla kesiyoruz,ortasiyla birlikte 4 parca olcak sekilde
sadeden bi yuvarlak alip kakaolunun arasina yerlestiriyoruz, kakaoludan bi alip sadeye yerlestiriyoruz, bir sade bir kakaolu olcak sekilde bir kat kek yapmis oluyoruz,tum kekleri boyle yaptiktan sonra
ara kremasi icin bir tavaya unu,sekeri ve vanilyayi koyup karistirip,yavas yavas sutu dokup karistirip ,ocakta koyulasana kadar pisiririyoruz,biraz soguduktan sonra
hazirladigimiz bir kat kekin uzerine krema suruyoruz,uzerine tekrar kek koyup krema surup, bir kakaolu bir sade olcak sekilde 4 kat yapiyoruz
en son uzerindeki kalp icin ,1 sade ve 1 kakaolu kek kalmisti bunun ikisini ust uste koyup kalp sekli kesiyoruz
bu kalp seklinin sadesini haziladigimiz kekin uzerine yerlestirip uzerine tekrar krema en uste kakaolu kalbi yerlestirdikten sonra
krem santiyi bi kaba bosaltip uzerine soguk sutu dokup ,mikserle krema haline gelene kadar cirpiyoruz
pastanin her yerini duzgun bi sekilde krema surup heryerini kapliyoruz,resimde goruldugu gibi evde olan malzemelerle susluyoruz
kenar kirmizi krema ise, az krem santiden birakip kirmizi gida boyasi katip krema torbasina koyup kenarlarina cerceve yaptim
susleme sizin hayal gucunuze kalmis.

<< 7 >> incitanemtuana === >> Tiramisu Tadında Pasta

malzemeler:
3katli hazir pasta tabani

islatmak icin:

1kahve fincani sicak su

3yemek kasigi nescafe

3yemek kasigi toz seker

kremasi:

500gr cig krema yada 2paket kremsanti

1kutu mascarpone

sayet cig krema kullanilcaksa ayriyetten 2yemek kasigi toz seker ilave edilecek

süslemek icin:

cikolata parcalari ve kakao

hazirlanisi:
ben cig krema kullandigim icin önce mikserle kremsatiyi cirptim

kivamini alinca mascarponeyi ve toz sekeri ilave edip tahta kasikla malzemeleri birbirlerine yedirdim

sicak suyu nescafeyi ve toz sekeri bi tasta erittip

ve ilk kat pasta tabanini servis tabagina koyup kahveli sosu kasikla heryerine gelicek sekilde döktüm

sonrada kremayi yaydim

2.ci kati üstüne koyup yine kahvesosuyla islattim

yine kremayi yaydim

son katinada ayni islemi yapip kalan kremayla heryerini kapladim

kenarlarina minik cikolata parcaciklari serpistirdim

üzerinede bolca kakao eledim

üzerine biraz kremadan ayirip SEKILLI SIKICIYLA süsledim ve üzerlerine hindistancevizli cikolatadan dösedim

AFIYET OLSUN

<< 8 >> gullerdiyari === >> Kara Orman Pastası

Malzemeler:
1 adet hazir cikolatali pastaban
500 gr kremsanti
süslemek icin:
cikolata rendesi
visne sekerlemesi.
Yapilisi:
Öncelikle kremsantiyi mikserle cirpalim zamaniniz varsa buz dolabinda biraz beklesin.
kremsantiden biraz ayiralim üzerine süslemek icin.
hazir pastabanimizi düz bir kaba alalim kremsantiyi düzgünce sürelim üc kat icinde ayni islemi yapalim daha sonra kenarlarina sürelim.
kenarlarini cikolata rendesi ile süsleyelim ayirdigimiz kremsantiyi bir SIKMA torbasina dolduralim üzerine her dilime gelecek sekilde SIKALIM onlarin üzerinede visne sekelerlemeleri ile süsleyelim.
bir gece dolapta bekledikten sonra servise hazir birkac saat beklesede olur ama bir gece beklerse daha lezzetli olur.

<< 9 >> hoşseda === >> Kalpler Pasta

MALZEMELER

3 ADET YUMURTA

3 TÜRK KAHVE FıNCANI ŞEKER

2 TÜRK KAHVE FıNCENI SÜT

1 KAHVE FıNCANI SIVIYAĞ

50 GR KAKO

1 PAKET KABARTMA TOZU

1 PAKET VANıLYA

ARASI ıÇıN(MUSLıN KREMı)

YARIM LıTRE(2 SUBARDAĞI)SÜT

10 YEMEK KAŞIĞI ŞEKER

2 YEMEK KAŞIĞI UN

2 YEMEK KAŞIĞI NıŞASTA

2 YUMURTA

1 PAKET VANıLYA

100 GR MARGARıN

ÜZERı ıÇıN

1 ÇAY BARDAĞI DAMLA ÇıKOLATA

6 YEMEK KAŞIĞI ÇıĞ KREMA

1 ÇAY KAŞIĞI TEREYAĞ

1 POŞET KREMŞANTı+1SUBARDAĞI SÜT

YAPILIŞI

1.YUMURTA VE ŞEKERı KÖPĞRENE DEK ÇIRPIN.SIVIYAĞ VE KAKOYUDA EKLEYıP ÇIPMAYA DEVAM EDıN

2.SON OLARAK UN VE KABARTMA TOZUNUDA ıLAVE EDıP KARIŞTIRIN.

3.YAĞLANIP UNLANMIŞ YUVARLAK BORCAMA DÖKÜN.180 DERECE ÖNCEDEN ISITILMIŞ FIRINDA PıŞıRıN.

4.MÜSLıN KREMı ıÇıN VANıLYA VE MARGARıN HARıÇ DıĞER MALZEMELERı TENCEREYE KOYUP KAYNAYANA KADAR KARIŞTIRIN.KATILAŞIP KAYNAYINCA ALTINI KAPAYIP ıÇıNE VANıLYA VE MARGARıNı ıLAVE EDıN.

5.ÜZERı ıÇıNDE TAVAYA KREMAYI KOYUN ILININCA ıÇıNE DAMLA ÇıKOLATAYI TEREYAĞI ıLAVE EDıP KARIŞTIRIN ÇıKOLATA ERıYıNCE ALTINI KAPAYIN.

6.KREMŞANTı VE SÜTÜDE ÇIRPIN.

7.PıŞıP SOĞUYAN KEKı ORTADAN 2 YE BÖLÜN.

8.KEKıN ÜST PARÇASINI KURABıYE KALIBIYLA(BEN KALPLı KULLANDIM)ŞEKıL ÇIKARIN.BU PARÇANIN ÜSTÜNÜNE ERıTTıĞMıZ ÇıKOLATAYI SÜRÜN

9.KEKıN ALT TABANININ ÜSTÜNE MÜSLıN KREMıNı YAYIN.

10.ÜST PARÇASINI ÜSTÜNE KAPAYIP ÜSTEKı ŞEKıLLı BOŞLUKLARI KREMŞANTıYLE DOLDURUN.BUZDOLABINDA DıNLENDıRıN

AFıYET OLSUN

<< 10 >> glaze_butterfly === >> Ceremix

Keki ıçin
4Yumurta ( oda sıcaklığında)
1 su bardağı ılık süt
1 yemek kaşığı yoğurt
1 su bardağı toz şeker
3 su bardağı un
1 adet kabartma tozu
2 adet vanilya

Süsleme için
Çilek
Fındık
Damla çikolata
Krem Şanti
Pasta kreması çikolatalı

Yapılışı : Derin kabımızın içerisinde yumurta ve şekerleri bembeyaz oluncaya dek çırpıyoruz (özellikle yumurta ve şekeri çok çırpalım kekimiz daha güzel oluyor.) Daha sonra içerisine süt ve yoğurt ve elenmiş unumuz ile kabartma tozu ve vanilyayı ekliyoruz bu karışımıda cırptıktan sonra önceden tereyağı yada margarin ile yağladığımız kelepçeli kalıbımızın içerisine kekimizin hamurunu boşaltıyoruz.
170' fırınımızda yaklaşık 30/35 dakika pişiriyoruz.
Kalıptan cıkardığımız soğumuş kekimizi iple ortadan kesiyoruz ikiye ayırdığımız kekimizin ortasına pasta kremasını sürüyoruz daha sonra üzerine krem şantiyi sürüp çilek ,fındık ve çikolata damlalarıyla süslüyoruz

Afiyet olsun...

Son düzenleme:
hebelüpelüpakannehircokacimcoook

tatlı krizindeyimn zati vicdansızlaaaarrreyvahedigeldismile

10- 9- 8 - 7 - 6 - 3 - 1

manyak güzel görünüyorlar. Tutmayın beniicokacimcoook

hayırlı olsun ecemciğim ben hemen oyumu vereyim ama yaaa çok dişli rakiplerim varr baksana şu pastalara yaaaaaaa delikafadulden

tüm katılımcılara mesajımdır
yaptığınız pastalar hala daha elime ulaşmadı
lütfen en kısa sürede gönderin bekliyorum

:jeyyar:ben 6 yı kim yaptı tahmin edebiliyorum aklinialirimsmile

:jeyyar:ben 6 yı kim yaptı tahmin edebiliyorum aklinialirimsmile

bende oyumu verdimm..hepsi çok başarılı karar vermekte zorlandm..herkese başarılar diliorm.. opuyorumnanaktan

Ay şimdi hangisine oy vereceğim her biri harika olmuş,ellerinize sağlık arkadaşlar

Şimdi tekrar inceledim,pastaların yapımından az buçuk anladığım için 6 no pasta diğer ismiyle dama pasta hem içiyle hem dışıyla epeyce emek verilmiş görünüyor.
Hangi arkadaşımız yaptıysa tebrikler

Son düzenleme:
oyumu kullandım
hepsi çok çok güzel
ama tarif istiyorum ben yaaaa :KK43:

3 çok güzelmişşş boshayallersmile
herkesin ellerine sağlık
alkisalkisalkis

kuzumun eklediğini okudum da ilk kez görüyorum,
eccem canım istersen bi bak ona göre bişey yapalım sorun olmasın.

X