Tuvalet Eğitimi Hadi hep beraber kuzularimiza tuvaleti ogretelim

Bezi bıraktığımız andan başlayıp bugüne dek yaşadığımız sorunlar, altına kaçırma, tuvalet eğitimine dair herşeyin paylaşıldığı alandır.

Cocugunuz kac yasindan sonra wc egitimini tamamladi

• Ankete Katılan
    48
insallah ya
her ne kadar wc ye yapmasa da artik cisi kakayi anladigini dusunuyorum
demin bi baktim bebeklerini oturtmus lazimliga cisss diyo:KK1::KK1::KK1:

bence de alma canim benim kiz lazimligi araba niyetine kullaniyo:KK1::KK1::KK1:

ay her kesin cocugu wc egitiminde kabiz olur benim ki bi acildi bi acildi uyandiginda 2 kez yapti bile:KK1::KK1::KK1:

Aman boşver yapsın tatlım kabızlık korkunç oluyor çocuk için...

Bu arada Deniz baya bi yol aldı, az önce de çişim diye geldi kiloduna da hiç kaçırmamış hepsini lazımlığa yaptı :KK34::KK9::nazar:

Kızlar bu arada biz bu cumartesi önce yazlığa oradan İstanbula gidiyoruz, 15 gün yokuz, ortam değişikliği olumsuz etkilemez inşallah bu tuvalet olayını..İnşallah sorunsuz gider döneriz..Ee lazımlığı da yanımda götüremem çünkü uçakla gidiyoruz, oradan başka bişiler alıcam artık..İnşallah problem çıkmaz alıştığı düzen bozulunca...

Son düzenleme:
kızla rbend ekraftın klozet seklındekı lazımlıgı begenıyorum ama okudugum yazılarda hep bu tarz muzıklı lazımlık onermıyorlar normal bsıey olucakmıs bızımkı cok uyduruk ıdarelık almıstık ama oturunca pipisi dısarda kalıyor cocugun :KK1: aslıdna evım kucuk yerımde yok ama baska bı lazımlık alsam mı bılemıyorum yoksa klozet adaptörü mü alsam:26:

Ben Kraftın tuvalet şeklindeki lazımlığını kullanıyorum..Canım bu lazımlığın şöyle bir avantajı var, aynı küçük bir klozet olduğu için çocuğun tuvalete geçişi kolaylaşıyor...Bizimki benim küçük klozetim diyor, sonra arada sırada ben de büyük klozete deyip gelip büyüğe oturuyor..Ben memnun kaldım üstelik müzik olayı ön planda değil öyle arabalılar gibi oyuncak gibi algılamıyor çocuk..Sifon yerine basınca müzik çalıyor bunu da genelde işi bitince basması için yapmışlar...

Ama eğer yolun çok çok başında değilsen, çocuğun normal lazımlıkla yok aldıysa da buna bu kadar para vermene gerek yok...Adaptörler hem daha uygun hem de her yere taşıyabilirsin...Bence önce bir adaptör al..Baktın olmuyo bunu alırsın..Hem adaptörü eninde sonunda alacağın için aldığın anda kulanmazsan bile gene de paran boşa gitmiş olmaz.

Şahsen benim kızıma teyzem bakıyor evinde sadece alaturka tuvalet var ben bu yüzden birazda böyle bişi aldım ben işe dönünce de orada kullansın diye..

Ben Kraftın tuvalet şeklindeki lazımlığını kullanıyorum..Canım bu lazımlığın şöyle bir avantajı var, aynı küçük bir klozet olduğu için çocuğun tuvalete geçişi kolaylaşıyor...Bizimki benim küçük klozetim diyor, sonra arada sırada ben de büyük klozete deyip gelip büyüğe oturuyor..Ben memnun kaldım üstelik müzik olayı ön planda değil öyle arabalılar gibi oyuncak gibi algılamıyor çocuk..Sifon yerine basınca müzik çalıyor bunu da genelde işi bitince basması için yapmışlar...

Ama eğer yolun çok çok başında değilsen, çocuğun normal lazımlıkla yok aldıysa da buna bu kadar para vermene gerek yok...Adaptörler hem daha uygun hem de her yere taşıyabilirsin...Bence önce bir adaptör al..Baktın olmuyo bunu alırsın..Hem adaptörü eninde sonunda alacağın için aldığın anda kulanmazsan bile gene de paran boşa gitmiş olmaz.

Şahsen benim kızıma teyzem bakıyor evinde sadece alaturka tuvalet var ben bu yüzden birazda böyle bişi aldım ben işe dönünce de orada kullansın diye..

demin baktim canim o lazimliga google den cok guzelmis hakikaten almamis olsaydim kesin ondan alirdim
Kraft--Kraft-M%C3%BCzikli-Oturak-Bebek-Laz%C4%B1ml%C4%B1k-2334-15063-1-product.jpg

canım bız dha baslamıdk egıtıme 1 gunluk bı denememız oldu o kadar ama kraftınkı hosuma gıdıyor sırf zevkıne aslında dedıgım gıb ıbanyo cok buyuk deıl nasıl yaparım bılmıyorum bakalım henuz karar vermedım
kızlar sıze bısey daha sorucam benım oglan kısa sure once kakasını yaptıktan sonra soylemeye baslamıstı anne bak egg deyıp poposunu gosterrek:KK1: bunun uzerıne 1 gunluk deneme yaptık sorna beze dönduk hazır deıl dıye ondan sonra 1-2 dha soyledı ama bu ara soylemıyor gene en azından yaptıgını anlıyordum neden soymekıyo olabılır sızce:26:

Evet Azerinncim işte bu bizimki...Aynı bu renkleri almıştım..

Ama öyle çok büyük bişi değil resimde daha büyük görünüyor..Hem valla benim 80 metrekarelik evimin banyosuna sığıyorsa emin olun her banyoya sığar :)

arcak81 senin kuzu ne kadarlık bilmiyorum ama, çocukların büyük çoğunluğu bezi tamamen çıkarmadan tuvaletini söylemiyor. Benim kızım 29 aylık ve ne kaka ne çiş söylemezdi..Ama eğitime başlayınca bezi tamamen attık, bugün tam 8. günümüz ve yeni yeni söylemeye başladı :)

Aman boşver yapsın tatlım kabızlık korkunç oluyor çocuk için...

Bu arada Deniz baya bi yol aldı, az önce de çişim diye geldi kiloduna da hiç kaçırmamış hepsini lazımlığa yaptı :KK34::KK9::nazar:

Kızlar bu arada biz bu cumartesi önce yazlığa oradan İstanbula gidiyoruz, 15 gün yokuz, ortam değişikliği olumsuz etkilemez inşallah bu tuvalet olayını..İnşallah sorunsuz gider döneriz..Ee lazımlığı da yanımda götüremem çünkü uçakla gidiyoruz, oradan başka bişiler alıcam artık..İnşallah problem çıkmaz alıştığı düzen bozulunca...

ay gecen bi yerde okumustum seyahet lazimliga diye bi sey varmis
hem araba yolculugunda parkta falan kullana bilirsin hem de katlandigi icin yaninda goture bilirsin
hem de wc ye takilarak adaptor oluyor super bi sey:KK16::KK16::KK16::KK16:
41DXBBErNXL._SX315_.jpg

41IN5FbiU-L._SX315_.jpg

31kKF6AnUQL._SX315_.jpg

katlandiginda boyle oluyo iste

canım bız dha baslamıdk egıtıme 1 gunluk bı denememız oldu o kadar ama kraftınkı hosuma gıdıyor sırf zevkıne aslında dedıgım gıb ıbanyo cok buyuk deıl nasıl yaparım bılmıyorum bakalım henuz karar vermedım
kızlar sıze bısey daha sorucam benım oglan kısa sure once kakasını yaptıktan sonra soylemeye baslamıstı anne bak egg deyıp poposunu gosterrek:KK1: bunun uzerıne 1 gunluk deneme yaptık sorna beze dönduk hazır deıl dıye ondan sonra 1-2 dha soyledı ama bu ara soylemıyor gene en azından yaptıgını anlıyordum neden soymekıyo olabılır sızce:26:

egitimi kestigin icin ola bilir canim
cocuk bakmis o oyle soyleyince tepki veren yok unutmus zamanla heralde:KK1:

Evet Azerinncim işte bu bizimki...Aynı bu renkleri almıştım..

Ama öyle çok büyük bişi değil resimde daha büyük görünüyor..Hem valla benim 80 metrekarelik evimin banyosuna sığıyorsa emin olun her banyoya sığar :)

arcak81 senin kuzu ne kadarlık bilmiyorum ama, çocukların büyük çoğunluğu bezi tamamen çıkarmadan tuvaletini söylemiyor. Benim kızım 29 aylık ve ne kaka ne çiş söylemezdi..Ama eğitime başlayınca bezi tamamen attık, bugün tam 8. günümüz ve yeni yeni söylemeye başladı :)

benım oglan 26.5 aylık :KK1: onceden soylemıyodu zaten bıanda basladı sonrada unuttu ıste:KK31:
egitimi kestigin icin ola bilir canim
cocuk bakmis o oyle soyleyince tepki veren yok unutmus zamanla heralde:KK1:

ayy ne bıleyım canım 1 gunluk bıseydı ondan sonra soylemeye devam ettı ama 1 haftadır felan soylemıyor ıste hatta soruyorum hıc oralı olmuyor:KK55:

Canım ya boşver sen kayınvalideni, sen takıp beğendiysen oh ne ala..Hem seninde dediğin gibi artık tüm gözlükler büyük :)

Alıştırma kilodu aldığında ne olacak merak ediyorum bence senin kuzu becerecek bu işi :)

evet bende merak ediyorum canım.
inşallah 2. aşamaya geçeriz kısa zamanda.
ama Ramazan da zor olucak gibi.
davet edicekler,sen misafir çağırıcan yemekti,temizlikti,birde çiş olayı zor olucak ama hayırlısı...
Rabbim hepimize kolaylık versin

ay gecen bi yerde okumustum seyahet lazimliga diye bi sey varmis
hem araba yolculugunda parkta falan kullana bilirsin hem de katlandigi icin yaninda goture bilirsin
hem de wc ye takilarak adaptor oluyor super bi sey:KK16::KK16::KK16::KK16:
41DXBBErNXL._SX315_.jpg

41IN5FbiU-L._SX315_.jpg

31kKF6AnUQL._SX315_.jpg

katlandiginda boyle oluyo iste

bana bundan lazım nerde satılıyor acaba:):44:

gece altına baglamadıgım kızım gece ısemıs sagolsun:KK37: sabah bekledım yapsın cısını dıye yaopmayınca bakkala gıttık donuste tam eve gırdık fışşşş:KK9::KK9: kahvaltıdan sonra kakayıda yarım yamalak halıya sonra kuvete :KK30:off napıcam bıldıgım bırsey 10 gun beklıcem bu surede evın ıcıne etse bez takmıcam:KK20:

Elamelek inan benim kız da ilk dört gün canıma okudu..Ama bu konuda çok okudum araştırdım çıkardığım ortak sonuç bezi bir kere çıkarınca bir daha takılmaması gerektiği...Bu yüzden bence de doğrusunu yapıyorsun biraz sık dişini eminim sonuç alacaksın...

Ben de kendime ve kızıma 15 gün süre vermiştim..Allaha şükür 15 gün o şekilde sürmedi..6. günden sonra baya bi ilerleme oldu..Şimdi gene kaçırıyor ama günde 1 bilemedin 2 kazamız oluyor...Onlarda da yapmaya başlar başlamaz anne geldi geldi diy yanıma geliyor devamını tuvalete yapıyor.

bana bundan lazım nerde satılıyor acaba:):44:
bilmem ki canim ben de bir yerde okumustum ama zor bi sey degil biraz arastirirsan bulursun
gece altına baglamadıgım kızım gece ısemıs sagolsun:KK37: sabah bekledım yapsın cısını dıye yaopmayınca bakkala gıttık donuste tam eve gırdık fışşşş:KK9::KK9: kahvaltıdan sonra kakayıda yarım yamalak halıya sonra kuvete :KK30:off napıcam bıldıgım bırsey 10 gun beklıcem bu surede evın ıcıne etse bez takmıcam:KK20:

kiz yerine cis yapmis da gece uyanmamis mi masallah uykusu derin galiba kuzunun:KK16:
benim kiz 2 gundur hep dona hep dona ama pes etmek yok:KK45::KK45:

İyi olmuş canım, biz de daha küçükken çok kabız olurduk ...Ben arada zeytinyağı içirirdim bir tatlı kaşığı..poposuna da sürerdim her gün kabız olsun olmasın...Yumuşatıyor çünkü ..Böyle böyle aştık şükür uzun zamandır olmuyoruz...Sen de beslenmeye çok dikkat et...

doktor bağırsakarında hiç bir hareketlilik yok dedi nasıl dedim şişlik sertlik .yemesi nasıl dedi kötü dedim belli zaten yemediğinden yapmıyor dedi :KK43:
bugün arkadaşın evine işemesin diye bezledim fitilin etkisiyle ikinci kakası geldi anne kaka dedi ve bezine yapmadan tuvalete yaptık sevindim . ama çıkınca arkadaşın evine çiş yaptı :KK43:o ana hem çişini hem kakasını yapınca daha yapmaz sandım :KK43:

Elamelek inan benim kız da ilk dört gün canıma okudu..Ama bu konuda çok okudum araştırdım çıkardığım ortak sonuç bezi bir kere çıkarınca bir daha takılmaması gerektiği...Bu yüzden bence de doğrusunu yapıyorsun biraz sık dişini eminim sonuç alacaksın...

Ben de kendime ve kızıma 15 gün süre vermiştim..Allaha şükür 15 gün o şekilde sürmedi..6. günden sonra baya bi ilerleme oldu..Şimdi gene kaçırıyor ama günde 1 bilemedin 2 kazamız oluyor...Onlarda da yapmaya başlar başlamaz anne geldi geldi diy yanıma geliyor devamını tuvalete yapıyor.

anca ısım bıtttı hazır cımcıme uyrken temızlık yaptım:21:dınamısss oyle morel oldunkı bana bugun basaramıcammı dıye dusunuyordum:KK43:bu gun sıftahımız yok:KK43:evın heryerıne :KK9:kuloduna tuvalet harısc her yere:KK37:aze
rınn bnım kız daldımı uykusu agırdır ama bu gecede yapmıs cısını uyuken uyandı ama tekrar uyudu:KK34:bugun camasır makınemız hıc durmadı :KK9:her yer cıs olunca:44:yarında yollukları yıkaycm umarım baslarına baska bırsey gelmez:KK53:kızlar bu arada ısmlerımızle sohbet etsek:KK54:gamze :21::21:

yahu bu gunku mesajlar nerde:44:
demin okadar yazi yazdim
delirdi bu kk iyicene:KK1:

neyse kizlar cok mutluyum yeni taktik uyguladim ve benim kiz uyumadan once iki kez lazimliga cis yapti:KK9::KK9:
benim iki tane ilkokula giden kuzenim var
ve benim kiz onlari cok sever parkta falan oynar onlarla
aksam geldiler bize hadi dedim lazimliga oturup cis yapar gibi yapin azerin de heveslensin cocuklar yapti o da onlara bakti 2 kez yapti:KK9::KK9:
kizlara dedim her gun gelin ogretelim tamam dediler ay insallah onlara bakip ogrenir

X