Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
azerin teşekkürler eklediğin için canım :KK16:
en azından insan yoldaşlarının olduğunu bilince derdi bi nebze daha azalıyor sanki...:KK43:
ben kısaca bugünkü maceramı anlatayım...
dün öğleden sonra başladık ama ne başlama allahım görmelisiniz sanki evde büyük bi aktivite var gibi, nişan merasimi sanki alkışlamalar ödüller aman yarabbi :KK53::KK53:
bezini çıkardım üstüne bol bol yaptı bi iki kez lazımlığa oda iki damla yapıp kalktı ardından yere koltuğa allah ne verdiyse...sabır gazel dedim düzelecek sabret diye diye besmele çekip devam ettim :KK43:
gece bağladım çünkü süt içtiği için epey yapıyo gece şimdilik geceleri bağlıyacam bakalım zaman ne gösterir...
bugünde sabah kalkar kalkmaz o daha uyku mahmurluğunda iken hemen bezini çıkarıp oturttum, uzun süre oturduktan sonra bi kaç damla yaptı..kaldırdım kahvaltıyı hazırlamaya gittim ve eşime de ikaz ettim sürekli oturt sor diye...
kahvaltıya oturduk yedik...tekrar oturttum yapmadı, kalkınca yaptı :KK43:
10 dakka sonra tekrar yaptı, tekrar tekrar derken akşamı ettik....tabi bi kaç sefer lazımlığa yaptı ama bi kaç damla..akşam üzeri lazımlıkta iken ağladı kalkıcam diye demekki yok diye kaldırdım tam kaldırdım bi baktım ayakta ıkınıyor :KK53::KK53: aman dur dur dedim hemen oturttum kakasını yaptı, tabi birlikte çişinide..nasıl sevindik öptük kucakladık ödül verdim alkışladık eşimle beraber...havalara zıplattık vs aklınıza ne gelirse...
tuvalete götürüp birlikte döktük kakayı :) çok seviyor dökmeyi, ilk kez kakasını görmüş oldu hadi dökelim annecim by by diyelim gitsin dedim by by dedi, suyu açayımmı dedim aç anne dedi :) açtım ve pis kaka böğhh atalım gitsin dedim ve döktük suyu :)
derken üzerini giydirdim birde ne göreyim koltuk sırılsıklam, çişinide yaptığı halde kakasıyla beraber tekrar çiş yaptı :KK43: sildim temizledim giydirdim..ne don kaldı ne pijama...
şuan lazımlıkta oturuyor :) koltuğa çıkarmak istedi olmaz desemde çıkardık yanımda bi yandan size yazıyorum bi yandan onla konuşuyorum hadi annecim çişin gelmiş bak hadi annem falan :) bilmem kalkıcak sanki :)
bakalım artık bugünde böyle geçti minnacık bi ilerleme yok...kakasını lazımlığa yapınca eşim diyorki ilerleme var bence bak kakasını yaptı diyo..:KK43: ama söylemedi ki dedim ben tesadüfen ıkınınca gördüm hemen oturttum dedim zaten yapmaya başlamıştı....bu ilerleme sayılırmı sizce....? kendimizi mi kandırıyoruz biz eşimle acaba :KK14::KK14::KK14:
bir posta yıkadım donları eşofmanları...giyecek bişey kalmadı.....
onları astım, şimdi bi daha atıcam kısa yıkama programı var...orda yıkıyorum...bakalım yarın nasıl olcak...ben kararlı ve ısrarlıyım ama oğlum ne durumda acaba??
bşieyler söyleyin sizce fena gitmiyormuyuz, yoksa bizden bi köy kasaba olmazmı? :KK14::KK14:olacakmı sizce..devam edeyimmi :KK43:

evlat nasip olursa ilerde bende ugrasacagim demekki boyle :KK1:
ben acayip titizim ya ortaliga iserse filan ne yaparim bilmem :KK53:
ALLAH KOLAYLIK VERSIN HEPINIZE:KK16:

yok kuzu hatırlat değil

hatırlatma:KK9:

ara verdiğin dönemde wc yi hatırlatma ki bu isteksizliği devam etmesin

haa olur da kendi söyler,ister o zmn başka tabi

anaaa ciddimiiii bende hatırlat anlıyorumm:KK52::KK52:
iyi ama tamamen unutursa wc olayını tekrar başaa ooffff:KK37: sıyıracam

canım sizim çişler başlamış koyuverilmeye:KK9:
olsun morla bozmak yok:KK51:
ay öğleden beri bez varya altında ay ne rahatladık oda bende ikimizde çok mutluyuzzzzz:KK16::KK16:

en azından insan yoldaşlarının olduğunu bilince derdi bi nebze daha azalıyor sanki...:KK43:
dün öğleden sonra başladık ama ne başlama allahım görmelisiniz sanki evde büyük bi aktivite var gibi, nişan merasimi sanki alkışlamalar ödüller aman yarabbi :KK53::KK53:
bezini çıkardım üstüne bol bol yaptı bi iki kez lazımlığa oda iki damla yapıp kalktı ardından yere koltuğa allah ne verdiyse...sabır gazel dedim düzelecek sabret diye diye besmele çekip devam ettim :KK43:
gece bağladım çünkü süt içtiği için epey yapıyo gece şimdilik geceleri bağlıyacam bakalım zaman ne gösterir...
bugünde sabah kalkar kalkmaz o daha uyku mahmurluğunda iken hemen bezini çıkarıp oturttum, uzun süre oturduktan sonra bi kaç damla yaptı..kaldırdım kahvaltıyı hazırlamaya gittim ve eşime de ikaz ettim sürekli oturt sor diye...
10 dakka sonra tekrar yaptı, tekrar tekrar derken akşamı ettik....tabi bi kaç sefer lazımlığa yaptı ama bi kaç damla..akşam üzeri lazımlıkta iken ağladı kalkıcam diye demekki yok diye kaldırdım tam kaldırdım bi baktım ayakta ıkınıyor :KK53::KK53: aman dur dur dedim hemen oturttum kakasını yaptı, tabi birlikte çişinide..nasıl sevindik öptük kucakladık ödül verdim alkışladık eşimle beraber...havalara zıplattık vs aklınıza ne gelirse...
tuvalete götürüp birlikte döktük kakayı :) çok seviyor dökmeyi, ilk kez kakasını görmüş oldu hadi dökelim annecim by by diyelim gitsin dedim by by dedi, suyu açayımmı dedim aç anne dedi :) açtım ve pis kaka böğhh atalım gitsin dedim ve döktük suyu :)
derken üzerini giydirdim birde ne göreyim koltuk sırılsıklam, çişinide yaptığı halde kakasıyla beraber tekrar çiş yaptı :KK43: sildim temizledim giydirdim..ne don kaldı ne pijama...
şuan lazımlıkta oturuyor :) koltuğa çıkarmak istedi olmaz desemde çıkardık yanımda bi yandan size yazıyorum bi yandan onla konuşuyorum hadi annecim çişin gelmiş bak hadi annem falan :) bilmem kalkıcak sanki :)
bakalım artık bugünde böyle geçti minnacık bi ilerleme yok...kakasını lazımlığa yapınca eşim diyorki ilerleme var bence bak kakasını yaptı diyo..:KK43: ama söylemedi ki dedim ben tesadüfen ıkınınca gördüm hemen oturttum dedim zaten yapmaya başlamıştı....bu ilerleme sayılırmı sizce....? kendimizi mi kandırıyoruz biz eşimle acaba :KK14::KK14::KK14:
onları astım, şimdi bi daha atıcam kısa yıkama programı var...orda yıkıyorum...bakalım yarın nasıl olcak...ben kararlı ve ısrarlıyım ama oğlum ne durumda acaba??
bşieyler söyleyin sizce fena gitmiyormuyuz, yoksa bizden bi köy kasaba olmazmı? :KK14::KK14:olacakmı sizce..devam edeyimmi :KK43:

canım allah kolaylık versin çok zor bu çiş kaka olayları:KK31:
benım oğlum 31 aylık 18.gün pes ettim bugun bez bağladım
hiç kendisi sölemedi ilk günden beri hep ben götürünce yapıyodu ben unutursam altına
biz ara verdik şimdilik ikimizde çok yorulduk

daha dur kız dün 1 bugün iki
en az bir hafta bıkmadan usanmadan uğraşmak lazım baktın ilerleme hiç yok o zmn ara verirsin
bi de psikologlar kakaya pis öğğğ iğrenç fln demeyin diyolar
sevmek lazımmış sevdirmek lazımmış :KK9:
amin tiwim aminnn
anaaa ciddimiiii bende hatırlat anlıyorumm:KK52::KK52:
iyi ama tamamen unutursa wc olayını tekrar başaa ooffff:KK37: sıyıracam

canım sizim çişler başlamış koyuverilmeye:KK9:
olsun morla bozmak yok:KK51:
ay öğleden beri bez varya altında ay ne rahatladık oda bende ikimizde çok mutluyuzzzzz:KK16::KK16:
ha şöyle ilişkiniz bi düzene girsin önce
elbet öğrenecek ama 3 ama 5 yaşında :KK37:

biz de son cisle kakayi yari kulota yari lazimliga yapip gunu bitirdik:KK37:
yikadim bezini taktim birazdan uyur ama yine de unutmasin diye soruyorum cis var mi diye:KK53:
camasirlar da yikandi astim
yarin yine basliyoruz hadi bakalim:21::21::21:

sen irezil i nerden biliyon gıııı

bu arada şimdi wc yw accık ucundan çiş yaptık :KK76::KK76::KK76:
Irezil bizde de şaka mahiyetinde kullanılır:KK9:
Aynı durumdayız canım merak etme:KK1:daha basindayiz yolun ogrenicekler:KK34:
Twim bizde titizdik annem şimdi bi elimiz kakada bi elimiz cisde:KK9:
hiç kendisi sölemedi ilk günden beri hep ben götürünce yapıyodu ben unutursam altına

Siz dinlenin bacim accik biraz da Biz yorulalim:KK51:

Son düzenleme:

18. gün pesmi ettinn :KK53::KK53::KK53::KK53: yaaaaa of yaa benim işim zor desene :KK43: 18 gün uğraşıp sonra vazgeçmek de çok kötü yaa valla yıkılır insan resmen az buz değil 18 gün bu yaa...
valla iyice gözüm korktu benim :KK43: :KK14::KK14::KK14::KK14:

hahaha simdi duzeltiyorum:KK9:irezil aney:KK37::KK9::KK9::KK9::KK9:
bu arada benim kiz hala cis yapmadi:KK37:
azerinnn sen gecen sene actin bu konuyu ben senin kuzu alistidiye hatirliyordum hatta bu aksam bir bakiyim bu hatunlar nasil alistirdi diye seni tekrar gorunce sasirdim.benimde oglum 2.5yasinda bende 3gundur gunduz bezi cikartiyorum ama cis arada tuvalete denk geldide kaka 1defa tuvalete yapti gerisi hep kuloda :KK43:(cok zor geliyor bu egitim bana insallah badarili olurum yani anliycaniz bende artik aranizdayim :-))

18. gün pesmi ettinn :KK53::KK53::KK53::KK53: yaaaaa of yaa benim işim zor desene :KK43: 18 gün uğraşıp sonra vazgeçmek de çok kötü yaa valla yıkılır insan resmen az buz değil 18 gün bu yaa...

ya sorma bundan 5 gün önce asla pes etmicem diyodum 1 ayda olsa uğraşacam
ama baktım çocuğun üstüne çok gidiyorum ara verekim dedim
her çocuk bir değil inşallah seninki öğrenir
benim oğlan çok hevesliydi hemen öğrenir diyodum ama öyle olmadı:KK5:
önümüzdeki ay yine başlarız belki inşallah ozaman artık.....

ha şöyle ilişkiniz bi düzene girsin önce
elbet öğrenecek ama 3 ama 5 yaşında :KK37:[/QUOTE]

evet ya önce bi affettireyim kendimi oğluşuma öpüşüp koklaşıp sevişelimmm:KK16::KK16:
ee yani eninde sonunda öğrenecek hangi çocuk bezli kalmış:KK37:

Irezil bizde de şaka mahiyetinde kullanılır:KK9:

Aynı durumdayız canım merak etme:KK1:daha basindayiz yolun ogrenicekler:KK34:

Twim bizde titizdik annem şimdi bi elimiz kakada bi elimiz cisde:KK9:

Siz dinlenin bacim accik biraz da Biz yorulalim:KK51:

çalışın bakalım canımm rabbim boooll sabır versin:KK54:

bir aya kadar belki katılırız yine aranıza ama yinede takipteyim:KK16:

biz de son cisle kakayi yari kulota yari lazimliga yapip gunu bitirdik:KK37:
yikadim bezini taktim birazdan uyur ama yine de unutmasin diye soruyorum cis var mi diye:KK53:
camasirlar da yikandi astim
yarin yine basliyoruz hadi bakalim:21::21::21:
öyle böyle derken sen de dalıverdin bu işe heee:KK1::KK1:
azerinnn sen gecen sene actin bu konuyu ben senin kuzu alistidiye hatirliyordum hatta bu aksam bir bakiyim bu hatunlar nasil alistirdi diye seni tekrar gorunce sasirdim.benimde oglum 2.5yasinda bende 3gundur gunduz bezi cikartiyorum ama cis arada tuvalete denk geldide kaka 1defa tuvalete yapti gerisi hep kuloda :KK43:(cok zor geliyor bu egitim bana insallah badarili olurum yani anliycaniz bende artik aranizdayim :-))

gel cnm gel inşallah hep birlikte öğreticez bu işi

dün akşamki son durumumuz saat 10:45 gibi wc ye gittik 2-3 damla yaptı

bezini bağlayıp yatırdım yine çiş dedi gittik yapmadı

yine bezini bağlayıp yatırdım çiş dedi yine gittik yapmadı

bezini tekrar bağladım çiş dedi götürmeyecektim ama her söylediğinde götürmek gerekiyormuş ya

ona güvendiğinizi belli etmek için :KK37:

götürdüm bu sefer yaptı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: tabi bunları yaparken saat oldu 11:25

en son bezini bağlayıp yatırdım

sabaha karşı 05:30 da uyandım bi bakayım çiş yapmış mı dedim yapmamıştı

hemen uyandırıp wc ye götürdüm ağladı zırladı fln ben de dikkatini başka yöne çekmeye çalıştım

bi 3-4 dk bekledikten sonra kaldıracaktım yaptı kuzucum maşallah:nazar::nazar::nazar:

çıktık bezini tekrar bağladım ve uyuttum şimdi hala uyuyo

bakalım uyanınca kuru mu kalkacak ıslak mı :18::18::18:

bu arada çamaşırlarımız da bugün için hazır :KK53:

sanırım ben bunları yazarken uyanmış benim cadı ve kakasını yapıp da odadan çıktı

bezine yaptı tabii neyse temizledim kilot giydirdim

çiş var mı kızım giidelim mi dedim istemedi ben de zorlamadım

salona geçti ve altına çiş yaptı güne böyle başladık bakalım

bebeeem sen benim 1.5 ay durmadan ugrastigimi biliyomusun:KK9::KK9:erdeys 40 gun:KK53:ama o zaman 21 aylikti:KK19:
canim hosgeldin yok yahu ben 1.5 ay ugrastim ogrenmedi cadi bizden baska hemen hemen her kes ogrenmisti topikte:KK9::KK9::KK9:
öyle böyle derken sen de dalıverdin bu işe heee:KK1::KK1:

gel cnm gel inşallah hep birlikte öğreticez bu işi

dün akşamki son durumumuz saat 10:45 gibi wc ye gittik 2-3 damla yaptı

bezini bağlayıp yatırdım yine çiş dedi gittik yapmadı

yine bezini bağlayıp yatırdım çiş dedi yine gittik yapmadı

bezini tekrar bağladım çiş dedi götürmeyecektim ama her söylediğinde götürmek gerekiyormuş ya

ona güvendiğinizi belli etmek için :KK37:

götürdüm bu sefer yaptı :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52: tabi bunları yaparken saat oldu 11:25

en son bezini bağlayıp yatırdım

sabaha karşı 05:30 da uyandım bi bakayım çiş yapmış mı dedim yapmamıştı

hemen uyandırıp wc ye götürdüm ağladı zırladı fln ben de dikkatini başka yöne çekmeye çalıştım

bi 3-4 dk bekledikten sonra kaldıracaktım yaptı kuzucum maşallah:nazar::nazar::nazar:

çıktık bezini tekrar bağladım ve uyuttum şimdi hala uyuyo

bakalım uyanınca kuru mu kalkacak ıslak mı :18::18::18:

bu arada çamaşırlarımız da bugün için hazır :KK53:
daldim valla estos havalar da duzeldi:21::21:
oo masallah gece de kaldirmisin yok ya benim kiz baya cis yapiyo geceleri kaldirip cise goturmekle olmaz ogrensin biraz daha sonra:KK53:sonra kizar heruf dun de konusuyodu birak istediginde yapar yorma cocugu diye:KK19:onu biraksam gelin giderken bile bezle gider ayol:KK53::KK9::KK9::KK9::KK9:
sanırım ben bunları yazarken uyanmış benim cadı ve kakasını yapıp da odadan çıktı

bezine yaptı tabii neyse temizledim kilot giydirdim

çiş var mı kızım giidelim mi dedim istemedi ben de zorlamadım

salona geçti ve altına çiş yaptı güne böyle başladık bakalım

siz gune baslamisiniz estos bizimki dun gece bi o tarafa bi bu tarafa donup durdu tum gece kendisi uyudu ne beni uyuttu
burnu tiklaliydi sabaha kadar burnunuovup durdu
sonra sabah 8 de 2 kere hapsurdu ardarda anam bi baktim burnundan iki tane kocaman sey cikti:KK53::KK53::KK53::KK53:megerse uyumadan once kagit tikamis burunlarina hemi de kucuk de degil bi de cok yukariya gitmis bakmistim da bir sey gorememistim:KK53::KK53::KK53:sok oldum:KK53::KK53:sonra hemen uyudu kuzum:KK16:
bizim camasirlarimiz da hazir hadi bekliyoruz:21:

bebeeem sen benim 1.5 ay durmadan ugrastigimi biliyomusun:KK9::KK9:erdeys 40 gun:KK53:ama o zaman 21 aylikti:KK19:

canim hosgeldin yok yahu ben 1.5 ay ugrastim ogrenmedi cadi bizden baska hemen hemen her kes ogrenmisti topikte:KK9::KK9::KK9:

daldim valla estos havalar da duzeldi:21::21:
oo masallah gece de kaldirmisin yok ya benim kiz baya cis yapiyo geceleri kaldirip cise goturmekle olmaz ogrensin biraz daha sonra:KK53:sonra kizar heruf dun de konusuyodu birak istediginde yapar yorma cocugu diye:KK19:onu biraksam gelin giderken bile bezle gider ayol:KK53::KK9::KK9::KK9::KK9:

siz gune baslamisiniz estos bizimki dun gece bi o tarafa bi bu tarafa donup durdu tum gece kendisi uyudu ne beni uyuttu
burnu tiklaliydi sabaha kadar burnunuovup durdu
sonra sabah 8 de 2 kere hapsurdu ardarda anam bi baktim burnundan iki tane kocaman sey cikti:KK53::KK53::KK53::KK53:megerse uyumadan once kagit tikamis burunlarina hemi de kucuk de degil bi de cok yukariya gitmis bakmistim da bir sey gorememistim:KK53::KK53::KK53:sok oldum:KK53::KK53:sonra hemen uyudu kuzum:KK16:
bizim camasirlarimiz da hazir hadi bekliyoruz:21:

ne diyosuuunnnn:KK30::KK30::KK30::KK30:

ay iyiki nefesini fln kesmemiş bizimki de eskiden burnuna ne bulduysa dolduruyodu :KK9:

kağıt parçaları,şu minik lastik tokaları fln

2 kere burnundan çıkardım 1 kere de sokacakken yakaladım

ondan beri daha dikkatli davranıyorum :KK53:

senin cadı da benim oğluşa benzeyecek herhal 3-3,5 yaşında söyler :KK36::KK36:

X