HAFTADA 1 KURAN-I KERİM HATİM OKUMASI GRUBU

Haftalık Kuran-ı Kerim Hatmine ben de katılmak isterim.

• Ankete Katılan
    69
اِنَّٓا اَنْزَلْنَاهُ ف۪ي لَيْلَةِ الْقَدْرِۚ
🌸Biz onu (Kur’an’ı) Kadir gecesinde indirdik.
20 kişi olduk, maşallah 🧿
1. humanbeings humanbeings
2. Tavuk_suyu_ Tavuk_suyu_
3. Sadelikherseydir Sadelikherseydir
4. Ocalh Ocalh
5. Kafiyesizsiir Kafiyesizsiir
6. sadehayatt06 sadehayatt06
7. S sibellcim
8. love_story love_story
9. M mely15
10. mimiraculum mimiraculum
11. debriyajgazfren debriyajgazfren
12. Nzlnaz Nzlnaz
13. H Hufezaa
14. N Nana
15. ftemiz ftemiz
16. F frenzy80
17. Oriana Oriana
18. aypare ackerman aypare ackerman
19. kavs-i kuzah kavs-i kuzah
20. polokey2244 polokey2244

Bu gece Allah’ım içinizden geçen tüm duaların çok şükür oldu sevincini yaşatsın inşallah hepinize. Duanızda beni de unutmayın 🧡🌸 Allah razı olsun. 😍

4. Ocalh Ocalh
7. S sibellcim
8. love_story love_story
9. M mely15
12. Nzlnaz Nzlnaz
13. H Hufezaa
14. N Nana
15. ftemiz ftemiz
16. F frenzy80
17. Oriana Oriana

Bu gece Allah’ım içinizden geçen tüm duaların çok şükür oldu sevincini yaşatsın inşallah hepinize. Duanızda beni de unutmayın 🧡🌸 Allah razı olsun. 😍
rabbim hepimizin dualarını kabul etsin 💞Hayatımızdan kuranı,namazı eksik etmesin bizi yolundan ayırmasın💞 Bu güzel gecenin hurmetine günahlarımızı bağışlasın cennetine alsın bizleri inşaAllah,💞✨✨

4. Ocalh Ocalh
7. S sibellcim
8. love_story love_story
9. M mely15
12. Nzlnaz Nzlnaz
13. H Hufezaa
14. N Nana
15. ftemiz ftemiz
16. F frenzy80
17. Oriana Oriana

Cüzler de sıralamaya göre mi? Ben 19.cüzü mü okuyacağım yani?
Her hafta aynı cüz okunacak değil mi?
Bayramdan sonra başlanacak dedin. Diğer ramazana kadar mı sürecek bir de?

Cüzler de sıralamaya göre mi? Ben 19.cüzü mü okuyacağım yani?
Her hafta aynı cüz okunacak değil mi?
Bayramdan sonra başlanacak dedin. Diğer ramazana kadar mı sürecek bir de?
Kuzum bu sıraya göre başlayıp her hafta bir sıra kayarız. Mesela ben ilk hafta ilk cüzü okuduysam 2. Hafta 2. Cüzü okurum, 3. Hafta 3.cüzü okurum. Böylece aslında kendi hatmimizi de yapmış oluruz. Bayramdan sonraki cumaya başlayacağız. Ne kadar süre ilerlersek o kadar çok hatim yapmış oluruz. Toplu dua hatmi yapacağız zaten. 😊

Kuzum bu sıraya göre başlayıp her hafta bir sıra kayarız. Mesela ben ilk hafta ilk cüzü okuduysam 2. Hafta 2. Cüzü okurum, 3. Hafta 3.cüzü okurum. Böylece aslında kendi hatmimizi de yapmış oluruz. Bayramdan sonraki cumaya başlayacağız. Ne kadar süre ilerlersek o kadar çok hatim yapmış oluruz. Toplu dua hatmi yapacağız zaten. 😊
Böyle güzel olur, ben de bu şekilde düşündüm 👍🏻

Böyle bir hatmim daha vardı. Dediğin gibi kaymalı. 30.cüz kime denk gelirse o duasını yapıyordu. :KK36:
Rabbim bu mübarek günlerde azımızı çoğa saysın ve bize Rahman ve Rahim isimleriyle muamelede bulunsun. Duamız olmasa Rabbimizin katında ne ehemmiyetimiz var.:KK43:

Böyle bir hatmim daha vardı. Dediğin gibi kaymalı. 30.cüz kime denk gelirse o duasını yapıyordu. :KK36:
Rabbim bu mübarek günlerde azımızı çoğa saysın ve bize Rahman ve Rahim isimleriyle muamelede bulunsun. Duamız olmasa Rabbimizin katında ne ehemmiyetimiz var.:KK43:
İnşallah, amin. Önemli olan Kuran-ı Kerim’i gündelik hayatımızın bir parçası yapmak. Sizlerin de vesilesiyle birbirimizi teşvik ederek bunu yapacağız Allah’ın izniyle 🤲🏼🤲🏼

İnşallah, amin. Önemli olan Kuran-ı Kerim’i gündelik hayatımızın bir parçası yapmak. Sizlerin de vesilesiyle birbirimizi teşvik ederek bunu yapacağız Allah’ın izniyle 🤲🏼🤲🏼
KURAN o kadar güzel bir şifa kaynağı ki hayatımda o düzeni oturtmak isterken karşıma bu topik çıkması hayatta tesadüf yoktur :)

Aynen...Tek kalınca şeytan daha çok uğraşıyor, malûm. Birbirimizin hayırhahı olabilirsek ne mutlu. :KK200:

Ben bu yıl 2020 için "Farklı olacak, artık hayatımda manevi adımlar atmalıyım." demiştim ve ocak itibariyle düzenli kaza namazlarına başladım. Arkasından tesbihatları tam yapmayı hedef koydum.
🌻Sabah namazını arkası La yestevi
🌻Öğle namazı arkası Fetih suresi,
🌻İkindi Nebe süresi,
🌻Akşam La yestevi,
🌻Yatsı amenerresulü nü
🌻Bazen kabir arkadaşım Mülk süresini ve maddi ve manevi zenginlik, fakirlik görmemek için Vakıa'yı eklemeye çalışıyorum.
💣Hedefim hergün Yasin süresiyle başlamak. (Arada mübinli)

Rabbim günü 5 e bölmüş. Ben de günlük hayat koşturmasında namazla durup dinlenmezsem, yatağa yatınca "Bugün Allah için ne yaptın?" sorusuna acı acı "hiç" cevabı veriyorum. Bunu da bu yıl daha da değiştirmek istedim.

Şimdi madem bu güzide topluluk oluştu elhamdülillah. (Vesile olandan Allah razı olsun.) Bugün karar verdim. Hangi cüzdeysem o cüzün mealini/ tefsirini de O hafta okuyup bitirmeyi hedef koydum. Böylece iki türlü hatim yapma şerefine nail olurum inşaallah. Ne dersiniz, güzel olmaz mı sizce de?🥰

Kızlar dualarınızı bekliyorum.

Aynen...Tek kalınca şeytan daha çok uğraşıyor, malûm. Birbirimizin hayırhahı olabilirsek ne mutlu. :KK200:

Ben bu yıl 2020 için "Farklı olacak, artık hayatımda manevi adımlar atmalıyım." demiştim ve ocak itibariyle düzenli kaza namazlarına başladım. Arkasından tesbihatları tam yapmayı hedef koydum.
🌻İkindi Nebe süresi,
🌻Akşam La yestevi,
🌻Yatsı amenerresulü nü
🌻Bazen kabir arkadaşım Mülk süresini ve maddi ve manevi zenginlik, fakirlik görmemek için Vakıa'yı eklemeye çalışıyorum.

Rabbim günü 5 e bölmüş. Ben de günlük hayat koşturmasında namazla durup dinlenmezsem, yatağa yatınca "Bugün Allah için ne yaptın?" sorusuna acı acı "hiç" cevabı veriyorum. Bunu da bu yıl daha da değiştirmek istedim.

Şimdi madem bu güzide topluluk oluştu elhamdülillah. (Vesile olandan Allah razı olsun.) Bugün karar verdim. Hangi cüzdeysem o cüzün mealini/ tefsirini de O hafta okuyup bitirmeyi hedef koydum. Böylece iki türlü hatim yapma şerefine nail olurum inşaallah. Ne dersiniz, güzel olmaz mı sizce de?🥰

Maşallah, Allah devamlılığını da nasip etsin. Ne güzel şeyler yazmışsın.
Meal konusunda ben de Ramazan’dan önce öyle devam ediyordum. Ancak daha önce hiç tefsir okumadım. 🤔 Tavsiye edebileceğin anlaşılır bir kitap var mı takip için?

‘Bugün Allah için ne yaptın?’ ya da ‘Bugün hiç elhamdulillah dedin mi?’ sorusu gerçekten çok önemli. Bazı günler hayat koşturmacasına dalıp bu soru kafamızı yastığa koyunca aklımıza geliyor, hele bir de cevabı ‘Hiç’ ise boş yere geçmiş koca bir gün acı veriyor gerçekten 😔

🌻İkindi Nebe süresi,
🌻Akşam La yestevi,
🌻Yatsı amenerresulü nü

maşallah ne güzel hedefleriniz var rabbim devamını nasip etsin

X