Hadise - Düm Tek Tek (Eurovision 2009 Türkiye)

Hadise - Düm Tek Tek (Eurovision 2009 Turkiye)

• Çok beğendim,kesin ilk 3'e gireriz

OY: 203 73,0%
  • Hiç beğenmedim Türkçe olmalıydı

OY: 10 3,6%
  • Kesinlikle harika

OY: 45 16,2%
  • Kararsızım

OY: 14 5,0%
  • Diğer (yorumunuz)

OY: 6 2,2%

• Ankete Katılan
    278
çok güzel bir şarkı.Hadisede süper yani görünüşü ,dansı ve rahatlığıyla çok güzel.

seneye katılsaydık keşke bu şarkıyla, yazık olacak.. ülkeler ermenistanın yanında , avrupa gizliden destekliyor

Çok beğendim açıkcası ben kaydirigubbakcemile5
Sanki yıllardır bildiğimiz bir şarkı gibi içten ve sıcak geldi bana rahatsız etmiyor insanı
Eğlendiriyor :dance::teytey:
Ama Hadise çok iyi dans edemiyor yani yılbaşında öyleydi
Sanıyorum ki kendini geliştirecektir
Şovunu iyi hazırlarsa derece gireriz diye düşünüyorum belki:hooray: oluruz

Valla ben çok beğendim...:lepi:
İndirip telefonuma bile yükledim.
:teytey:

iyi parça ama bu sene şu televoting denilen sistem yokmuş..yani gurbetçi oyları bi işe yaramıyor diye duydum..Umarım doğru değildir..

Hadiseden herzamanki gibi buda cok basarili bir calisma olmus kaydirigubbakcemile2

yani yüz uzerinden iki yuz :lepi:

kesinlikle ses getiricek bir parca

ama tabi isleyisler istedigimiz gibi olmayabilir

rimi rimi ley gibi parcalarla cikarsak gerci tabi bizden bisi olmaz ama neyse -tatlicadiarzu-

bence şarkı harika
hadise de harika.hadisenin şovuna dansına denilecek laf yok
bu sene ortalığı yıkacaz:lepi:

Ben şarkıya bayıldım,harika bi şarkı olmuş valla...............
Helal olsun.........

bende beğendim akılda kalıcı, güzel bir sahne şovuyla hoş duygularuyandırıyor ...puan alır almaz ama bu şarkının uygunluğunu değiştirmez bence...

Nedir bu Eurovision ya... Bu yarışmada birinci olsak ne olur, olmasak ne olur? Hiçte önemli değil.

Eurovision Şarkı Yarışması, Avrupa Yayın Birliği (EBU)'nin her yıl Avrupa ülkeleri arasında düzenlediği dünyanın en ünlü ve uzun soluklu şarkı yarışmasıdır. 1956'da başlayan Eurovision macerası, İtalya'nın ünlü Sanremo Şarkı Festivali'nde doğdu. 24 Mayıs 1956'da İsviçre'nin Lugano kentindeki Kursaal Tiyatrosu'nda gerçekleştirilen ilk gecede İsviçre, Hollanda, Belçika, (Batı) Almanya, Fransa, Lüksemburg ve İtalya "ikişer şarkı" ile yarıştılar ve ev sahibi ülke İsviçre'den Lys Assia, "Refrain" adlı şarkı ile ilk Eurovision birincisi olarak tarihe geçti. Eurovision Şarkı Yarışmalarında kazanan ülkenin, bir sonraki yılın organizasyonunu düzenlemesi, birkaç istsina dışında, hiç bozulmayan bir gelenektir. Bugüne değin İrlanda tam 7 kez birinci olarak yarışmaya en çok ev sahipliği yapan ülke oldu. Britanya, Fransa ve Lüksemburg 5, İsveç ve Hollanda ise tam 4 kez bu yarışmayı kazandı. Türkiye de dahil olmak üzere bir çok ülke ise ancak bir veya iki kez birinci olabildi. Finlandiya ve Portekiz gibi uzun yıllardır bu yarışmaya katılan ve önemli bir derece alamayan ülkeler ile birlikte, Letonya ve Ukrayna gibi Eurovision macerasına henüz atılmışken yarışmayı kazanmış çok yeni ülkeler de var.

EBU'nun tahminine göre Eurovision, her yıl ortalama 250 milyon TV seyircisi tarafından izlenmekte ve bu sayı her yıl giderek artmaktadır. Ülkelerin çoğu Eurovision'a göndermek üzere her yıl ulusal yarışma düzenliyor ve şarkının belirlenmesi için, artık günümüzde her alanda yaygınlaşan halk oylamasına başvuruyor. Buna karşın bazı ülkeler ise doğrudan sanatçıyı seçerek beste siparişi vermeyi tercih ediyor. Halkın telefon, vb iletişim kanalları ile oylamaya katılması anlamına gelen "televoting", 1997'de Dublin'deki yarışmada ilk kez uygulamaya konulan ve 2003 yılından itibaren de yarışmaya katılan tüm ülkeler için zorunluluğu olan bir kural. Ancak yarışma, en önemli dönüm noktasını 2004 yılında geçti. Tarihin garip cilvesidir, ilk kez Türkiye'nin ev sahipliğine denk gelen 2004 yılından itibaren Eurovision Şarkı Yarışması artık 2 aşamalı olarak gerçekleşmektedir. Bir başka ifade ile artık her yıl bir değil, iki tane Eurovision yapılıyor diyebiliriz! İkinci aşama olan büyük finale, önceki yılın en başarılı 10 ülkesi ile birlikte, yarışmaya en çok finansal katkıda bulunan ve EBU tarafından 4 büyük olarak adlandırılan Britanya, Fransa, Almanya ve İspanya doğrudan katılmakta, finale kalan diğer şarkılar ise yarışmanın birinci aşaması olarak görülen ve bir bakıma yarı final olarak adlandırabileceğimiz eleme gecesinde (qualifier round) belli olmaktadır.(alıntıdır)

yardımcı olmuştur umarım..​

eferin kısss bilgi sahibi olak dimee genişş çerçeveden bakak:) bence eurovision ülkemizi tanıtmak amacı adı altında çok güzel bi etkinlikk... gelelim hadiseye şahıs olarakk sevmesemde bu düm tek tekden sonramm epey bi hoşlaşmaya başladım kendisindenn şarkıya lafımm yokk 2009 eurovisiondaa dereceye gireceğimizi umut eder saygılar sunarım-tatlicadiarzu-

laelaelaelaelae
ben eurovision şarkı yarışmasının hiçde önemli olmadığını dile getirdim. Her yıl "Eurovision'a kim katılacak, nasıl bir şarkıyla yarışmaya gireceğiz v.s." gibi polemiklerle bu yarışmayı ulusal bir mesele haline getirmek çok saçma. İster birinci ol, İster sonuncu ol. Bu kadar abartılmasın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…