Haksızmıyım?

meldam

Kaderimin Efendisiyim
Kayıtlı Üye
3 Mayıs 2007
14.906
22
41
bugünlerde beni üzen bir durum kafamı yoruyor sizlerden bir yorum bekliyorum
geçen günlerde temizlik filan yapılıyor perde asılacak yorulmayım die komşudan merdiven istedim samimiyete dayanarak aldım .akşam 21.30 da kapı çaldı komsum merdiveni geri istedi suratı bayağı asıktı lazım dedi verdim ertesi gün duydum ki kocası kadını bir hırpalamış küfürler filan etmiş öğlen çocuğu kreşten geldiğinde ağlıyordu anne neolur evden gitmeyelim diye kadın yine iyi niyeti ile belli etmemeye çalıştı merdiveni geri getirdi al kullan dedi ben kimseden kolay kolay birşey istemem. aldımbunlar başıma geldi sonuçta yıllardır beraber oturuyruz çocuklar kardeş gibi büyüdü bir demir parçası için bunları yapıyorsa kocan bütün insanlık duygusunu yitirmişdeDim bu saaten sonra ben sizin evinize gelip bir bardak su içmem çocuğumada asla müsade etmem çocuğum oraya gittimi birşeyler yiyip içiyor sonuçta adam onlarıda sayıyordur mutlaka benim evime gelebilirl er ama ben asla aSLA AYAK BASMAM HAKSIZMIYIM KADIN NE KADAR İYİ OLURSA OLSUN.OKADAR YILKOMŞULUK YAPIYORUZ YA OLAY DAHA DA BÜYÜSE AYRILIK NOKTASINA GELSEYDİLER ÇOK ÜZÜLÜRDÜM KAVGANIN SEBEBİ BEN OLUYORUM.neyse onların arası düzeldi ama ben bu olayı kolay kolay unutmam yanlış mı düşünüyorum

evet.bence yanlış düşünüyorsun...
afedersin kocasınınnın eşekliğinden dolayı kadına neden laf sayıyorsun, belli ki zor duruma düşen kadıncağız olmuş...
sadece birşey istemezsin bundan sonra olur,biter.

Canım kadının eşi sert mizaçlı biri anlaşılan..Neticede kadın ne kadar iyi niyetlide olsa ,eşiyle sorunlar yaşıyo belliki bu konular için..Hiç bulaşma artık..selam-sabah dışında pek içli dışlı olmayın..neme lazım boşver...takma kafana fazla...

Kocasının yaptığı bir hata yüzünden komşunuza böyle demeseydiniz keşke...
Bir daha bir şey istemeyin eşi böyle yapıyorsa...
Yani adam geçimsiz ise kadının suçu ne...

canım haklısın tabiki hiçkimse boyle bır olayın yaşanmasına sebebiyet vermek istemez.bazı eşler boyle oluyor aynı komusnun eşi bizdede vardı eskı oturduğumz yerde bazı erkekler evinin işyasına çok düşkün oluyor yapacak birsey yok.sende birsey istemesn bundan sonra olur biter.

Evet bence yanlis düsünüyorsun...
Kadin ertesi gün kocasindan dayak yedigi halde tekrar getirmis merdiveni, yanlis okumadiysam.
Adam afedersin lanetin tekiyse kadinin ne suçu var? Kaç senelik komsunsa ve onu seviyorsan, yine git gel ona, yiyip içmem de nedemek? Bakalim kocasiyla merdiven içinmi kavga ettiler, bilemezsin ki?

Gerçekten adam terbiyesizlik etmiş. Senin durumunda kötü olmuş arkadaşım. Böyle bir durumda kalmak zor olsa gerek.
Ama kadıncağızın suçuda yokki, keşke biraz daha güzel koşusaydın. "Boşver takma kafana olur böyle şeyler" deseydin.
Kadıncağız arada kalmış. İnanki olaya şaşırdım yani nasıl bir zihniyet bir merdiven yüzünden evde terör estirebilir.

Komşuluğu asla küçümsememek gerekiyo...
yeri geliyo anne babaya ulaşamıyosun yine komşudan yardım istiyosun...
boşuna dememişler komşu komşunun külüne muhtaçtır diye....
hatta şu komşuluk ilişkileriyle ilgili bi ayette var...
gerçektende komşunun eşi çok ayıp etmiş...
nasıl insanlar anlayamadım gitti doğrusu...
evimde eksik bişey varsa kapı komşumdan isterim aldığımdada geri veririm...
yemek yaptığımdada birer tabak veririm ,tabi kapı komşumda aynısını yapar...
öyle kötü komşuyu kınıyorum ben...

Son düzenleme:
adsamın huyunu suyunu biliyor samimiyimde kadınla bana deseydi bu adam böyle ben hiç almazdım ki malını. olaylar bukadar büyümezdi

Kadın yeterince üzülmüş, size karşı mahcup olmuş... Sizde ne kadar anlayışlı davranmışsınız!!! İstemeyin siz de birdaha herhangi birşey ozaman. Belliki adamın malı kıymetli ama kadın sizi kırmamak adına getirmiş vermiş. Bir de üstelik onca laf etmişsiniz. Sorunuza cevap veriyorum... Haksızsınız....

keşke kadına söylenmeseydiniz sonuçta onun bir suçu yok hemde size belli etmemeye çalışmış kocasının yaptığı terbiyesizliği

ama eşine kızmakta haklısınız bir demir için bu kadar sorun çıkarılmaz hemde aynı gün alınmış sonuçta günlerdir sizde değil ya

evine gitmeyebilirsiniz ama muhabbetinizi kesmeyin bence a.s.

iyide kadının suçu neykii çıkıştınn sen?? Zaten kocasından bir fırça yemişş birde merdiveni verdiği kadından yani sendende fırça yemiş birde olayı büyütüp çocuğumu göndermem su bile içirmem demissin allah aşkına çocuğunumu dövdüü sanamı bişi dediler ne bu hiddet ne bu celal??ben kadıncağıza acıdım tam bir stres topu olmuş gün içerisinde
bence senin özür dilemen gerekirdi kusura bakma komşum bilseydim beyinin böyle sert tepki vereceğini almazdım merdivenini tekrar kusuruma bakma derdim zaten üzgün olan kadını bende üzmez üzerine gitmezdim...

herkesin duvar ardında ne yasadıını bilmeniz mumkun deil adam ii görünür ama deildir içtiği su ayrı gitmeyen insanlar var ufacık sey yuzunden problem yasıolar sizde dert etmeyin bence onca yıl komsuluk die sadece siz düşünmüşsünüz demekki muhtemelen komsunuzunda 9 bucukta kapıya gelip merdiveni istemek hoşuna gitmemiştir o yuzden söyledikleriniz umarım serzenişten öte gitmemiştir sizde onlarla munasebeti kesersiniz onlar evime gelebilir demeniz bile gereksiz belki kocası onalrın gelmesine de kızar.... onada yazık bence

benim eşim de sevmez alim verim işlerini..
ve bana sıkı sıkı tembih eder kimseye vermeyeceksin,almayacaksın diye..
zamanında bundan dili yanmış çünkü..
yeme içme durumu değil bu..
ama biraz daha hak verin bence..

kendisi şimdi eşiyle iyi. hiçbirşey olmamış gibi araları.
onlarda benden birşey isterlerdi ben bugüne kadar istemedim ilk kez bir merdiven lazım oldu ben sammiyete dayanarak aldım kavganın sebebide merdiven oldu bilsem asla almazdım

ben 5 yıldır ilk kez birşey istedim kolay kolayda istemem
bilsem almazdım

bir kere kendinizi suçlu hissetmenize gerek yok.nereden bileceksiniz adamın böyle yapabileceğini.
kadına kızmayın belliki oda sizin kırılabileceğinizi düşünüp tüm sıkıntısına rağmen yinede size merdiveni getirmiş.
yalnız bende olsam çocuğumu göndermem oraya mümkün mertebe.
dengesiz adam belli...gerek yok yani.

bencede elini ayağını çekmen daha iyi

dışarıda merhabaşlak yeterli olacak

ben de olsam arkadaşın verdiği tepkiyi verirdim.belkide daha kötüsünü

komşuluk nedir söylermiiniz.komşuluk yardımlaşmaktır bu benim fikrim

kadın ne kadar iyi niyetli olursa olsun.bu iyi niyetine kocasından tepki alacaksam o komşuluğu hiç yapmam ben.haa dışarda karşılaşırım merhaba mı eksik etmem.ama eskisi gibi de asla olamam

ben kadına laflarla saldırmadım sadece üzüldümÜZÜLDÜĞÜMÜ DE KADINA BELLİ ETTİM. ben komşuluğa önem veririm bir ihtiyaçları oldumu onlar ilk ben koşuyordum yARDIM EDİYORDUM BUNLARI HAK ETMEDİM Kİ DEMEK İSTEDİĞİM BİR DEMİR PARÇASI İÇİN BUNU YAPIYORSA BİR SUYU BİLE DÜŞÜNÜR HESAP EDER :1no2:BİRŞEY OILMAMIŞ GİBİ DEVAM ETSEM ADAM HATASINI ANLAMAYACAK Kİ?
SELAM VERİRİM OKADAR

[B]komşuluk yardımlaşmaktır arkadaşlar.

bugün bende olur veririm,yarın benim ihtiyacım olur ben alırım

bugün komşum kapımı çaldı suyum kalmamış bana 5 lt verirmisin dedi.

tabiki veririm ne demek allahım suyu bu.

sonra tekrar geldi yoğurt mayalayacam biraz varsa verirmisin dedi.ama utana sıkıla

tabiki veririm komşum dedim.ne deseydim şimdi yooookk komşum veremem vallahı koçam bana çok kızar akşam mı demeliydim.çok çirkin çook
ne demişler ev alma komşu al bacım.
yardımlaşmak çok güzel bir duygu seviyorum ben insanlara ihtiyacı olan şeyleri vermeyi.bunulada gurur duyuyorum.kocam da tıpkı benim gibidir.öyle bi kocam olsa boşardım sanırım.en azından verirdim ağzının payını,ona insanlığı öğretirdim,yobazlıktan çıkarırdım.
[/B]

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…