güzel kızım edanın doğumu ve onu kaybedişim

çok acı kendimi tutamıyorum şu anda, kendimi hiç iyi hissetmiyorum çok üzüldüm allah sabır versin ne söylenebilir ki bu durum karşısında

allah sabır versin okurken dayanamadım hıçkırarak ağlıyorum şuan,,, allahım nasıl bir acı yaşatmışsın rabbim acını alsın inşallah...çok kötü oldum yazamıyorum gerçekten sözün bittiği yer...

canım allah sana ve eşine çok sabır versin çok zor ama emin ol kızın annemi almadan cennete girmem deyip sana şefaatçi olcak ve mutlaka kızına kavuşacaksın sen yeterki sabırla o zamanı bekle başın sağ olsun çok üzgünüm

allahım sabrını versın kardesım...bende suan anne adayıyım okurken ggozyaslarıyla okudum ne desem bos olucak o yuzden rabbım acını dındırsın dıyorum

allah her zaman yar ve yardımcınız olsun ağlamaktan hiçbirşey yazamıyorum şuan. allah başka acılar yaşatmasın cennette kızınızla buluştursun sizi inşallah.

inan ki ağlaya ağlaya okudum çok üzüldüm acını yüreğimde hissetim.

çok zor şeyler yaşamışsın canım benim Allah sabırlar versin.:KK43::KK43::KK43:

canlarım öncelikle yazımı okuyup acımı benimle paylaştığınız için çok tşk. ederim allah hepinizden razı olsun eğer kızım yaşasaydı yarın doğum günüydü inanın acım öyle büyükki gözyaşlarımı tutamıyorum acın hafifler dediler zamanla ilk günkü gibi olmaz dediler ama hayır acım her geçen gün artıyor özlemim hergün biraz daha büyüyor hiç aklımdan çıkmıyor saolsun kayınvalidemde hiç unutturmuyor yok şunun bebeği olmuş yok komşunun gelininin bebeğine şunu ördüm hatta dün değil eveli gün komşunun gelinininde çocuğu olmuyormuş dedi yüzüme bakarak hiç demiyor bu kız zaten üzülüyor daha çok üzmeyim demiyor bende artık bu laflara dayanamadım rica ettim lütfen benim yanımda bebek muhabbeti açmayın gerçekten iyi değilim tamam belki kötü niyetle söylemiyorsunuz ama ben çok üzülüyorum kahroluyorum dedim kaynanamın bana dediği napıyom ben başka kaynana olsa bebeğin olmuyor diye istemez dedi ben birşey demedim dedi daha kötü oldum allahtan eşim bana hak veriyor yanımda hep allah ondan razı olsun çok destek oluyor annesinin lafını söyleyince hak verdi ve ben seni seviyorum allahın takdiri napalım dedi senin ne suçun var dedi ama yinede kaynanamın lafları artık beni kahrediyor sanki o torununu kaybetmemiş gibi hiç üzülmemiş gibi hemki ben herşeyine bulunan evlatlarından çok ben bakıyorum hasta olduğunda ben yanındayım karşılıksız ama kıymet bilmiyor allahım ıslah etsin inş.

canım
ya arkadaş yolladı linki okudum ve ağlıyorum
ya kayınvalidende ne demek istememek
sen sağlıklıyken iyi hastalanıncamı
kötü allah korusun
komşumuzun eşinin erkek lik organları alındı
şimdi o kadın kocasını bi kalemde silsinmi
bide bu yönden baksın kayın validen
asllah merhamet versin
allah kimseyi kaynanasının diline düşürmesin
yuvanızın sıcaklığı bozulmasın
işallah başka acılar görmessin

Canım kızım eda 28yaşında sana hamile olduğumu öğrendiğimde hem sevindim hemde acaba doğru zamanmı diye düşündüm. Ama ne zaman içimde büyümeye başladın kesinlikle doğru zaman dedim. Her geçen gün senin büyümeni izliyor seninle konuşuyordum kızım babanıda çok seviyodun. Bazen öyle hareketli oluyodunki ağrılarım çok oluyodu. Ama baban gelip okşadığında hemen duruyodun. Sanki babamı özledim o gelsin der gibi o geldimi duruyodun. Herşeyini almıştık anneannen ve teyzene o hafta bu kız sabrademicek erken doğcak herhalde diyordum. Çünkü artık çok rahatsız etmeye başlamıştın. Pazartesi günüydü teyzen çantamızı hazırlamak için gelmişti. O mutfaktayken ona yardım olsun diye kovayı ben koyayım dolsun dedim sen alır yerleri silersin dedim. Ama hesapta hiç olmayan birşey oldu. Tam banyodan çıkarken ayağım kaydı ve tam senin üstüne düştüm. Korkmuş ağlıyordum abla nolur bebeğime birşey olmasın diye elim ayağım titriyor karnımda ağrı vardı. O sırada anneannende geldi hemen baktılar bir şey yoktu görünürde hemen dr.umuzu aradım söyledim. Korkma dedi birşey olmaz suyun gelmemiş kanama olmamış dedi. Düştüğümde saat12:00'di. Saat 17:00 civarında lavobaya gittiğimde idrarla karışık kan gelince korktum. Dr.umuzu aradım hemen gel dedi. Ağrılarım vardı daha hastaneye vardık 2.kata çıkçaktık asansörle asansörde sancım arttı. Dr.umuzun yanına girdim ultrasona soktu hemen bana dediği sadece bebeğin kalp atışları zayıf hemen sezeryana almalıyız seni dedi. Yalnız bu düşmeyle alakalı bir olay değil dedi.Bebeğin eşinden ayrılmış dedi. Ameliyathaneye aldılar beni hemen belden aşağımı uyuşturdular.Ama keşke genel anestezi yapsalardı.Çünkü herşeyi gördüm ve duydum.sezeryan başladı tek düşüncem senin sağlıklı bir şekilde doğmandı korkuyordum sana birşey olcak diye ağlıyarak seni bekledim dr.lar seni aldılar yan tarafa yatırdılar ben ne olur kızımı gösterin desemde beni duymuyorlardı sadece tombiş ayaklarını görebildim annem öyle çok istedimki seni kucağıma alıp bağrıma basmak koklamak öpmek ne kadar çok beklemiştim seni annecim ama nasip olmadı doyamadım yavrum sana ama halan seni görmüş pembe beyaz çok tatlıymışsın.Ben seni görmek isterken dr.lar benim derdime düşmüş kanama durmuyor diyorlardı.Hemen başka hastaneyi aradılar acil olarak oraya götürceklerdi fakat ben kendimi kaybetmişim kan kaybından gözümü açtığımda ambulansın içindeydim.Dr.um dikişlerimi geri sökmüş bastırıyordu kanama dursun diye narkozun etkisi geçince dr.um bastırdıkça ben bağırmalara başladım ağrıdan kanama çok olduğundan istifra etmeye başladım kendimi kaybettim tekrar sonra dr.um öznur aç gözlerini diyor onun sesini duydum ama açamıyorum zorlada olsa açtım biraz hastaneye girmiştik ben sedyede hani filmlerde nasıl acil hastaları koşturarak sedyele götürüyorlar aynı öyle hızlı götürüyorlardı ameliyathaneye girmemle narkozu vermeleri bir oldu.Sonrasını hatırlamıyorum. 20:00gibi ameliyatıma başlamışlar 2saat sürmüş.Ben sabah 5-6 gibi kendime geldiğimde yoğun bakımdaydım hemen hemşireye ne olur haber verin aileme hemde kızımın durumunu sorun dedim kızım seni düşünmekten ve narkozun etkisinden babanın telefon numarası bile aklıma gelmedi dayının numarasını verdim.Hemşire aramış geldi yanıma kızını başka hastaneye götürmüşler küveze koymuşlar merak etme dedi.Ogün 13:30 civarı normal odaya çıkardılar seni sordum kızım küvezde dediler.Her tarafımda kablolar olmasına rağmen gayret ettim kızım ya benden önce çıkarsa nasıl bakçam emzircem dedim hep senin için savaştım kızım seni en iyi şekilde bakabilmek için ocağın 12sinde doğumu yaptım çok çabuk kendimi toparladım dr.um bile şaşırdı.kızım 16ocakta dr.um senin durumunun iyi olmadığını ve kanamayı durdurmak için rahmimi almak zorunda kaldıklarını söyledi ogün kahroldum dünyam yıkıldı o anki hislerimi kelimelere bile dökemiyorum.Hayatımın en zor günlerinden biriydi.Bunu bile atlatamadan ertesi gün yani 17ocakta seni kaybettiğimizi söyleyince dr. hıçkırıklara boğuldum hayatım karardı birden dr. bana herhangi bir isteğin varmı elimden geleni yaparım dedi kızımı bana geri getirebilcekmisiniz dr. bey dedim.Herkes ne diyeceğini şaşırdı.Çünkü ben başka birşey istemiyordum sadece annem seni istiyordum rahmim alınmış pek umrumda değildi açıkçası esas benim için sen önemliydin.Yavrum seni kaybedeli yaklaşık 5ay olcak ama acın hala bir kor gibi yüreğimi yakıyor güzel kızım benim babasının küçük prensesi annen ve baban seni çooooook özlüyor yavrum seni hiçbir zaman unutmayacağız.Annem şuan bunları yazarken bile gözyaşlarına boğuldum.Kelimeler boğazıma dizildi bu kadar yazabildim.ANNEN VE BABAN SENİ ÇOOOOK SEVİYOOOOOR YAVRUM GÜZEL KIZIM EDA........:ecrin_bebek:
canım yaaa kelimelerin bittiği an ne dicemi ne yazacağımı bilemedim, gözyaşlarına boğuldum okurken
Allahım sabır versin sana
allah eşinle seni ayaırmasın bir ömür boyu
canım benim evlat acısı çok zordur bilirim bunu annemden
ablamı kaybettiğinde 28 yaşındaydı ablam
ama takdiri ilahi hepimiz acılar yaşadık
hepimizin acı hatıraları vardır
hayata bundan sonra sıkı sıkı tutun eşinle birlikte kötü insanlara inatla
kaynana inatla
eden bulur bunu hiç unutma
kaynanan da bu dedikleri lafın bedelini elbet birgün ödeyecek
sen muhatap olma
lafını da sakınma

Allah sabır versin :KK43: diyecek söz bulamıyorum eminim senin yaşadığın kadar olamasada acını hissettim.

gözyaşları içinde okudum cok üzüldüm rabbim sabır versin inşaallah :KK43::KK43:

X