Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
geçen yaz denemiştik bi hafta tam ara yatılı misafirlerim geldi mecburen bırakmak zorunda kaldım
geceleri bağlıyorum yapıyor bezine gündüz uyursa ozamanda altına muşamba seriyorum bazen yapıyo az uyursa kuru kalkıyo
benim ikinci çocuğum ama yinede insan acemi gibi oluyor ya
benim oğlum 31 aylık seninki nekadar canım
bizim tam 2 haftayı geçti hala sölemiyo çişini pufff:KK50:

canim sizi de listeye yazdim:KK9::KK9:

geçen yaz denemiştik bi hafta tam ara yatılı misafirlerim geldi mecburen bırakmak zorunda kaldım
geceleri bağlıyorum yapıyor bezine gündüz uyursa ozamanda altına muşamba seriyorum bazen yapıyo az uyursa kuru kalkıyo
benim ikinci çocuğum ama yinede insan acemi gibi oluyor ya
benim oğlum 31 aylık seninki nekadar canım
bizim tam 2 haftayı geçti hala sölemiyo çişini pufff:KK50:

benim de ikinci çocuğum ama dediğin gibi acemilik oluyo 24 aylık cnm

oğlum tam 3. denemede 3,5 yaşındayken söyledi nihayet çok zor alıştırdım

o yğüzden bunda da korkuyorum aynısı olcak gibi geliyo

az önce tuvalete ilk çişimizi salıverdik gitti :KK52::KK52::KK52::KK52::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

aayyyy gözünüz aydınlar olsuuunnnn:KK66:
bir çişe bu kadar seviniyoruz yaa:KK1:
hele bizim akşam ki kaka sevincimiz binayı salladı:KK1:
ben tam vazgeçmiştim bezini bağlamıştım oğlum bide anne kaka die geldi koştuk hemen lazımlığa yaptı ilk defa kendi söledi we yaptı
evdeki sevinç görülmeye değerdi:KK52::KK52:

Gunaydin kizlar:KK3:
demin kizimin tam bezini takicakken aklima geldi su 1.sayfadaki lazimliga oturan kuzularin fotograflarini gostereyim dedim:KK9::KK9:hemen lazimligini aldi geldi bezini cikarip oturdu ama hic bir sey yapmadan kalkti herhalde cisi yoktu olsun ya heveslendi ya buna da sukur:KK1:neyse ben de gaza gelip kulot giydirdim:KK53:tembihledim cis gelince soyle diye ama daha beklemedeyim:18:

az önce tuvalete ilk çişimizi salıverdik gitti :KK52::KK52::KK52::KK52::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK62::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK19::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66::KK66:

ben tam vazgeçmiştim bezini bağlamıştım oğlum bide anne kaka die geldi koştuk hemen lazımlığa yaptı ilk defa kendi söledi we yaptı
gozunuz aydin bacilar darisi basimiza:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:ahahaha nelere seviniyoruz ya:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
siz tuvalete mi ogretiyosunuz lazimliga mi:26:
Gözün aydın canım biz dün hiç denemedik :KK50:
Bu gün yine ben sabahı unuttum:KK17:
tanemim cocuk belkim yapacak ama sen hep unutuyosun accik acik gozlu ol soyle:KK53::KK9::KK9::KK9::KK9:

azerinncim bizimki biraz karışık

ilk aönce lazımlık aldım ilk ona çok hevesli oturdu 10 dk bi anne tisss diye gitti kendisi yaptı abisi yaptırdı hatta bende el işi yapıyorum oohh bu iş kolay olacak diyorumm kiiii.......

ertesi gün hayatta oturmadı lazımlığa ağlıyo oturmuyo soğuk soğuk poposuna değiyorya sanırım ondan

wc gitmek istedi kendi ben götürdüğüm müddetcede gayet güzel yaptı tabi kendisi sölemiyo daha

songünlerde wc ye gitmek istemiyo ağlıyo lazımlığı gösterdim yaparmısın diye evet evet dedi
heycanla 4,5 gündürde lazımlığa yapıyoruz

işte bölee:KK31:

Son düzenleme:
Aslında ortalığa yapacak korkusu var benede biraz ondan :KK17:
korkma tanemim pantolondan gecmii:KK53:
azerinncim bizimki biraz karışık

ilk aönce lazımlık aldım ilk ona çok hevesli oturdu 10 dk bi anne tisss diye gitti kendisi yaptı abisi yaptırdı hatta bende el işi yapıyorum oohh bu iş kolay olacak diyorumm kiiii.......

ertesi gün hayatta oturmadı lazımlığa ağlıyo oturmuyo soğuk soğuk poposuna değiyorya sanırım ondan

wc gitmek istedi kendi ben götürdüğüm müddetcede gayet güzel yaptı tabi kendisi sölemiyo daha

songünlerde wc ye gitmek istemiyo ağlıyo lazımlığı gösterdim yaparmısın diye evet evet dedi
heycanla 4,5 gündürde lazımlığa yapıyoruz

işte bölee:KK31:

evet canim sizinki braz karisikmis benim kiz da wc den korkuyo:KK1:
bu arada simdiye kadar 2 cis pantolona:KK37:

O korku bende de var:KK1:Ama ne yapalım mecbur öğrenecekler:KK9:
Benim kızlara wcye alıştırmaya çalışmıştım wcden her çıktıkların da salıyorlardı:KK53:Sonra lazımlığa oturtum ilk günden öğrendiler:KK53:Gece bile bağlamamıştım:KK19:Sonra lazımlığı bırakmak zor olmadı çünkü ilk başta wc eğitimi alıp başarılı olamamıştık her türlü yapıyorlardı:KK1:

2 cis kulota 1 cis lazimliga:KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:
zar zor oturttum lazimliga sonunda yapti hemi de siril siril:KK9::KK9::KK9:
ben de hesapladim:KK9: 5 saatte 3 kez cis yapmis madem oyle kulotla yatirayim dedim ama var ya odum kopuyo simdi cisini yapip uyanicak diye:KK30::KK30:
bi de alezi bulamadim oyle yatirdim iste insallah cis yapmaz:KK52::KK52::KK52::KK52:

korkma tanemim pantolondan gecmii:KK53:

evet canim sizinki braz karisikmis benim kiz da wc den korkuyo:KK1:
bu arada simdiye kadar 2 cis pantolona:KK37:

ee normal canım iki altına bir wc ye öle öle öğrenecekler inşallah
sizin kaç gün oldu başlayalı?
bizim 18 gün oldu hala sölemiyo ve çiş yapmaya gitmek istemiyo oyunu bırakamıyo ben götürüyorum yapıyo
bazen düşünüyorum acaba aramı wersem diye çocugumda bende yıpranıyoruz
31 aylık oldu sizce naapsam kızlar birazdaha bekleyimmi sölylermi çişini yoksa aramı vereyim??:KK5:

bizim 18 gün oldu hala sölemiyo ve çiş yapmaya gitmek istemiyo oyunu bırakamıyo ben götürüyorum yapıyo
31 aylık oldu sizce naapsam kızlar birazdaha bekleyimmi sölylermi çişini yoksa aramı vereyim??:KK5:

canim bizim ilk gun
gecen yaz 1.5 ay direttim bir kez bile soylemedi:KK53:bu sefer de soylemedi zaten ben goturdum:KK9::KK9:
bence birakma sonra cok gec ola bilir

Hadi gözünaydın gerisi gelir inşaallah:KK9:Siz halledin sonra sıra bize gelsin:KK52:

ben de bu sabah kakasını yapacakken yakaladım yine hemen kaptım wc ye
bi 5 dk bekledik oynadık fln tam kalkıcaktık bi baktım pıt pıt kaka yapıyo
kalktıktan sonra gösterdim kakasını :KK53:oldu
hadi kızım kakaya bye bye yapalım dedim bi merasimle kakamızı uğurladık
öpücüklerle yolladık :KK53:
alkışlar çişimiz tuvalette şarkıları fln
ama kakayı görünce biraz da korktu o ne diye el sallayıp öpücükle yollayınca heveslendi yavrum
siz de kaka yaptığında öyle hevesini artıracak övgüler yapın kakaya
sonrasnda ödül olarak şeker veriyorum daha da hevesleniyo
Gözün aydın canım biz dün hiç denemedik :KK50:
Bu gün yine ben sabahı unuttum:KK17:
ay teşekkürler kızlar size de göz aydınlığı veririz inşallah
Gunaydin kizlar:KK3:
demin kizimin tam bezini takicakken aklima geldi su 1.sayfadaki lazimliga oturan kuzularin fotograflarini gostereyim dedim:KK9::KK9:hemen lazimligini aldi geldi bezini cikarip oturdu ama hic bir sey yapmadan kalkti herhalde cisi yoktu olsun ya heveslendi ya buna da sukur:KK1:neyse ben de gaza gelip kulot giydirdim:KK53:tembihledim cis gelince soyle diye ama daha beklemedeyim:18:
başla azi başla bu arada öğret ki yaza rahat olsun bebe
gozunuz aydin bacilar darisi basimiza:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:ahahaha nelere seviniyoruz ya:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:
siz tuvalete mi ogretiyosunuz lazimliga mi:26:

tanemim cocuk belkim yapacak ama sen hep unutuyosun accik acik gozlu ol soyle:KK53::KK9::KK9::KK9::KK9:
bizde 2 wc var biri klozet diğeri yer wc si ben klozet soğuk gelir tiksinir diye yer wc sine götürüyorum
gidince de suyla faln oynuyo şimdilik eğlenceli oluyo onun için
:KK9::KK9::KK9::KK9::nazar::nazar::nazar:maşallah benımki daha 1 yaşında daha koca bısene bez bağlıycaz hayır bıde bağlatırkan takla atıyo yakalayamıyorum
çocuğa göre değişir
uzmanların ortak görüşü 2 yaşını doldurduktan sonra
biz 2 ay önce doldurduk 2 yaşımızı
cnm senın 2 buçuk yaşında galıba çizelgene baktımda 2 yaşında öğrenır dıyordum demekmkki öğrenmuıyorlar 2 sene dahamı bağlıcaz yahu:KK14::KK14::KK14:
:KK53::KK53::KK53::KK53::KK53:
ee o korku bnede de var tanem ama ne edelim

hiç kendisi söylüyo mu

bi de senin oğlun biraz daha büyük eğer anlarsa kakanı,çişini yap oğlum annesinin yanına gönderelim çok özlemiş
bak sen benden ayrı kaldığında beni özlemiyo musun
o da özlüyor hadi daha fazla bekletmeyelim kavuşsunlar sarılsınlar fln desen belki işine yarar
bven de yaramıştı :KK1:

sen hatırlatıp da götürdüğünde yapıyo mu ve severek gidiyo mu

X