Güzelliğinizle ilgili sorularınız

:1hug: merhabalar cüvcüv
canım yasılarını takip etmeye çalışıyorum... çünkü çok kişiye yardımın dokunuyor.. Allah razı olsun..

benimde bu sorunum var.. eğer bilgin varsa mutlu olacağım..

saçım benim gölgeli röfle kadar sık gölgeler attırdım sarı..

gür ve kalın telli ama saçlarım çok kuru...:çok üzgünüm:

elidorun kına özlü şampunanını kremli olannını ve ayrıyeten birde kremini kullanıyorm ama yinede sert ve kurular.. 1 hafta yıkanmasam yine yağlanmaz özelliklede uçları..

bana önerebilceğin bişiyler varmı?

marka verme taraftarı değilsin biliyorum..

ama verebilirsen yada olmassa özelime bununla ilgili bilgiler yazabilirsen sevinirim...

sevgiyle kal canıma.s.

siyah noktaları nasıl yokedebiliriz??
siyah noktaları sıkmaktan dolayı açılmış gözenekleri nasıl eski haline döndürebiliriz ??
çatlaklardan nasıl kurtuluruz ??

bu üç soruya cevap versen daha ne isterim ki =)

ben doğal yönetemleri tercih ediyorum ilgin için teşkkür ederim ama doğal bir yöntem arıyorum

Sağol canım.Yalnız benim asıl kırışık olan yerler göz kenarları,sürmeyeyim mi oraya?

Özlem sadece göz çevresine sür göz diplerine inme sonradan bulduklarım da aşağıda istersen deneyebilirsin:

Göz çevresi kırışıklıkları için:
1 kahve fincanı soya yağı, 1 kahve fincanı bademyağı ve yarım kahve fincanı avokado yağını bir kapta karıştırın. Parmak uçlarınızı bu karışıma batırıp göz çevresine masaj yaparak sürün. Bu uygulamayı akşamları yatmadan evvel yapın. Sabahları yüzünüzü yıkayıp kurulayın.
Gelincik çiçeği göz altındaki çizgiler için çok faydalı. Gelincikleri toplayıp kurutun. Bir çorba kaşığı kadar gelinciğin üzerine bir küçük kahve fincanı kaynamış suyu döküp bekletin. Soğuyunca sıkarak süzüp çıkarın ve sabah akşam göz altlarına sürün. Bir süre sonra bitki losyonuyla temizleyin.

Ya da çok iyi markaların ürünleri var ama biraz pahalı onlardan kullanabilirsin mutlaka çözüm alırsına.s.

Slm ;

SEE İS BELIVING ; Yani Görmek İnanmaktır.Orıflame'in Bu göz kreminin ciddi anlamda sana yararı olacağını düşünüyorum arkadaşım.

Bu sitede satış yapmak yasak canım.Bunun için başka sitelere başvurabilirsin.Burada sadece bilgi paylaşımı yapılıyor.

:1hug: merhabalar cüvcüv
canım yasılarını takip etmeye çalışıyorum... çünkü çok kişiye yardımın dokunuyor.. Allah razı olsun..

benimde bu sorunum var.. eğer bilgin varsa mutlu olacağım..

saçım benim gölgeli röfle kadar sık gölgeler attırdım sarı..

gür ve kalın telli ama saçlarım çok kuru...:çok üzgünüm:

elidorun kına özlü şampunanını kremli olannını ve ayrıyeten birde kremini kullanıyorm ama yinede sert ve kurular.. 1 hafta yıkanmasam yine yağlanmaz özelliklede uçları..

bana önerebilceğin bişiyler varmı?

marka verme taraftarı değilsin biliyorum..

ama verebilirsen yada olmassa özelime bununla ilgili bilgiler yazabilirsen sevinirim...

sevgiyle kal canıma.s.

Merhaba teşekkür ederim takip ettiğin için :)
Neler denedin bilmiyorum ama önce tavsiyem şu saçına bu yaz geöene kadara başka işlem yaptırma istersen daha da yıpranmasın.
Zeytinyağını denedinmi en biline yöntemdir.
Zeytinyağına eczaneden alacağın bepantol,b vitamini kapsülü,e vitamini kapsülü gibi vitaminlerle karıştırıp saçına diplerden itibaren sürebilirsin.Daha sonra bir yumurta ile saç diplerini iyice masaj yapabilirsin sonra da yıkayabilirsin.

Ayrıca;
Buğday yağı (Saça çok iyi geliyormuş), Çam terebentin yağı, Karanfil yağı,Badem yağı,Susam yağı,Defne yağı
Hindistan Cevizi yağı bu yağlardan istediğin kadarını karıştırıp saç diplerine sürebilirsin.
Ya da çam terebentin ile karanfil yağı çok güzel kokar buna defne yağı da ekleyip kullandığın şampuanına ekleyebilirsin çok fazla olmasın köpürmesini engeller.

Kullanacağın bu ürünleri haftada bir yaparsan iyi olur eğer çok yaparsan saç derisinin dengesi bozulur ve aşırı yağlanma oluşabilir.Saç diplerinde sivilcelenme olabilir.Bir de saç genetik özellikler sebebiyle ince cansız ise ne yaparsak yapalım mükemmel olmayacaktır.Bu da şans işte.
Sevgiler a.s.

siyah noktaları nasıl yokedebiliriz??
siyah noktaları sıkmaktan dolayı açılmış gözenekleri nasıl eski haline döndürebiliriz ??
çatlaklardan nasıl kurtuluruz ??

bu üç soruya cevap versen daha ne isterim ki =)

Siyah noktalar:
Siyah noktalar daha önceki mesajlarda da çok yazdım kir ve yağ birikmesi sonucu meydana gelir daha sonra kapanan gözenek yüzünden sivilceye dönüşür.
Siyah noktaların asla sıkılmaması gerekir.Eğer izler basit ise bal ve bir tutam dereotu benmari usulu iyice özleşinceye kadar pişirilir ve çıkan öz pamukla alınarak yüze sürülür.
İzler delik şeklinde ise geçirmek oldukça zor.Ayrıca buğday yağı,toz maya ile yapılan maskeler izlere ve aynı zamanda cilde iyi gelir.
Toz mayayı bir bitki çayı ile ya da şeftali gibi mevsim meyvesi suyuyla karıştırarak krem haline gelince yüze maske yapabilirsin.

Her gün cildini jel,tonik ve nemlendirici sırasıyla temizlemeli asla makyaj ile yatmamalısın.
Haftada bir peeling yaparsan çok iyi olur.
Yoğurt ve mısır unu karıştırıp peeling yapılırsa siyah noktalara iyi gelir.
Yoğurt ve limon suyu ile de maske yapabilirsin ayrıca.

Bu arada bol su içmeli ve sigara gibi zararlardan uzak durmalıyız.

Çatlaklara gelince ; sayfa 19 da çok uzun bir yazı var bununla ilgili eminim sorularına cevap olacaktır.

Sevgiler a.s.

Cüvcüv verdiğin bilgiler için çok teşekkür.Kırlara çıkıp gelincik toplıycam:)aktara da sorarım,belki orda da satılır.
Cüvcüvcim biliyorum marka vermiyorsun,ama iyi geleceğini düşündüğün bir krem varsa bir kereliğine yazabilir misin.Ben daha önce kullandıklarımı söyliyim:loreal decontractrides ve Roc.İkisinden de fayda görmedim.3.bir krem deneyip hem maddi olarak kayıp yaşamak istemiyorum,hem de vakit olarak,çünkü çok hızlı bir şekilde kırışıyor göz çevrem ve önlemek için napacağımı şaşırmış durumdayım.Sevgiler.

merhaba. göz çevresi kırışıkları,kazayagı için ne en etkili yöntemdir.yardımcı olurmusunuz.

merhaba. göz çevresi kırışıkları,kazayagı için ne en etkili yöntemdir.yardımcı olurmusunuz.

Canım bir iki sayfa öncesinde göz bakımı ile ilgili uzunca yazılar yazılar yazdım onlardan faydalanabilirsin.
Hiçbirşey için mucize formül yoktur.Biz bedenimize ne kadar iyi davranırsak o da karşılığını verir.
Yaşlanma yerçekiminin de yardımıyla karşı koyamayacağımız bir durum.
Ancak bunu geciktirmek, hem içten hem de dıştan yaşlanmamak elimizde.
Cildimize iyi bakarsak,iyi belsenirsek sigaradan alkolden olabildiğince uzak durursak ve de en önemlisi stressten, daha kaliteli bir hayat yaşarız.

Göz bakımı ile ilgili yazılarda oldukça fazla fikir var yine de eklemek istediklerim:
Gözlerimize, göz çevresine iyi davranalım hırpalamayalım.
Varsa kırışıklıkları açacak yönde yumuşak masajlar yapabilirsiniz.
Ve yüz masajı yaparken yerçekiminin tersine yani hep yukarıya doğru yapalım.
Fazla mimik kullanmamaya dikkat edelim güneşe çıkarken büyükçe güneş gözlüğümüzü takalım,yeterince uyku iyi beslenme ve mutlu,huzurlu bir yaşam.
Bunlar kesin çözümdür. a.s.

merhaba darphin adlı ürün kremler hakkında bilginiz varmı lütfen yardımcı olun

merhaba darphin adlı ürün kremler hakkında bilginiz varmı lütfen yardımcı olun

Aynı dertten muzdaribiz canım.Ben de bir çare arıyorum.Darphini bilmiyorum.Sen neler kullandın krem olarak şimdiye kadar,içlerinden fayda gördüğün oldu mu hiç?

Aynı dertten muzdaribiz canım.Ben de bir çare arıyorum.Darphini bilmiyorum.Sen neler kullandın krem olarak şimdiye kadar,içlerinden fayda gördüğün oldu mu hiç?

Ben hiç duymadım öyle bir ürün.
Özlemcim iyi markalar derken aslında sana lancome, la prairie, biotherm, cilinique, clarins, lancaster, lierac....
gibi ürünleri kastetmiştim.Pahalı ama sonuçları iyi oluyor.

merhaba bişey sorcam .Darphen ürünleri hakkında bilginiz varmı varsa paylaşırsanız çok sevincem

zeytin yağı, kakao yağı, portakal yağı, ceviz yağı, avakado yağı , susam yağı nı karıştırıp kullanınca hem güneştem koruyormuş hem de doğal bir brozluk sağlıyormuş

ben sadece seytin yağıyla denedim güzel oluyor

bir zararı var mıdır acaba??

zeytin yağı, kakao yağı, portakal yağı, ceviz yağı, avakado yağı , susam yağı nı karıştırıp kullanınca hem güneştem koruyormuş hem de doğal bir brozluk sağlıyormuş

ben sadece seytin yağıyla denedim güzel oluyor

bir zararı var mıdır acaba??

Zeytin yağı, kakao yağı bunlar güzel bronzlaşmak için kullanılır ancak gerçekten güneşin zararlı ışınlarında korunmak istiyorsak bunun için hazırlanmış koruyucu faktörlü güneş ürünleri kullanmalıyız bence çünkü artık güneşin ne kadar zarar verebileceğini bilmiyoruz hatta güneşe mümkün olduğunca maruz kalmamak gerekir.

cüvcüvcüğüm öncelikle yardımın için tşk ederimm canım benimde bir sorum olacak forumun tamamını okuyamadım işyerimde olduğum için büyük sorun olurr eğer aynı problem için bir arkadaşımıza yazdıysan kusura bakma ne olurr benim yüzümde çok fazla yağ bezesi varr bol suda içmeme rağmen yinede engelleyemiyorummm tıpkı et beni gibilerr ve bu durum benim canımı çok sıkıyoooo nefret ediyorum bunu için bir tarifin varmı yada ne biliyim bunları bir yerde aldırabilirmiyimm eğer yardımcı olursan çok sevinirim birde bu sivilce lekeleri için sanıyorum suna dumankayanın tarifiydi buda elme sirkesiyle kompress yapılırsa iyi gelir diye duymuştum doğrumudurr.şimdiden tşk ederim canımmm

cüvcüvcüğüm öncelikle yardımın için tşk ederimm canım benimde bir sorum olacak forumun tamamını okuyamadım işyerimde olduğum için büyük sorun olurr eğer aynı problem için bir arkadaşımıza yazdıysan kusura bakma ne olurr benim yüzümde çok fazla yağ bezesi varr bol suda içmeme rağmen yinede engelleyemiyorummm tıpkı et beni gibilerr ve bu durum benim canımı çok sıkıyoooo nefret ediyorum bunu için bir tarifin varmı yada ne biliyim bunları bir yerde aldırabilirmiyimm eğer yardımcı olursan çok sevinirim birde bu sivilce lekeleri için sanıyorum suna dumankayanın tarifiydi buda elme sirkesiyle kompress yapılırsa iyi gelir diye duymuştum doğrumudurr.şimdiden tşk ederim canımmm

Tutbet yağ bezeleri için bir cilt uzmanı doktora görünebilirsin onlar alıyorlar bunları.Anladığım kadarıyla büyükler bunların oluşması dengesiz beslenme vücudun bazı şeyleri az ya da çok alması sonucunda olabilir.Ama doktor sana en iyi çözümü sunacaktır.Kendiliğinden yokolmaz bazen büyüyebilirler.
Lekeler için bir tasın içine su eklenip o tasın içine de başka küçük bir tasta bal ve dereotu koyulup ısıtılınca (benmari usulü)dereotu ve bal karışımıyla oluşan özden pamukla alınıp yüze sürülüyor bu da Suna Dumankaya tarifi.

Sevgiler.a.s.

Dün bir eczaneye gittim CAUDALİE diye bir marka çıkmış ben de ilk defa duydum vinoperfect isimli lekeler için ücretsiz küçük ürün veriyorlar.Eczanelerden alabilirsiniz.Bleki işe yarar.

X