Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
Kaka için lazımlığa hiç oturmuyor. Otursa birşeylerle oyalamaya çalışıcam. Bu sabah yine kakayı külotuna yaptı. Çişini söylüyor lazımlığa yapıyor. Gerçekten çok sabır gerektiriyormuş bu tuvalet işi.

çok zor durumdayım buyuk kızım çişini kakasını biliyor fakat inat ile yapmıyorsoyluyor wc ye gidiyoruz inat ile oturmuyor gözümün içine baka baka altına yapıyor wc korkusu da yok.Sanırım kıskançlıktan yapmıyor neler vaat ettim olmadı şimdi ağlama krizleri de başladı,gece uykusu diye birşey kalmadı yani hayatımız bir kabus şeklinde devam ediyor ne yapacagımı nasıl davranacagımı bilmiyorum.Bilen varsa lütfen soylesin

allahım yardımcın olsun cok zormus gercekten durumun karnın burnunda.kaç aylık bebegın canım
bıran once ogrenırler umarım kımı cocuk cok kolay oğrenıyor bızımkıler nıye boyleki

9 aylik canim dogdu dogacak bekliyorum oglumda 29 aylik oldu durumlar ayni cisi cani isteyince soyluyor kakada ilerleme yok:KK50: geri de donemeiyoruz allah yardimcimiz olsun valla:KK31:

Azerin hamilesin sanirim hayirli ugurlu olsun saglikla gelsin ins:KK16::KK34:

9 aylik canim dogdu dogacak bekliyorum oglumda 29 aylik oldu durumlar ayni cisi cani isteyince soyluyor kakada ilerleme yok:KK50: geri de donemeiyoruz allah yardimcimiz olsun valla:KK31:

Azerin hamilesin sanirim hayirli ugurlu olsun saglikla gelsin ins:KK16::KK34:

tesekkur ederim hayatim evet hamileyim:KK76::KK76::KK76:
sen de insallah yavrunu sagsalim alirsin kucagina az kalmis:nazar::nazar:

tesekkur ederim hayatim evet hamileyim:KK76::KK76::KK76:
sen de insallah yavrunu sagsalim alirsin kucagina az kalmis:nazar::nazar:

hayırlı olsun canımmm benim oğlum suanda 15,5 aylık daha erken ama konu bslıgını görünce okumak istedim simdi bende 2.ye hamişim allah kısmet ederse subat annesi olucam kardeşi dogunca oglumunda tuvalaet egitimine baslamak istiyorum bakalım inşallah ögrenir benim kuzumda teyzesi zamnı gelince simdilik cok erken :KK34:

Son düzenleme:
hayırlı olsun canımmm benim oğlum suanda 15,5 aylık daha erken ama konu bslıgını görünce okumak istedim simdi bende 2.ye hamişim allah kısmet ederse subat annesi olucam kardeşi dogunca oglumunda tuvalaet egitimine baslamak istiyorum bakalım inşallah ögrenir benim kuzumda teyzesi zamnı gelince simdilik cok erken :KK34:

tesekkur ederim canim:KK16:
sen de insallah saglika alirsin kucagina bebegini:emir_bebek::nazar:
evet cok erken ama ara sira gir oku cok onemli seyler var
hem arkadaslarin deneyimlerinden falan yararlanirsin hem de daha hazirlikli olursun:KK34:

hayırlı olsun azerin buyuk evladının ne kadarlık olduğunu bilmiyorum ama gerçekten işin cok zor benim olan ömrüm geri gitti diyebilirim:)

benımde oğluşum 21 aylık bende başladım tuvalet eğitimine ama kaka dıyo koşuyoz ama tık yok orayla burayla oynuyor...ama kızlar daha cabuk öğrenıyo ben kızmda zorlansamda kızım 2.yaşına gırmeden ççoktan alışmıştı tuvaletını soylemeye...erkekler daha zor...okudum hepsını yenı bırşeyler keşfedersenız soyleyın uygulayalım bızde....

azerin bebeğini sağlıkla al kucağına inşalah bira ara yazmıştım benim kız çok şükür tam anlamıyla öğrendi mayıs ayında açmıştım olmamıştı ara ara denedim yine olmadı en son ağustos ayında açtım şükür çişi öğrenmişti kakada sorun vardı kabız oldu şimdi onuda öğrendi en büyük etken benimle birlikte wc oturması oldu biraz sabır kızlar zamanı gelince kendiliğinden oluyor

oğlum 28 aylık,kışa denk geldi alıştırma olayı ama 3 yaşını da geçirmek istemiyorum aslında. sanırım benim kendimi hazır hissetmem lazım. acaba gündüz açıp gece bağlasam mı düye düşündüm ama sanırım bu tuvalet eğitimini zorlaştırıyor. bir de oğlum kakasını yapınca kesinlikle altını değiştirmek istemiyo,bıraksam saatlerce kakasıyla kalır. sanırım bu durum onun henüz hazır olmadığını gösteriyor. ne dersiniz bu durumla ilgili fikri ve bilgisi olan var mı?

oğlum 28 aylık,kışa denk geldi alıştırma olayı ama 3 yaşını da geçirmek istemiyorum aslında. sanırım benim kendimi hazır hissetmem lazım. acaba gündüz açıp gece bağlasam mı düye düşündüm ama sanırım bu tuvalet eğitimini zorlaştırıyor. bir de oğlum kakasını yapınca kesinlikle altını değiştirmek istemiyo,bıraksam saatlerce kakasıyla kalır. sanırım bu durum onun henüz hazır olmadığını gösteriyor. ne dersiniz bu durumla ilgili fikri ve bilgisi olan var mı?

Benim oglumda tam 28 aylik ve ayni dertten muzdarip dolasmaktayim:)) 2ay once denedim 3-4 gun zor dayandim bi soylediyse 2 soylemedi uzerini islatti falan kakasini heleki hic yapmak istemedi bende daha fazla zorlamadim kuzumu ama 2haftadir kendiliginden soyluyor bezini cikarip oturmaya falan calisiyor cisi gelince ama ben buna guvenip bezsiz dolastirmaya kalkisinca sonuc husran oluyor:)

Kararli bir sekilde 3 gundur hic bezlemedim geceleri uykuya dalinca bezliyorum sabahta uyanmadan cikariyorum ilk gun 5 dk ya bir hic abartmiyorum hic usanmadan 5 dakikaya bir lazimligina oturttum bekledim 2. Gun 15 dk bugunde 15 dk ama aksama dogru artik soylemeye basladiiiiii cok mutlu oldum çişe kakaya sevinir oldum annelik ne zormuş:KK70: 7. Gune kadar hic pes etmicem arada kazalar oluyo tabi :KK66:

merhaba kizlar uzun zamandir girmiyodum netim bozuktu yeni arkadaslarhosgeldiniz aramiza:KK16::KK16:
ben de kizimin altini acinca lazimliga oturtmaya calisiyorum unutmasin diye

Hosbulduk bende sen gibi yapiyordum beze guveniyodu bir turlu basarili olamadim ama sagolsun kayinvalidemin tavsiyesiyle bezi tamamen kaldirdim pat diye hic bezlemedim sanirim dogru yoldayim mecbur kalinca soylemeye basladi bazen tam cisim geldiii derken islaniyo ustu ama olsun:KK70: Allah kolaylik versin hamilelik ilerlemeden sonuca ulastirirsiniz insallah

Merhaba bezsiz gecen 4. Günümüz ve artik kendi gelip soyluyor bir tek ogle uykusunda tam uyandiginda yetisemedik kucuk bi kaza yasandi :)) onun disinda hic kazasiz super gecti gunumuz sanirim basardik bu isi darisi ugrasan tüm annelerin başına

kizlar ben tekrardan kizima wc egitimi vermegi dusunuyorum
ama havalar sogudu o yuzden sadece aksam saat 6dan sonra baslicam ilerledikce zamani uzaticam
benle birlikte olanlar isimlerini yazsin listemizi guncelleyip yeniden baslayalim bakalim su ise:KK34::KK34:

X