Haksızlığa uğradığımı düşünüyorum

Çökmeyi çok sever kendileri. Ben de o olayı unutturmuyorum eşime yine öyle birşey yapmasın diye.
Unutulcak gibi değil ki😂 2054 e kadar bile çalışır bu küskü, her fırsatta vur kafasına , sakın acıma 🤣 Kız KV istemeden sana büyük iyilik yapmış, farkında değilsin 😅

Düğünde müğünde gaza gelip yanlışlıkla evrene "oğlumun yuvası huzurlu olsun" filan diye istek attiysa demek , evren hemen gerekeni yapmış, ayağını şakk diye kesmiş sizden 🤣
Eee oğlu boşansa ele güne karşı ne der. Zaten hangi akrabasıyla tanıştıysam beni kenara çekip "bak bu dengesizdir şöyledir böyledir idare et kafana takma" dedi :KK70:

Ay ne fena bir kadın bu böyle. Yalanı ortaya çıkınca hiç mi utanmadı.
Zaten uzakta oturuyor. O günlerde de aranıp sorulmadığım için ben de arayıp sormuyordum. Zaten sorsam yüzgöz olacak kavga çıkarmayı çok seviyor. İyiki de söylememişim hanımefendi çizgimden çıkmadığım için eşim daha çok ezildi sjsjssj.

Ben de inanamıyorum ama gitmiyor tatlım 😅... Tek söylediği "telafi etmek istiyorum" ...Çabaliyor da allah var, benim içimden de resmen canavar çıktı o olaydan beri, sakın sakin, sessiz sessiz zorbalıyorum da yani basbayağı ama iki yıl oldu gık demiyor. Hatta bazen aklımdan beni zehirler mehirler mi acaba diye bile geçiyor 🤣 Gitmesi kolay olsun diye ev araba ve birikim hesabı dışında nafaka tazminat hicbisey istemedim halbuki (çekismeliye gitsek alırdım) , istese bugün yeni bir hayat kurar kendine ama bilmiyorum ne düşünüyor...Şu anda evde kavga gürültü gerginlik yok, çocuk mutlu, benim keyfim şahane... Zaten benim yeni bir hayat kurma hevesim isteğim yok, bununla da yeniden evlenmem şu an sozkonusu değil. Beklediği bu biliyorum ama cıks...Söyledim de,bı daha atmam o imzayı... Şimdilik böyle....
Aa ben dava açtınız oradan döndünüz sanmıştım, bir de boşadınız adam?! 👏👏👏
Ya erkolar zaten nereye gitsin kazansa da kendi başlarına yaşayamıyorlar ki sefil oluyorlar..
Akıllı hatunsun.. Öğrencin olayım Piraye de eğit beni 😜
Al benden de o kadar! Erko eğitim birliği başkanı piraye başkan diceksiniz 🤣
Benim de eşim biz evlendikten sonra askere gitti. İşyerinden tazminat aldı. Benim düşüncem kendimi sıkıp o paraya muhtaç olmayıp arabanın modelini yükseltmek. O arada ben de çalışıyorum tabi. Annemler de bana taşındı mutfak masraflarını karşıladılar Benim maaşımdan da daha çok artmaya başladı. Bi gün eşim aradı dedi ki annem çok zor durumda bir ekmek parası bile yok anneme para gönderir misin. Neyse hatrı sayılır bir miktar gönderdim. 2 gün sonra kadın Gürcistan dan foto atmasın mı. Meğer Karadeniz turuna çıkmış. Ben kaç senelik evliyim bir kere tatile gitmemişim o zamanlar...

Bakınız olay 2014 de oldu. Sene oldu 2024 hala her aklıma geldiğinde kafasına kakıyorum. Pişman ettim ama daha da olsun zararı yok ki :KK70: Bir daha böyle bir şeyi aklının ucundan geçiremez artık. Erkek milletini iyi bir pişman etmeden pişmiyorlar.
Ne analar var be helal olsun.. annesi yalan söylemiş diyorsun da bacım insan annesini tanımaz mı durumunu bilmez mi.. ekmeği yok diye para göndert kadın karadeniz turuna çıksın, bu kadar da yapmazsın be teyze 😫

Benimkinin ailesi de bana kaç kere online alışverişten keyfi şeyler aldırdılar, teki 200 eu civarıdır yani 🤦🏻‍♀️ dedim bir noktada utanıp dururlar herhalde, kız hiç durmadılar ya çingene gibi, oğullarının da ne olduğunu benim para kazandığımı biliyorlar 😬 hiç böyle insanlar tanımamıştım ders oldu 💯

Al benden de o kadar! Erko eğitim birliği başkanı piraye başkan diceksiniz 🤣
Kız siz beni dinlemiyo musunuz 🤣 yillarca uğraşıp didinip duzelticem diye hastalık dert sahibi olduğum herife benden boşanir bosanmaz nur indi , melaike oldu diyorum...Ben onu egitmedim asıl o beni "eğirdi" 😂 Herhalde benim nikahim çok ağırmış ellam diyorum artık, adamcağız ondan cozutuyomuş demek 🥴 Oh hafifçecik oldu şimdi bak, o da rahat etti ben de

Benimkinin ailesi de bana kaç kere online alışverişten keyfi şeyler aldırdılar, teki 200 eu civarıdır yani 🤦🏻‍♀️ dedim bir noktada utanıp dururlar herhalde, kız hiç durmadılar ya çingene gibi, oğullarının da ne olduğunu benim para kazandığımı biliyorlar 😬 hiç böyle insanlar tanımamıştım ders oldu 💯
O kadar çok ki böyleleri şaşarsın...Burda bikac hafta takıl bak, her gün yeni biriyle tanisiyorsun🤣

Kız siz beni dinlemiyo musunuz 🤣 yillarca uğraşıp didinip duzelticem diye hastalık dert sahibi olduğum herife benden boşanir bosanmaz nur indi , melaike oldu diyorum...Ben onu egitmedim asıl o beni "eğirdi" 😂 Herhalde benim nikahim çok ağırmış ellam diyorum artık, adamcağız ondan cozutuyomuş demek 🥴 Oh hafifçecik oldu şimdi bak, o da rahat etti ben de
İyi de böyle bir kararlılık, böyle anında aksiyon alma, hakkını bırakmama daha nasıl kraliçe olunur yani? Sen zaten böyle karakter olmasan, tırt biri olsan bunca senedir o birikimler vs de olmazdı, senin hamurun buymuş bacım 😅 adam nikahsız bile yamacından ayrılmaz hala gelmiş 🤣

Bence yıllarca ezik birinin bir yerini kaldırdın ve sonunda dank etti . Başarı gibi anlatıyorsun . Bana kızacaksın ama tavrını ve hareketlerini doğru bulmadım . Aynı evde yaşaman vs. eziyet ediyorum demen normal gelmiyor . Hasta gibi bitmiş biriyle aynı evde yaşamak çok anlamsız geliyor . Bir söz var bir şeyleri değiştirmek istiyorsan önce kendini değiştir diye . Kabul etmediğinde yolları ayırmak istediğin güçlü bir kadın olmalı ve tek başına savaşmaya devam etsen anlardım . Ama hala parasını alıyorum gibi sözler itici geldi bilmiyorum . Duygusal yaklaşmak istediğim bir dönemdeyim belki . Ama doğru bulmuyorum güçlü insan tanımım farklı belki de . Çünkü gerçek güç bende kendinden emin olup başkasının zaafları beklentilerini kullanmamaktan geçiyor . olmayacağını söyleyip kullanmadan davranmaktan geçiyor . Bilmiyorum belki ben yanlışım . Belki yazılarından fazla abarttım . Sonuçta yazışırken insanlar eksik kısımları kafasında tamamlıyor böyle bir şey olabilir . Gene de doğru bildiğimi söylemek istedim . Burda ki kadınların çoğu maddi veya ailesinden arkasında güçlü biri olmadığı için çileler çekiyor ... Burda bu şekilde birinin zaafını överek ona yaptıklarını anlatarak eğlenmen hoşuma gitmedi sanırım .

Valla benimki de boşanıcam çocukları alıp babamın eşyalı sahil kenarı evine yerleşicem diye korkudan mum gibi oldu. Bazen bu ev ne güzel çocuklar her gün denize girerlerdi diyorum bakışı değişiyor 🤣 Ben de çok çektim aslında, sağlık sorunlarım artınca bana da bir delilik geldi son yıllarda. Şimdi boşuna alttan almışım diyorum. Hep elalem odaklı, aile ve yuva kutsallığıyla büyütülmenin acısını çekmişim. Benim kaynana da numuneliktir. Çevrelerinde tanıyan erkekler bile adı geçince "neyse... oğlu iyidir" diyorlar.

İyi de böyle bir kararlılık, böyle anında aksiyon alma, hakkını bırakmama daha nasıl kraliçe olunur yani? Sen zaten böyle karakter olmasan, tırt biri olsan bunca senedir o birikimler vs de olmazdı, senin hamurun buymuş bacım 😅 adam nikahsız bile yamacından ayrılmaz hala gelmiş 🤣
Yıllarca , misschery nin dediği gibi ezik ezik alttan aldığın onca derdin üstüne bı de böyle voyvodaninkinden daha yağlı kallavi bir kazık yiyince, can havliyle ışık hızında aksiyon aliyosun valla sdfhhfdz😂 Çok tırt biri değilim bence de ama bu adamın yamacimda durmasının karakterime duyduğu aşk olmadığından da eminim.. Baska planları var gibi geliyor hala bana 🥴 Zehirlemez inşallah, hayırlısı bakalım 😅

Son düzenleme:
Sonuçta yazışırken insanlar eksik kısımları kafasında tamamlıyor böyle bir şey olabilir . Gene de doğru bildiğimi söylemek istedim . Burda ki kadınların çoğu maddi veya ailesinden arkasında güçlü biri olmadığı için çileler çekiyor ... Burda bu şekilde birinin zaafını överek ona yaptıklarını anlatarak eğlenmen hoşuma gitmedi sanırım .
Bence de tatlım, ben de hiç hazzetmiyorum şu anda yaptıklarımdan ama kendisi istiyor 🤷 Zira Kapı açık ...

Valla benimki de boşanıcam çocukları alıp babamın eşyalı sahil kenarı evine yerleşicem diye korkudan mum gibi oldu. Bazen bu ev ne güzel çocuklar her gün denize girerlerdi diyorum bakışı değişiyor 🤣 Ben de çok çektim aslında, sağlık sorunlarım artınca bana da bir delilik geldi son yıllarda. Şimdi boşuna alttan almışım diyorum. Hep elalem odaklı, aile ve yuva kutsallığıyla büyütülmenin acısını çekmişim. Benim kaynana da numuneliktir. Çevrelerinde tanıyan erkekler bile adı geçince "neyse... oğlu iyidir" diyorlar.
Ha şöyle, verin küsküyü alttan alttan, korkmayın kız...Delirtmeden adam olsalardı, biz insan gibi anlatırken anlasalardi böyle olmazdık zaten

Bence yıllarca ezik birinin bir yerini kaldırdın ve sonunda dank etti . Başarı gibi anlatıyorsun . Bana kızacaksın ama tavrını ve hareketlerini doğru bulmadım . Aynı evde yaşaman vs. eziyet ediyorum demen normal gelmiyor . Hasta gibi bitmiş biriyle aynı evde yaşamak çok anlamsız geliyor . Bir söz var bir şeyleri değiştirmek istiyorsan önce kendini değiştir diye . Kabul etmediğinde yolları ayırmak istediğin güçlü bir kadın olmalı ve tek başına savaşmaya devam etsen anlardım . Ama hala parasını alıyorum gibi sözler itici geldi bilmiyorum . Duygusal yaklaşmak istediğim bir dönemdeyim belki . Ama doğru bulmuyorum güçlü insan tanımım farklı belki de . Çünkü gerçek güç bende kendinden emin olup başkasının zaafları beklentilerini kullanmamaktan geçiyor . olmayacağını söyleyip kullanmadan davranmaktan geçiyor . Bilmiyorum belki ben yanlışım . Belki yazılarından fazla abarttım . Sonuçta yazışırken insanlar eksik kısımları kafasında tamamlıyor böyle bir şey olabilir . Gene de doğru bildiğimi söylemek istedim . Burda ki kadınların çoğu maddi veya ailesinden arkasında güçlü biri olmadığı için çileler çekiyor ... Burda bu şekilde birinin zaafını överek ona yaptıklarını anlatarak eğlenmen hoşuma gitmedi sanırım .
Yazdıklarında ideal koşullarda o kadar haklısın ki ama sorun şu ki ideal koşullarda herkes iyi, herkes hep doğruyu yapıyor, ne var ki hayat öyle işlemiyor.

Piraye’nin durumunu kurcalayarak belki bu anlaşmazlığa sebebiyet verdiğimi düşünerek yazmak istedim. Burada okuduğumuz kadınların başlarına gelenler hep gerçeği fazla romantize etmekten incelersen. Konuştuğumuz konuda adamın zaafiyeti değil aslında düzeni bozulmasın, bu saatten sonra rezil olmasın diye kendi aklı ve iradesiyle sürdürdüğü bir yaşam şekli. Yani o da kendi çıkarlarında. Ve eziyet diye bahsi geçen şeyler çocuğa babalık yapmak, cam silmek gibi ortak yaşamla ilgili şeyler aslında, yani pirayenin kendisini “insafsızlıkla” etiketlediği eylemler bile insafsızlık değil, norm aslında. Biz öğretilmişlikle adamı böyle süründürürler gördün mü diye konuşuyoruz, yoksa tabii cam silecek yemek yapacak, niye eziyet olsun ki..

Bir diğer konu da insan kendisini bu kadar savunmasızca bıraktığı güvendiği birinden böyle ihanet görünce içinde korkunç bir öfke oluyor, o öfkeyi nereye koyacağını bilemiyorsun, bazen şakasını yapıyorsun, bazen çirkinleşiyorsun, mantıksız ya da saçma kararlar alıyorsun / öyle yaşamların içinde kendini buluyorsun, bazen kafan karışıyor, bazen üzülüyorsun.. insan bu, kağıtta hesapladığımız gibi davranamayabiliyoruz.

Öyle bir sistem ki inanın çok az erkek gerçek mağdur oluyor.

Yazdıklarında ideal koşullarda o kadar haklısın ki ama sorun şu ki ideal koşullarda herkes iyi, herkes hep doğruyu yapıyor, ne var ki hayat öyle işlemiyor.

Piraye’nin durumunu kurcalayarak belki bu anlaşmazlığa sebebiyet verdiğimi düşünerek yazmak istedim. Burada okuduğumuz kadınların başlarına gelenler hep gerçeği fazla romantize etmekten incelersen. Konuştuğumuz konuda adamın zaafiyeti değil aslında düzeni bozulmasın, bu saatten sonra rezil olmasın diye kendi aklı ve iradesiyle sürdürdüğü bir yaşam şekli. Yani o da kendi çıkarlarında. Ve eziyet diye bahsi geçen şeyler çocuğa babalık yapmak, cam silmek gibi ortak yaşamla ilgili şeyler aslında, yani pirayenin kendisini “insafsızlıkla” etiketlediği eylemler bile insafsızlık değil, norm aslında. Biz öğretilmişlikle adamı böyle süründürürler gördün mü diye konuşuyoruz, yoksa tabii cam silecek yemek yapacak, niye eziyet olsun ki..

Bir diğer konu da insan kendisini bu kadar savunmasızca bıraktığı güvendiği birinden böyle ihanet görünce içinde korkunç bir öfke oluyor, o öfkeyi nereye koyacağını bilemiyorsun, bazen şakasını yapıyorsun, bazen çirkinleşiyorsun, mantıksız ya da saçma kararlar alıyorsun / öyle yaşamların içinde kendini buluyorsun, bazen kafan karışıyor, bazen üzülüyorsun.. insan bu, kağıtta hesapladığımız gibi davranamayabiliyoruz.

Öyle bir sistem ki inanın çok az erkek gerçek mağdur oluyor.
Okurken gozlerim doldu, hic görmeden tanımadan, iki üç postta bu kadar anlaşılmak🥺 3 yıldır seansına 700 lira verdiğim terapistim de aynılarını diyor bu arada 😂 Acımasız değilsin acı çekiyorsun, kendini affet , zamana bırak dedi en son🙏 çok teşekkür ederim size cinecin cinecin WOLFROG WOLFROG Ingrid Kannerman Ingrid Kannerman MissCherryBlossom MissCherryBlossom hele Katibin Ruhu Katibin Ruhu ve bütün diğer bacılarım 🙏

Son düzenleme:
merhaba:KK43: kime danışacağımı bilmediğim için size danışmak istedim. 3 yıllık evliyiz eşim de ben de çalışıyoruz benim maaşım eşiminkinden fazla. ama ne evlenirken ne sonrasında eşim de ben de bunu sorun etmedik.kendi eşyalarımızı aldık kendi düğünümüzü yaptık vs. geçen hafta öğrendim ki eşim kayınvalidemin evine bazı eşyalar almış .herşeyin en iyisini en pahalısını seçmiş ve kendi kartı ile ödemiş.kayınvalidem çok cimridir parası olmasına rağmen evlenirken bize hiç destek olmadı. kötü biri değil ama maddi olarak sıfır destekle evlendik.ben zaten bu konuda biraz kırgındım.şimdi eşimin benden habersiz ve aslında benim paramla kayınvalideme eşya aldığını öğreniyorum.kayınvalidem böyle bişeyi istemez yani bundan eminim çünkü benim paramı kabul edecek biri değildir . eşimin annesini mutlu etmek için bunu yaptığını düşünüyorum.bakınca kendimi çok haksızlığa uğramış hissediyorum.eşimi çok seviyorum beni sevdiğini de biliyorum.maddi konularda onu ezmek veya üzmeyi hiç istemiyorum fakat kazanmış olduğum paranın başkalarına gitmesine de tahammül edemem.eşimin bunu bildiğimden haberi yok çünkü tesadüfen öğrendim ve eşime bunu söyleyemem. sizce ne yapmalıyım?eşime maaşımı vermekten vaz mı geçmeliyim? çok sinirliyim ve açıkcası eşimden sogudum.
tavsiyeleriniz için teşekkürler
Kesinlikle söylemelisin. Ben şahsen destek görmediğim yere hastalık ve acil bir durum olmadığı sürece zındık vermem. Çok verdim çok zarara uğradım ..geç akıllandım eşimde geç akıllandı gözünü zor açtım gerçekleri görmek ağırdır ama bir yere kadar. Borç olarak verdiğini söyle annesi ödesin çok basit. Eğer aşırı böyle doluysan başka rahatlayamicaksan sert gir olaya yada bunu bildiğini bir daha kesinlikle olmasını istemediğini söyle , hayalimde ev araba gelecekle alakalı planlarım var Çar Çar etmek istemiyorum de çekil kenara iki seçeneğin var iki seçenek de de ya söyleyeceksin bildiğini ya söyleyeceksin ..kimse kimseyi keriz yerine koyamaz.. bugün bunu arkadan çevirdi yaptı yarın ne yapacak ? En ufak şeyi gizliyen adamlardan nefret ederim.

ve bu arada çek paranı hesaptan yatınca sakla ,bankada bırakma en güzel taktık 👍

X