Güzellik rutinleri

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ayy benim sorunum da babayla oldu hep Nisam senin annenin aynısı benim babam tek fark bizde erkek çocukları ayirmiyo hepimizi sevmiyo adam :KK70:
:KK43: keşke kıymet bilseler ne kadar değerli birşey aile ... ne acı aslında bunun değerini ve önemini anlayamayacak kadar içlerinde huzursuzluk yaşıyorlar aslında.

Sırtım mayın tarlası gibi sivilce izi dolu :KK70: :KK70: annem normalde ben bir şey deyince sen büyütüyorsun der beni biliyorsun pimpirikli :KK70: kadın gördü aa bu ne dedi sırtın dolmuş:KK70:
şampuan falan mı değiştirdin sentetik çamaşır kıyafet mı giydin duş jelinden mi kaynaklı emin olman gerek

:KK43: keşke kıymet bilseler ne kadar değerli birşey aile ... ne acı aslında bunun değerini ve önemini anlayamayacak kadar içlerinde huzursuzluk yaşıyorlar aslında.
Evde herkesle kavga eder en ufak bir şeydenn hep huzursuz olduk onun yüzünden senelerce ama hala aynı değişmiyor zaten değişmesini de beklemiyoruz işte de insanın siniri bazen çok bozuluyor

Bence yediklerimden bir ara çok süt içtim ertesi gün 8 9 sivilce birden çıktı bir de kullandığım haplar da yapıyor onlardan sonra oldu
hapın sivilce yaptığını doktora söylesen başka hap verir aslında
süt hormon dengesini bozuyor biliyorsun ki ...

ayy çok benzer şeyler var .. :KK200:cansın can
haklısın ailemize sıkı sıkı sarılıcaz ne olursa olsun yine de başımızdan eksik olmasınlar ne olursa olsun annemiz babamız onlar , birşey olsa yine ilk ben yetişirim -yetişiriz ,herkesin türlü hikayesi var bende nasıl davranmamalıyımı öğrendim en azından ve çocuğuma bakınca küçüklüğümün kopyası resmen :KK70: kendi çocukluğumu hatırlıyorum daha çok sarılıyorum ona bol bol şuan mutluyum huzurluyum yetiyor bana ...
Bir de acaba biz fazla mı duygusalız 😁 benim arkadaşlarımın %90ı aynı şeyleri anlatıyor. Doğusundan batısından hepsi benzer şeyler yaşamış. Ataerkil toplumun etkisi işte. Dediğin gibi Allah başımızdan eksik etmesin. Daha geçenlerde uyumuş kalmışım bana ulaşamayınca ortalığı ayağa kaldırmış. Artık onlar çocuk gibi zaten. Ne dese tamam diyorum 🙂

bu arada hepinizle ortak noktalar buldum o yüzden bu topiği çok sevdim. Hiç olmadığım kadar aktifim bu aralar :KK45:

Bir de acaba biz fazla mı duygusalız 😁 benim arkadaşlarımın %90ı aynı şeyleri anlatıyor. Doğusundan batısından hepsi benzer şeyler yaşamış. Ataerkil toplumun etkisi işte. Dediğin gibi Allah başımızdan eksik etmesin. Daha geçenlerde uyumuş kalmışım bana ulaşamayınca ortalığı ayağa kaldırmış. Artık onlar çocuk gibi zaten. Ne dese tamam diyorum 🙂

bu arada hepinizle ortak noktalar buldum o yüzden bu topiği çok sevdim. Hiç olmadığım kadar aktifim bu aralar :KK45:
Evet bizde duygusalız hassas ince düşünüyoruz törpülemeye çalışıyorum bu huyumu hatta erhana farkında olmasam beni lütfen uyar abartma de diyorum 😁 herkesin türlü huyu bakış açısı karakteri var bunu kabul etmeye sınır çizmeyi öğrenmeye çalışıyorum sürekli bununla ilgili araştırma yapıyorum 😁 sağlıklı çocuk yetiştirmem için daha yapıcı ve anlayışlı olmam gerek hep kendime bunu hatırlatıyorum 😁

Bende sevdim burayı ❤️

annemle annanem hiç anlaşamaz 1 sene ankarada okuduğumda annanem çok ilgilendi benimle tektim çünkü
evet zor bir kadın ama annem onun 10 katı zor olduğu için annanem melek kalıyor yanında :KK70: aslında bence annem zor bir çocukmuş sanırım ben onun gibi olmayayım diye beni baskıladı öyle düşünüyorum

annemin yaptıklarını ben yapsam halim ne olurdu bilmiyorum uçlarda yaşamış

okula diye çıkar başka şehire tatile gidermiş annem mesela o zamanlar telefon falan nerede araki annemi bulasın ... en son gece olunca gittiği şehirde akrabaya uğrarmış ve o akrabalar dedemlere ulaşırmış buraya geldi haberiniz olsun diye
sabah 5 lerde cebecide yürüyüşlere katılırmış 15 yaşında... elinden bıçaklanmış birgün o yürüyüşlerde eve bir gelmiş ezan vakti elinden kanlar akıyor öyle bir çocuk yani :KK70:

bana nefes aldırmadı 20 yaşımdaydım beni izlerken yakaladım yolda telde konuşarak yürüyordum izlenme hissi olurya arkamı döndüm bir baktım annem :KK70: eğildi saklanma dürtüsü :KK70: kahkahayı bastım kocaman kadınsın ya diyerek :KK70: aşırı aşırı kontrolcü öyle böyle değil ama abime gelince o erkek... babamda tam aksine kızların daha sosyalleşmesi gerektiğini daha güçlü dışa dönük olması gerektiğini savunur :KK70: annemin tam tersidir
Kendi gibi olmandan korkup aşırı korumacı kurallı davranmış. Valla yazmaya devam etsem sayfalarca yazarım.Babanla nasıllar ona karşı da baskın gıbı hisettim. Umarım çok geç olmadan geçmişin suan ve geleceğin telafisini bundan sonra hayalindeki anne kız şeklinde yaşayarak karşılarsınız...

maşallah maşallah ... ne kadar güzel anne kızların anlaştığını görünce mutlu oluyorum ne şanslıyım ki allah bana kız nasip etti annemde kurmak istediğim ilişki en sağlıklı şekilde kızımla kurabildik
annem aslında çalıştığı için değil de hatta iyiki çalıştı yoksa evde asla duramazdım :KK70: aşırı dikdatör biridir dediğim dediktir illa benim dediğim olacak der yaptığımız hiçbirşeyi asla ama asla beğenmez bir kusur mutlaka bulur daha iyisi olabilirdi der ... aşırı kuralcıdır onun dediğinin tersini yaparsan hayatı burnundan getirir ve akrabalara hayırsız evladım diye de anlatır... hep kıyaslar kıyasladıkları kişilerde gerçekten zekasıyla ün salmış kişilerdir ... ne giydiğimi ne sürdüğümü asla beğenmedi mesela ceycey bana saçların muhteşem dedi :KK70: bunu 1-2 kere söyledi annem hep saçlarımın çok kötü olduğunu söyler

giydiklerimin yakışmadığını içime 90 lık nine kaçtığını dinlediğim şarkılarda bile mıymıytı olduğumu :KK70:

abim bu arada 4894874287 kere iş kurdu batırdı beni ilgilendiren kısmı en son batırdığı iş eşimin parasıydı.,daha öncekilerde babamın .. kandırdı aldı yedi ... annem hatalı olana burada hatalısın deyip tavrını koysun isterdim ama ben hayırsız kardeşmişim ne var denemiş olmamış abim 45 yaşında yahu bu 20 . işi... oğluşu dünyanın en iyi ama şansız evladı ama ben babasının kızıyım :KK70: yani anneminki çalışmaktan değil iyiki çalışmışda az görmüşüm iyiki beni babanem ve annanem büyütmüş

13 yaşımda antepden ankaraya okumaya gittim ben :KK70: 1 sene kaldım uzun değil ama demek istediğim şeyi anlamışsındır anteplisin bilirsin okulları 86 doğumluyum ben ışık kolejini duydun mu nizipde bir süre orada okudum sonra antepde mutafoğlunda yatılı okudum ... özel anadolu lisesi bilirsin belki ...

babam sağolsun iyiki var hem annem hem babam hem en iyi arkadaşım erkek arkadaşımı bile babama anlatır annemden saklardım öyle diyeyim anla uzun oldu içini şişirdim ama durum ciddiydi yani :KK70:

annemle 1 sene mi oldu 2 senemi görüşmüyorum artık. çocuğuma da bana yaptığını yapmaya kalktı çünkü ...
Çok şaşırdım okuduklarıma ve kendi adıma da üzüldüm. Mutafoğlunu duymuştum. İyi eğitim ve İngilizce için aileler çocuklarını yolluyorlar diye düşünüyordum. Maalesef annenin yaptığı hataları ben yapıyorum şu an. Yumuşak huyluyuz karı koca olarak ama kıyas ve eleştiriyi seviyoruz. Sağ olsun benim büyük kızım da tüm sınırları zorlayarak bizi sınavdan sınava sokuyor. Görmezden gelemiyorum onun birçok küçük anormal hareketlerini. Kardeşlerinden sonra da arttı bu durum, tam olarak kabullenemiyorum. Kızınla durumuna çok sevindim, benim küçük kızımda evimin neşesi oldu.
Güçlenerek devam etsin olumlu yönde anne kız ilişkiniz.
İlk çocuğumda kızım olsun ve bana benzesin, annemle ilişkim gibi bir ilişkim olsun çok istiyordum. Daha rahme düştüğü anda beni perişan etmeye başladı. Bak yine şikayete başladım. Geçen yılda ergenliğe giriş yapınca farklı sorunlar yaşamaya başladık. Bu yıl çok daha iyiyiz şükür ki, birazcık daha duruldu bazı noktalarda anlayış göstermeye başladı.

Nasıl bir dönemde doğdum bilmiyorum, önceden ana baba kıymetliydi, onlara öf bile diyemezdik.
Şimdi çocuklar ve onların pskolojisi her şeyden kıymetli oldu ve maalesef anne olarak ben suçlanıyorumonun olumsuz davranışlarında ve ne suçum var neyi tolere edemiyorum diye arayış içindeyim.

İshali var canım ve karnı ağrıyor 😞 dikkat edin felaket bir salgın varmış
Canım Ben dün etiket yapmaya çalıştım birsürü selen cıktı tam olarak adını da hatırlamadigim için yapmadan sordum çok çok geçmiş olsun aynen öyle ishal ateş agri çok duyuyorum bende. Allah şifa versin inşallah

Çok şaşırdım okuduklarıma ve kendi adıma da üzüldüm. Mutafoğlunu duymuştum. İyi eğitim ve İngilizce için aileler çocuklarını yolluyorlar diye düşünüyordum. Maalesef annenin yaptığı hataları ben yapıyorum şu an. Yumuşak huyluyuz karı koca olarak ama kıyas ve eleştiriyi seviyoruz. Sağ olsun benim büyük kızım da tüm sınırları zorlayarak bizi sınavdan sınava sokuyor. Görmezden gelemiyorum onun birçok küçük anormal hareketlerini. Kardeşlerinden sonra da arttı bu durum, tam olarak kabullenemiyorum. Kızınla durumuna çok sevindim, benim küçük kızımda evimin neşesi oldu.
Güçlenerek devam etsin olumlu yönde anne kız ilişkiniz.
İlk çocuğumda kızım olsun ve bana benzesin, annemle ilişkim gibi bir ilişkim olsun çok istiyordum. Daha rahme düştüğü anda beni perişan etmeye başladı. Bak yine şikayete başladım. Geçen yılda ergenliğe giriş yapınca farklı sorunlar yaşamaya başladık. Bu yıl çok daha iyiyiz şükür ki, birazcık daha duruldu bazı noktalarda anlayış göstermeye başladı.

Nasıl bir dönemde doğdum bilmiyorum, önceden ana baba kıymetliydi, onlara öf bile diyemezdik.
Şimdi çocuklar ve onların pskolojisi her şeyden kıymetli oldu ve maalesef anne olarak ben suçlanıyorumonun olumsuz davranışlarında ve ne suçum var neyi tolere edemiyorum diye arayış içindeyim.
aslında büyümek daha zor ... bizler zamanında çocuk olduğumuzu unutmayalım hiç birşey bilmeden geliyorlar ve birşeyleri öğrenmek hiç kolay değil... bu şeyleri öğretirkende çocuklarımıza ''bizim''olarak değil birey olarak bakmalıyız ...bu hatayı bence çoğumuz yapıyoruzdur çocuk benim yaklaşımını yani... halbuki o yetişmekte bir birey ve dünyaya bizim hayallerimizi süslemek için gelmedi kendi hayallerini yaşamak için geldi

nasıl bir dönemde doğdum dedin ya canım bak daha dün bununla ilgili bakış açımı değiştiren bir söz okudum
epiktetos demiş ki; sen seçtiğin anda doğmadın aslında dünyanın sana ihtiyacı olduğu zamanda doğdun . inan yerküreye varoluşa ,dünyanın devrine hizmet eder,önemli olan burada olduğun zamanlarda üzerine düşeni yapmaktır demiş :) ay çok mantıklı değil mi

60 :KK70:
annemi astronot olsaydım veya okyanus ortasında insan klonlasaydım memnun ederdim bak o zaman sevebilirdi beni ...
Seviyordur muhakkak zadece frekanslarınız uymuyor.
Eşim ve kızımı seviyorum, çok benzer karakter ve huy sergilediğinde kız kabahatli ise babasına, babası kabahatli ise kızıma da kızıyorum. Öfkem iki katına çıkıyor.
Acaba fiziksel ya da karakter olarak babana benziyor olabilir misin? Be

Benimkilerde tam da kişisel gelişimcilerin önerdiği şekil bencillik ve umursamazlık var. Ben bunu kaldıramıyorum çünkü kendi yüklerini de bana yüklüyorlarmış gibi hissediyorum, gerçi yükledikçe yüklüyorlar yaa, ne hissetmesi:confused:..
asla sorumluluk almak istemiyorlar, her yapılan işte teşekkür bekleniyor yada kendileri ediyor ve en ufak yaptıkları iş dünyayı kurtarma kadar önemli oluyor. Bak yine çoğul konuşuyorum ve kıyaslıyorum.:işsiz:İşte ben de senin annenin durumunu yaşıyorum onların gözünde, onları eleştiriyorum çünkü sevmiyorum (eşim açısından). Hâlbuki alakası yok, ben beni anlasınlar istiyorum ve yorum yapmak zorunda klaıyorum.

Kendi gibi olmandan korkup aşırı korumacı kurallı davranmış. Valla yazmaya devam etsem sayfalarca yazarım.Babanla nasıllar ona karşı da baskın gıbı hisettim. Umarım çok geç olmadan geçmişin suan ve geleceğin telafisini bundan sonra hayalindeki anne kız şeklinde yaşayarak karşılarsınız...
babam dünyanın en sabırlı insanı bence,açık söyleyeyim ben babamın yerinde olsam boşanırdım, babamın düşüncesi şu ben dertleşirken kurduğu cümleler ,insanlar çeşit çeşit onları olduğu gibi kabul etmeliyiz ,insan ilişkimizi karşımızdaki kim olursa olsun içinde bulunduğumuz durum ne olursa olsun saygı çerçevesinde tutmalıyız ,onu öyle kabul ettiğimizde ve o davranışlarının aslında bizimle alakalı değil kendi içindeki mücadeleyle alakalı olduğunu görebildiğinde hiçbir sorun kalmaz, o onun sorunu olur senden çıkar. bırak sorunları üstlenme sen hayatına bak isteyen istediğini söylesin akışına bırak der ve karşısındaki ne söylerse söylesin asla istifini bozmaz babam onu kızdıramazsın öyle sakindir ki aşmış yani , erhanda öyle genelde daha sesi yükselen taraf benimdir aşırı sakindir aynı babam :KK70:

birde işi dolayısıyla çok dışarıda babamın sadece türkiyede değil birçok ülkede işletme kurdu ama iflas ettik hep çeşitli yerlere gitmek zorunda kalırdı sık sık uzak olunca da daha kolay tabii

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X