Hadi Kızlar Artık Bize de Bir Ev Alalım!

ayse87

Guru
Kayıtlı Üye
24 Eylül 2011
122
24
Arkadaşlar 7 yıllık evliyiz ve artık ev almak istiyoruz aslında çok geç bile kaldık ama düğün borcu, gezme tozma derken hep erteledik.Faizler her ne kadar yüksek olsa da artık 1 yıl daha ertelemek istemiyoruz.

Aylık ikimizin geliri 6200 TL...Şu anki kiramız 700 TL...Elimizde 15.000 peşinat var sadece...Birde 40.000 TL değerinde arabamız var.Birde en önemlisi başka bir kredi veya borcumuz yok tek kredi kartı ve 1000 lira kadar bir borcumuz var sadece.Eşimle hesabımıza göre kira derdimiz olmadan yani hemen eve geçersek 3400 TL rahat kredi ödemesi yapabiliriz.Bu parayı 2-3 yıl biriktirip öyle ev almaya kalksak bu seferde 2-3 yıl sonra ev fiyatları yerinde saymayacak ve artacak illaki, faizler ne olur o da belli değil mantıklı gelmiyor yani.Vade olarak mümkün olan en kısa vadeyi düşünüyoruz.Eşim arabayı satmak istemiyor bende istemiyorum çünkü alacağımız araba yine en kötü 30000 civarı olacak, aslında bu da peşinat açısından sıkıntı yaratıyor.Bulunduğumuz yerde aradığımız 3+1 ev fiyatları 150-170 civarında.Kredi alma noktasında sıkıntı yaşayacağımızı sanmıyorum eşimin kredi puanı 1800 üzerinde benimki ise 1400 lerde. Peşinat için tüketici kredisi çekmek mantıklı değil dimi? Özellikle tecrübeli arkadaşlardan fikir istiyorum.

Bu konuda tecrübeli arkadaşlar bir yol gösterirse memnun olurum.

Son düzenleme:
150.000 liraya bir ev beğendik arkadaşlar fakat kesin değil henüz.Bu ev için bu fiyat üzerinden 38.000 nakit ihtiyacımız var.En fazla 112.000 kredi kullanılabilirmiş.

Bir fikri olan var mı acaba?

Ödemeleri nasıl size uyar mi o önemli yüzde 75 verir ev kredisi üstüne ihtiyaç çekebilir siniz biz oyle yaptık ödemede zorluk cekmezseniz en iyisi kendi evinde oturmak tabiki

Hangi şehir ben onu merak ettim 150.000 ev iyiymiş

Bankalar ekspertiz değerinin %75'ne kredi verir. Kalanı için ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz. Geliriniz gayet iyi. Azcık tasarruf yapın, kredi kartına daha az harcama vs gibi. Çok rahat alırsınız. Eski bankacıyım ne krediler çekenler var. 2 yıl tasarruf yeterli diye düşünüyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…