Haketmediğim bir beddua aldım..

canım anne babanın bıle haksız bedduası tutmazken onunkı mı tutcakmıs , senı korkutmaya calısmıs

Başardıda senağlama ama korkup onu aramadım aramıycam ben ona bir hakaret yada iftira falan atmadım hep kendi düşündü kendi söylediğine inandı değişti numaram o hattıda iptal ettircem kapalı şu an ama o kadar rahat ki 2 defa evime gelmeye cesaret edebiliyor

bence de rahat ol canim...
haketmedigin halde sana yapilan bi beddua var, kaldi ki hakedene bile yapmamak gerek...
Sonucta sen o adamin evli barkliligini düsünmüssün... sen iyi niyet göstermissin... ama adam anlamamakta israr etmis... ailene iyi tanitsan ne olacakti ki, kuma mi alacakti seni.. hay Allaaahmm yaa sinir ooldum!
takma canim.. ins beddulari filan tutmaz... hem madem namazinda abdestinde niye beddua ediyo, niye evliyken baskalarinin pesinde kosuyo.. töbeler töbesiii!!

töbeler töbesiiiisırnaşık şey .. bence de canım kötü niyet iyi niyet insanın içinde saklıdır bilemezsin ama seni rahatsız ediyormuş sonuçta yani ben bunun altında kötü niyet ararım sen en doğrusunu yapıyorsun beddua etti aman görüşeyim de etmesin diye aman görüşme yine yapışık bi adam anladığım kadarıyla

töbeler töbesiiiisırnaşık şey .. bence de canım kötü niyet iyi niyet insanın içinde saklıdır bilemezsin ama seni rahatsız ediyormuş sonuçta yani ben bunun altında kötü niyet ararım sen en doğrusunu yapıyorsun beddua etti aman görüşeyim de etmesin diye aman görüşme yine yapışık bi adam anladığım kadarıyla

Evet arkadaşım bilemeyiz kim iyi niyetli kim kötü niyetli yinede demiyorum heh bu kesin kötü niyetli diye günahını alamam ALLAHım biliyo hepimizi
Nasıl taktı bu kadar anlamıyorum görüşmek istemiyosa bir kişi benimle görüşmem banane görüşmezse görüşmesin derim ama yok kapıma kadar geliyo
Banada ders oldu bir daha kimseyle merabadan ötesi olmucak isterse kırılsın darılsın büyüğüm olsun abim olsun ben iyi niyetle davrandım ama yine kötü ben oldum

nasıl abi nasıl iyi insan tacşz ediyor resmen yahu :kızgın:
laftan anlamayan beddua etmekten ne anlar namazında nıyazında töbe yaa :kahve:

Canım benim.
Beddua eğer hedefine ulaşamazsa döner sahibini bulur.
Hedefine ulaşmasının tek yolu da beddua edenin haklı olmasıdır.
Yani hiç üzme kendini. Böyle itlerin duası tutsaydı ... oy anam oyy yanmıştık topluca :)
İçini ferah tut sen, kim benim için ne düşünüyorsa Allah da ona 10 katını versin diye duat et.

Haksız yere beddua etmek çok günahtır.
Döner dolaşır sahibi bulur çünkü.
Madem namaz kılıyormuş,bunu da bilmiyormuymuş Allah aşkına ?
Bir yandan namaz eda eyleyip sevap kazanırken,öte yandan beddua ederek namazda kazandığı sevabını tüketiyor.
Namaz kılan bir müminin bunu bilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Bakınız arkadaşım bir hadis-i şerifimizde ne diyor :

''Yapılan bir lânetin (bedduanın) yerine vardığında haksız yere yapıldıgını görünce sahibine döneceğini haber verir.''

Nitekim sen de haksız yere beddua almışın.Bunu da rabbim görüyor.Ona havale etmen en güzeli ve en yararlısı.Sakın sen de beddua ile karşılık verme...

Peygamber Efendimiz (s.a.s.):

"Kendi aleyhinize, evlâtlarınızın ve mallarınızın aleyhine sakın beddua etmeyiniz ki; duaların kabul olacağı bir saate rastlarsınız da bedduanız kabul olmuş olur."

O yüzden beddua etmeyi aklımızdan geçirdiğimiz zaman çok dikkatli olmamız ve iyi düşünmemiz gerekiyor ...

Haksız yere beddua etmek çok günahtır.
Döner dolaşır sahibi bulur çünkü.
Madem namaz kılıyormuş,bunu da bilmiyormuymuş Allah aşkına ?
Bir yandan namaz eda eyleyip sevap kazanırken,öte yandan beddua ederek namazda kazandığı sevabını tüketiyor.
Namaz kılan bir müminin bunu bilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

Bakınız arkadaşım bir hadis-i şerifimizde ne diyor :

''Yapılan bir lânetin (bedduanın) yerine vardığında haksız yere yapıldıgını görünce sahibine döneceğini haber verir.''

Nitekim sen de haksız yere beddua almışın.Bunu da rabbim görüyor.Ona havale etmen en güzeli ve en yararlısı.Sakın sen de beddua ile karşılık verme...

Peygamber Efendimiz (s.a.s.):

"Kendi aleyhinize, evlâtlarınızın ve mallarınızın aleyhine sakın beddua etmeyiniz ki; duaların kabul olacağı bir saate rastlarsınız da bedduanız kabul olmuş olur."

O yüzden beddua etmeyi aklımızdan geçirdiğimiz zaman çok dikkatli olmamız ve iyi düşünmemiz gerekiyor ...

bak canım arkadaşımız ne güzel yazmış araştırmış hadis-i şeriflerde yazmış
allah razı olsun:teselli::1hug:
doğru kesinlikle üzme kendini yüce rabbimiz bir onay mercii değil unutma sakın gelen herşeyi onaylayıp uygulasın (haşa)
yani hakketmediğin bişey olmaz merak etme
benimde başımda böle bişey vardı staj gördüğüm sene ist.sigorta müd.bakırköyde
bir memur abi vardı.adam resmen sapıktı telefonlar evimi aramlar sözlü tacizler.canımı zor kurtardım güya çok dindardı:mymeka:
allahım sen affet bizi.ama böle insalarıda islah et inş.işten ayrıldım ev tel.kapattım cep tel değiştirdim evimi bilmiyordu çok şükür neyseki şimdi bişey yok:Saruboceq:
o sapık yüzünden bidaha eski arkadaşlarımıda görmeye gitmedim:çok üzgünüm: üstelik adam evliydi:eek:klava:

canım hiç üzülüp kendini sıkma eğer sen ona ümit verseydin sonrada tersleseydin tamam ama öyle diilki hem anlattığına göre ailenede öyle yanlış bişey dememeisin hiç üzlme canım bence bedduası tutmaz

bak canım arkadaşımız ne güzel yazmış araştırmış hadis-i şeriflerde yazmış
allah razı olsun:teselli::1hug:
doğru kesinlikle üzme kendini yüce rabbimiz bir onay mercii değil unutma sakın gelen herşeyi onaylayıp uygulasın (haşa)
yani hakketmediğin bişey olmaz merak etme
benimde başımda böle bişey vardı staj gördüğüm sene ist.sigorta müd.bakırköyde
bir memur abi vardı.adam resmen sapıktı telefonlar evimi aramlar sözlü tacizler.canımı zor kurtardım güya çok dindardı:mymeka:
allahım sen affet bizi.ama böle insalarıda islah et inş.işten ayrıldım ev tel.kapattım cep tel değiştirdim evimi bilmiyordu çok şükür neyseki şimdi bişey yok:Saruboceq:
o sapık yüzünden bidaha eski arkadaşlarımıda görmeye gitmedim:çok üzgünüm: üstelik adam evliydi:eek:klava:

Geçmiş olsun canım :çok üzgünüm:
Çok sağolun o güzel destekleriniz için :enbuyukkk:

boşver canım allaha havale et
o biliyor neyinn ne olduğunu
öyle her aklına gelen beddua etse ohooooooo
hem ne kadar günah beddua etmek

bu kadar kene gibi yapıştığına göre pekde iyi niyetli değilmiş yani...insan torbasındaki neyse onu satar canım demekki varmış bi bozuklukki konuyu hemen oralara çekmiş.bende ömrümde bi defa haksız yere beddua yedim kaynanamdan.bir daha yüzüm gülmesin diye...eee Allahın adaleti büyük ve ondan çok daha mutlu olduğum kesin.haksız yere edilen beddua dönüp dolaşıp sahibini buluyor...şimdi oğluyla mutlu olan benim tüm fitneleriyle bize yıkamayan o kadar seven oğlundan bile kendinden soğutan hep hasta olan ve evimde bakım bekliyen o..

canım hiç üzülüp kendini sıkma eğer sen ona ümit verseydin sonrada tersleseydin tamam ama öyle diilki hem anlattığına göre ailenede öyle yanlış bişey dememeisin hiç üzlme canım bence bedduası tutmaz

Ümit verilcek birşey olmadıki olamazda zaten onun derdi o benim abimmiş ben kardeşymişim arayıp sorcakmışım msj çekcekmişim kandillerde o bana kontör göndercekmiş kabul etcekmişim istemiyorum geri gönderiyorum msj falan çekmezsen sitemler falan yani aman sırf sussun sitem etmesin diye bayramlarda msjlar çektim bundan ibaretti ama en sonunda dayanamadım artık gerisini de biliyosunuz zaten

sen ailene adamın dediği gibi sapık olarak anlatmadıysan beddua almaktan neden korkuyosun cnm.ne yüzsüz bide evli barklı diyosun ne üzülüyosun cnm boşver adamınkalitesi belli nede pişkinmiş annen ve baban biliyo adam hala ısrar ediyo bu kadarında pes yüzsüz adam

amannn ne derse desin paranoyakmı nedir anlamadım gitti zaten kötü söz sahibininmiş canım sıkma sen canını mutluluklar dilerim.

sen ailene adamın dediği gibi sapık olarak anlatmadıysan beddua almaktan neden korkuyosun cnm.ne yüzsüz bide evli barklı diyosun ne üzülüyosun cnm boşver adamınkalitesi belli nede pişkinmiş annen ve baban biliyo adam hala ısrar ediyo bu kadarında pes yüzsüz adam

Hayır burda ne dediysem daha doğrusu ne olduysa öncesini sonrasını ailem biliyor olduğu şekilde anlattım sapık olarak anlatmadım ailemde sapık demiyor zaten yada onun dediği şekilde onu suçlamadık öylede düşünmedk kendisi o şekilde düşündüğümüzü idda ediyor sadece düşünmüyoruz biliyoruz diyoruz iyi niyetlisin diyoruz ama o hala hayır beni sapık olarak düşünüyorsunuz diyo kafayı ona takmış buna dayanarakda bana beddua ediyor :çok üzgünüm:

Ben babama anlattığımda ve artık görüşmek istemediğimi söylediğmde babamda zaten görüşme dedi hoşlanmaz çünkü akrabam değil birşeyim değil ben ne konuşuyumki seninle hangi derdimi paylaşıyım yada sevincimi, paylaşsam kendi kız arkadaşlarımla ailemle paylaşırım onunla ne konuşuyumki böyle işte

Haksız yere edilen beddua tutar mı hiç boşuna üzülüyorsun...
öle olsaydı milletin hali ne olurdu herkes kıskandığı sevmediği ya da aşkına karşılık alamadığı kişilere beddua etse deil mi ama?
boşuna üzülme,gerçekten masumsan nie korkuyosun ki,yukarda Allah var bi kere haklıyı haksıza karşı o korur,
ettiği beddua da kişiye dönüp geri gelecek bi de namaz kılıyormuş,hem haksız yere beddua ediyor hem de namaz kılıyor,kıldığı namazlara da yazık ediyor,ne insanlar var ya resmen ruh hastasıymış adam,
hem görüşmek zorunda mısın? ben olsam ben de çok rahatsız olurum,sinir olurum,nefret ederim tiksinirim,evli barklı adamla ne paylaşacaksın bi genç kız olarak??? Bekar olsa bile ne mecburiyetin var ya her yapışana karşılık vermek zorunda deilsin,bunun için kimse kimseye beddua edemez,
kullandığınız
operatöre bildirin bu kişi tarafından aranmak istemiyorum beni rahatsız ediyor diyin ve kurtulun...

Uygun bir atasözü geldi aklıma ama yeri değil...
Neden üzülüyorsunuz ki...
Şahsen ben ne yaptığımdan eminsem hiç bir şekilde etkilememeli kimin ne dediği...
Evli ve çocuklu bir adamın bir genç kızı bu kadar sıkıştırması ne kadar doğru önce onun hesabını versin kendine de sonra sizi suçlasın...

Ayrıca sapık deilse neden seni rahatsız ediyor??? Evliymiş çocukları varmış,sen genç kızsın yakışık alır mı hiç arkadaşlık etmeniz,akranım da deil diyorsun
bunları ona da söylesene,niçin arıyorsunuz beni bu kadar,ben sizin akranınız ahbabınız deilim desene
bakalım ne diyecek
hani ararsın da hal hatır sormaya,zamanla kopar karşı taraf aramayınca kndini çekersin çekinirsin
ama maşallah adam yüzsüzlüğü ele almış pişkin pişkin hala aramış bide üste çıkmış sapık mıyım die
sapıksın ya neysin töbe töbee! ben olsam aynen derdim evet sapıksın beni gece gündüz taciz ediosun die

X