Eşimle kavga ettik

Merhaba hanımlar, şu an çok şaşkın ve üzgünüm. Eşimin tayini çıktı başka bir şehire yerleşiyoruz o önce gitmek zorunda kaldı ev bakıyor ben de burda kendim evimizi topluyorum. Bir tane ev bulmuş sitede havuzlu saunalı falan ayarladı neyse ben daha kendi ailemle bile paylaşmadım herkese yayılır akrabalar falan biraz sorunlu herkes gelmek gitmek ister diye bu hemen koşa koşa bana sormadan kendi aile grubuna atmış ben de kızdım tabi ben burda eşşek başı mıyım niye sormadın attın diye bana öyle bir bağırdı ki anlatamıyorum normalde sakin biri çok kırgınım bir de benim ailem yamyam mi ne demek istiyorsun salak mısın dedi bana haksız mıyım ben
Kendi ailesi.... İster atar,ister atmaz. Biraz abartı tepki vermişsiniz. Kaç yaşında adam,ne yaptığını gayet iyi biliyordur. Damarına basmış, söylediği sözünü de haketmişsiniz kusura bakmayın.

Olabilir belki fakat eşim benim kendi aile grubumla da özel şeylerimi paylaşmamı istemez karışır her şeyi atma der bana bunları derken bana sormadan onun atması canımı sıktı biraz
Tamam canı nasıl istiyorsa ve öyle yapıyorsa ozaman onunla güzel konuş bağırmadan ağalamadan ,bundan sonra senin de nasıl canın istiyorsa işine geliyorsa artık öyle yapacağını söyle bağırmadan da konuşulacağını saygının. Önemli olduğunu hatırlat. Birbirinizi kontrol altına almayı bırakmalısınız o sana bunu yasaklıyor ,sen de ona bunu yaptı diye g*t atıyorsun çok çocukça ve saçma şeyler bunlar kusura bakma lütfen 😃🙏🏼 sır değil sonuçta herkes öğrenecekti sizin taşınacağınızı ben alta başka şeylerin olduğunu da düşünüyorum biraz sizin tavırlarınızla alakalı olabilir. İnatlaşma var eşinde çünkü.

Hanımefendi eşim de ben de gezgin insanlarız şükür ki görgüsüz değiliz görmemiş hiç değiliz ilk kez temelli bir yere yerleşeceğiz
Eşinizin tayini çıkmış, 2-3 ayda bir tayin mi aldiniz ki geziyorsunuz? Benim bildiğim tayinci ailelerin bile az çok bir düzeni olur.
Gezgin dediğin kişiler birkaç gun - birkaç hafta bir yerde kalır sonra diğer rotalara gider, evi barki olmaz. Siz gezginin anlamını da bilmiyorsuz bence.

Gereksiz ve haksız yere tartışma çıkarmışsınız. Muhtemelen adamın ailesinden hoşlanmıyorsunuz ama adam heveslenmiş, mutluluğunu hevesini paylaşmak istemiş. Neden kursağında bırakıyorsunuz ki?
O da size bağırmakta ve hakaret etmekte haksız bu arada. Özür dileyin ve sizde o bağırdığı ve hakaret ettiği için özür beklediğinizi belirtin eşinize.

Merhaba hanımlar, şu an çok şaşkın ve üzgünüm. Eşimin tayini çıktı başka bir şehire yerleşiyoruz o önce gitmek zorunda kaldı ev bakıyor ben de burda kendim evimizi topluyorum. Bir tane ev bulmuş sitede havuzlu saunalı falan ayarladı neyse ben daha kendi ailemle bile paylaşmadım herkese yayılır akrabalar falan biraz sorunlu herkes gelmek gitmek ister diye bu hemen koşa koşa bana sormadan kendi aile grubuna atmış ben de kızdım tabi ben burda eşşek başı mıyım niye sormadın attın diye bana öyle bir bağırdı ki anlatamıyorum normalde sakin biri çok kırgınım bir de benim ailem yamyam mi ne demek istiyorsun salak mısın dedi bana haksız mıyım ben
Haksızsın

Evet haksizsiniz.

Sırf havuzlu sitede ev tuttunuz diye çörekleneceğini düşündüğünüz aile fertleriniz mi var sizin? Böyle düşündüğünüzü bilseler sizinle görüşürler mi acaba.

Abartmıyor musunuz?

Merak etmeyin kimse size gelip gitmez.

Belli ki eşinizin ailesini sevmiyorsunuz Ama inanın onlarda sizi sevmiyordur. Oğulları için katlanıyorlardır.

Tipik, kocayı aldım tasmasını takayım çektiğim yere gelsin, sadece benim istediklerimi yapsın ailesinden uzaklaşsın ama benim ailemle bal kaymak olsun kafası.Kızlarımız şunu anlamıyor ailesiyle sorun yaşadıkça bunu uzattıkça ve eşinizi birey olarak görmedikçe huzurlu bir evlilik hayal..Mesela eşiniz bunu paylaşırken eşimin ailesi gelir bize çökerler diye düşünmedi aklına bile gelmedi sadece mutluluğunu paylaştı.Biraz ayak uydurun eşinize.Yazlık aldıgını saklayanı duydukta yaşayacağı evi saklamaya çalışanda bir sizi gördüm.

1.Eşinizin hakaret etmesi çok yanlış .
2. Lütfen basit şeyleri önemsemeyin belki sizin için önemlidir ama hayatımızda gerginlik yaratacak kadar önemli değil.Boşverin hatta çoğu şeyi sallayın gitsin .

X