Güzel Hayatlar...

Sebebi şu köy gibi yere atanmış 8 ay boşlukta ayriyeten aile ilişkileri de mükemmel değil. Asosyal bir yaşantısı var. insan ilk ilgi gördüğüne atlıyor.
Çok tehlikeli bir durumda gerçekten. Asla dengi olmayan bir adamın peşinden adam ondan ilgiyi cektiği an bağımlı gibi peşinden gidip herşeyi yapabilir sadece 1 gr sevgi için. Bir an önce bununla alakalı bir çözüm bulunmalı. Birde böyle adamlar karşısındakinin o boşlugunu ve bağımlılıgını farkettiği an iyice sündürür kendini bir halt sanar . Camdaki kız hayri ile nalan mevzusu işte. Çok tehlikeli

Benim okul da köyde. Yeni atanan çok hoş bir kız geldi. Bir de sınıfçı geldi. Bence kız yokluktan o çocukla çıkmaya başladı. Çünkü kız hakikaten çok hoş. Çocuğun ne karakter ne başka yönden hiçbir şekilde abartılacak yanı yok. Neyse bize hayırlı olsun demek düşer Genellikle böyle oluyor.

İlgiyi üzerimden çektiği an cidden çok kötü oluyorum.Beni sevmiyor mu diye o anlarda çok sorguluyorum.Beni herkesten ve her şeyden çok sevsin istiyorum.

Kıyafetlerine karışmasını övünülecek bir şey gibi yazman gerçekten sağlıklı düşünemediğin anlamına gelir. Zaten ailen böyle ilgisiz olmasaydı sen bu herifte soluğu almazdın. Ne muhafazakarlık ne de aşırı sekülerlik bana göre övünülecek bir şey degil ve o çocuğun muhafazakar bir ailede büyümesine rağmen sapıkça beklentileri nasıl bir zihniyette olduğunu kanıtlar nitelikte.

Bir şeyler yapmam gerektiğinin farkindayim,sadece nereden ve nasıl başlamam gerektigini bilmiyorum
Çok iyi anlıyorum. Ben de 20'lerimde her şeyin farkındaydım ama değiştiremiyordum. Kendimi sevgiye aşırı muhtaç hissediyordum. 40'a yaklaştım, hayat tokatlaya tokatlaya kendime yetmeyi, kendimi derinden sevmeyi öğretti. Umarım siz çok daha erken öğrenirsiniz. Şema terapi alıyorum ben. Çok faydasını gördüm. Çocukken oluşan bazı şemalar, ebeveynlerimizle kurduğumuz/kuramadığımız bağların etkisi hep. Değişip dönüşmek bize bağlı evet ama dediğiniz gibi farkında olmak yetmiyor. Bunun tek bir formülü de yoktur. Hepimiz ayrı bir dünyayız çünkü. Herkes yolunu kendisi bulur. Siz de bulacaksınız. Tek önerebileceğim tavsiye öz-şefkat çalışmaları yapmanız. Bunla ilgili meditasyon videoları var.

Sana sevgi ilgi verebilecek tek erkek o değil ama. Bak benim çook yakın bir arkadaşım var. Ama nasıl güzel bir kız. Barbie kendisi Margot Robbie halt etmiş onun yanında. Dağılmış ve ilgisiz bir ailesi vardı. Çok daha kaliteli erkekler bulabilecekken maalesef bizim tehlikeli diyebileceğimiz bir erkekle evlendi. Şiddet yanlısı kavgacı madde geçmişi olan. Bu tür heriflerde bir kızı takıntı haline getirdiği zaman gözü daha kara oluyorlar. Kızlarımız onu sahiplenme saniyor. O kız arkadaşım senden farklı olarak okumadı meslek sahibi olmadı. O da böyle kızın ailesinin dağınık olmasından faydalandı ki erkekler bunu çok yapıyorlar bence. Özellikle bu kızları seçiyorlar ya da kızlar kendilerine böyle herifleri çekiyor bilemiyorum. O zaman iyilikler yaptı evet ama şimdi o dağınık aile yapılan iyilikler hep başına kakılıyormuş maalesef. Bana deseler hayatta en çok kendini kim harcadı o kız arkadaşımı örnek gösteririm. Kulağına küpe olsun bunlar.

İlgiyi üzerimden çektiği an cidden çok kötü oluyorum.Beni sevmiyor mu diye o anlarda çok sorguluyorum.Beni herkesten ve her şeyden çok sevsin istiyorum.
Bağımlılık içerisindesiniz ve bir bağımlı herşeyi yapar. Lütfen bu konu ile alakalı acil terapiye başlayın sadece anksiyete değil. psikologunuzdan memnun değilseniz de değişin lütfen bu tarz durumları hep tehlikeli bulurum

Cızırtı nasılsın? Ben sana hep yazacağım ama utanıyorum valla. Daha iyisindir umarım.

Aaa neden utanıyorsunuz, ben çok mutlu oluyorum zaman ayırıp ilgilendiğiniz ve hatırladığınız için.
Çook daha iyiyim. Yeni hayatıma alışıyorum. Terapiye devam ediyorum. Hayat çok güzelmiş diye uyanıyorum her sabah. E biraz geç oldu uyanmam ama ne yapalım =)

Kesinlikle. Ben de böyley(d)im. Zaten bağımlılık şeması geliştirmişim. Ben de arkadaşın terapiden çok verim alabildiğini düşünmüyorum. Şema terapi uygulayan bir terapist çok daha faydalı olacaktır (bence)

Belki rahatsız ederim diye çekiniyorum. Ama her konunuza mutlaka emoji atmisimdir ilgi göstergesi olarak. Bu foruma girmeye başladığım ilk yıllardan beri hep gözüme carptiniz muhteremlik sağ olsun.:)) Yaşadıklarımızı tecrübe sayıp yolumuza devam ediyoruz hepimiz. Umarım her gün huzurlu hissedeceğimiz günlere doğru gidiyoruzdur. Sizinde daha iyiye gideceğinize eminim. Akıllı kadınlarda bu hep böyle olur çünkü.

Psikologunuz var ve bu Yusuf'la ilgili durumda hala hiçbir değişikliğiniz yoksa bence o Psikologu değiştirin. Artık kabak tadı vermeye başladı pis pis cinsel muhabbetler açan boyacı yusufla ilişkiniz.

Doğru psikolog ve onunla doğru frekansı yakalamak cok onemli ben şanslıydım benim terapistim mükemmel ve benimle aynı duygusal zeka seviyesinde birisiydi EMDR terapisi aldım ve o terapiden 1 bucuk sene içinde cok aydınlanma yaşadım. Ki ben biliş seviyesi cok yüksek biriydim.

Mantıksal olarak baktığımda neden yürümeyeceğini açıkladım orada.Ondan sonra bana iyi gelen özelliklerini yazdım.

Psikolog değilim ama yaşadığın dengesizlik duygusu. Aileden yeterince görmemişsin, bu insan ilişkilerine de yansımış. Eline es kaza bir Yusuf düşmüş onu da yanlış olduğunu bile bile bırakamıyorsun. Terapi alıyor musun?
Bu yaz için ne planladin mesela? Para konusundan sıkıntın olmaz, gezip, dolaşabilecek misin? Evde tek başına bunları düşünmektense arkadaşlarını ara, sosyalles biraz.
Sosyal medya hayatın tamamını değil insanların kafalarındaki profilleri yansıtıyor. Herkes rol yapmıyor elbet mutlu olanlar var onlarla kendini kiyaslaman manasız.
Senin bir süre terapiye ve kendi içinde bazı şeylere yenmeye ihtiyacin var. Hemen de olabilecek bir şey değil. Bu süreçte hayatınla ilgli önemli kararlar almasan daha iyi.

Harekete geçmem gerekiyor, içimde bu durum huzursuzluk yaratıyor.Kendine yetebilen,güçlü insanlardan olmak istiyorum.

Allah korusun,benim için hayallerim çok önemliydi.Hayalim öğretmen olmaktı,o da gerçek oldu çok şükür.Ne olursa olsun mantıklı yanımı da susturmuyorum.Onu beslemeye çalışıyorum.Yeri geliyor insan anne,babasından vazgeçiyor.Hiçkimse vazgeçilmez değildir diyorum kendi kendime

Bununla ilgili de terapi alacağım .

Psikologunuz var ve bu Yusuf'la ilgili durumda hala hiçbir değişikliğiniz yoksa bence o Psikologu değiştirin. Artık kabak tadı vermeye başladı pis pis cinsel muhabbetler açan boyacı yusufla ilişkiniz.
Psikogum anlayışlı bir adam,onun beni anladığını düşünüyorum.

Huzura o kadar ihtiyacım var ki.Huzur hayatımdaki en eksik nokta.Görev yaptığım okulda birçok sıkıntı ile karşılaştım,son hafta bile ağladığım çok oldu.Eve gelip biraz dinlenip huzur bulurum dedim,onda da annemin,babamın sıkıntıları.Huzur istiyorum.O kadar önemli bir şey ki.

Psikogum anlayışlı bir adam,onun beni anladığını düşünüyorum.
anlayıştan ziyade mesleki olarak yeterli mi? mesela ilerleme kaydettiniz mi? süreci uzatıyor mu? benim terapistim girer girmez tanışma evresinden sonra hemen başlamıştı ve cok hızlı ilerlemiştik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…