Anket hadi burdan buyrun

takıları kız evimi oğlan evimi toplar (takılar gelin ve damatındır )

• kız evi

OY: 18 32,7%
  • oğlan evi

OY: 37 67,3%

• Ankete Katılan
    55
vallaa ne kız evi toplar ne erkek evi takılar gelin ve damatın olmalı

canım demek istediğin düğünde takılan takılardan sonra gelin odasına gidiptemi yoksa düğün bitincemi .çünkü benim bildiğim gelin odasında erkek tarafı toplar düğün bitince tekrar geline verilir.:uhm:

aynen öyle düğün odasında erkek evi toplar,ve gelinle damata verilir

kim , kime, neden , niçin kafamçokkarıştı yok yahu bilmiyorum ki..gelinle damatta kalırr..kimse almaz :icecream:

kim , kime, neden , niçin kafamçokkarıştı yok yahu bilmiyorum ki..gelinle damatta kalırr..kimse almaz :icecream:

canımcım düğünde takıları erkek tarafımı kız tarafımı toplar diyor benim bildiğim erkek tarafı toplar yani hiç duymadım bu zamana kadar kız evinin topladığını ok mi canımyerimseniben

Ayol ne demek kiz evi mi toplar,erkek evi mi toplar.. :mymeka:
Takilar da paralar da benim ve kocamin,direk bizim evde toplanir hepsijeyyar

eski köye yeni adet mi geliyor????:kızgın:takilar yeni evli cifte yapilan hediyedir....a.s kimse alamaz..:mymeka:.. ben vermedim onlar bana geldi....avcunu yalasin herkes naniknanik ha ha taki alcaklarmis:roflol:
düğündeki,takıları kız evimi toplar yoksa oğlan evimi

ben toplamıştım düğünde eşimin abisinin eşine yengeme verdim düğün sonunda aldım tabikide :1closedeyes:

Toplamay gerek var mı ki onlar zaten gelin ve damadın üzerinde durur, gelin odasına gidince de çıkartıp kasaya koyar:roflol:

Yani mesela ben çantamda biriktirmiştim arada çıkarıp, kimse toplamadı...

gelinin üzerinden gelinin kız kardeşi toplar diye bilirim ama altınlar kimin dersen gelin ve damadındır

düğünden sonra gelin ve damadın olur tabi:icecream:
ama düğün sırasında kim toplarsa toplasın ne garip insanlar varya
bunun bile meselesini yapıyorlar kim meraklıysa onlar toplasıntatlicadiarzu

arkadaşlar beni yanlış anladınız ,tabiki takılar gelinle damatın,ama ben diyorumki ,oğlanın ailesi ,toplar,düğün bittikten sonra,gelinle,damata ,verir,letfen ,arkadaşlar,doğru anlayın,

yok walla ben düğünde en yakın dostum canım arkadaşım sadıcıma toplattım....:içelim: kısaca biz ona tek kişilik çete dioruz..Kötü Kazen..... korkar herrkes ondan... canım KELEBEĞİM:asigim:

eski köye yeni adet mi geliyor????:kızgın:takilar yeni evli cifte yapilan hediyedir....a.s kimse alamaz..:mymeka:.. ben vermedim onlar bana geldi....avcunu yalasin herkes naniknanik ha ha taki alcaklarmis:roflol:

takıların gelinle damatın,olduğunu ,bizde ,biliyoruz canım benim,kız evi oğlan evi alır demedim,oğlan evi toplar ,gelinle damata verilir,dedim anlayışın kıt galiba biraz,iyice oku ,sonra cevap yaz ,vede kınıyorum seni ,saygısızca ,sözlerin için ,

benim oyle olmadı erkek tarafı topladı topladıgı gıbı onlardada kaldı canım kına gecesındede bızım taraf topladı annem herseyın yarısını bana verdı ankarada genelde alırlarmısssss mısssss oyle dıyorlarrrrr

X