hadi yarışarak zayıflayalım her pazar en çok zayıflayan 1. olsun

KİLO VERMEK İÇİN
- Düzenli egzersiz yapmak kilo vermek için yerine getirmeniz gereken önemli aşamalardan biridir. Günde en az 30 dakika egzersiz yapmaya çalışın. Sabahları yapacağınız 15 dakikalık bir yürüyüş ve öğleden sonra ya da akşam yapacağınız 15 dakikalık bir yürüyüş ile günlük egzersiz limitinizi tamamlayabilirsiniz.
- Her gün en az 3 öğün yemek yemelisiniz. Kahvaltı öğününü atlamamak kilo kontrolünüzü daha kolay sağlamanıza yardımcı olacaktır. Karnınız aç olmasa da öğünlerinizi atlamamak adına hafif bir şeyler tüketmelisiniz.
- Taze sebze ve meyveleri öğünlerinizden eksik etmemelisiniz. Alışkanlığınızın olmaması taze sebze ve meyve tüketmenize engel oluşturmamalıdır. Bu alışkanlığı edinmeye çalışmak daha sağlıklı beslenmenize yardımcı olacak ve kilo kontrolünü sağlayacaktır.
- Posa içeriği ve vücudumuzun temel enerji gereksinimini karşılayan ekmek ve tahıl ürünlerini öğünlerinizden çıkartmayınız.
- Doymuş yağ içeren maddelerden uzak durmak gerekir. Doymuş yağ içeren margarinler, kuyruk yağı ve tereyağı gibi yağlar sakıncalıdır. Besinleri kızartma işlemi uygulamadan haşlama, buğulama veya fırında yaparak tüketmeye çalışmak doymuş yağ alımının azalmasına yardımcı olacaktır.
- Kilo kontrolünde su tüketimi de oldukça önemlidir. Bedensel işlevlerin sürdürülebilmesi için suya ihtiyaç vardır. Sağlıklı bir yaşam sürdürebilmek için yeteri miktarda su ve sıvı alınmalıdır
- Fazla miktarda alkol tüketmek kilo kontrolünü zorlaştıracaktır.
- Tuz ve tuzlu maddeler diyette aşırı miktarda olmamalıdır. Sofra tuzunun yanında her türlü tuzlu gıdayı alırken dikkatli olmak gerekir. Sucuk, salam, bazı peynir türleri, salça, sodalı içecekler ve karbonatın fazla miktarlarda tuz içerdiği unutulmamalıdır.
- Diyette basit şekerlerden kaçınmak gerekir. Şeker ihtiyacı meyvelerden karşılanabilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese günaydın arkadaşlar bende akşam1 saat yürüyüş yaptım rahatlamış olarak uyudum ( çalışınca zor ) inşallah fırsat buldukça yürüyeceğim bakalım hırslı arkadaşlar var hadi bakalım kendimizi zinde tutalım yoldan şaşmayalım :) yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz kendinizi fazla yormayın siz bu hafta misafir sayılırsınız hırs yapıtta bizleri geçmeyin ona göre. :)))))

bu hafta senden bol kilo gidecek anladım ben.

gidecek canım hic kacarı yok sabah 8 den 9 a kadar yürüyüşümü yaptım sonra hafif bir kahvaltı kendimi iyi hissediyorum şimdi ev işleri beni bekliyor bugün kızımda evde akşamüstü de onunla cikariz biraz herkese bol hareketli az kalorili gunlerrrrr

Kizlar dun yediklerimi yazayim hemen; sabah:1 dilim kepekli ekmek, peynir, 3 zeytin
Ogle: 3 kasik sebze yemegi,1 kase corba
Ara: yarim ayva
Aksam: 1 kase corba, salata
Ara: 1kase yogurt
Aksam 30 dk hizli tempoda yuruyus yaptim.

maşallah harikasın azmin süper devam edersen yaza tam bir taş çıtır olacaksın inş :)
ay inşallah hepbirlikte
cıtır olmak ne güzel olurdu
sole rahat rahat yollarda yürümek
suram cıktı dıye takmadan

diyet yaparken kabızlık ıster ıstemez oluyor
benım normalde sorunum yoktur
ama diyet psıkolojisi yedıklerimizin azalması ıster ıstemez yapıyor

su içiyormusun canım.bence bu hafta iyi bir sonuç alacaksın.baklavaya bile hayır demişsin.
ya ınsallah sole kıpırdasın artık dıyorum tartı
suda içiyorum her yemekten once 3 bardak kadar
gun ıcınde 20-12 bardak
bırlıkte başladık sen ne güzel 5.5 kılo verdın
bendende gitseydi
ama bu grup cok ıse yaradı
benkı baklavaya hayır dedim

Günaydın kızlar çok güzel gidiyorsunuz devam. .. ben çok Hasta oldum kafamı kaldıramıyorum iki ggündür sporumu da yapamıyorum ama hic birşey de yiyemiyorum dikkat edin kızlar kendinize gerçekten çok kotüymüş bu hastalık. ..

kızlar bende bu hafta hırs yaptım 65 leri görmek istiyorum artık uff ya 69 a dustukten sonra hıc ılerleyemedı gram gram vermeye basladım 3 gundur yatmadan 1 er saat yuruyus yaptım bu aksam kayınvaldeme gıdeceğız erken donersek yuruyecegım donemezsek yarın devam :)

gecmıs olsun canım bol vitamin al bende hastalığa yakalanmamak için multi vitamine basladım bir de rejim yapuyoruz< ya bu da vucudu ıster ıstemez bıraz yorgun dusurecektır.

Bugün okulda çok canımı sıktılar,eve geldim,hırsımı yiyeceklerden çıkardım,şimdi suçluluk duygusundan öleceğim.Bu kadar kilo alma sebebim de sinirlenince üzülünce hep yememdi,ama insanın güvendiği bir meslektaşı arkasından iş çevirince sinirlenmemek mümkün değil...

kızlar yaa ben dünden bugüne 800gr almısım ya neden olduki, adet dönemimde uzak, of morelim çok bozuk üstelik dün tam olarak baslamıstım dikkat etmeye bugünde iyi gidiyorum sanki,

Sabah : yarım litre su
bir fincan sekersiz kahve
bir lokma kek

ögle : iki çatal patates
1,5 dilim tereyaglı ekmek (diyet yag)
1 zeytin, çatalın ucuyla peynir, bir lokma kek

simdi yürüyüs yapmaya gidecegim, gitmeden önce mekik çekecegim.

Canim ya cok geçmiş olsun vitaminli seyler tüketmeye çalış ki çabuk toparlan

Hoşgeldin ins düğüne kadar istedigin kiloya ulasirsin

Tatlim yulaf değil yulaf kepegi aktarlarda var

bende arada yulaf ezmesi ile yogurtyıyorum hatta unsuz yulaf ezmelı kurabıye bıle yapıyorum
kepek yulaf ezmesi yogurt kuru meyvalar ornegın yaban mersını , kara uzum gibi
tarcın tatlandırıcı karıstırıp kasık kasık tepsıye dızıyorum sonra yavas yavas pısırıyorum canım cok tatlı ısterse
cayın yanına ara ogunde yıyorum 1-2 tane
isterseniz deneyin cok guzel oluyor 1 dılım cıkolatadan bıle az kalorisi

iki gündür fırsat bulup giremedim bitürlü 2. haftam bugüne kadar iyi gidiyordum ama biraz önce karnım inanılmaz acıktı dayanamadım kaçırdım sanki akşama az yiyip dengelemem lazım neler yemişim yazıyımda azcık utandırıyım kendimi :26:

sabah: nesfit sütle
ara: yarım peynir tatlısı
öğlen: yarım salatalık, 1 domates,1 biber ,1tane taze soğanın üzerine zeytin yağı bir tatlı kaşı kadar, üstünede 2 kaşık tuzsuz lor peyniri yanındada 1buçuk dilim ekmek :18: bildiğiniz abartmışım ama yedim gitti
akşam: 2 tane haşlanmış yumurta beyazı yemeyi planlıyorum üzerine pul biber ve karabiberle 2 tanede köz biber yapıcam

off öğlenim aldı başını gitti bu hafta veremem büyük ihtimal tatlı bile yedim yani neyse önümüzdeki hafta gider artık

leyla88 sen bize şaka mı yapıyorsun.çok sağlıksız bir menü bu.bununla kiloda alırsın sağlığındanda olursun.lütfen dikkat et.

canım benim.sen yaparsın .nedemek yapamam zararın neresinden dönsen kardır. Benimde zor haftam.24ü benim regl günüm.iştahım açık kendimi zor dizginliyorum.inşallah kilo almadan vererek ilk regl öncesi haftayı atlatmış olacam.

kizlar dun yediklerimi yazayim hemen; sabah:1 dilim kepekli ekmek, peynir, 3 zeytin
ogle: 3 kasik sebze yemegi,1 kase corba
ara: Yarim ayva
aksam: 1 kase corba, salata
ara: 1kase yogurt
aksam 30 dk hizli tempoda yuruyus yaptim.

tebrik ederim canım aynen devam

benimde 24 ve 28i arası gelicek canım ondan belkide sürekli canım tatlı istiyoo doyduğumu fark edemiyorum bu hafta çok bi hedefim yok aslında gramda olsa verirsem çok mutlu olucam sonuçta bu kiloları kolay almadık :) ahh bi 70leri görsem bu hafta uçucam mutluluktan 79.900 bile olsam olur

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…