Haksızmıyım?

sonuna kadar haklısın bende senin gibi düşünüyorum komşuluk yavaş yavaş yok oluyor insani duygularımızı kaybediyoruz bana yapılan çok zoruma gitti tepkimi verdim kadına kızmak istemezdim ama bana deseydi ya ben samimiyetliğe güvendim herkesi kendim gibi bildim

Adam gerçekten çok ayip etmis, yazik belli ki kadincagiz bu kadar tepki verecegini dusunmemis
ay çocuga da yazik ya...kim bilir ne kotu tartisma oldu. tabi simdi iyiler, aman iyi olsunlar

bir daha birsey istemeyin onlardan çocugunuzu gondermek istemiyorsaniz da bu sizin hakkiniz tabiki
ben olsam belkide bende biraz ayagimi çekerdim...
fakat, kadincagiza o sozleri soylemeseydiniz...empati duysaniz, mesela "ya boyle olacagini bilseydim istemezdim, çok uzgunum, vs..." tepkiniz biraz sert olmus

kadincagiz iyice bunalmistir kim bilir

ben anlamadımkı olayı
merdiveni verdi diyemi karısına bağırmış çağırmış adam
yada olay nedir :uhm:

haklı tarafını göremedim..kadın ne yapsın kocası öyleyse..
kocasının ne mal olduğunu biliyorsun kadına da hak ver..
eşler yüzünden görşmemek ne demek..
çok arkadasım var eşi ile anlaşamadığımız ama kadın kadına görüşüyoruz
eşlerimizin durumunu bilerek davranıyoruz
insanların hoşlanmadığı seylere saygı duyulmalı gerek diye düşünüyorum

kocasının ne mal olduğunu bilmiyodum
benim olayım farklıdiye düşünüyorum benim eşim çocuğu kaçkere hasta diye gece yarısı acillere götürdü çocuğuma çikolata gofret alırken hep çocuğunu düşünür komsunun oğlunada alırdı ..{söylenmez ama)vs...... Ben birşey istedim diye bu yapılıyorsa kadında pasiftir bir geçmiş var bana yapılmış bir haksızlık var kadın kavga etsin demiyorum ama kocasına durumu izah edebilirdi benim eşim öyle yapsa ben tepki koyardım komşumla aramı açma ayıptır filan derdim. Konuşmazdım birkaç gün bana el kaldıracak küfür edecek bu evliliği gözden geçirirdim

adsamın huyunu suyunu biliyor samimiyimde kadınla bana deseydi bu adam böyle ben hiç almazdım ki malını. olaylar bukadar büyümezdi

O zaman da Kırılırdın canım o kadin sana eşim verdiğimde kızar deseydi o zaman buraya komşumdan bişey istedim vermemek için bu bahaneyi uydurdu diye yazardın
Benim vardı böyle bir arkadaşım eşinden çok farklı iyi niyetli birisi ama eşi anlamaz paylaşımdan kız bişeyini bir arkadaşına verdiğinde geri dönene kadar uyku uyumazdı garibim arkadaşlarının doğum gününde hediyeleri bile eşinden gizli alır verirkende utanarak eşimin kulağına gitmesin derdi
Böyle insanlar var işte bilemezsin içini
Ailesinden görmemiş paylaşmayı eşininde çocuğununda paylamasını istemez :bbo:
Kadının bi suçu yok bence adamın yaptığı bi densizlik yüzünden kadınla olan bağınızı koparmayın ama çok da samimi olmayın bundan sonra en azından siz hissetirmeyin durumu

sayın meldam;komşuluk çok önemli bir kavram ve sadece birbirimize muhtaçlık bakımından değil yanlız kalmamak arkadaşlık vsvs bunlarda var yaşadığımız şu ortamda iyi insanlarla karşılaşsak güven duyup diyolog kursak ne mutlu bize komşuluk edecek kişiler bulsak.
amacım size haklı yada haksızsınız demekten ziyade yapıcı olmanız için size ivme vermek olayı başka yönden beraberce görebilmektir.kaldıkı bizlerle paylaşmış olduğunuz bu olayda tamamen haklı yada haksız diye de birşey söz konusu değil(komşu kadınla sizin aranızda)tamamen yanlış yapan komşunuzun eşi beyefendidir ki onada sorsanız oda ben haklıyım diyecektir çünkü bu onun tabiatıdır,kimi insan vermeyi sevmez yanlızca almayı sever her türlü sevgiyi saygıyı ilgiyi duygu olarak aklınıza gelebilecek herşeyi alır hatta üstüne maddeselde hep kendine ister ve bunuda çok doğal zanneder çünkü o öyle bir kişiliktir. bu beyefendiye katlanan hanımı düşünün birde bizim kadar sizin kadar hayata güçlü tutunabilecek tekrar sil baştan devam edecek cesaretide yoktur ondan devam ediyordur bu evliliğe.

gelelim diyalog devam etmelimi etmemelimi meselesine;benim nacizane fikrim bence devam etmeli sizin gibi merhametli düşünceli kıymetbilir komşuperver insani değerlere önem veren bir ailenin mensubu bir hanım bu olayı bertaraf etmeli ve o hanımcağızı yanlızlığa itmemeli ailesinde huzursuz yanlız ve mutsuz olan bu kadın birde komşusunu kaybedince iyice zor durumda kalır eşleriniz beyefendiler görüşmeyecekse görüşmesinler çocuklarınız ve siz hanımefendiler bana kalırsa diyoloğu bozmayın devam edin.bundan böyle siz vermeye her yönden sevgi komşuluk saygı maddesel elinizden ne gelirse içinizden gelirse devam edin. gavur için oruç bozmayın sonuç olarak yinede kendiniz tahayyül edip karar vereceksiniz.
saygılar

meldacım senin gibi komşum olsa inan arada akşamları yoklarım ne var ne yok ihtiyacın varmı yokmu dışarı çıkamazsan sööle falan... ama bizim apartmanda oturanlar sen daire kapını kilitlerken asansöre turboyla binio 10 sn daha bekliim dien yok (eşşolusu nolcek ...)bende madem oyle kapıda kriz geçirse kimseye dönüpte bakmam oluyorum... yanı onlar memnunsa bu halden bana ne.. ama işte senin benım gibi düşünen insanca çevresi olsun isteyenlere oluyo olan

kocasının hatasını kadına neden malediyorsunuz? görüşmemekle evine gidip gelmemekle kadını cezalandırıyorsunuz bence.. Belliki kadıncağız mahcup olmuş bir de üstüne siz yüklenmişsiniz. Malını almam konusunda haklısın ama bu sizin kadının evine gidip gelmemenizi gerektirmez.. Kocası eğerki sizin hakkınızda gelip gitmesin yemesin, içmesin deseydi haklıydınız... Bazı insanların malı kıymetlidir demekki adamın malı kıymetli..Bence gidip gelme konusunu bir daha düşünün kadının komşuluğundan memnunsan sakın kaybetme derim arkadaşım nacizane benim fikrim bu..

Son düzenleme:
kadına ödetmemiş ki kocasına söleyemeceğine göre kadına sölemiş hem bende olsam gitmesdim çünkü onada laf edip kadına eziyet edebilir die düşünmüş sanırım arkadaş... ben komşunuzada üzüldüm ama sende haklısın bende olsam çekinirim gidemem acaba eşiyle yine arası bozulur mu bilmem ne diye bencede merhaba dışında fazla samimi olma derim (önemli bireşey olmadığı müddetce)
Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın...

peygamber efendimiz s.a.v
komşuluğa okadar önem verirmiş ki
sahabelerden biri öldüğünde komşusunun da
miras hakkı var mı diye sorarlarmış efendimize
kadının kocası kaba ve kendini bilmez olabilir
bnim nacizane fikrim elinizden geldiğince kadına
yardımcı olun,sizi de anlıyorum sizin içinde kötü olmuş
ama kadının zaten lanet bi kocası var belli,,
siz komşu olarak elinizden geleni yapın ama ben olsam heralde bende
ondan hiçbirşy almak istemezdim

haklısın evine gitmeme konusunda ama eşi anlayasızsız kaba ve senin bun uanlaman cok iyi olmuş artık bence dertleşmelisiniz belki kadının yüreği ferahlar..

Komsunun kavgasina sebep, senin istedigin merdiven oldugundan emin misin arkadasim? Komsun sana öyle mi söyledi?

Öyle bile olsa kadncagizin bir kabahati yok. Sen de bir daha bir sey istemssin.
Arkadasinin kocasi catlaksa öyle kabul etmekten baska yol yok degil mi?
5 yildir adam bu yönünü size yansitmadiysa, belki o gün bir stresi vardi patladi.. belki de ... olamaz mi?

bence haklısın canım araya biraz seviye koymanın zamanı gelmiş.kadın iyi olabilir ama eşiyle arası bozulmaması için senin seviyeyei koyman gerekiyor bilirsin ne demişler karı koca arasına girmicen yoksa hep 3. kişiler zarar görür

Kötü bir olaya sebeb olmak mutlaka hic hos bir durum degil canim...:teselli:

Fakat o kadincagizin hicbir sucu yok, bence cok agir konusmussun!!

Aslinda ona moral vermen onu teselli etmen gerekirdi, Üzülme canim bosver olur böyle seyler demen lazimdi, yeterince üzülmüs zaten!!benneyaptımki

Kocasina gelincede allah islah etsin akil fikir versin böyle insanlara

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…